Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1391392394396397581

Komentáře

  • @flanker.27 to bych se asi hodně bavil :D
  • http://zpravy.idnes.cz/inkluze-po-islandsku-053-/domaci.aspx?c=A160319_212042_domaci_zt

    Zajímal by mě váš názor. Mně se ta myšlenka nelíbí. Možná nejsem dostatečně osvícený, možná příliš pragmatický, možná... Tento systém mi nepřijde hodný následování. Jsme každý jiný, souhlasím. Je to podstatné, souhlasím. Ale poté zcela zásadně nesouhlasím s výsledkem, který z tohoto úsudku vyšel. Nemůžeme všechny házet do jednoho pytle (školy, ročníku, třídy) a myslet si, že tak vzělání prospíváme. V našich podmínkách se podle mě bude úroveň vzdělanosti jen zhoršovat. Nadanější děti budou bržděni, průměrné nebudou mít tolik práce a podprůměrné budou co? Spokojení? Nevím.

    Už teď sleduji, jak mamka vytváří speciální učební plány pro děti např. z Albánie, Íránu... kteří chodí na moji bývalou základku, umí jen pár slovíček česky a nějaký základ nemají skoro žádný. Ok, když bude mít každý z nich asistenta? Nebude, na to nejsou peníze. Bude to znamenat více práce pro učitele? Bude. Dostanou za to adekvátní odměnu? Nedostanou.

    Tím neříkám, že jakákoiv snaha o začleňování je marné. Ani náhodou. V malém počtu to podle mého jde zvládnout. Ale v situaci, kdy takových dětí bude 5-10 na třídu, tak už problém vidím. Je to komplikované, jsem pro snahu začleňování, sociálního kontaktu s vrstevníky, jsou to přeci děti! Ale ne na úkor kvality vzdělání a snižování nároků. A bohové! Hlavně žádné moralizování typu, přece mu nedáme pětku, protože to vůbec neumí, vždyť se tak pěkně usmívá. To je cesta do podsvětí.

    Nerad bych byl svědkem sociálního experimentu :/

  • @Mellien Třídy pro nadané děti už existují, bohužel samozřejmě ne všechny nadané děti jsou z velkých měst :( To přizpůsobování nejslabšímu ve třídě je bohužel praxe. Osobně si mi myslím, že jakýkoliv nedostatek dítěte ve vzdělání by se měl řešit formou domácích úkolů a doučování/konzultací (pokud má učitel čas). Je normální, že malá část dětí stěží proleze základní školu, a je to jedno, pokud mají jiný talent. Západní model vzdělávání jako celek IMO není vhodný vzor pro následování.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Naše inkluzivní škola

    Ahoj. Jmenuju se Honza. Sem žákem 5. třídy. Chtěl bych vás seznámit s našý školou a taky vám vyprávjet, co sme se dnes učili.

    Naše škola je velmy moderní a pokroková, protože je inkluzivní. Inkluze je, když se všichni učí spolu v normální škole. Romové, bílý, cizinci a postižené děti, všychni spolu v jedné třídě. Neni tu žádná disgryminace.

    V naši třídě je nás celkem 12 žáků a kromě učitele tu s námi sou ještě 3 paní asitentky a jedna pani psicholožka. Ted vám všechny moje spolužáki představim.

    V první lavici u okna sou dvě holki - Lucka a Rebeka.

    Ve druhé lavici sedí Milan Tancoš a Jozef Žigo. Jsou to Romové. Nebaví je moc sedět v lavici, tak většinou běhaj po třídě, nebo si s paní asistentkou hrajou vzadu a zpývaj romské písně.

    Dříve pořád s dalšími Romy čekali před školou a od ostatních si něco půjčovali, hlavně mobili a peníze. Mě jednou odtáhly do křoví a půjčili si moje peníze a bundu. Ale o tom nám paní ředitelka zakázala mluvit a dnes už nesmíme do školi nosit nic drahého.

    Jejich rodiče to prí maji těžké kvůli disgriminaci a rasizmu. Naše škola pro romské žáky každý rok koupí nové mobili a tablety a taky jim dává kapesné. Jinak sou všichni hrozně nadaný a chytrý, hlavně na hudební a výtvarnou výchovu. Mají samé dobré známki.

    Ve třetí lavici sedí Štefan. Je mentálně postižený. Vedle něj sedí jeho specijální asistentka Renata, která mu se všým pomáhá a utírá mu nudle a sliny. Mluvit nedokáže, jen vydává různé zvuky, ale všichni víme, že je úžasně chytrý. Dostává totiš samé jedničky. Učitelky říkají, že je pro naši třídu velkým obohacením.

    V první lavici u dveří sou Monika a David. Ve druhé lavici u dveří sedím já a vedle mě Mustafa. Jeho rodiče přišly z Afgánystánu.

    Ve třetí lavici je Alžběta. Je postižená s daunovým syndromem, ale je hrozně chytrá. Má nejlepší známky z celé naší třídy. Vedle ní sedí její asistentka Martina.

    Ve čtvrté lavici sedí Lukáš a vedle něj Manu. Manu je tu nový. Přišel k nám před 2 měsíci a jeho rodiče sou z Afriki. Pamatuju si na jeho první den u nás. S naší třídní sme uspořádali uvítací párty. Všichni sme se s ním museli obejmout a poděkovat mu, že se přistěhoval do naší země, protože naše země i naše škola patří všem.

    V poslední lavici sedí naše třídní psicholožka. Pomáhá nám a řeší různé problémi. Minulý týden Lucka z první lavice nechtěla dát napít Milanu Tancošovi, tak jí paní psicholožka musela vyšetřovat pro podezření z podvjedomého rasizmu. Lucka se pak musela Milanovy omluvit.

    A co sme se dnes učili ?

    První hodinu byl zeměpis. Pani učitelka nám vyprávěla o islámské kultuře. Na koncy hodiny nás vizkoušela z toho, co sme si zapamatovali. Všichni dostali jedničku.

    Druhá hodina byla matematyka. Učili sme se malou násobilku. Až se naučíme malou, tak v 6, nebo 7. třídě začneme s velkou násobilkou, Už se moc těším. Také si mě pan učitel vizkoušel u tabule. Zadal mi deset příkladů. Správně sem spočítal tři. Dostal sem dvojku. Po mě šel k tabuli Oláh. Pomáhala mu pani asistentka a dostal jedničku. Je fakt dobrej.

    Třetí hodinu sme měli Občanskou výchovu. Přišli k nám studenti z Člověka v Tísni a měli sme přednášku o lidských právech a disgriminaci lidí s odlyšnou orientací. Na konci hodiny nám paní učitelka pustila pohádku. Bylo to o dvou gayích co se zamilovali a narodil se jim malí černoušek. Moc se mi pohádka líbyla.

    Čtvrtá hodina byla Čeština. Učili sme se romskou básničku. Na konci hodiny sme jí společně recitovali a všychni dostali jedničku.

    Poslední hodinu byla hudební výchova. Učili sme se zpívat romské písně. Nejlepší byli Milan Tancoš a Oláhovic. Dostali jedničku a pochvalu.

    Tak to je moje třída.

    Naše třídní říká, že inkluzivní škola je nejmodernější a nejlepší. V normálních školách, kde sou jen normální běloši, tam prej má hodně lidí čtyřky a pětky. Ale v naší inkluzivní škole máme všichni jenom jedničky a dvojky. Dysgriminace u nás prostě neekzistuje. Každý má právo na úspjech a vsdělání !

    Tak ahoj. Honza.
  • upraveno 22. března 2016
    Zajímalo by mě, jak funguje inkluze v severských státech pro děti s těžší formou mentálního postižení, to jsou tyto děti ve speciálních třídách nebo je musí rodiče vzdělávat doma? Náš systém speciálních škol mi nepřijde špatný, samozřejmě není dobré, když ve zvl..ehm pardon speciální škole končí romské děti, které nejsou mentálně postižené, ale doplácí na neschopnost a nezájem svých rodičů.
    V článku je zmíněn zásadní rozdíl mezi naším školstvím a školstvím ve skandinávských státech a ten rozdíl je ve financích. Pochybuji, že realita bude u nás taková, že každá škola bude mít peníze na dostatek asistentů a speciálních pedagogů a to pak bude to pravé peklíčko pro děti i pro učitele. Naše školství na inkluzi není ani zdaleka připravené.
    A naše nová ministryně školství, která je opět nedotčená realitou a snaží se za každou cenu protlačit ty pravé evropské hodnoty do našeho školství, mi začíná pěkně lézt krkem...ostatně jako celá oranžová vláda. Už jen chybí, aby soudružka Marksová vybojovala zrušení DPHčka na tampony a konečně budeme na úrovni vyspělého západu.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Dreamer Těžší formy postižení spadají do Speciálních škol (často těžce mentálně a k tomu i tělesně, protože se to pojí).

    Inkluze se bude týkat lehčích mentálních postižení, což znamená dětí z Praktických škol - dříve Zvláštních škol. Romáci tedy nejsou ve Speckách, ale Praktických školách.

    O ministrech školství posledních x let máma nikdy nemluvila moc hezky - střídá se tam jeden šílenější za druhým.

    Však je taky otázka, do jaké míry jde o to, aby nebyly vyčleněné postižené děti ze společnosti a do jaké míry je celá inkluze kvůli Romákům v Praktických školách, za což ČR dostala facáka od EU (Evropského soudu). Jenže dle máminý kamarádky, která celý život učí Romské děti, tak to stejně nemá cenu, protože ty děti často do školky nechodí, pak při zápisu do ZŠ neumí česky, tak by základku prostě nedaly. Nebo když už by jí daly, tak je to prý na prvním stupni dobré, ale kolem přechodu na druhý stupeň se to láme a ty děti do školy stejně chodit nebudou. Takže inkluze tomu stejně nepomůže - pomohly by tomu povinná školka/nulté ročníky, aby se naučily jazyk a pak sankce rodičům za nedodržování povinné školní docházky (a to takové, aby měly nějaký dopad a daly se vymáhat).
  • upraveno 22. března 2016
    @Krisa áha, no já měla vždycky binec v tom, co je praktická a co speciální škola, díky za osvětlení :) Jinak je to taková česká klasika, nic jiného se ani nedalo čekat od plánu, který nemá primárně za úkol být funkční, ale dělat dobrý dojem navenek :roll:
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Dreamer Oni to totiž motají i v novinách, zprávách a tak. Všude se mluví o Speciálních školách, ale děti z nich jsou fakt hodně postižené, ty by snad na ZŠ nervala ani paní Valachová.
  • @flanker.27 Chceš tím jemně naznačit, že tomu plánu nevěříš? :D

    Jinak si taky myslím, že inkluze vyzní do ztracena kvůli nedostatku peněz i personálu. Když i Česko má svým způsobem problém donutit Romy dodržovat zákon o povinné školní docházce (zatímco s vyplácením dávek na tyhle vlastně zanedbávané děti problém není), tak jak asi může fungovat tohle. A mimochodem nevím, proč by to, že dítě z jakéhokoliv důvodu neumí při nástupu česky, měla řešit škola - vietnamské děti s tím problém nemají, tak nevím, proč komukoliv dělat ústupky.
  • http://zpravy.idnes.cz/vybuch-na-letisti-brusel-0xn-/zahranicni.aspx?c=A160322_082851_zahranicni_neh
    cože to mi chcete říct že héštegy jako #NotAfraid nepomohli ? že se jich teroristé nezalekli ? tak to už se nedá dělat nic
    sranda stranou ještě nepotvrdili nic tak jsem zvědavej kdo to odpálil
  • upraveno 22. března 2016
    http://zpravy.idnes.cz/vybuch-na-letisti-brusel-0xn-/zahranicni.aspx?c=A160322_082851_zahranicni_neh

    Pozdrav Alláh, tak Belgičani prý mají věci pod kontrolou, jo? Zlomyslně bych si přála, aby ten výbuch byl přímo v sídle Evropské komise.

    Už jsem změnila budoucí cestovní plány a vyškrtla Istanbul a Brusel, na podzim bych chtěla do Aix-en-Provence, jenže nejbližší letiště je v Marseille, tak mi to snad nějaký tamní Salim nebo Mustafa nezkazí :roll:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @svoa00 Tak nějak, ovšem mé názory nejsou rozhodující, já jsem ještě produkt zastaralého základního školství konce 80. a začátku 90. let, kdy považte, jsme měli obyčejnou třídu A, studijní třídu B a nestudijní třídu C, kam mimochodem chodil třeba cikán Maňkoš, kterému bylo v šesté třídě asi 15, všechny převyšoval o dvě hlavy, ale byl hrozně chytrí :)

    Výbuch v budovách Rady/Komise nebude, to je pátá kolona. Ti nám teď budou vysvětlovat, že výbuchy nesouvisí s islámem/migrační vlnou a abychom zachovali vstřícnost a porozumění.
  • Těch lidí je mi líto. A říkám si... kolik útoků ještě bude muset přijít, než se politici přestanou tvářit, že tento problém neexistuje?
  • upraveno 22. března 2016
    @Mellien Ale oni se netváří, že neexistuje. Během pár hodin budou belgický premiér, francouzský prezident a určitě i Juncker vyjadřovat soustrast a dodají, že to s islámem nesouvisí. Večer něco podobného řekne i Angela. Týden budou mávat belgickou vlajkou. O měsíc později udějí francouzský prezident další vyznamenání nějakému dalšímu členovi saudské královské rodiny za boj s terorismem. Dohodnou se, že kontrolovat kázání imánů nebo zavírat mešity je neuctivé k islámu a neevropské a rasistické. Politická agenda je politická agenda. Mě se neptej, jestli někteří politici nebo zástupci v pozadí lobbujících nadnárodních společnosti spějí dobře.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @svoa00 A ještě se vytvoří nějaký slogan nebo piktogram, který si připevní ve formě odznáčku na klopu na znamení, že se nenecháme zastrašit. A pak zrušíme víza pro Turky.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • @flanker.27 Co jsou pod tím "Brusel" za ty červený fleky? To tam symbolicky namaloval krev pohanských franských psů?

    Nuže co napsat.. "Já to říkal" je trochu bezcitný a zbytečný, ale když si vzpomenete, že "já to říkal" i tady na fóru říkalo spousta dalších lidí, je jasný že tohle není poslední útok a že se to stane zase.
  • upraveno 22. března 2016
    @svoa00 wtf, to jako OSN brání právo migrantů na ilegální přechod hranic bez dokladů, nebo jak mám ten postoj chápat? :-D doufám, že promlouvají do duše i USA, které porušují práva Mexičanů, když jim brání ve volném přechodu přes hranice.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Ten kluk je tragickej, ale odpovědi jsou docela sranda :)
  • @Krisa Páni, představil jsem si řešit kvadratický rovnice v římských číslicích :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @sfik Já to vidím jako pusu. A žádné asociace prosím... :)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    To co se stalo v Belgii je hrozné, ale na místě je otázka co dělaly úřady, policie a kontrarozvědka? O schopnostech belgických bezpečnostních složek jsem si udělal obrázek v pátek, nejhledanější člověk Evropy se tři měsíce schovával na předměstí Bruselu, závěr nechť si každý vyvodí sám, dnešek navíc ukázal, že bezpečnostní opatření přijatá v souvislosti s pařížskými útoky jsou k ničemu.

    Už se těším jak nám Makrela vysvětlí, že tohle s islámem nesouvisí, a že v rámci multikulturního obohacení evropské rasisticko - xenofobní společnosti budeme muset přijmout milion dalších uprchlíků.

    Jak dlouho hodlají evropské špičky jet podle téhle linie? To nevidí do jakých sraček tím Evropu dostávají? Ke kolika dalším útokům ještě bude muset dojít, aby Makrela a spol uznali svojí chybu a odstoupili? To se nejspíš nikdy nestane, asi bude muset dojít k vlně defenestraci ve státech EU, aby se něco změnilo.
  • @svoa00 Já tím myslel právě ta jejich prohlášení typu: "ne všichni muslimové jsou stejní, právě toto teroristé chtějí, potřebujeme více uprchlíků, Evropa musí být solidární..." Atd. Jestli se někdo odváží říci, že už nemůžeme přilévat olej do ohně...

    Já nemám nic proti migraci, avšak i ta musí mít hlavu a patu. Těžko si sem můžeme nastěhovat celou Afriku nebo všechny muslimáky z východu... na takové úrovni nelze argumentovat morálkou.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • No a presne to bolo to prvé, čo mi napadlo pri pohľadu na rozsvietenú Eifelovku. Jako hezký gesto, ale prázdný jak mezihvězdný prostor.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.