Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1392393395397398581

Komentáře

  • Mě by to taky samotný neiritovalo.. a ani to nutně nepovažuju za prázdný gesto. Mě na tom vadí ten cynismus kdy rozsvítíme ajfelovku, ale neuděláme absolutně nic proti tomu, aby se to neopakovalo.
    Vážně bych představitele těch zemí, který nás do tohohle srabu dostali vyzval, aby něco vzkázali ne příbuzným obětí, ne jejich rodinám, ale těm co umřou příště, protože chodí mezi náma, jsou živí a nemají nejmenší tušení že do půl roku budou pod drnem..
  • Ja ho vidím ako prázdne práve preto, že okrem neho nevidím žiadnu inú aktivitu. Z farebnej podpory na sociálnych sieťach a svetoznámych buildingoch nebude mať nikto nič, ak sa neprejde k účinnej prevencii ďalších útokov.
  • Za chvíli to může být v některých evropských státech normální stav a nikomu už se nebude chtít kvůli tomu měnit barvy profilovky, několik brutálních útoků v poměrně krátkém sledu za sebou a už nyní je znát mírná otupělost. A uklidňování politiků jde jedním uchem dovnitř a druhým ven...
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv Tak my obyčejní lidé s tím nic moc neuděláme, maximálně u voleb, ale tam je to stejně jedno, protože drtivá většina to tam prostě někomu hodí, nebo volit nepůjdou.

    Minimálně tím lidé ukazují svou solidaritu s oběťmi, činy musí dělat politici......
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 22. března 2016
    Cože? Ony byly zase nějaký útoky? V Belgii? A to jako dneska jo?
  • policie tam rozjíždí nějaké akce tam doufám že bude živo a někdo bude tak hodný a natočí to třeba kdyby to pár mus...teroristů to schytalo tak bych se nezlobil
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Monte Karstark Dobré ráno!
    Ano byly, o život přišlo 34 osob a další 200 utrpělo zranění. K útoku se přihlásil Islámský stát
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @DanielSvatoš Prý se při razii našly zbraně výbušniny a nějaké chemikálie ( Co je to za látky zatím nebylo zveřejněno)

    Taky bych si přál, aby jich pár poslali k Aláhovi, ale otázka je k čemu by to bylo. Akorát by byli považováni za mučedníky a jejich příkladem by se mohli inspirovat další....
  • upraveno 22. března 2016
    @flanker.27 velká písmena jsou zrádná, jednou jsme psali diktát zaměřený speciálně na velká/malá písmena ve jménech a názvech a tolik chyb jsem v diktátu snad nikdy v životě nenasekala :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Dreamer To věřím, taky občas marně vzpomínám, jestli je něco oficiální či zažitý název nebo ne.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 22. března 2016
    @Achileus :D díky.
    To byl jen takový blbý vtip. V reakci na příspěvek od Dreamer :-)

    Když jsem otevřel FB tak tam o tom skoro nic nebylo. Takový nečekaný nezájem o to. Ale teď už tam vidím Eiffelovku v belgických barvách, tak je to OK ;-)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 22. března 2016
    @Monte Karstark Sorry, ale dělat si srandu z něčeho takového, no nepřijde mi to moc etické. Mluvil jsem se spolužačkou, která je aktuálně v Bruselu a prý to nic vtipného není....

    Tak ten "nezájem" pramení z toho, že tohle je třetí velký útok v Evropě za poslední rok, pomalu se z toho stává norma :-(
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Achileus A to ještě připočítej ten pokus ve vlaku z Amsterodamu do Paříže z loňskýho srpna, kterýmu zabránili američtí vojáci na dovolence.
  • upraveno 23. března 2016
  • @Achileus Někdy je potřeba situaci trochu odlehčit, nebo se všichni zblázní.

    Tohle mě na diskuzi zaujalo :)

    1. Alláh Akbar! BUM!

    2.Po chvíli zmatku si všichni počmárají něčím profilovku

    3 Evropský státník prohlásí, že je šokován, ale neměli bychom se uchylovat k násilí, situace je pevně v rukou a jednalo se jen o 20 osamocených šílenců.

    4. "Přátelé", kteří chtějí být cool si začnou utahovat z těch se změněnou profilovkou

    5. Objeví se "statečný muslimský zachránce"

    6. Objeví se muslimové, kteří ukazují fakáč

    7. Merkelová a Junker prohlásí, že čin nijak nesouvisí s migranty nebo menšinami, protože kdo by jinak, sakra, vydělávál němcům na penzi, že.

    8. Abás obviní židy, Štětina rusy, "nerdi, kteří vědí" CIA

    9. Sluníčkářům se povede nastrkat před fotoaparáty pár lidí s šátkem a nápisem "Já nic, já muzikant"

    10. Bezpečnostní služby, bezpečnostní poradci a jiní bezpečáci prohlásí, že už před rokem říkali, že je to nebezpečné.

    11. První "skuteční odborníci" odhalí, že podle záběrů z mobilů na You Tube je jasné, že atentátníci stříleli slepými a podle toho, že měli botasky to nebyli muslimové ale illumináti a ti mrtví šli po smrti domů. 12. Etnomasochisté a nosiči "Břemene bílého muže" se začnou mlátit důtkami do zad a vykřikovat, že si za všechno můžeme sami, protože oni se jen oprávněně brání nám, ošklivým imperialistům a že máme rychle odzbrojit a nastavit holé zadnice. 13.Vlády prohlásí, že bezpečnostní služby a bezpečnostní poradci nic neříkali a proto jim musí zvýšit rozpočet, aby si mohli nakoupit nové radary na měření rychlosti. 14 "Prezident" vyšle letadlovou loď, stíhačku nebo dron, který zničí jednu nemocnici, 2 džihádisty a rozbije nepřátelský laptop. 15. Vrcholní politici se někde projdou, drží se za ruce a prohlásí, že nás to nesmí rozdělit, evropské hodnoty a hlavně že se máme rádi 16. Vše se vrátí do starých kolejí 17. Alláh Akbar! Bum!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    No, když to vezmu z pohledu sebe jako dítěte, tak jsem rád, že mám maminku i tatínka. Bylo by to horší bez kteréhokoli z nich a jsem rád, že jsem na světě z důvodu svobodného rozhodnutí dvou lidí opačného pohlaví, ne z důvodu pocitu vydobývání si nezadatelných práv jednotlivce.
  • upraveno 23. března 2016
  • upraveno 23. března 2016
    Já bych tedy dítě rozhodně dobrovolně sama vychovávat nechtěla, pokud tikají biologické hodiny, na hledání partnera není čas, případně se nedaří najít partnery, kteří by splňovali všechny nároky, nevidím jako dobrý nápad z nouze si pořídit dítě "ze zkumavky". O ženách, které se kvůli tomu, že mermomocí chtějí děcko, musí ehm spustit s nějakým tím mužem, se raději snad ani nebudu vyjadřovat. Pokud je žena dostatečně sebevědomá a samostatná a je rozhodnuta prožít život bez partnera, myslím, že si obvykle nepotřebuje něco dokazovat na poli mateřství. Pokud si mermomocí potřebuje vybít mateřské pudy, doporučuji pořídit si psa (sama jsem o této možnosti uvažovala), člověk tím nenapáchá tolik škod. Další možností je, věnovat se například neteřím/synovcům nebo nějaké dobrovolnické činnosti související s pomocí osiřelým dětem a podobně.
    Co se týče páru, který tvoří dvě ženy, pak by se samozřejmě měl brát naprosto stejně jako manželský pár muž-žena, tady nevidím naprosto žádný problém.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @sfik Teda chudák rybička... Připomněl jsi mi sendvič Mr. Beana. :)



    Jsem si vědom, že ne vše je v životě ideální, ani partnerské vztahy. Ale přiznávám, že je mi trochu proti mysli současný stav pohlížet na cokoli jako na nezadatelné právo, bez ohledu na vlastní schopnost toho dosáhnout, a tudíž i povinnost na druhé straně toto právo zajistit. Přesně jak napsala @dreamer, pokud se rozhodnu prožít život sám, je to mé rozhodnutí, ale s tím, že také musím být připraven na věci s tím spojené.

    A tak jako nejsou ideální vždy mezilidské vztahy, které vždy budou aspoň o nějaké míře kompromisu, přimhuřování očí (před svatbou měj obě oči otevřené, po svatbě jedno zavři a druhé přivři), tak jen těžko se uměle docílí ideálního stavu, kde jedinec bude zcela nezávislý na okolí a všeho bude moci dosáhnout zcela sám.

    navíc souhlasím s tím, že lékařské zásahy jsou od toho, aby prospěly organismu, když z nějakého důvodu nemůže plnit některou funkci, ne jako substituce nedostatku společenských vazeb nebo jakýchkoli požadavků nespokojeného jedince. Např. když jsem viděl člověka, co si nechal rozříznout jazyk, aby vypadal jako plazí. Jistě má každý právo chovat se jako debil, ale proč by mu u toho měl někdo asistovat zásahem, který není veden k nějakému prospěchu ve smyslu biologickém, výzkumem, který by prospěl alespoň někomu jinému a podobně.

    Podotýkám, že o tom něco vím, sestra obě své děti počala asistovaně, protože nemohla otěhotnět přirozenou cestou. Takže naše rodina celkem má o tématu "napřemýšleno".
  • upraveno 23. března 2016
    Ale vy tu pořád mluvíte o etických věcech medicíny. Nezadané ženy, které nemají zájem o kurvení, by si samozřejmě za umělé oplodnění platily. Normální lékařský byznys. Každé dítě se radši narodí, i do neúplné rodiny. Zkazit výchovu dítěte můžou stejně dobře i rodiče dva. A mluvíme tu o situacích, kdy se žena rozhodne pro tenhle způsob početí, nebo dítě mít nebude. Dítě společnosti pravděpodobně prospěje... pes ne. Pokud žena splňuje základní psychické a sociální normy (budu předpokládát, že ani páru magorů kliniky nevyjdou vstříc), jsem pro.
  • Já právě taky na to nepohlížel z pohledu těch rodičů, ale toho dítěte.. Protože si myslím že argument "budou ho za to šikanovat" je zcestný..
  • upraveno 23. března 2016
  • upraveno 23. března 2016
    @Dreamer No to nevím. Pokud se rozhodne dát život dítěti (i kdyby ten impuls byl uspokojení vlastní mateřské potřeby), tak bych takovou ženskou za sobeckou neoznačila. A nežijeme v ideálním světě, kdy jediná dobrá matka je ta zadaná. Protože má podporu partnera. V životě to chodí jinak. Moje kamarádka je dobrovolně (a klasickou cestou) svobodná matka, otec o syna zájem nejeví a ona přinejmenším teď náhradního nehledá, protože takhle jsou úplně v klidu. A je to moc dobrá máma. Neudělala si dítě po úvaze, jestli bude dobrá máma, takových opravdu moc není a kdyby bylo, tak se rodí ještě míň dětí. Zralé neuspěchané rozhodnutí myslím úplně stačí.
  • upraveno 23. března 2016
    @svoa00 já myslím, že to stejně jednou, dříve či později projde, všechno k tomu spěje, ty "potřebnější" reprodukční orgány máme k dispozici my :) pánové to budou mít čím dál těžší. Brát početí dítěte jako lékařský byznys, tak to je mi přímo odporné (jo, jsem v tomhle konzerva). Nějak si ty mezilidské vztahy asi pořád idealizuji a mám pocit, že je lepší mít otce i matku, místo dárce a matku (neberu teď v potaz otázku manželství nebo partnerství, tedy jestli oba rodiče dítě vychovávají v jedné domácnosti).

    EDIT: otázka jen ze zvědavosti, nechci nikoho soudit, zajímá mě, jak se kamarádka vypořádává při výchově s absencí otce, tedy dítěti sdělí/la, že se rozhodla jej počít a vychovat sama nebo jméno otce dítě jednou bude znát/nebo je už zná nebo se s jeho rolí (ne nutně výchovnou) vůbec nepočítá?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.