Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Musel jsem si na chvíli lehnout, abych se z toho oklepal. K BOZP a PO jsme měli ještě řízení služebních automobilů a když nám promítli 35 situaci na křižovatce málem jsem u toho zhebnul :D
@Velbloud Tak tohle by ti chlápci co nás školili nepřežili. Tohle byl ten typ přednášky, která se za padesát let nezměnila a ti pánové .. těm akorát ubylo vlasů a přibyla kila... Kdyby to třeba alespoň otextovali nebo nějak upravili aby se ty pokyny daly zpívat.. ne! nic! :)
@flanker.27 tak moc jsme si nepokecali ale tak příště se jich zeptám :D
ta polygamie je docela lákavá ale určitě to už nedodržují (to bych o tom těžce uvažoval :D )
Álé co.. v pekle je teplo, v těch kotlích jistě vaří i guláš a hlavně tam budu mít spoustu známejch, tam nahoru stejně nikdo nepřijde jak je rok dlouhej :) :)
Ale toho si nevšímejte, to ze mě jistě mluví závist :D
Ale právě amišové mají tu "zkušenou" kdy mladí jdou poznat svět a tuším že teď má ta komunita docela problém, protože spousta z nich začne chlastat a už se nevrátí :D
Lol, čekám na ten zázračný "společný postoj", jestli podpoříme turecký černý trh na falešné pasy (vedle syrských by to měly být i turecké pasy kvůli bezproblémovější letecké cestě do Reichu) a dáme Turkům tři miliardy na efektivnější boj s Kurdy (a nejspíš aby se mohli těm blbým bojovníkům za lidská práva z Evropy smát). Ale zajímalo by mě, kolik užitečných blbečků ohrozí politickou kariéru, aby pomohli Merkelové zachovat tvář. Protože jestli tu dohodu podpoří, tak tam bude štempl všech.
http://www.respekt.cz/kultura/solidarita-hry-o-truny-s-uprchliky-rozlitila-fanousky
Teď se například oběvilo toto:
"OK, takže to vypadá, že je dnes při vyvracení hoaxů řada na mě.
Možná jste na titulce úterního Práva a od včerejška na Novinkách.cz zaznamenali článek s titulkem "Mladí ze Západu míří do Česka. Cítí se tu bezpečněji".
V článku jde o to, že lidé ze západoevropských zemí se masově stěhují do ČR, protože se bojí imigrantů. Okamžitě ho začaly sdílet skupiny i jednotlivci podněcující nenávist vůči menšinám.
Článek se odvolává na "průzkumy, které si nechává dělat Evropská unie" a v původní verzi jako zdroj uváděl "Evropský report společnosti Intrum Justitia".
Intrum Justitia je soukromá firma, která se zabývá správou pohledávek, lidově řečeno vymáháním dluhů. Nikdy nedělala žádné průzkumy mimo svůj obor, tím méně na objednávku Evropské unie.
Žádnou zprávu, která by mohla teoreticky sloužit jako podklad pro článek, jsem na jejich webu nenašel. Proto jsem požádal jejich tiskové oddělení, zda by mi ji - pokud existuje - mohli poslat.
Výsledek? Evropský report, na který se Právo odvolává, vydala společnost loni v listopadu, zabývá se ovšem naopak možným odcházením mladých lidí z ČR, a to z ekonomických důvodů. O bezpečnosti, obavách z imigrantů nebo čemkoliv podobném není v celém reportu ani slovo.
"Intrum Justitia v žádném případě není autorem takového tvrzení", odpověděla společnost na můj dotaz a požádala Novinky.cz o opravu.
Co udělaly Novinky.cz? Provedly v článku drobnou úpravu - společnost Intrum Justitia vypustily a jako zdroj informací uvedly blíže nespecifikovanou "analytickou zprávu" Českého statistického úřadu.
Ani na stránkách ČSÚ jsem žádnou podobnou zprávu nenašel, opakoval jsem proto svůj dotaz i zde.
Odpověď: "Zdrojem uváděné citace, jež byla neoprávněně připsána ČSÚ, není žádný náš výstup. Podobnou informaci jsme nikomu neposkytli. Prognózami o tom, kdo a odkud má zájem přijít do ČR, se totiž opravdu nezabýváme."
Takže nezbývá než čekat, koho Novinky.cz uvedou jako zdroj napotřetí. Nebo že by nesmyslný článek smazaly a omluvily se?"
https://www.facebook.com/jan.molacek/posts/954991217903562