Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1356357359361362581

Komentáře

  • @Aviv Ne každý člověk si zaslouží být bráněn.

    ...

    Platy učitelů jsou zkrátka výsměch :/
  • No, ono nemusí jít u těch učitelů jenom o plat. Já to jejich zoufání nechápu z jednoho hlediska.. V podstatě se nemusí bát o práci a jejich plat (byť minimálně a i když by jim rozhodně přál peněz víc) je v podstatě pořád valorizován. Asi to je vina i médií, který si vždycky vyberou nějakýho stěžujícího si učitele, kterej podotkne že "jenom o pár stovek" (umí to i duchny). Co ale nezávidím mladým učitelům je fakt, že když chtějí po škole najít práci, někdy nemají moc šancí (pak se musí i třeba stěhovat), protože škola v jejich bydlišti je obsazená učitelkama-důchodkyněma, kterých je těžké se zbavit (mnohdy i proto že ředitelé nechtějí starou učitelku pustit, protože s ní je málo práce i když její hodiny vypadají tak že ona dělá že učí a žáci dělají že se učí..). Znám osobně příklady jak těch mladých učitelů, tak i těch pijavico-důchodkyň na koštěti..
  • @sfik no ono je to někdy i tak, že práci učitele někteří seženou jedině přes známost, bez ohledu na schopnosti :) to je pak smutné, navíc lidé, kteří by tuhle práci mohli vykonávat na špičkové úrovni se rozhodně k učení nehrnou (proč taky za těch pár kaček) a je to pro mnohé volba z nouze, tu práci ani dělat nechtějí a berou ji jako poslední možnost. Ale na druhou stranu mám kolem sebe i dost lidí, kteří jsou pro to, že by chtěli jednou učit celkem nadšení a to hned člověku zvedne náladu. Naopak u některých doufám, že se k učení nikdy nedostanou, učitel by podle mě neměl podsouvat studentům svoje názory, ale poskytovat objektivní fakta a podporovat kritické myšlení.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • @Krisa to by teď nemělo být možné díky novele školského zákona musí mít smlouvu minimálně na rok (12 měsíců).
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Dreamer A už platí? Já vím, že to chtěli udělat, ale kdy začne platit, to si nepamatuju... Každopádně to je jedině dobře!
  • @Krisa mám pocit, že od letoška už to platí.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Když jste zmiňovali to Holandsko. Jak zasahuje holandská policie. Raději bez komentáře.

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Dreamer Tak to je dobře.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @svoa00 Já? Upřímně je nenávidím, někdo kdo zradí svoji zemi kvůli vlastnímu prospěchu si zaslouží jedinou věc, konopnou oprátku, nebo kulku ráže 9 milimetrů
  • Spoustu je ještě dost mírně napsáno. Nerozumíme tomu, jak mohou lidé, kteří to schvalují, reprezentovat naší zemí a zasedat v parlamentu.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    upraveno 24. ledna 2016
    @Mellien Tak na Novinkách se našli individua, která Sovětům a bratrským socialistickým státům děkovala za to, že nás zachránili před kontrarevolucí, kapitalismem a vrahy z vol strýtu a vošinktonu, smutné na tom je, že to není nijak postihováno, kdybych někam napsal, že nás bratrská německá armáda v letech 1938 - 39 zachránila před židy, bolševiky a zednáři, tak bych měl určitě s úřady značné problémy.
  • @Achileus Chtělo to zkrátka někoho tvrdšího, než byl Havel. Postavit mimo zákon a tvrdě postihovat. Klín klínem... Oko za oko, zub za zub.

    Podle mě to příznačné vystihuje věta z filmu Návštěvníci.
    "Vy zlodějům neuseknete ruku?"
    "Ne"
    "Ale to kradou dal!"

  • Ať se vrátíme zpět do tradičního antimigrantského Kecáliště.. Jak hodnotíte přílet křesťanů do ČR? Musím říct že jsem byl celkem i mile překvapen, že se i v jinak rozbouřených (a poblití hodných) diskuzích z velké většiny ozývají kladné reakce typu "ano, těmto pomáhat" a já s tím souhlasím. Jen, když jich tam je v ohrožení tolik, tak mi přijde to číslo cca 30 zachráněných trochu směšný.

    Ale to se asi jen zase chovám typicky česky, když v tom hledám zase něco negativního :D
  • upraveno 24. ledna 2016
  • upraveno 25. ledna 2016
    Za tyhle lidi mimochodem stát nezaplatil ani korunu. Podle toho co říkali tu chtějí zůstat. Některé firmy na Vysočině už se po nich ptaly (myslím že to pro firmu bude i dobrá reklama). Jinak ti lidé vypadali celkem sympaticky, dokonce i paní byla sympatická, můžu to tvrdit díky tomu, že neměla plenu přes hubu :D Chlapi se prý těší na práci a ženská říkala že asi bude ještě doma, měla malý špunty.. A hlavně jsou tu legálně že. Jsou prověření, nemusí nikomu vykládat že jim pes sežral cestovní pas a domácí úkol..
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Jako dobrý křesťan - eee, co to povídám, zkrátka souhlasím s poskytnutím azylu těmto lidem :)
  • JayJay
    upraveno 25. ledna 2016
    K probíraným tématům:
    Vtipy na peklo,... hmmm, pobavily mě dva první, ale to spíš jen proto, že ty ostatní nejsou moje krevní skupina.
    Plat vs. Zodpovědnost: Ano, spousta profesí je podhodnocená (ale za sebe říkám, že to je můj subjektivní pocit, za objektivní pravdu bych to nevydával), ale každý do toho šel s tím, že to tak je... popravdě, mě třeba víc vadí, že studiem na VŠ nevznikne člověku dluh, který by člověk musel splatit (ve standardním případě třeba o pár procent vyšší daně než to splatí), než by "mohl" pláchnout za čáru (aneb klidně si jděte léčit, za říšská eura, ale zaplaťte ČR to, co jste zde dostali) - to, že lze v ČR zdarma, kvalitně a bez jakéhokoli závazku studovat není dobře... Ani z morálního hlediska - co je zadarmo, toho si člověk neváží.
    Vzdát se bez výstřelu... to mluvíte o Rakousku (obsazen, ale pln sympatizantů), Slovenkém štátu(přímá kolaborace), nebo o ČSR, která díky "podpoře" mocností přišla v Mnichově o obranu (pokud se budete bránit, budete označeni za agresory), nebo potom o záboru nebránitelného území (ty pohraniční pevnosti byly celkem zásadní silou a neopouštěly se lehce, stačí vidět malby v objektu (tuším) Maliňák na tvrzi Dobrošov)? Tenhle průšvih totiž bez debat začala Francie, jeden výstřel v Porúří mohl zásadně změnit běh dějin.
    Uprchlický komiks - tuším, že jsem slyšel, že na tem MŠMT nedalo ani korunu.
  • upraveno 25. ledna 2016
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • @Mellien: A to já zase znám až dost lidí, kteří si prodlužovali mládí, aniž by na vystudovanou VŠ chtěli zásadně profesně navazovat (mám-li zobecnit, pak v tomto je učitelství příklad par excellance)
    @Mellien: Odchod s penězi spojuji zcela úmyslně, protože o ten většinou primárně jde (viz zmíněná "Děkujeme, odcházíme"). Ad: Studovat by nešla, páč by si to nemohla dovolit... eeh, ty tam vidíš nějaký náklad, který tam nyní není?
    @Krisa: V současné době je daň z příjmu 15%, že? Jak jsem psal (od oka), kdyby absolvent VŠ platil 17% (z platu 20.000 o 400 víc), tak by jej to nezničilo (jinými slovy "sorry, ale pokud si s VŠ nenajdeš práci, kterou vyděláš o 400 měsíčně víc než bez VŠ, tak na tu školu fakt nemá cenu lézt"). Čas: do doby, než by splatil náklady na VŠ studium (netuším,..100.000?, to by bylo cca 20 let). Bereš 40t, splatíš rychleji, bereš 15t, splatíš za 30... a nesplatíš-li do smrti, holt špatná investice státu - pořád by na tom byl stát lépe i u takového, než je nyní. Navíc si umím představit nějakou formu příspěvků od zaměstnavatele, etc. A pokud někdo chce pracovat a platit daně jinde: OK, jeho problém, ale jako člověk žijící v ČR bych rád, aby vrátil alespoň ty náklady, které do něj ČR investovala.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 25. ledna 2016
  • upraveno 25. ledna 2016
    Neříkám že Jay vymyslel bezchybný řešení, ale určitá spoluúčast (byť symbolická a vůbec by nemuselo jít o reálné náklady na vzdělání) je podle mého nutná. Teď už to jenom vymyslet.. A pro socansky smýšlející - ty peníze by klidně mohly jít na účely stipendií. A protože já socan nejsem, tak zároveň říkám že třeba lidi co vystudovali díky stipendiu by tu ""daňovou povinnost"" měli mít ještě větší.
  • upraveno 25. ledna 2016
    @Jay Zní to, jako by sis myslel, že si mohu prodlužovat studium do alelůja. Což je samozřejmě nesmysl. Uvedu konkrétní případ: Studuji bor na 6 let, prodloužit mohu o 1 rok bez nutnosti platby semestru. Každý další už vyjde cirka na 20 tisíc. Dále na prodloužení studia nevidím nic špatného, zkrátka někomu trvá, než si vybere, co chce doopravdy dělat.

    @Jay Ohledně doktorů... tady dokazuješ sovji absolutní neznalost problematiky. Aneb lékař vyprofilován jako někdo, kdo bude zlej na lidi, pokud mu nepřidají a chce zdrhnout za euráčama. Většinovým motivem je životní úroveň a časová vyváženost. Obrovskou roli hraje fakt, že jinde nemusíš brát kupu přesčasů (která je ti u nás nucena!)a máš čas na život - rodinu, koníčky. Den v týdnu volna, kdy se mužeš věnovat sám sobě... a pak být příjemný na lidi. U nsá to funguje tak, že makáš od rána do rána a ještě na tebou řvou, že se na paní xy neusmíváš ;)


    Nebo je v tvých očích doktor někdo, kdo má jen sloužit lidem a na nic jiného nemá nárok? U nás - zejmána těm mladším - hodí tolik služeb do měsíce, že je z tebe chodící troska. Děkujeme - odcházíme nám media prezentovali jako nenažranost doktorů. Uznám, že některé kroky nebyly správné, ale víceméně to jen prezentovalo jasný vzkaz: Nejsme otroci systému.

    A ano, náklady tam vidím. Když zmíníš, že si mají své studium zpětně platit - tak jsi už primárně neuvedl, že to má být pouze symbolické - ale adekvátní částka by šla do tisíců, ne stovek ;)


    Edit:

    Ještě k těm odchodům lékařů pro @Jay : Odchází hlavně mladí lidé po promoci, jejichž hlavní motivací je propracovanější systém postgraduálů - atestace. Ne peníze.

  • upraveno 25. ledna 2016
    Teda buď tomu nerozumím, ale nevím, jak to donutí lidi zůstat tady. Jakože ti absolventi VŠ, co tu zůstanou, tak budou platit větší daně, a ten zbytek zdrhne, aby se tomu placení vyhlo? Nebo jako jak tu chceš ty lidi udržet? Násilím? Jakože dokud nesplatíš určitou částku, tak nemůžeš vycestovat za prací? To by v reálu nikdy neprošlo, je to dost ujeté. Spíš by to vedlo k tomu, že by se už na školu snažili lidi dostat mimo republiku. Tohle bude sotva fungovat.
    Navíc by to fungovalo pouze za předpokladu, že člověk s VŠ má skutečně větší plat než člověk bez VŠ. V reálu tohle ale neplatí. Většina lidí by se na studium vykašlalo. Nevím, na jakou školu jste kdo chodil, ale mě to teda nepřišlo jako pohoda lážo plážo (stavárna).

    Prostě jsou otevřené hranice a moc tomu nezabráníš. Spíš bych viděla šanci v motivování lidí se vrátit. Víš co, lidi začnou pracovat za hranicemi, získají zkušenosti a praxi a pak se vrátí. Proč nevyužít lepší knowledge, kterou mají na západě, a zlepšovat tak stávající stav v naší zemi? Už teď se většina lidí po čase vrací.
  • Kdybych měla splácet studentskou půjčku, tak asi budu bydlet u rodičů do 40 :D jinak souhlasím s tím, že mnoho studentů si jde na pedagogické obory takzvaně pro titul (i když někdy to není až taková bžunda, jak čekali) a to není dobře, někde jsem viděla nějakou statistiku a vycházelo to, že máme snad dokonce nejvíc absolventů pedagogickych oborů ze států EU? Nejsem si jistá jestli tam byly všechny státy EU, každopádně ČR celkem vyčnívala.
  • @Jay Další důvod, proč tebou navrhované tvrzení nemůže fungovat, je platební situace. uvedu příklad mého oboru - aspon nebudu plácat nesmysly. Náklady na studium by se mohly pohybovat okolo 300k. Plat absolventa něco málo nad 20 tisíc (pokud si sežene solidní uvazek), v horizontu 10 let takřka žádné zlepšení. To znamená, že bych - jak se píše výše - nemohl snad dalších 20 let žít samostatně. Super nápad ;)

    Víš, proč funguje půjčka na medinu v USA - která je mnohonásobně vyšší? Protože je ta práce podle toho ohodnocena. Kdyby to tak bylo u nás, taky si půjčím 300 tisíc, ale takhle? To bych byl blázen. A na jiných oborech to rozhodně není slavnější. S tvojí logikou by pak v Česku žili jen inženýři, lidé bez VŠ a vedoucí státních firem :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.