Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Jo, strašlivě smutné. Ale nevzdávejte to! Věřím, že vhodnou prezentaci dokážete tamojší mládež zajmout a objasnit jim taje i nádheru zvyku jejich předku natolik, že se stanou jeho svědomitými udržovateli. :D
Tradice se musí udržovat, obzvlášť pokud jsou úspěšné a léty prověřené :-)
Profitovali, neprofitovali, maslo, nemaslo, existuje pojem pokánie a kompenzácia tiež nie je ojedinelá. Proste zmenili názor a ikeď neviem povedať, nakoľko je to úprimný a nakoľko imidžový humanizmus, viem si predstaviť ako po neslávnej minulosti začnú robiť všetko preto, aby to vyvážili stoosemdesiat stupňovým obratom. Minulosť nezmeníš, ale prítomnosť je len a len tvoja. Jestli na to jdou správně se ještě ukáže.
Len na porovnanie, na Slovensku maju ucitelia o tretinu mensi plat ako v Cechach.
Tam sme ešte na dejepise nedošli, takže poznám málo detailov.