Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1336337339341342581

Komentáře

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @derfel Co blbneš? Nejdřív nasazoval život při závodech rallye a pak v Afghánistánu, je to hrdina!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. prosince 2015
    @derfel Jo, to už jsem tu linkoval :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. prosince 2015
  • @Krisa Lego už se nevyrábí v Dánsku?

    Žijeme ve světě dvou mocností. Ruska a Ameriky. Takže v konečném důsledku musíme být na něčí straně a ne se z toho jako vždycky vyšvejkovat. Takže si volím Ameriku. Se vším dobrým i špatným co reprezentuje. Minimálně jí nevede diktátor, který má v podstatě neomezenou moc a který si představuje volební kampaň soubojem s tygrem. Myslím si že politický systém v USA (bez iluzí jistě špinavej a prohnilej jako kdekoliv jinde) je pořád lepší než ta absolutistická monarchie Putina. Ještě přidejte co se Československa týká historickou zkušenost..
    Ideální situace by byla kdyby místo USA bylo jezero Bourbon a místo Ruska oceán Vodky.. Ale hold nejsme v ideálním světě.

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    @flanker.27 toto si tiez myslim.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Vena Tady nejde o znevažování kvůli politické agendě. Tady jde o to, že takových zaručených důkazů, které se ukázaly jako podvrh, právě strážci pořádku a demokracie už vysypali na svět mnoho.
    Například válka s Irákem v roce 1991 byla jasná věc, takže nechápu, proč si ještě museli vymyslet tuhle pohádku. Vzali před kongres dceru kuvajtského vyslance v USA (pochopitelně mladou křehkou dívčinu), která tam s úpěnlivým pláčem svědčila o tom, jak byla přítomna v Kuwait City scéně v nemocnici, kdy tam napochodovali iráčtí vojáci a začali vyhazovat kojence z inkubátorů a podobné scény. Co může být půdobivějšího. Nikoho už pak nezajímalo, že si všechno do posledního písmene vymyslela administrativa Bushe seniora, že k takové scéně nikdy nedošlo a že dcera kuvajtského vyslance v žádné nemocnici v Kuvajtu v době invaze nebyla. Celé to byla naprostá propagandistická lež a v tomto případě navíc i totálně zbytečná. Leč motivace byla najednou o to vyšší.
    O válce v roce 2003 už toho bylo řečeno mnoho, takže jen krátká rekapitulace, že chemické zbraně použitelné do 48 hodin proti komukoli v okruhu 2000 nebo kolika kilometrů se nikdy nenašly. Stejně tak příběh hrdnní vojandy Jessicy, která měla být v zajetí znásilěna, mučena a osvobozena speciální jednotkou se rovněž ukázal jako absolutní podvrh. Holka sama měla tolik cti, že veřejně prohlásila, že když jí zajali, tak jak iráčtí vojáci tak lékaři s ní zacházeli velmi slušně a přepad nemocnice speciálními silami byl naprosto zbytečný, protože tam nebyl jediný voják.
    Zkrátka nemám jediný důvod Američanům věřit, když najednou vytáhnou "plnou bednu důkazů", které jak napotvoru zapadají do jejich agendy.
    Já nevím, kde ty fotky byly pořízené, jestli jsou pravé nebo ne, ale jen slovo USA jak to mám vnímat z nich nedělá realitu a i v případě, že je to s nimi tak jak tvrdí nejde zjevně o výjimku ani v Sýrii ani v celém regionu. Takže proč mám řekněme plakat nad syrskými civilisty zatímco ty jemenské ignorovat jen proto, že Saúdská Arábie je americký spojenec.
    Navíc v oblasti nevidím nikoho, kdo by měl mé sympatie a kdo by byl reálně schopen nastolit tam něco solidnějšího, zvláště když k tomu nemá ani dostatečnou podporu místních, protože ti místní, ti, které ta strana, se kterou se prý máme kamarádit, označuje jako umírněné, se vraždí i mezi sebou (už jsem uvedl, že právě tenhle týden do sebe začali bušit Syrské demokratické síly SDF a Syrská svobodná armáda FSA, obě podporované Američany coby umírnění.
    Za dané situace je pro mě jediným reálně dosažitelným cílovým stavem pořádek, dokud místní skutečně nedokážou něco jako demokracii a úctu k právům sami pochopit. Tohle se nikde a nikdy nedá oktrojovat shora.
    BTW jsem pod jedním videem na youtube nahraným nějakou bojůvkou komentoval jejich věčná Allahu Akbar, za což se mi od umírněného bojovníka za demokracii dostalo přání umírat dlouhou a pomalou smrtí. Tož asi tak.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Vena Já třeba nemám rád USA ani Rusko, oba státy jsou velmocemi a podle toho dělají svojí politiku. Oba státy lezou do míst, kam je nikdo nezval USA (Irák, Afghánistán, Lybie) Rusko (Gruzie, Ukrajina). Nemají si tedy co vyčítal. Putin u mě má malé plus, za to že boj s ISIS myslí vážně a ne jako jistý nejmenovaný stát, který je s ISIS jedna ruka a zvesela napomáhá destabilizaci tamní oblasti, jen aby mohl uspokojovat svoje mocenské touhy a v momentě kdy jedno letadlo naruší na pár vteřin vzdušný prostor tak ho sestřelí a přitom vůdce tohoto nejmenovaného národa málem chytil amok, když Syřané sestřelili jeho stíhačku. Tehdy pronesl něco ve smyslu, že krátkodobé narušení vzdušného prostoru nemůže být důvodem k sestřelu a to je prosím náš spojenec.

    Poznámka na okraj: Asad je legitimně zvolený syrský prezident.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Amaroun Tak Mubarak se taky spakoval a jak to s Egyptem dopadlo? Celé Arabské jaro je jeden dějinný malér, který akorát destabilizoval Blízký východ..

    No Jo, když ten dav touží utrhnout ti hlavu a narazit jí na kůl asi je na čaj nepozveš
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Mě by docela zajímalo, jaké by byly výsledky, kdyby někdo pořádně zmapoval, z jakých území především pocházejí uprchlíci. Pokud jde o ztráty na životech, je dobré si připomenout, že asi 80 000 ztrát hlásí samotná SAA. Kolik ze zbytku jsou ztráty civilů a kolik jednotlivých bojovníků za všechno možné od svobody po svobodu pro šaríu se dá jen odhadovat, přičemž údaje SOHR ani jiných organizací s politickým motivem nepovažuji za věrohodné.
    A porovnání jednoho teroristického útoku s 4 roky probíhající válkou taky nepovažuju za korektní.
  • upraveno 6. prosince 2015
  • @Achileus Možná by nebylo od věci jít do sebe a popřemýšlet, proč ti chce dav utrhnout hlavu.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Denebola Co jim před Revolucí chybělo? Stát zajišťoval školství, bezpečnost, relativně slušnou životní úroveň a byl sekulární, takže nechával nejrůznější jinověrce na pokoji, pokud to zrovna nebyli militantní islamisté.
    Jak to tam vypadá teď? Školství v hájí, bezpečnost nulová, životní úroveň horší než mizerná a náboženská tolerance? Islamisté naprosto veřejně a beztrestně provádí pogromy na Křesťany a jiné náboženské skupiny. Osobně si myslím, že jedním z důsledků Arabského jara bude naprosté zmizení Křesťanů z Blízkého východu!
    Teď jak to vypadá ve státech, které byly zasaženy Arabským jarem
    Tunisko: Zatím relativní klid, ale z Lybie jim tam začínají lézt nejrůznější bandy, které jsou napojeny na ISIS a Al - Kaidu. Tam bude ještě veselo
    Lybie: Totální rozvrat, centrální vláda má v podstatě pod kontrolou jen Tripolis. Na zbylém území se pohybují nejrůznější bandy. Navíc většina z nich je napojena na ISIS, takže Lybie je na nejlepší cestě stát se baštou Islamistů v severní Africe
    Egypt: V centrální části relativní klid, ale na Sinaji se pohybují ozbrojené bandy, které tam nalezly ze Sýrie.
    Sýrie: Stejně jako v Lybii totální rozvrat a boj všech proti všem. Nejhorší je, že v důsledku bojů tam nalezli Islamisté z Iráku, Libanonu a nejrůznější žoldáci a to vše je jako umírněná opozice podporováno Západem. Připočti k tomu ISIS a máš stoprocentní jistotu, že v Sýrii se to jen tak neuklidní, pokud se to tam vůbec někdy uklidní.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Vena V Rusku žádná demokracie není a nebude. Rus potřebuje někoho, kdo mu bude tvrdou rukou vládnout. K americké schopnosti sebereflexe : Jsem docela skeptický, obzvlášť po tom co se zveřejnilo na WikiLeaks a s čím přišel Snowden, u mě USA klesly na úroveň Ruska. Navíc jsem nikdy nezaznamenal, že by se Rusko a USA za své zločiny omlouvali. Takže podle mě je jedno jestli Washington, nebo Moskva, protože to vyjde na stejno.

    Pozor nezastávám se Assada, podle mě to je pěkný pacholek, ale zase je to rozhodně lepší než "umírněná" opozice, nebo dokonce ISIS, takže Assad je z mého pohledu nejmenší ze tří zel
  • upraveno 6. prosince 2015
    K americký sebereflexi doporučuji http://www.csfd.cz/film/215291-dobrou-noc-a-hodne-stesti/prehled/ - Tohle by se v ruských podmínkách těžko stalo
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 6. prosince 2015
  • Ja mám taký dojem, že celé to OSN je na smiech a Studená vojna neskončila a nech by už skončila akokoľvek a kedykoľvek, nie v záujme štátov typu Slovensko či Česko a strašne si želám, aby sa Orwell mýlil.
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Vena Kdy byla v Rusku demokracie? Za Jelcina a nebylo to nijak slavné.
  • S demokracií se musí jít postupně, kousek po kousku, jinak to dopadne jako s Weimarskou republikou, nebo Dočasnou vládou.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Aviv Prozatímní vládu svrhli Bolševici, to nemělo s demokracií nic společného :-D (Možná, že je dobře, že to v Rusku v roce 1917 dopadlo tak jak to dopadlo, protože pokud by bylo Rusko demokratické, tak nevím jak by sneslo ty ztráty, které Wehrmacht uštědřil Rudé armádě v reálu, navíc by nedošlo k masivní industrializaci jako za Stalina, takže kdoví jestli by se dnes od Pyrenejí po Ural netahla Velkoněmecká říše).
    Výmar ani jinak dopadnout nemohl, byl u Němců a u armády příliš nepopulární, pokud by se nestal vůdcem Hitler stal by se jím někdo jiný třeba generál Kurt von Schleicher a v podstatě by se nic nezměnilo.
  • AvivAviv
    upraveno 6. prosince 2015
    No, co vím, tak samotní Prozatimní vláda se snažila dělat věci hodně demokraticky, ale ľudia boli kvôli pokračujúcej vojne nespokojní a to bolo živnou pôdou pre bolševikov, takže sa vystrelilo z Aurory a Dočasnej vláde bol koniec.
    Pretože nefungoval a na tom sa podpísali aj nedomyslené reparačné pokuty a ďalšie veci.
    Tak alebo tak, oba pokusy o prudké nastolenie demokracie tam, kde sa o tom predtým prakticky nechyrovalo a za dosť ťažkopádnych podmienok, viedli k veľmi rýchlemu koncu tamojšej demokracie.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.