Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Já to vidím takto (ale přidávám komentář, že ekonomie mi sice něco málo říká, ale makroekonomie zas tak moc ne... takže do jisté míry jsou to dohady, kde které číslo je -podobně jako ve statistice- "přesný součet nepřesných čísel s nejasnou vypovídací hodnotou...")
Investice fajn, zahraniční firmy tu mají investice 3.260 mld, české v zahraničí jen 917 mld... ovšem toto hovoří o firmách - když si dva češi založí "a.s." na Kajmanech (kvůli daním) budou jejími jedinými majiteli a budou podnikat tady, bude to nejspíše součástí těch 3.260,... je pravda, že stát na ně nedosáhne s daněma ze zisku, takže proto zřejmě název disponibilní... :o) Co dál zde vidíme? Zahraniční firmy zde mají investováno 3,2bil (možná lépe srovnávat s 2,3 (=3,2-0,9), odpovídající dopad na "důchod" 371mld... takže bratru 15%... ale nemyslím, že by se to dalo interpretovat jako 10% výnos investic zahraničním subjektům... On HDP je do jisté míry dost těžko uchopitelný - už třeba proto, že "český kutil" si umí spoustu věcí vyrobit bez zásahu do HDP...
http://video.aktualne.cz/dvtv/landa-konvicka-je-blbecek-po-mne-jdou-radikalni-islamiste-v/r~2dd79952978111e5897e002590604f2e/
@flanker.27 Mohla bych se zeptat, jak se podle mezinárodního práva zachází s někým, kdo zahodí doklady, nepodaří se prokázat jeho identitu a je nakonec "bez země původu"? Protože médiím ani politikům v komentářím k takovým situacím nevěřím. A jak je to v případě jako v tomhle článku - země původu jednostranně pozastaví smlouvu o vracení osob?
http://ekonomika.idnes.cz/prumerna-mzda-v-ceske-republice-ve-tretim-ctvrtleti-se-za-rok-zvysila-na-26-072-17e-/ekonomika.aspx?c=A151204_091020_ekonomika_tumo
HDP roste, mzdy rostou, nezamestnanost klesa, inflace je nizka -- nejaky rozdil mezi HDP a HDD bych moc neresil.
Ja tuto retoriku proste nechapu. Jakmile neco trochu nahrava Americanum, nebo je trochu proti Rusum, hned je to oznacene za lez/konsipraci/padelek etc.
Tato diskuze (a snad veskera diskuze, ktera se jenom trochu dotyka politiky), zda se, vubec neni o faktech -- fakta jsou prizpusobene podle osobni politicke prislusnosti a podle toho, na ci strane clovek je.
@flanker.27 Reagoval jsem spis na komentar z 4.12. 22:30.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/388386-turecko-poslalo-do-iraku-vojaky-ten-to-oznacil-za-invazi.html
Jako by nestačila ta hloupost co provedli, když jim Rusové na sedm vteřin narušili vzdušný prostor...