Lady Catelyn Tully Stark

upraveno 18. října 2012 v Postavy a bytosti
Při pročítání starých starých příspěvků mne docela vyvedlo z míry, kolik lidí nemá rádo, nemusí, nemá v oblibě či dokonce nenávidí Lady Cat.
To jsem fakt nečekal.
Stejně tak vztah většiny lidí k rodu Tully.
A proto se ptám proč a čím vás Cat tak naštvala - to že nemá ráda Jona? Upřímně, nedivím se jí. Přeci jen jak by se Vaše partnerky tvářily kdyby jste si domů přivedli "bastarda" a vychovávali jí ho před nosem?
Tak diskutujte, holoto...
11214161718

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 19. srpna 2014
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Jay Viz Nevada. V knížce je i popisovanej vnitřní boj Neda, protože vlastně po Malíčkovi chce, aby Zlaté pláště koupil, což se mu moc nelíbí.
  • @flanker.27 @Nevada: Jo, máte pravdu, nějak se mi to popletlo... Ale někdo jej přesvědčoval, že musí jednat, dokud má čas, na což se Ned zvysoka vykašlal... Že by to byl Renly?
    Když ono je to těžké, zjevně se pořád viděl jako ten, kdo o všem rozhoduje a je nepopiratelnou autoritou (což byl na Zimohradě, ne v KL)
    K Cersei - Ty uteč, děti jsou bastardi, a hrozí jim smrt
    K Renlymu - trůn náleží Stannisovi, a proti Lannisterům teď nic nepodniknu, jsou odepsaní...
    k Malíčkovi - sežeň mi pláště a nezajímá mě, že ty Stannise nechceš ani za zlatý prase...
    Jo, to se pak těžko vyjednává...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Nojo, trouba Ned jednal z pozice pobočníka krále (což je téměř jako král) a později regenta království (což je.. moment - jo, téměř jako král). Naivka jeden, snad nečekal, že bude někdo ctít staleté tradice a pořádky? Měl předpokládat, že na to všichni budou hned zvysoka srát, a že Cersei dokonce veřejně roztrhá poslední vůli zesnulého krále. Hloupý, hloupý Eddard Stark!
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Nevada S tím že ho podrazí Malíček počítat nemohl, obzvlášť když předtím Nedovi "pomohl", ale co je Cersei za krávu, to mu mohlo dojít mnohem dříve, blbost byla už jen to jí před něčím varovat.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. srpna 2014
  • @Nevada: Sorry, nevěděl jsem... jde o něco jako "Poznej muže, kteří tě mají následovat a nech je poznat sebe. Nechtěj po nich aby umírali za cizince".
    Ostatně ty zvyky platí pro běžný lid, ti mocní, kteří hrají hru o trůny si pravidla vždy přizpůsobovali po svém a tradic se drželi jen když jim to bylo po vůli... (To platí asi obecněji než ve Westerosu...)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Šlo mi taky o to, že ten citát bez kontextu moc neřekne ani v překladu. Asi nikdo z nás si nepamatuje každou větu ze ságy. ;)
    To řekl Ned?
    Ty zvyky platí i pro ty mocné. Kdyby neplatily, tak by zavládla anarchie a rval by se každý s každým neustále. Robert systém správy, zákony i zvyky přebral po Targaryenech, stejně jako Targaryeni většinu z nich převzali, nebo spíš ponechali v platnosti po vládě jednotlivých království. Nezavedl nový zákoník, nezměnil systém vlády, nezměnil dědická práva. Proto jsou to pořád zákony a zvyky a tradice platné (minimálně) několik staletí.
  • Řekl bych, že se Stanisem měly problém, protože ho znali velmi dobře.
  • @Nevada: Jo, řekl to Ned Robbovi, když jej nechával jako vládce Zimohradu. Tehdy ještě Ned poměrně dobře věděl, že aby mohl po lidech chtít, aby jej následovali, že je musí nechat aby ho poznali (V KL byl pořád nováček) a musí znát on je (aby věděl co chtějí a co od nich může čekat)... podle mě velmi dobrá rada (možná si ji překládám v trochu širším kontextu), trochu problém je, že Ned sám s jí úplně neřídil...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Mno, myslím, že poznat se nechal. Každému dal jasně najevo za čím si stojí a jaké má názory. A proto dopadl jak dopadl. Poznat okolí se taky pokusil. Neodhadl Malíčka, ale popravdě - kdo ano? Malíček je bezprecedentní svině, a ani Varys ho nemá přečteného.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Malíčkova formátu už tam nikdo takový není.
  • upraveno 22. srpna 2014
    @Nevada Joffrey, Ramsay, Vargo Hoat... jsou mnohem větší svině než Malíček.
  • @JoffreyWater Řekl bych, že tebou jmenovaní je jiná kategorie zmetků. Nejedná se tedy o obdobu Malíčkova formátu.
  • @Elendir Malíček je podle mého kladnější postava než mnou zmínění. Ti se přímo vyžívají v sadismu, mučení a zabíjení. Malíček sice jde přez mrtvoly, ale že by se vyžíval v sadismu, mučení a zabíjení bych neřekl. On je prostě intrikán.
  • Malíček má jen ideální charakter, schopnosti a svědomí na období, ve kterém se píseň odehrává (nějaký ten středověk). Můžeme ho považovat za svini, ale v té době bylo lepší býti sviní a žít, než se čestně tvářit a v hrobě se obracet....
  • Ve středověku ti hodní nepřežívají, toť vše.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 22. srpna 2014
    @JoffreyWater Malíček jde přes tisíce (až desetitíce) mrtvol. V sadismu se sice přímo nevyžívá, ale ani přinejmenším mu nevadí, že sadistu nechá na trůně vládnout. A jeho jednání ohledně malého Roberta Arryna je taky pěkně zvrácené.
    Malíček je v Písni bezprecedentní svině a dělá to z něj v mých očích horšího šmejda, než jsou Joffrey či bastard Ramsay. Může se ti to nelíbit, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeš dělat. Obhájit ho nedokážeš.
  • @Nevada Dokážu. Joffreyho nakonec svrhnul (zabil) on.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Mellien Zaujímavé. Je tam mnoho postáv žijúcich v tej istej dobe, ktoré prežili a dožili bez problémov a ani sa nemuseli chovať ako Malíček. Myslím si, že náhodný lord z Údolia číslo 283 (čo bol v podstate aj Malíček, kým nezačal strkať seba na vyššie pozície) nemusí byť sviňa aby dožil pekne.

    Tvoja (ne)logika ráta s tým, že Malíček sa stal jedným z hlavných z KL úplnou náhodou, vôbec to nechcel, vôbec sa o to nesnažil a teraz, chudáčik jeden maličký, sa musí chovať ako sviňa, aby prežil to strašné prostredie, v ktorom je bez svojho zásahu. Nie. Malíček bol nepodstatný lord, keby taký zostal, prežil by aj bez toho byť sviňa. On ale chcel viac a aby to dosiahol, musel byť sviňa. Áno, pre prostredie musel byť tým, čo si nevybral, ale to prostredie si už vybral. Chápeme už?
  • @Nevada Myslím, že to s Malíčkem solidně přeháníš. Přes desetitisíce mrtvol, vážně? Jak, kde, kdy? :) Malíček převážně nikdy přímo nic nezpůsobil a jestli narážíš na rozpoutání války, která s sebou nese oběti, no, copak vytáhl meč a zařval: "Na ně!"? Ne. On jen dokázal postrčit lidi, vlivné lidi, těmi správnými cestičkami a ti už se pak rozhodli na základě svého nejlepšího svědomí a vědomí.

    Zdá se mi, že rveš do Malíčka zlosti celého světa písně, ale takový bastard to zase není. Co udělal přímo? Co?

  • @Gepeto Copak jsem někde něco takového psal? Zdá se mi, že odpovídáš na něco (z části), co jsem nenapsal. Já nenapsal, že nikdo jiný nedokázal žít v pokoji a míru. Jen jsem drobet narážel např. na Neda a každého, kdo chce přežít ve vyšších kruzích. Není to med. Jasné, že lord numero 355 si může na svém hradíku žít v celku bezpečně (záleží na okolnostech) a nemusí být zrovna svině, ale tak to u dvoru nechodí. Tuhle část jsem nijak nezpochybnil, tak nevím, co blbneš :)

    Opět, já nepsal NIKDE, že se stal klíčovou postavou jen tak náhodou, protože mu to vytočil v kole štěstí Béda Trávníček. Ale když už jí byl (a cíleně), tak se nemohl chovat jako nebožtík Ned a vyčítat mu intrikánství je povrchní. Do "politiky" šel ze svobodné vůle, chtěl vydělat (kdo ne) a podle toho se chová, protože je značně inteligentní, tak z toho i solidně těží a dokáže ostatními manipulovat. Je to svině? Asi jo. Ale jestli chce dosáhnout svých cílů, musí se tak +- chovat. Já ho neomlouvám, jen podotýkám, že jeho chování je úměrné době a prostředí dvora. Toť vše.

    Až budeš příště reagovat, prosím, nemyslím to nijak zle ani útočně, snaž se reagovat jen na to, co jsem nepsal, ne na to co si moooožná myslím. Děkuji.

    Jinak přeji pěkný pátek :)
  • Kdybych já žil ve světě písně, chtěl bych být druhorozený syn nějakého lorda. A aby se mi narodil ještě alespoň jeden bratr. Protože pak by na mě neleželo břemeno dědictví, kde bych se pak musel pohybovat v oněch vyšších kruzích, kde by hrozilo že mě někdo sejme, a pak bych měl i bratry kteří by ze za mě přidali k noční hlídce nebo královské gargě, tudíž by mi ani nikdo nezakazoval si zašukat. Já bych dostal nějaké menší panství, ale i tak bych byl zabezpečený do konce života a neměl bych se špatně.
  • Samozřejmě by mi hrozilo že mě někdo sejme, takové riziko podstupuje každý člověk, ale bylo by mnohem menší než u prvorozeného syna.
  • Jo, takhle se narodit nebylo k zahození ;)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.