Lady Catelyn Tully Stark

upraveno 18. října 2012 v Postavy a bytosti
Při pročítání starých starých příspěvků mne docela vyvedlo z míry, kolik lidí nemá rádo, nemusí, nemá v oblibě či dokonce nenávidí Lady Cat.
To jsem fakt nečekal.
Stejně tak vztah většiny lidí k rodu Tully.
A proto se ptám proč a čím vás Cat tak naštvala - to že nemá ráda Jona? Upřímně, nedivím se jí. Přeci jen jak by se Vaše partnerky tvářily kdyby jste si domů přivedli "bastarda" a vychovávali jí ho před nosem?
Tak diskutujte, holoto...
«13456718

Komentáře

  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    Tak jsem sem dal svůj první topic.:)
  • upraveno 18. října 2012
    Holoto? :-) Synku, kolik ti je? :-)
    Znáte ten jogurt Dobrá máma? Tak já si při něm vždycky vzpomenu právě na Catelyn.
  • upraveno 18. října 2012
    Cat je nejtragičtější postava v celý sáze. Představte si, že milujete své děti a žijete v domnění, že dvě vám zabili a dvě jsou u nepřátel. Napokon vám to poslední, které bylo relativně v bezpečí, zabijou před vlastníma očima.
  • upraveno 18. října 2012
    Já myslím, že Cat mohou kritizovat jen zmatení jedinci se zpřeházeným žebříčkem hodnot. :-)
  • upraveno 18. října 2012
    Taky mě ta míra nenávisti překvapila. To její chování k Jonovi jsem docela chápala a když ji za to někdo kritizuje, snažím se tolerantně usmívat. Žádná matka nemůže mít dobrý vztah ke klukovi, který může být potencionální hrozba pro její děti. Á propos - dávala jsem to zčásti za vinu i Nedovi, který s ní o Jonovi odmítl vůbec diskutovat. Už ten start byl špatný - ona přijede poprvý do jeho domova se synem v náruči a on už tam má syna jiný ženský. Co se týče druhé věci, co je jí vytýkaná - že jedná nepromyšleně a ukvapeně - tak k tomu dodávám, že nic z těch jejích akcí se v té chvíli na základě toho, co věděla, jako zdaleka taková hloupost nejevilo.

    Co se týče jejího příběhu, tak ho považuju za možná ten nejdrsnější ze ságy. Pokud bude mít Martin dobrou náladu, tak jí dopřeje nějakou dobrou zprávu o jejích dětech a pak ohníčkový pohřeb.
  • upraveno 18. října 2012
    Chmur napsal(a):

    Cat je nejtragičtější postava v celý sáze. Představte si, že milujete své děti a žijete v domnění, že dvě vám zabili a dvě jsou u nepřátel. Napokon vám to poslední, které bylo relativně v bezpečí, zabijou před vlastníma očima.

    V tu chvíli o Arye věděla zhruba tolik, že už je mrtvá (že jí Robb podcenil, to ví jenom čtenáři :)) a Sansa bude nejspíš žít jenom do té doby, než porodí dítě.
  • upraveno 18. října 2012
    Co se týče druhé věci, co je jí vytýkaná - že jedná nepromyšleně a ukvapeně - tak k tomu dodávám, že nic z těch jejích akcí se v té chvíli na základě toho, co věděla, jako zdaleka taková hloupost nejevilo.
    Tak propuštění Jaimeho byla strašná hloupost, to zas jako jo, ale dá se to vysvětlit myslí pomatenou bolestí ze ztráty dětí. Nicméně...to bylo fakt šílený....
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 18. října 2012
    Tak chování Cat k jonovi je zrovna to jediné co mi na ní přišlo vlastně v pořádku :-)
  • upraveno 18. října 2012
    Thorar napsal(a):

    Tak chování Cat k jonovi je zrovna to jediné co mi na ní přišlo vlastně v pořádku :-)

    Říká fanoušek Cersei :D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 18. října 2012
    Vždyť kvůli Cat jsou Karstárkové tam kde jsou. Jak bych jí mohl mít rád? :D
  • upraveno 18. října 2012
    Většinu jejích činů chápu a nenávist k ní necítím, ale ráda ji nemám. Není mi prostě sympatická a blízká. Ale jako literární postava je určitě nesmírně zajímavá, už pro tu svoji "kontroverzi":-)
  • upraveno 18. října 2012
    Mně taky není sympatická, ale svou původní nesnášenlivost jsem rozumově přehodnotil....
  • upraveno 18. října 2012
    Michelle napsal(a):

    Většinu jejích činů chápu a nenávist k ní necítím, ale ráda ji nemám. Není mi prostě sympatická a blízká. Ale jako literární postava je určitě nesmírně zajímavá, už pro tu svoji "kontroverzi":-)


    Mně se na ní právě líbí to, že se nesnaží být oblíbená mezi čtenářstvem. :-)
    Je to prostě foreverfish charakter!
    Ne nadarmo jsem ji sumářil. A všimněte si, prosím, že já sumářím pouze silné charaktery jako Cat, Sansa nebo Jaime... :-)
  • upraveno 18. října 2012
    Catelyn byla typickou urozenou ženou. Od toho se táhne jak její poněkud "divný" pohled na svět tak částečně i neschopnost zvládat krizové situace. Při výchově urozených slečen se zjevně dbá na to, aby nebyly příliš bystré a samostatné. Navíc se u ní možná projevovala predispozice k šílenství, prokletí Harrenova zděděné po Whentech (upozorňuju - manželka lorda Freye neporodila živé dítě, další Whentovna má s jiným Freyem bezdětné manželství, z rodiny pánů z Harrenova přežívala jen šílená lady Šella, u které ještě nevíme, zda se náhodou nepřivdala; pokračování pokrevnílinie tak je přes děti lorda Hostera Tullyho). Lysa měla zdravotní problémy, Edmure je... pitomec?... a i přes své eskapády zatím bez levobočků.
  • upraveno 18. října 2012
    nja nevravim že ju nenavidim(no jo ale ja principialne necitim nenavisŤ ani k Ramsayovy či Joffovy
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 18. října 2012
    heavy_head napsal(a):

    Ne nadarmo jsem ji sumářil. A všimněte si, prosím, že já sumářím pouze silné charaktery jako Cat, Sansa nebo Jaime... :-)

    Takže v Tanci už nejsou žádné silné charaktery?
  • upraveno 18. října 2012
    Chrochta....Tak teď jsi mi vyrazil dech.
    Ovšem přes jejich činy (Edmure, Cat) se u nich nedá hovořit o šílenství a nechovají se hloupěji než většina jiných postav....ale dobrá úvaha:-)
  • upraveno 18. října 2012
    heavy_head napsal(a):

    Mně se na ní právě líbí to, že se nesnaží být oblíbená mezi čtenářstvem. :-)
    Je to prostě foreverfish charakter!

    A kdo se o to snaží?:-) Snad každá postava udělala něco, čím si mohla čtenáře znepřátelit... Cat je charakter, to jí neberu, ale stejně mi sympatická není a asi už ani nikdy nebude.
  • upraveno 18. října 2012
    Mna Cat nasrala ked dala zabit Podricka len zato že musel sluzit tyrionovi
  • upraveno 18. října 2012
    Michelle napsal(a):

    heavy_head napsal(a):

    Mně se na ní právě líbí to, že se nesnaží být oblíbená mezi čtenářstvem. :-)
    Je to prostě foreverfish charakter!

    A kdo se o to snaží?:-) Snad každá postava udělala něco, čím si mohla čtenáře znepřátelit... Cat je charakter, to jí neberu, ale stejně mi sympatická není a asi už ani nikdy nebude.

    A jedná se u tebe o tzv. "seriálovou Cat" anebo o tu knižní? :-)
  • upraveno 18. října 2012
    rekhyt napsal(a):

    Mna Cat nasrala ked dala zabit Podricka

    To nebyla Cat, ale UnCat- šílená oživlá mrtvola.
  • upraveno 18. října 2012
    rekhyt napsal(a):

    Mna Cat nasrala ked dala zabit Podricka len zato že musel sluzit tyrionovi

    Mě ani ne. Je nasraná a nesnáší všechno lannisterské, freyovské nebo boltonovské.
  • upraveno 18. října 2012
    Montezuma3 napsal(a):

    heavy_head napsal(a):

    Ne nadarmo jsem ji sumářil. A všimněte si, prosím, že já sumářím pouze silné charaktery jako Cat, Sansa nebo Jaime... :-)

    Takže v Tanci už nejsou žádné silné charaktery?

    Je jich tam přehršel. Ale mezi ženami Cat vyniká. Snad jen Brienne ji překonává.
  • upraveno 18. října 2012
    Heavy, obě.
  • upraveno 18. října 2012
    Nejsilnější ženský charakter je Arya. Kdyby byla chlap, řekl bych "Má koule"...Má je i Cersei, ale ta má zároveň kouli místo mozku...
  • upraveno 18. října 2012
    Chmur napsal(a):

    Nejsilnější ženský charakter je Arya. Kdyby byla chlap, řekl bych "Má koule"...Má je i Cersei, ale ta má zároveň kouli místo mozku...

    Presne
  • upraveno 18. října 2012
    Cat prostě nemám ráda. Byla mi nesympatická už od začátku a narozdíl od její dcery se to nezměnilo ani s dalším čtením.
    Ano, jistou roli v tom hrálo i její chování k Jonovi (a než někdo začne- chápu její postoj, ale jako čtenář si snad můžu dovolit nechovat sympatie k někomu, kdo nemá rád mou oblíbenou postavu).
    Nelíbilo se mi ani její zajmutí Tyriona, respektive její "zapření se" ve chvíli, kdy jeho obhajoba začala dávat smysl.

    A ano, Tullye celkově moc nemusím, nepočítám-li Bryndena- jednu z mých nejoblíbenějších vedlejších postav.
  • upraveno 18. října 2012
    Ja cat chapem a nemusim... ako... neviem proste nedala šancu vlkom... tym ma naštvala hneď na začiatku
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 18. října 2012
    Cat, Sansa nebo Jaime...
    Jeden ze tří, zlepšuješ se ;)
    Je jich tam přehršel. Ale mezi ženami Cat vyniká. Snad jen Brienne ji překonává.
    Teda Heavy, takhle nás tu trollovat. Že se nestydíš...
    Nejsilnější ženský charakter je Arya. Kdyby byla chlap, řekl bych "Má koule"...Má je i Cersei, ale ta má zároveň kouli místo mozku..
    A co taková Melisandra? Stejná manipulativní mrcha jako Cersei, ale není(relativně) šílená a hlavně má naprosto jiné úmysly. Ale s Aryou máš pravdu, a hlavně je docela silná osobnost na rozdíl od jiných.
  • upraveno 18. října 2012
    Tyjo, chvilku jsem tu nebyla, a byl založen topic o Cat. Jdu si pro popcorn.
    A samozřejmě se přidávám na stranu obhájců Catelyn, za její čest se budu bít do krve :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.