Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Kapitalizmus rozhodne nie je zlý, len mi na ňom vadí nedostatočná regulácia. Nie som šialený, aby som veril, že čisto socialistický štát môže prežiť ani naivný, aby som určité dôležité zdroje zveril do rúk málo regulovateľným súkromníkom. Pekárstvo sa zneužiť nedá (tu mi kapitalizmus nevadí), banky (úvery a malopísmenkové zmluvy), poisťovne (ktoré sa často môžu vykrúcať zatiaľčo ty prídeš o nečo dôležité) a farmaceutiky (ktoré niekedy vyslovene obchodujú so životom) sa zneužiť dajú dosť. Je to konšpiračné a paranoidné, no povedzme, že veci nevyhnutné k životu by nemali byť dané takto. Najmä keď v súčasnom kapitalizme ide skôr o to spôsobiť problém, ktorý následne vyriešim za peniaze.
Nemáš rád keď má niekto ,,svoju pravdu"? Pretože ty vôbec nestaviaš niektoré svoje poznatky na asi jednom románe a hodnotení tvojich dvoch blízkych (pretože hodnotenie celej krajiny máš od známosti... Svoa nemá na Rusko triezvy názor lebo tam nebola, no ty, hoci to máš od svojej určite nezaujatej známej, ktorá je určite v presnej hodnteniahodnej situácií, to vieš najlepšie). Pokojne si vyskakoval aj do mňa a dosť prekrútiš niektoré veci na príspevkov druhých pre svoj účel, ale keď niekto detailisticky rozoberie tvoj príspevok (čítaj ,,Keď vie niekto o problematike viac ako ty, hoci si myslíš, že to vieš najlepšie, má odstupnejší názor a sú vo väčšom množstve"), už si tu lynčovaný ako hopsík. Zatiaľčo ja mám miernu alergiu na príliš liberalizovaný kapitalizmus z určitých dôvodov, ktoré som aj napísal, proste ho len hejtujem, ale tvoja averzia na Rusko, ktorú si zatiaľ podložil iba minulosťou a názorom Jedna babka povedala, je úplne v poriadku.
Takto si z toho akurát môžem robiť iba prču (aj preto, lebo k novej téme nemám veľký názor ani poznatky okrem prostého Tak či onak, zase trpeli tí, čo do toho boli najmenej zainteresovaní [vojnový problém]), nie žeby ťa to zrovna malo trápiť, ja nie som niekto, kto by bol dvakrát braný na ťažkú váhu.
Ale ďakujem za blahoželanie.