Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1220221223225226581

Komentáře

  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • @Gepeto Podívej se na Mordor od Tolkiena :P
  • @Gorgloj Ale Tolklien se k tomu záměrně vyjádřil tak, že Mordor rozhodně nepředstavuje CCCP, že je umístěn tam kde je umístěn pouze proto, že už mu jinde nezbylo místo. Pokud máš Společenstvo Prstenu i s tou předmluvou na začátku, tak je to tam celkem jasně řečeno, a pokud si vzpomínám, tak jsem to sem už kdysi postoval, jen se mi to nechce dohledávát.
  • @Everett_Young Což to, já vím o tom prohlášení. Mým účelem nebylo tvrdit, že Tolkien přenesl svou představu o SSSR do Mordoru. Ale když tady Gepeto psal o "Evil Empire" ala Rusko. Prostě jsem si vzpomněl na toto spojení ;)
  • upraveno 21. července 2014
  • upraveno 21. července 2014
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • @Mellien Ne "svoji pravdu". Tam prostě jenom lpí na objektivitě a faktech, tam se žádná "vlastní pravda" nepřipouští. Pravda je prostě jen jedna, věci buď jsou nebo nejsou, ne napůl. Ano, nějaká skutečnost se pak dá dál rozdělit na další podružné události a ty zase dál a dál, ale celkově poskládaný obraz prostě může být jen jeden ať se na věci koukáš z jakéhokoli úhlu. Takže ne, každý nemá svojí pravdu, každý má maximálně tak svůj názor, ale ten sám o sobě bez důkazů a podkladů nemá žádnou reálnou hodnotu, kromě toho že ti oznámí co si dotyčná osoba myslí. A mezi tím, co si někdo myslí a co je skutečný fakt je často dost velký rozdíl.
  • Já sobně až nechápu úpornou snahu některých diskutujících o vyváženost korektnost. Jasně ještě se neví kdo sestřelil civilní letadlo, ale to že zasahuje Potinovo Rusko do situace na Ukrajině, to snad jasný. Nebo si snad někdo myslíte, že separatisti jsou nějaká domobrana s výcvikem a zbraněma co mají ? A to že Putin lže o Ukrajině jak může je taky fakt. Opravdu nevím jak jinak nazvat situaci kdy týdny Putin tvrdil, že na Krymu nejsou ruští vojáci a pak je za službu tak vyznamenal. Taky by mě zajímalo jestli se jednoznačně vyšetří kdo to letadlo sestřelil, dost pochybuju že se k tomu někdo přizná. A mám pochyby i vzhledem k tomu, že pokud jsem znamenal, tak nikdo ještě v podstatě spolehlivě nevyšetřil kdo vlastně střilel na Majdanu do demonstrujících i těžkooděnců, což byla v podstatě rozbuška pro pád Janukovyče a pozdější vývoj.
  • upraveno 21. července 2014
    @Gepeto Když jsem byla v Budapešti, tak se mi Maďaři zdáli milí a pohostinní :twisted: Já vím, že Slováci mají důvod je nesnášet kvůli maďarizaci, ale upřímně řečeno jste si s nima IMO podobnější, než si chcete připustit, kromě té touhy ovládat ostatní, no. S Čehúnama máte podobný jazyk, ale obecným naturelem jsme my spíš podobnější Němcům a Rakušákům, taky máme pověst rezervovaných, neslušných a výkonných lidí =D S Němcema je to na dlouhou debatu, dneska s nima ale Česko má rozhodně nejlepší vztahy v historii. Mimochodem by to tak nebylo, kdyby nedošlo k odsunu a dneska jsme složitě řešili otázku tak velké menšiny (protože se zdá, že poslední dobou jsou mezinárodní vztahy v polovině případů o právech menšin).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • @flanker.27 Nerad bych tu zapředl novou sáhodlouhou diskuzi, ale... stále píšeš, že čekáš na fakta. Že ti nikdo nepodal jasný důkaz. Nechci ti kazit náladu, ale tajné služby si své důkazy nechávají pro představitele země, vládu, ne pro pana Flankera :D :D
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 21. července 2014
    @Mellien Čímž se z těch "jasných prohlášení" že to určitě bylo tak nebo tak (jak rádi prohlašují experti na novinkách a podobných serverech) stává jen hromada nepodložených blábolů bez výpovědní hodnoty.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 21. července 2014
    @Mellien Pan flanker je právník, takže má velmi silně vypěstovaný smysl pro to, co před ním obstojí jako průkazné či alespoň důvěryhodné. Navíc mám paměť, takže vím, jak ony "důkazy" v podobných případech končily v minulosti. Zametlo se, přišly nová témata a jelo se dál světem, kde vždy lže jen Rusko... :) Já na té zemi tudíž stojím a nerozhořčuji se na tu či onu stranu, neplýtvám city a necítím se "býti více člověkem" skrze davové odsuzování.
  • To je dnešní problém, pravdu se v politice nedozvíme. Ať už jde o sestřelování civilních letadel, chemické útoky, nebo třeba střelba do demonstrantů. Doopravdy by mě zajímalo kdo na tom Majdanu střílel. Proto se uchyluji k pravděpodobnosti. Samozřejmě nelze tvrdit: "Ten to byl.", ale můžu říct "Je větší šance že to byl tento.". Pokud bychom čekali na fakta tak se asi nedočkáme :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Ten zlý kapitalismus!
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Mellien To zlé Rusko :roll: Zlodej kričí chyťte zlodeja. Zase.

    Kapitalizmus rozhodne nie je zlý, len mi na ňom vadí nedostatočná regulácia. Nie som šialený, aby som veril, že čisto socialistický štát môže prežiť ani naivný, aby som určité dôležité zdroje zveril do rúk málo regulovateľným súkromníkom. Pekárstvo sa zneužiť nedá (tu mi kapitalizmus nevadí), banky (úvery a malopísmenkové zmluvy), poisťovne (ktoré sa často môžu vykrúcať zatiaľčo ty prídeš o nečo dôležité) a farmaceutiky (ktoré niekedy vyslovene obchodujú so životom) sa zneužiť dajú dosť. Je to konšpiračné a paranoidné, no povedzme, že veci nevyhnutné k životu by nemali byť dané takto. Najmä keď v súčasnom kapitalizme ide skôr o to spôsobiť problém, ktorý následne vyriešim za peniaze.
  • Srovnávat jablka s hruškami ti jde, blahopřeji.
  • @Gepeto Řiťolezci je hodně silné slovo. Většina českých historiků má třeba na Mnichovskou dohodu, II. světovou a odsun pevný názor a co jsem četla od těch německých, tak Čechy musím pochválit za větší objektivitu. Mluví o tom, jak ti "chudáci" sudetští zabíjeli četníky i o českých kolaborantech. O tom, jak na vesnicích vytáhli německou mámu od rodiny a v nasranosti ji umlátili i o tom, jak němečtí vojáci na ústupu s gustem zabíjeli české civilisty (bratr mojí nejstarší kolegyně z práce se narodil přesně na konci války a málem ho jako miminko zabilo německé bombardování nemocnice). Ty dnešní slušné vztahy jsou samozřejmě z naší strany založené na penězích :twisted:
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Mellien Ale fakt? Už som u teba napočítal asi štyri rôzne aspekty, ktoré tak "nemáš rád" a kritizuješ na druhých ľuďoch, pričom sa ich sám dopúšťaš, z toho dôvodu ťa ťažko brať vážne.

    Nemáš rád keď má niekto ,,svoju pravdu"? Pretože ty vôbec nestaviaš niektoré svoje poznatky na asi jednom románe a hodnotení tvojich dvoch blízkych (pretože hodnotenie celej krajiny máš od známosti... Svoa nemá na Rusko triezvy názor lebo tam nebola, no ty, hoci to máš od svojej určite nezaujatej známej, ktorá je určite v presnej hodnteniahodnej situácií, to vieš najlepšie). Pokojne si vyskakoval aj do mňa a dosť prekrútiš niektoré veci na príspevkov druhých pre svoj účel, ale keď niekto detailisticky rozoberie tvoj príspevok (čítaj ,,Keď vie niekto o problematike viac ako ty, hoci si myslíš, že to vieš najlepšie, má odstupnejší názor a sú vo väčšom množstve"), už si tu lynčovaný ako hopsík. Zatiaľčo ja mám miernu alergiu na príliš liberalizovaný kapitalizmus z určitých dôvodov, ktoré som aj napísal, proste ho len hejtujem, ale tvoja averzia na Rusko, ktorú si zatiaľ podložil iba minulosťou a názorom Jedna babka povedala, je úplne v poriadku.

    Takto si z toho akurát môžem robiť iba prču (aj preto, lebo k novej téme nemám veľký názor ani poznatky okrem prostého Tak či onak, zase trpeli tí, čo do toho boli najmenej zainteresovaní [vojnový problém]), nie žeby ťa to zrovna malo trápiť, ja nie som niekto, kto by bol dvakrát braný na ťažkú váhu.

    Ale ďakujem za blahoželanie.
  • @Gepeto Rádo se stalo :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    To se nedá nepostnout... Strašně oceňuju, když někdo trvá na odpovědi a nenechá se odplavit balastem keců.

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Co se týče černých skříněk, tak ty k příčině asi zas tak moc neřeknou. Jestliže to byl zásah raketou a podle dosud nalezených čásí letadla raketa vybuchla poblíž kabiny, tak piloti patrně byli mrtví velmi rychle, aniž by stačili něco ohlásit. Záznam z technické černé skříňky by mohl doplnit charakter poškození, kde začaly přístroje vypovídat službu nejdříve, ale ani to neřekne, kdo případně raketu odpálil.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.