GRRM řekl...

upraveno 1. září 2010 v George R.R. Martin
Posbírané informace z rozhovorů s Georgem R.R. Martinem o Písni ledu a ohně a všem, co se jí týká.
Aktualizace, tentokrát z Finnconu a návštěvy Talinu.Červenec 2009 Finsko, EstonskoTanec s draky hodlá GRRM dokončit na přelomu září a října 2009, aby mohl v USA vyjít v únoru 2010. Tanec s draky bude mít více jak 1200 stránek (v jeho DOSovském editoru). Také řekl, že na Winds of Winter a Dream of Spring si vyčleňuje pokaždé asi tak 3 roky....

Číst celý článek zde
2456720

Komentáře

  • upraveno 12. srpna 2009
    sarven: to je jen Magus, on ještě nepochopil, že diskuze má nějaké téma a sluší se ho aspoň rámcově držet. Přitom proti samotnému upozornění na (možná) zajímavý film nic nemám, ale jsou tu přece témata, kam by se to hodilo víc. A když přitom použije šestinu vykřičníků a napíše ten název srozumitelně, bude příště dokonce vítán. :-)
  • upraveno 12. srpna 2009
    Alek: no, Magus je zrejme presvedceny, ze pise k tematu. tak mu nekdo vysvetlete, taky je rozdil mezi Fire&Ice a IceFire.
  • upraveno 12. srpna 2009
    Nachtrose: no téma diskuze je GRRM řekl..., takže tuhle výmluvu ať ani nezkouší :-)
  • upraveno 16. srpna 2009
    Co by ale GRRM řekl o děsivým Dračím příběhu, je mi uplně jasný :))
  • upraveno 9. září 2009
    blížia sa narodeniny maestra. 20. septembra ak ma neklame ICE/FIRE kalendár na stene. myslíte, že má pre nás pripravený darček?
  • upraveno 11. září 2009
    Pro nás asi nemá (to rozdělení Meereenu do 4 kapitol moc nevyšlo a vzdal to), ale pro sebe jo. Podle jeho novel a povídek totiž vzniknou filmy. Jedná se o novelu "The Skin Trade" a tři povídky ("In the Lost Lands," "The Lonely Songs of Laren Dorr," and "Bitterblooms"). Z několika dalších knih budou komiksy apod. Více na jeho neblogu.



    Jo a co se týče Hry o trůny, další role byla obsazena a jedna již obsazená postava byla ze scénáře vyškrtnuta. Jedná se postavu, která v Hře o trůny vlastně nevystupuje, objeví se tedy až v dalších sériích, budou-li.
  • upraveno 2. října 2009
    všetko naj maestro. je mi ľúto, že tie mesiace tak ubiehajú... fakt je.

    ale prajem len veľa dobrého.
  • upraveno 7. října 2009
    otázka na znalcov. tá veža, ktorá je v aktuálnom kalendári ako mesiac október sa viaže ku ktorej časti ságy? smrť Lyany?
  • upraveno 7. října 2009
    To si děláš srandu, sarvene? Navrhuju zbavit ho všech titulů, pozemků a poct a poslat ho na Zeď. :-)
  • upraveno 7. října 2009
    (Navrhuju také rozdělit se o jeho ženy).
  • upraveno 8. října 2009
    si krutý, si chtivý, a nedávaš odpovede. si Lannister? :)

    ale vážne. "still and tranwuil and lovely to behold." neviem si spomenúť, a potrebujem to vedieť. zabudni na dávne spory a podpor nás Starkovcov :)
  • upraveno 8. října 2009
    "Komu patří tahle země?" zeptal se Jojen Brana.

    "Noční hlídce," odpověděl. "Tohle je Dar, Nový dar, a severně od něho Brandonův dar. " Mistr Luwin ho učil dějepravě. "Brandon Stavitel daroval zemi na jih od Zdi do vzdálenosti pětadvaceti líg černým bratřím. Za jejich... za jejich podporu a pomoc." Byl hrdý, že si tuhle část stále pamatuje. "Někteří mistrové říkají, že to byl nějaký jiný Brandon, ne Stavitel, ale přesto je to Brandonův dar. O tisíce let později Dobrá královna Alysanne navštívila Zeď na svém drakovi Stříbrokřídlém a Noční hlídka na ni tak zapůsobila svou statečností, že přiměla Starého krále zdvojnásobit velikost jejich půdy na padesát líg. A to byl Nový dar." Mávl rukou. "Tady. Tohle všechno."




    Tebe neučil dějepravě mistr Luwin, sarvene? :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. října 2009
    Plác plác plác (potlesk).
  • upraveno 8. října 2009
    krásne. to mi veru nenapadlo. ale otázka: a na základe čoho tvrdíš, že to je ono? nevidím tam žiadny dôkaz, opis veže, alebo ten citát...
  • upraveno 8. října 2009
    Vidím tam Brana na Hodorovi. ;-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. října 2009
    Tak tak, ani mě něnapadlo, že by v tom mohla vzniknout nejasnost.
  • upraveno 8. října 2009
    slyšte mne Řvát! zlostí! po pol roku, čo mám ten kalendár som si teraz všimol postavy v jazere! pardon!
  • upraveno 8. října 2009
    Hezký :-)



    A abychom se vrátili k tématu; vypadá to, že Tanec už přerostl rozsáhlostí první a čtvrtý díl a blíží se k nejrozsáhlejšímu třetímu (snad něco pře 1100 jeho-editoru-stran, Bouře měla něco přes 1500). Teď se pral s Jonem, naznačoval, že se ho snad pokusí dostat na Zimohrad.



    Jo a třetí postava z prologového tria byla již obsazena.
  • upraveno 24. října 2010
    Z Martinova blogu o úprku před Harry Potterem:



    Píše:
    Leaving Ashford. And just in time! We've had a marvelous time here, but now the castle is being converted to Hogwart's and rapidly filling up with screaming children in Harry Potter cotsumes. Aieeee. Run away, run away, run far away...




    A tohle dělá on, zatímco my čekáme na těch zpropadených 5 zbývajících kapitol :-)
  • upraveno 24. října 2010
    nehovoriac, že ten potter bol napísaný v slušnej rýchlosti a v slušnej kvalite :)
  • upraveno 24. října 2010
    Víc bych to nerozváděl. I když číst Pottera z POV Snapea, to by mohlo bejt dobrý :-)
  • upraveno 25. října 2010
    Keď si predstavím, že tu už cca. 5 rokov zúfalo čakáme na Tanec, a pritom je to len piata kniha zo siedmych (!!!) , oblieva ma studený pot. Mám naozaj reálne obavy, že Martin to jednoducho nedopíše. Veď má 62 rokov, hergot, a niežeby si švihol, kým ho Zubatá nedostihne, ale on sa tu motá po Potterovských hradoch a robí ďalší milión nepodstatných vecí! Buď mu absolútne hrabe, je nesmrteľný alebo je to najväčší optimista na svete. Inak to nevidím.
  • upraveno 25. října 2010
    Macejko píše:
    Keď si predstavím, že tu už cca. 5 rokov zúfalo čakáme na Tanec, a pritom je to len piata kniha zo siedmych (!!!) , oblieva ma studený pot. Mám naozaj reálne obavy, že Martin to jednoducho nedopíše. Veď má 62 rokov, hergot, a niežeby si švihol, kým ho Zubatá nedostihne, ale on sa tu motá po Potterovských hradoch a robí ďalší milión nepodstatných vecí! Buď mu absolútne hrabe, je nesmrteľný alebo je to najväčší optimista na svete. Inak to nevidím.


    Martin bude jako Walder Frey. Polovinu z nás přežije :-)
  • upraveno 25. října 2010
    Tak však King u Temné věže taky čtyřikrát málem umřel...
  • upraveno 25. října 2010
    Ale King je ešte mládenec v porovnaní s Martinom :)
  • upraveno 25. října 2010
    Aha, tak prdlajs, je ešte o rok starší :D My bad :) Každopádne je ale faktom, že čo sa týka produkcie kníh, Martin sa môže ísť zahrabať. Je skrátka lenivý.
  • upraveno 25. října 2010
    Zase na druhou stranu by to mohl v dalších dílech pěkně zeslonit. Douglas Adams by mohl vyprávět.
  • upraveno 25. října 2010
    Teraz ma napadlo - má on vlastne celú ságu premyslenú dopredu, alebo vymýšľa za pochodu?
  • MIlMIl
    upraveno 25. října 2010
    to Macejko: Už na Euroconu 2002 říkal že to má celé v hlavě, jen to napsat. Ale pak dodal, že mu jeho postavy žijí vlastním životem a jejich osud se někdy odebere vlastní zajímavou cestou a Martinovi nezbývá než ho pečlivě sledovat.
  • upraveno 25. října 2010
    MIl píše:
    to Macejko: Už na Euroconu 2002 říkal že to má celé v hlavě, jen to napsat. Ale pak dodal, že mu jeho postavy žijí vlastním životem a jejich osud se někdy odebere vlastní zajímavou cestou a Martinovi nezbývá než ho pečlivě sledovat.


    Ani se mu nedivím, při tom množství zápletek a postav. Já před týdnem v rámci své praxe psal koncept soudního rozhodnutí a než jsem ty 4 stránky sesmolil, tak jsem se vydal jinou cestou asi třikrát :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.