GRRM řekl...

upraveno 1. září 2010 v George R.R. Martin
Posbírané informace z rozhovorů s Georgem R.R. Martinem o Písni ledu a ohně a všem, co se jí týká.
Aktualizace, tentokrát z Finnconu a návštěvy Talinu.Červenec 2009 Finsko, EstonskoTanec s draky hodlá GRRM dokončit na přelomu září a října 2009, aby mohl v USA vyjít v únoru 2010. Tanec s draky bude mít více jak 1200 stránek (v jeho DOSovském editoru). Také řekl, že na Winds of Winter a Dream of Spring si vyčleňuje pokaždé asi tak 3 roky....

Číst celý článek zde
11415161719

Komentáře

  • upraveno 23. ledna 2013
    Tyhle věci už měl nasmlouvané dáávno před Vichrama, a s vydáním toho souboru se čekalo na něj, respektive na jeho povídku, tak buďme rádi, že má alespoň něco z krku. :)
    Taky jsem se těšila, že bude další Dunk a Egg, a taky jsem myslela, že už to dokončuje. Achjo... :/ The Dance of the dragons had better be good!
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Vzhľadom na to, že sa idem vrhnúť na DaE, vzhľadom na to, že by ma potešila hocjaká originálna poviedka o Piesni a vzhľadom na to, že mám Tanec prečítaný... Je mi jedno ktorú z tých troch dokončí, ale hlavne aby to bola aspoň jedna...
  • Já mam od Martina Soumrak na Worlornu a četlo se to dobře.Je to celé melancholicky pojaté.
  • upraveno 13. března 2013
    Rozhovor s Martinem (hlavně o seriálu a jeho podílu na něm)

    Na Vichrech prý usilovně pracuje, hm hm. :-k :-)
  • I've been very busy writing the new books and doing other projects this year
    Nějak se mi ten množný tvar u Books a ty "other projects" nelíbí. Hlavně aby usilovně nepracoval na nějaké naprosto nesouvisející povídce :wall:
  • sveva napsal(a):

    To je takový nic neříkající
    Everett_Young napsal(a):

    I've been very busy writing the new
    books and doing other projects this year
    Nějak se mi ten množný tvar u Books a ty "other projects" nelíbí. Hlavně aby usilovně nepracoval na nějaké naprosto nesouvisející povídce :wall:

    I've been very busy writing the new
    books and doing other projects these years
  • Other projects - asi myslel tu povídku pro Dangerous Women a materiál pro The World of Ice and Fire, který má vyjít 29. října, budou-li bohové dobří.
  • @sveva co to je, co to je? něco sem promeškal :-k
  • upraveno 13. března 2013
    @M1on To je takovej projekt Lindy a Elia (vedou westeros.org) ve spolupráci s GRRM. Mělo by tam být hodně z historie Westerosu, rodokmeny rodů (minimálně Targaryenský určitě), erby (a slova?) westerosských rodů, ilustrace od Teda Nasmithe... Taková "encyklopedie" světa ledu a ohně, asi. Podle Amazonu to bude mít kolem 300 stran, tak snad se z toho dozvíme něco novýho. :-D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Se těším už teď.
  • @sveva jestli si to koupim tak dostanu officalně nálepku westrosfil
  • @M1on Tu tady hrdě nosíme snad všichni, ne? :)
  • mistri si zmodernizoval blog. ďalší dôkaz, že starnem, vadia mi nové veci, že sa v nich musím učiť orientovať :) http://grrm.livejournal.com/
  • upraveno 29. května 2014
    Martinova editorka Anne Groell zodpovídá pár otázek od čtenářů...
    Nejvíc pobavilo :D :
    Can you give an example of a situation where you and George butted heads?
    Words are wind. Characters said it 14 times in ADWD. I tried to get him to cut it down to 6-7. No dice.
    Jinak to ale není moc veselé čtení, mám z toho pocit, že WoW nemusí vyjít ani příští rok.
    :wall: Aneb "reasonably soon".
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Aká je tá tretia bitka?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Gepeto Meereen, Zimohrad, Bouřný konec?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Montezuma3 Ahá. Na tosom zabudol. Tam vytiahol kto (prvý mi napadol Mace, ale to sa mi asi pletie ešte z Robertiánskeho obliehania...)? Aegon a Connington (v podstate obaja Conningtoni...)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    No nevím to na 100%. Proto ten otazník. Ale nic jiného mě nenapadá. Každopádně na konci Tance je tam Aegon, tlupa žoldánů. Obsadily několik menších hradů na pobřeží a obklíčili Bouřný konec (ten je tuším stále pod kontrolou Stannise). Tyrellové k tomu budou mít jistě také co říct a Martellové také. Už jde jen o to, kdo s kým proti komu a co za to.
  • Ve zveřejněné kapitole Arianne bylo, že
    oni Bouřlivý konec obsadili
  • bacha spoiler ze zveřejněné kapitoly z vichrů
    ano Aegon a Connigton dobyli Bouřlivý konec, Arianne za nimi jede aby stvrdila spojenectví Dorne a Aegona a zasnoubila se sním a Mace vytáhl z Králova Přístaviště proti nim
  • @_Já_
    "Arianne za nimi jede aby stvrdila spojenectví Dorne a Aegona a zasnoubila se sním"
    Bacha, tohle je jen interpretace a domněnka, ne to, co v té kapitole opravdu bylo. ;-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 1. června 2014
    @sveva
    Ja som tú kapitolu nečítal celú, ale tiež to chápem tak, že ona išla požiadať o to, uzavrieť spojeneckú zmluvu spevnenú manželstvom ich dvoch...
    Alebo tambol v skutočnosti iný plán?
  • upraveno 1. června 2014
    @Gepeto
    Doran ji poslal za Conningtonem a Aegonem, aby zjistila, co jsou zač a rozhodla, jestli je Dorne podpoří nebo ne. O zasnoubení mezi nimi nepadlo ani slovo.
    Navíc by to podle mě nebylo potřeba, pokud by byl Aegon tím, za koho se vydává. Byl by to Doranův synovec... Jak už říkal Connington, Aegon potřebuje zůstat volný pro nějakou lepší partii (Daenerys, nebo až se zjistí, že tu asi ne-e :D , tak je tu Margaery, Sansa?..).
  • @sveva
    No, to mu dáváš na výběr samé skvělé partie =D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @sveva Ach ták.
    Margaery? :D Už má Baratheona, Lannistera... Žeby si svoj zoznam rozšírila? Do konca ságy dá možno všetky veľké rody...
  • @Gepeto
    Margaery je westerosský Barney - 7 království = 7 velkých rodů = 7 úlovků pro Margaery :-D
  • @Everett_Young
    No co, když podle D&D můžou chlapi ve Westerosu "make the eight", proč by nemohly i ženský? =D I když Margaery to bere poněkud radikálně, to je pravda...
  • @sveva
    Ta by umořila i starýho Waldera :-D "Jsi má osmá manželka, doufám, že s tebou to už doklepu až do konce" - "To se neboj brouku" =D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Everett_Young
    Veď Barney si tiež raz robil takú schému odkiaľ sú ženy, s ktorými spal. :D
    Keď si teraz predstavím Marg na takom Dračom kameni po útoku, ako by tam išla za zraneným bratom a naraz zbadá ten stôl...
  • @Gepeto to mal aj Joey, a chýbalo mu tušim len Fínsko
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.