GRRM řekl...

upraveno 1. září 2010 v George R.R. Martin
Posbírané informace z rozhovorů s Georgem R.R. Martinem o Písni ledu a ohně a všem, co se jí týká.
Aktualizace, tentokrát z Finnconu a návštěvy Talinu.Červenec 2009 Finsko, EstonskoTanec s draky hodlá GRRM dokončit na přelomu září a října 2009, aby mohl v USA vyjít v únoru 2010. Tanec s draky bude mít více jak 1200 stránek (v jeho DOSovském editoru). Také řekl, že na Winds of Winter a Dream of Spring si vyčleňuje pokaždé asi tak 3 roky....

Číst celý článek zde
11415171920

Komentáře

  • upraveno 10. října 2012
    ďakujem za poďakovania, teším sa, že som urobil radosť, ani som to nečakal, veď som iba nahrubo preložil článok. ale urobilo mi to radosť, tie dobré skutky (aj takéto nevýznamné) majú niečo do seba :)
  • tak podľa majstra by bol súboj Gimli vs Hora vyrovnaný a možno Hora víťaz (?), naopak Jaime že by dal dole Aragorna? zaujímavé....

    http://www.mtv.com/videos/interview/853851/george-rr-martin-plays-grr-vs-jrr.jhtml#id=1696822
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Zrovna jsem to sem chtěl dát :D
  • Jak by mohl králokat, mrzák a ještě k tomu blonďák sejmout Aragorna :-o leda tak v Martinových snech :-P
  • Možno tak že je to jeden z najlepších šermiarov Západozemia. Zatiaľ čo Aragorn bol Hraničiar, myslím si že 1v1 s mečom by niekto ako Jaime (ktorý trénoval cele svoje detstvo) porazil Aragorna.
    Hlavne ide o to že Martin aj Tolkien písali uplne inak. V knihe nie je popísaní ani jeden šermiarsky súboj Aragorna (alebo porovnávaš hrané verzie?), zatiaľ čo Selmy spomína na Jaimeho ako na chlapca s obrovským talentom, ten Selmy ktorý povedal ostatným Bielym plášťom že by ich v početnej prevahe stihol 2-3 zabiť. A ak niekto taký ma rešpekt pred prirodzeným talentom Jaimeho tak si myslím že to už niečo znamená.
    Aragorn bol určite lepší veliteľ, lepší kráľ aj človek ale podľa môjho názoru nebol lepší šermiar.
  • Aragorn je prostě dokonalý, neporazitelný hrdina, těžko si ho představit na kolenou, poraženého někým jako je Jamie :)
  • Aha potom mi to dáva zmysel.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Berete to moc Tolkienovsky :)

    Asi tak, v Martinově světě vyhraje Jaime, v Tolkienově Aragorn...
  • @flanker.27 Tak tak :) navíc Martin nefandí ultra klaďasům. Chudáka Aragorna by v Západozemí pravděpodobně čekal Nedův konec.
  • Aragorn... ja som sa vždy divil ako dokazal prežiť :/
  • No pokud vím, měl Aragorn takovou tu vrhací dýku takže se obávám že pokud by to byl normální boj a nikoli "čestný souboj (v pozadí je slyšet Bronnův pekelný smích)" tak by byl Jaime velice nepříjemně překvapen. Ale to je jak porovnávat Robina Hooda s Legolasem. A porovnává tam taky Gandalfa a Melisandru?
  • Jediná trochu GRRMovská postava v Lotrovi je Eowyn, která si chce vzít Aragorna pro prachy a slávu a moc :D.
  • Nejlepší ženská postava v Lotrovi je stejně Galadriel. Ta je skvělá ale taková Arwen (která je jen okrajová postava tak nevim proč jí ve filmu se*ou kam jen můžou mě tam neskutečně vytáčela. A ve filmu ještě víc.
  • Kolikokoli napsal(a):

    Jediná trochu GRRMovská postava v Lotrovi je Eowyn, která si chce vzít Aragorna pro prachy a slávu a moc :D.

    Zklamu tě, ale chce si ho vzít hlavně proto, že v něm vidí něco "lepšího", ne obyčejnýho chlapa jako každej druhej :hand: Martinovským postavám se u něj podobají Denethor, Glum nebo Boromir.
  • Ak ideme porovnávať výzbroj tak by Aragorn nemal už vôbec šancu. Brnenia z LOTR sú cca z obdobia ranného stredoveku, krúžková zbroj. Zatiaľ čo ASOIAF je vrcholný stredovek s platovou výzbrojou. Aj keď zasa Andúril je magický meč čiže to už vôbec nedáva zmysel porovnávať.
  • Svoa: Eowyn si chtěla Aragorna vzít, protože chtěla být královnou. Podobá se GRRM postavám v tom, že "myslí politicky". Denethror ani Boromir mi GRRMovští moc nepřišli. Glum je takovej Theon :D.
  • @Everett_Young Přeci jenom by ten konec vypadal trochu jinak, kdyby se tam Arwen objevila jednou a Aragorn by to z ničeho nic na ostatní v závěru vybalil: "Mimochodem, pokud jsem se o tom předtím zapomněl zmínit, tohle je moje životní láska, budeme se brát."
  • upraveno 18. listopadu 2012
    @Kolikokoli Ano. A zároveň ho obdivovala a byla už nejspíš lehce zabouchnutá - to je něco nemartinovskýho, pokud by to nepokračovalo ve stylu Roberta a Cersei :D Politicky myslí třeba i Denethor nebo Gandalf. Boromir - zklamané naděje do někoho, kdo teoreticky vzato selhat neměl, to je martinovský. Denethor se zase podobá šílenému králi.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Nechcete někdo jen tak stručně shrnout vy výsledky. Abych věděl, jak to vidí sám Mistr. Moje angličtina není moc good a v mluvené podobě je pro mne absolutní noise.

    Melisandra vs Saruman? Oni by nebyly proti sobě, oni by byli spolu.
    Saruman: "Together, my lady Melisandra, we shall rule this Worlds. The old worlds will burn in the fires of only true god. Wirewoods will fall. A new order will rise."
    Melisandra: "Yes, my friend! I saw the eye. Eye winning flames. R'hllor's eye. Night is dark and full of terrors."
  • Kolikokoli napsal(a):

    Svoa: Eowyn si chtěla Aragorna vzít, protože chtěla být královnou. Podobá se GRRM postavám v tom, že "myslí politicky". Denethror ani Boromir mi GRRMovští moc nepřišli. Glum je takovej Theon :D.

    pořád nevím, zda to s Eowyn není blbý vtip.
  • Ninkwen: Proč vtip?
    „Toužila jsi po lásce Pána Aragorna. Protože byl vznešený a mocný a ty sis přála mít proslulost a slávu a chtěla jsi být vysoko vyzdvižena nad ubohé tvory, kteří se plazí po zemi. A jako veliký kapitán mladému vojínu se ti zdál obdivuhodný.“
  • Na rovinu: Tohle chce většina žen. Ano uznávám že jsou i výjimky (aby mě místní mstitelky neukřižovaly :spike: ) ale prostě u většiny to tak je.
  • Nakonec se ale rozhodla pro lásku, takže dobrý :D.
  • Everett_Young napsal(a):

    Na rovinu: Tohle chce většina žen. Ano uznávám že jsou i výjimky (aby mě místní mstitelky neukřižovaly :spike: ) ale prostě u většiny to tak je.

    To mi pripomina film s Melom Gibsonom :)
    Ju nou nafing.
  • Ju nou nafing.
    Samozřejmě. Vím že nic... ale kecám vím toho víc než Jon Snow.
  • @Kolikokoli Faramir má vždycky pravdu :) ale spíš bych se přiklonila k tomu, jak to vyjádřila svoa00. Eowyn není žádná chladnokrevná zlatokopka bažící po moci a slávě, spíš se zabouchla do ideálu, do vysněného prince, kterému se v jejích očích nejvíc blížil Aragorn.
  • Takže je to Sansa mlátička :D
  • @Kolikokoli No, taková Sansa by mi rozhodně nevadila. Prostě klidně může být naivní ale musí něco umět.
  • Spíš jaká by mohla být Arya, kdyby prožila relativně normální dětství a nestala se svědkem zmasakrování vlastní rodiny :) Eowyn přeci jenom není něžná kráska, která trpělivě čeká na zachránce, raději bere věci do vlastních rukou.
  • @Everett_Young No umi si nervat vlasy a nebrecet v koute. Aj to je v jej situacii umenie, memyslis?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.