AGOT BG

upraveno 25. října 2012 v Komunita
Strategická desková hra na motivy Písně ledu a ohně. Král je mrtev a pět urozených rodů si činí nárok na Železný trůn. Staňte se jejich vůdci a veďte své rody do nelítostné hry o trůny.
Počet hráčů: 3-5 (rozšíření pro 6)
Věk: 13 a výš
Herní čas: 3-5 hodinPravidla...

Číst celý článek zde
«134567

Komentáře

  • upraveno 8. srpna 2008
    hral som to s kamarátom, ktorého som namotal na ságu a kúpil to. je to veľmi zaujímavé, a keď sa vžijú pravidlá, môže to byť naozaj super. najmä fáza plánovania, keď musíte robiť "plány v plánoch iných plánov" je mňam.
  • upraveno 23. srpna 2008
    kde se to dá sehnat, prosim vás? a cena přibližně?
  • upraveno 23. srpna 2008
    Mrknul jsem na google a nejlevnější jsem našel tady. Za 1319, ale nemaj jí na skladě. Skladem jí maj třeba tady, ale o chlup dražší. Možná že když budeš hledat dýl, najdeš lepší ceny. Dej vědět, když najdeš něco lepšího.
  • upraveno 23. srpna 2008
    Díky moc!:o)
  • upraveno 22. února 2010
    Tak nová deskovka už se chystá na vydání, unikly první fotky. Pod palcem ji má FFG a má to být postaveno na Battle Lore systému, z čehož vyplývá, že to bude hra pro dva hráče. Obrázky najdete: http://thehopelessgamer.blogspot.com/2010/02/battles-of-westeros-box-back-including.html
  • upraveno 2. března 2010
    Lepsi ceny maji treba tady.



    Na novou deskovku jsem docela zvedav. Battle lore engine ma uz ted 3 podoby a kazde ma spoustu rozsireni.:-)
  • upraveno 4. března 2010
    3 podoby? A jsou všechny postavený na modelu dvou hráčů hrajících proti sobě? Nebo některý umožňuje i "multiplayer"?
  • upraveno 9. března 2010
    Alek píše:
    3 podoby?




    Jakoze na jedne mechanice hry bezi 3 ruzne hry (s AGOTem to budou 4). Hlavni rozdil mezi hrami je v "pribehovem" zasazeni + nektere drobne rozdily pravidel. At jsem tedy konkretni, tak

    BattleCry - valka severu proti jihu

    Memoir 44 - 2. svetova valka

    Battlelore - Anglicko-Francouzska valka, riznuta fantasy (skreti a trpaslici)



    Rozdily jsou ve scenarich (jine postaveni jednotek), v BL je treba navic magie, v Memoiru je vice terenu (plaz, voda - pro vylodovani...). Ale porad zustava sytem boje, hexovy teren, 3 typy jednotek - hazeni kostek na utok. Posuny do bojovych linii, ikdyz treba v Memoiru to umi tanky, v Battleloru zase jizda - ale princip je steny (zabijes jednotku, prisunes se a zautocis znovu).



    Alek píše:
    A jsou všechny postavený na modelu dvou hráčů hrajících proti sobě? Nebo některý umožňuje i "multiplayer"?


    Pokud vim, tak primarne je to vsechno pro dva. Plus treba BL ma verzi EPIC, co umoznuje na 2x vetsim planu hrat 4 hracum, ale porad jsou to 2 vs 2 (tedy jen 2 strany). Tak nevim, jestli je to ten pravy Multiplayer. :-)

    Na tom je uricte lepsi klasicky AGOT (pro 5 hracu, s rozsirenim pro 6) nebo ten karetni AGOT taky vypadal dobre (ten je tusim pro 4 hrace).
  • upraveno 28. března 2010
    Battles of Westeros dostává jasnější obrysy. Safra vypadá to zatraceně pěkně zpracovaný...a drahý :-)
  • upraveno 27. září 2010
    Jak jste na tom o svatku? Co treba BoW nebo AGOT?:)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. září 2010
    O svátku jsme na tom tak, že třeba já mám svátek :))
  • upraveno 27. září 2010
    Aqwarty píše:
    Co treba BoW nebo AGOT?:)




    Muzu az ve stredu nebo ve ctvrtek, ale BoW bych dal.:)
  • upraveno 28. září 2010
    Já jsem o svátku nemocný stejně jako před svátkem. :-) Ale BoW bych vyzkoušel moc rád. Ty jí máš, Aqwarty? Nebo ji maj v nějaký herně?



    A AGOT si zahraju rád kdykoli, pokud se nás najde dost. Vyhovuje vám víc víkend nebo všední den?
  • upraveno 29. září 2010
    Taky bych si prisel konecne neco zahrat. Ted kupuju konecne tu deskovku s obema rozsirenima.. a agot karty mam nejake taky..
  • upraveno 29. září 2010
    Super a vyhovovala by sobota? Vzhledem k délce tý deskovky, je imo nejvhodnější.
  • upraveno 30. září 2010
    Alek: Oboji (AGOT i BoW) mame na Palube, dostupne to bude i na Deskohrani (zajemcu, kteri netusi o co jde, kdyztak hodim do PM, ale oboji se da jiste vygoglit). Takze celkove zahrat nekdy zahrat v Praze neni problem. Staci se jen domluvit.:) Na BoW staci ve dvou, na AGOT je treba sehnat dalsi 3-4 lidi.

    Jinak pokud je mi znamo, tak Aqwaty vlastni BoW.;-)
  • upraveno 2. října 2010
    Jop, BoW mam a jsem z nej uplne nadseny:) Jinak, dostal jsem se sem az dnes. Vyhovuje mi spis nedele, nebo patek. Klidne i pres noc:) Jinak Agot mam tez, vcetne druheho rozsireni. Prvni (6. hrac) mi prijde zatim zbytecne.
  • upraveno 3. října 2010
    Aqwarty píše:
    Prvni (6. hrac) mi prijde zatim zbytecne.




    1. rozsireni jsem hral.

    6. hrac je jen jedna cast a rekl bych, ze asi ta slabsi. Mnohem zajimavejsi je opevneni a oblehaci vez - meni to trosku koncept hry. A zcela zasadni me prisli pristavy (je mozne budovat v pristavu, dokud vlastnis hrad) - pro nektere agresivnejsi strategie je todle zachrana, ze hrac neni "zariznut" hned na zacatku hry, coz je na Palube obca nutnost:).



    Druhe rozsireni neznam. Nicmene asi neni az takovy problem to slozit dohromady, kdyz bude dostatek zkusenych hracu.:)
  • upraveno 3. října 2010
    Tak domlouvame s Aqwartym nejake hrani AGOTu. Mel by nekdo z mistnich zajem? Casove to zatim vypada na ctvrtecni vecer/noc. Lokace v Praze (kde jeste upresnime). Kdyby se to nejak rozjelo, tak zalozime extra dizkuzi, jinak prozatim zaplevelime tudle.:)
  • upraveno 3. října 2010
    Jinak, pristavy z prvniho rozsireni lze implementovat do hry bez nutnosti koupe, coz jsem udelal:) Ty opevneni a oblehaci veze jsou zajimave a k zamysleni.

    Mne spis naopak lakalo snizeni poctu hracu na 4 (coz se mi snadneji shanelo, nez 5). A takove vymozenosti jako zajimani generalu a jejich pripadny prodej/poprava:)

    Ale casem dojde urcite i na prvni rozsireni:)
  • upraveno 3. října 2010
    Já bych určitě zájem měl, ale je to se mnou horší v tom směru, že nebydlim v Pze. A poslední bus do mojí domoviny jezdí kolem 23 hodiny, tak noční hraní pro mě neni moc reálný. Takže, jak to vidíte? Kdy je pro vás schůdný třeba v ten čtvrtek začít?
  • upraveno 3. října 2010
    Aqwarty: Tak ty pristavy to rozhodne chce. To snad hrajeme, i kdyz nehrajeme rozsireni. A vubec rozsireni se da zavadet postupne - je tam rozdelene na nekolik casti a neni nutne hrat vsechny. Takze si vyberes jen ty, ktere jsou zajimave nebo podle poctu novacku. A nebo proste ty, ktere podle tebe tu hru vyvazuji.:)

    A mam pocit, ze se to snad kupovalo jeste v dobe, kdy nebylo 2. rozsireni, takze nebylo z ceho vybirat. :-)



    Alek: Zda se, ze si nedocenil pointu nocniho hrani. Takze kdy ti jede prvni bus?:)

    Jinak pripadne prespani neni problem (kdyz se vhodne vybavis - spacak, karimatka), pokud bychom skoncili v nejaky nevhodny cas - treba ve 3 rano.



    Dalsi moznosti bych videl na nasledujici dve soboty, jiz od rana v Tyrsove dome behem Deskohrani. Tam by nemel byt problem sehnat lidi. Staci si jen rezervovat cas, pripadne se rovnou domluvit.
  • upraveno 4. října 2010
    Tuhle sobotu nemuzu. Az v nedeli od poledne. Nasledujici vikend je uz volny cely...
  • upraveno 4. října 2010
    Shako píše:
    Alek: Zda se, ze si nedocenil pointu nocniho hrani. Takze kdy ti jede prvni bus?:)



    Někdy v 5? :-) Jo, to by šlo taky, máš recht.



    Co se týče víkendů, tenhle bych mohl, příští nemůžu v sobotu.



    A co další lidi? Přidá se ještě někdo, kdo s náma hrál na předchozích hrách? Hynku, Viléme, Jarmilooo! Chrouste, Macu, QiXi236? :-) Nebo někdo nový? Flankere, tobě to posledně nevyšlo ač jsi chtěl, esli si dobře pamatuju...
  • upraveno 4. října 2010
    Mista porad dost, kdyby se chtel nekdo pridat.;-) Ale zatim to tak nevypada, tak zacnu shanet dalsi lidi i jinde.



    Alek, aqwarty: Pekne jste si to rozdelili, tak muzete lobovat za AGOT obe soboty:) Nejaky hrac se urcite najde.
  • upraveno 4. října 2010
    Anebo se dohodnout na tu neděli, to je deskohraní taky, ne?
  • upraveno 4. října 2010
    Trohat by mel prijit:-)
  • upraveno 4. října 2010
    Pokud by to slo, tak bych se taky rad pripojil.
  • upraveno 4. října 2010
    Tahle hra mne docela láká, ale odmítám do ní cpát prachy. Takže si ji asi nikdy nezahraji :D
  • upraveno 4. října 2010
    Alek píše:
    Anebo se dohodnout na tu neděli, to je deskohraní taky, ne?




    Jasny, AGOT tam bude, takze neni problem. Staci dorazit a zajimat se o AGOT - ja uz si te najdu. :-)



    Aqwarty píše:
    Trohat by mel prijit:-)


    Dobry..:)



    captain66 píše:
    Pokud by to slo, tak bych se taky rad pripojil.


    Pokud mas cas a chut, tak urcite neni problem.



    montezuma3 píše:
    Tahle hra mne docela láká, ale odmítám do ní cpát prachy.


    Hmm, tusim ze deskohrani (stejne jako Paluba) ma vstup 50kc na den, takze pokud je ti lito i techle prachu, tak nejspis sorry. Budes muset sehnat jine zdroje, ktere urcite jsou...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.