Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Poslední dobou se mi zdá, že se zakládá čím dál víc zbytečných diskuzí, buď na téma, které už tu je, nebo týkající se něčeho, co by se dalo vyřešit právě v Nezodpovězených otázkách... Já bych mazala ještě víc :twisted:
Jinak, to proč nebyl odvysílaný další díl se tady řešilo, vím to i já, která seriál momentálně nesleduju. Někdy stačí jen pozorněji projít diskuze...
@Nevada ..daj odpoveď ..veď už keď nakladať, tak poriadne ... =D ...(ak vidíš slabosť, tak utoč...inač tron nezískaš) =D
P.S.: Ano, chápu že 90% nově příchozích radši založí další zbytečný topik než aby něco přečetla nebo se zeptala v topiku již existujícím, ale to, co se tu od roku 2006 napsalo má celkem velkou výpovědní hodnotu a odkrývá to dost o neznámých entitách které tyto příspěvky napsali / vyryli na zdi jeskyní pomocí obrázků. Takže jsem pro mazat jen nové "blbostí do očí bijící" topiky a ty staré nechat.
Nic záasadně nového jsem se nedozvěděl kromě želv a na straně 78 máme propagaci:
Westeros v Česku
Jistou odnož západozemců najdeme například na stránkách
Moravian LARP. Nejlepší je ale asi sledovat fan web Ice & Fire
(www.icefire.cz) Krom článku ohledně Westerosu v knihách
i v seriálu a jiných novinek zde najdete například také zajíma-
vé ukázky fanfikce. A zárověn informace o ThroneConu,
kteří tvoří součást festivalu fantazie. TC k nalezení taktéž na
Facebooku stejně jako skupina Hra o trůny od HBO.
A i na tohle téma je tady kupodivu topic http://www.icefire.cz/forum/discussion/51150/recenze-a-preview-v-mediich
V tom nevidim problem, kedze existuje ovela viac lekarov, ktori su ochotni prevadzat aj taketo ukony.
U nas su tiez podobni lekari a je po nich skor dopyt.
Resuscitácia je odborná liečebno-preventívna starostlivosť, ktorá zabezpečuje v systéme diferencovanej starostlivosti podporu, alebo náhradu jednej či viacerých základných životných funkcií, ktoré zlyhávajú alebo zlyhali. Akútna resuscitácia je súbor na seba nadväzujúcich výkonov, ktorými sa má čo najskôr obnoviť obeh okysličenej krvi u osoby, ktorej náhle zlyhala jedna alebo dve základné životné funkcie – dýchanie alebo krvný obeh. V zmysle medicínskej vedy je treba úkony akútnej resucitácie vykonávať až do kvalifikovaného definitívneho rozhodnutia o ireverzibilnom zlyhaní základných životných funkcií.
to nespada do vyhrady svedomia. V tomto sa mylis.
K tomu asi časom dôjde tá skupinka a vtedy už to bude horšie...
EDIT: A keď už sa učím na povolanie, ktorého pointou je pomáhať druhým, automaticky z toho chápem, že by som mal myslieť aj na tých druhých... Čo ak niekto bude potrebovať pomoc a zrovna príde k lekráovi, ktorému sa "takýto zákrok" hnusí. Taká situácia nevznikne určite dnes, ale ak sa ten prístup liberalizuje, potom bude musieť človek hľadať časom pomoc v ďalekých mestách, pretože v jeho okolí mu zrovna nebudú chcieť pomôcť...
EDIT2: A v tom šlánku sa zďaleka nespomín len interrupcia. Hovorí sa tam aj o (ne)predpísaní hormonálnej antikoncepcie (ktorá má aj iné využitia než zabrániť tehotenstvu), čo už je zásah do možností a služieb pr pacienta.
Mna odrodil porodnik s vyhradou svedomia. Mna ako novorodenca a ten isty sa staral o mna ako matku. Prikladam uryvok rozhovoru. Mas z neho pocit, ze je to nejaky odsudeniahodny clovek?
Mám pacientky, ktoré sa rozhodli porodiť dieťa s Downovým syndrómom a vedia byť šťastné, lebo zvládli ten stav. Poznám aj také, ktoré zvládli tehotnosť s ťažko poškodeným dieťaťom, vedeli, že dieťa neprežije, a rozhodli sa ho aj tak porodiť. Sú to ženy, ktoré vzali na seba zodpovednosť. No v živote mi nenapadlo odsudzovať ženy, ktoré sa rozhodli inak
Boli by ste za zákaz interrupcií?
Nie. Žiadny zákon, žiadny zákaz nič nevyrieši. Nie je to cesta. Vnucovať niekomu presvedčenie násilím je podľa mňa neprípustné.
Ako vnímajú vaše pacientky, že si uplatňujete výhradu svedomia?
Väčšina pacientok to nevie, keď však niektorá skutočne príde so žiadosťou o prerušenie tehotenstva, pripravím všetku potrebnú dokumentáciu. Opýtam sa jej, prečo sa takto rozhodla, snažím sa pochopiť jej rozhodnutie. Väčšinou je už o ukončení tehotnosti presvedčená. Dôvody sú skutočne rôzne.
Presvedčili ste svojím prístupom nejakú ženu, aby upustila od potratu?
Neviem o tom, myslím, že nie. Také zásluhy by som si nepripisoval. No v prípade tehotných matiek, ktoré sa prídu poradiť v súvislosti s možnými vrodenými vývojovými chybami, niekedy viem pomôcť. Dodiagnostikujem stav a viem zhruba povedať prognózu. Nejakým spôsobom ju usmerním, či je problém riešiteľný, ťažko riešiteľný, alebo neriešiteľný a viem zorganizovať čas tak, aby si to matka stihla rozmyslieť.
Ja som si vybrala vyhradu svedomia u gynekologa preto, ze takeho lekara poznam. Preto som to uviedla ako priklad, nezaviedla som ziadne obmedzenia iba na potraty, ale rada operujem s vecami, ktore som zazila a o ktorych co to viem. Neviem, kolko lekarov s vyhradou svedomia poznas ty osobne.
5 zo 6 bodov...a ktorych, prosim ta? Presne pre toto to povazujem za bulvarny clanok. Chybaju blizsie informacie, vyjadrenia druhej strany...proste novinarcina na n-tu, takze odvolavat sa na dany clanok je imho irelevantne. Clovek neznaly veci si takto hned vylozi, ze tam spada napr ta akutna resuscitacia, co je blbost.
Tí ľudia tam hovoria o tom, že "Boha v tomto uprednostnia", čo mi príde ako rôznymi spôsobmi interpretovateľná blbosť, zatiaľčo ty tu vyťahuješ úplne iné faktory. Ak by mal ten doktor problém s následkami HA, mali zorganizovať Referendum za zdravie (nie Deklaráciu viery) a netvrdiť, že "Pánbožsko sa na hormonálnu antikoncepciu hnevá", ale konkrétne vytýčiť využitie HA, pozitíva HA, negatíva HA, ak negatíva prvažia navrhnúť aspoň dostatočne fungujúce alternatívy a spôsob ich využitia. To by mal pre mňa ten prevrat úplne iný význam. To je ten rozdiel ako sa na to díaš ty a ja.
To jeto isté ako s grínpisákmi. Pokiaľ mi hovoria len, že mám žiť ako opica, aby som rpírodu neničil a nebodaj (nová sektárska skupina) ešte, že Bohyňa prírody to tak nemá rada, je mi ich šľachetnosť ukradnutá. Akonáhle už priamo navrhnú alternatívy s ráznym opodstanením (všetci majú problém s "teplošmi", no gay sa nemusí strikne rovnať zženštilý chalan, dokonca môže byť aj "teplý" heterosexuál, ak majú ľudia problém s tým životným štýlom, väčšiou to korení z mutagénov, ktoré sa uvoľňujú zo zahratych plastov v hojnom množstve - nahradiť plasty alternatívou a nemusia sa robiť kraviny okolo toho koho akceptovať a koho nie, proste takí ľudia ani nevzniknú a bude to ultimátum na oboch stranách + plasty sú údajne dosť karcinogénne) - v tomto prípade vytýčia konkrétny problémv spoločnosti, dokážu, že odstránením plastov sa to markantne vyrieši a poskytnú alternatívu. Žiaľ som si nie istý, či v súčasnosti máme k plastom výhodnú alternatívu.
To, ze sesternica nema problemy, nic neznamena. U mna tie problemy zistili o par rokov neskor. V pripade neplodnosti moze ist aj o 15 rokov. A keby si cital poriadne, pochopil by si, ze tu komu nemam z bulvaru.
@flanker.27
Prave preto je ten clanok bulvarny, lebo nic cloveku, co o tom nema paru, nevysvetluje. Vam obom zjavne unika, preco gynekologovia s vyhradou svedomia odmietaju antikoncepciu. Hlavny dovod je totiz ten, ze ma abortivne ucinky, ak nastane spojenie spermie a vajicka a teda z ich pohladu ide o zabitie cloveka.
Lekari maju moralny problem s predpisovanim ukonov, s ktorymi sa spaja umrtie, kondom ani pocitanie dni nepredpisuju a pacientku neodmietaju ziadnu, aj keby ziadala HA. Proste jej len povedia, ze oni ju nepredpisu.