Deskovka Hra o trůny česky

upraveno 31. října 2012 v Deskové hry
imageDeskovka Hra o trůny česky - Ice & Fire

Je jen málo her, které sklidily takový úspěch u hráčské komunity, jako právě desková hra A Game of Thrones. Komplexní strategie ze zajímavého fantasy prostředí, plná důmyslných kombinací herních prvků, diplomacie i bojů, patří k tomu nejlepšímu, co si můžete s přáteli zahrát.

Read the full story here


124

Komentáře

  • no ja bz som si niekedy v okoli bratislavy zahral, mam aj hru k dispozicii, len casu v nasledujucich par tyzdnov je nejak malo :-(
  • @duny @Jaqen Tak to asi odlozime, lebo bez vas by nas bolo tento vikend malo.
    @sarven, co hovoris?
  • Hildegarda napsal(a):

    @duny @Jaqen Tak to asi odlozime, lebo bez vas by nas bolo tento vikend malo.
    @sarven, co hovoris?

    vy ste asi všichni ze Slovenska co ? my plánujem hru tuhle neděli v Praze, zatim jsme 3.
  • @psico: rozkazy sa dávajú iba armádam. nikomu inému. t.j. územie s vytlačenou korunkou samo o sebe neznamená nič, ani územie označené power tokenom. príkaz dostane nejaká armáda. pokiaľ má príkaz consolidate power (korunka) a je na území kde je vytlačená korunka, tak zarobí nie jednu, alebo dve. pokiaľ má conoslidate power s hviezdičkou a je to na území s hradom, tak si môže vybrať či ten príkaz využije ako zarábanie koruniek, alebo ako mustering - toto je však pravidlo v second edition.

    @Hildegarda: no ja asi môžem, ale som výrazne za, aby sme sa stretli aspoň štyria, ideálne všetci čo tu občas komunikujeme. nech sa to naučí naraz. video pozrieť a k tomu výklad pri hre stačí urččite :)
  • Ok, tak odkladame na neurcito. Pockajme, kym prejde Velka Noc a utrasieme termin
  • Ja chodievam v piatky domov z Brna cez Bratislavu, takže ak by sa vám náhodou podarilo niečo zorganizovať niektorý piatok, tak by som sa možno aj pridal.
  • sarven napsal(a):

    @psico: rozkazy sa dávajú iba armádam. nikomu inému. t.j. územie s vytlačenou korunkou samo o sebe neznamená nič, ani územie označené power tokenom. príkaz dostane nejaká armáda. pokiaľ má príkaz consolidate power (korunka) a je na území kde je vytlačená korunka, tak zarobí nie jednu, alebo dve. pokiaľ má conoslidate power s hviezdičkou a je to na území s hradom, tak si môže vybrať či ten príkaz využije ako zarábanie koruniek, alebo ako mustering - toto je však pravidlo v second edition.

    A můžu shromáždit moc i na moři, že dám ten příkaz lodi ?

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Consolidace se dá umístit i na moře, ale nemá žádný efekt. Na moři nelze verbovat ani posilovat.
  • Mam par takovejch zvedavejch dotazu, hlavne teda na lidi co to hraji: jak moc dobra/spatna ta hra opravdu je? A kolik z prvnich dvou rozsireni je toho pouzito v 2nd Ed? Je dobre/vhodne je dokoupit? A co ta nova pro 2nd Ed? Tusi nekdo, zda budou prelozena?
  • hra je super, druhá edícia má svojích fanúšikov, aj odporcov, ale v zádsade sa to vždy dá upraviť podľa potreby. nie je nutné ju mať, dá sa úplne v pohode hrať aj prvá, s tým, že by som tam asi zaviedol prístavy, tie sú podľa mňa najdôležitejšia zmena k lepšiemu.

    myslím, že na preklad ani veľmi netreba čakať. všetky dôležité info nájdeš na nete, či už názvy kariet, alebo upravených príkazov.
  • Ja tu hru zatim nemam, ale hlavne diky HBO se u nas trochu rozmohla aGoT manie, tak jsem zvazoval si ji poridit, tak proto se ptam, ono precijen ty dnesni moderni hry nejsou uplne nejlevnejsi zalezitost, tak at neinvestuju hloupe.
  • My to můžeme hrát doma - tři budeme vždy. A zřejmě nebude problém sehnat ještě dva až tři další do party. Takže se těším na české vydání. I když hádám, že naučit se pravidla bude asi maso a ještě větší bude naučit pravidla ženu:-)
  • @Chmur aby si zena nemyslela to iste o tebe ;)
    ci ona necitala Piesen?
  • upraveno 11. dubna 2013
    @Hildegarda: Pokouší se o to, ale jde jí to pomalu. Jednak je to na ni moc jmen a ona má na jména špatnou paměť a jednak trpí těmi starostmi, nad které jsme mi muži povzneseni - starost o domácnost, děti atd.:-)
  • upraveno 11. dubna 2013
    @Chmur tak moj muz tymi starostami netrpi a aj tak sa k tomu nevie odhodlat :)
    Radsej cita knihu s hroznym nazvom The Lean Startup :)
  • muj muž to zase celý přečetl, moc ho to bavilo, ale jména četl jen vizuálně (jak vypadaj, ne jak se čtou) takže foniticky zná jen asi 10 jmen, co jsou v seriálu :)

    A když řeknu něco jako Magistr Illrio, nebo Areo Hotah, tak nechápavě kouká :D
  • S několika kamarádama jsme vytvořili naší vlastní úpravu k týhle hře. Děj hry je zasazen mezi 2. a 3.knížku aneb mezi 2. a 3.sérii seriálu (po bitvě o Kings Landing).

    Naší verzi jsme nazvali A Storm of Swords (Home Edition) a je volně ke stažení (včetně obrázků nově vytvořených rodových karet) na:
    http://ulozto.cz/x7ZhiZPv/a-storm-of-swords-home-edition-rar
  • není tady někdo z Hradce, kdo by si chtěl deskovku zahrát? :-)
  • Ja som mal včera tu česť zahrať si to aj s kamošmi, hrali sme to len v štyroch a prvú verziu. Mal som Baratheona a podarilo sa mi rýchle víťazstvo v 3 alebo 4 kole :D veľmi nenápadne som obsadil 7 pevností, na začiatku som mal Iron Throne a v spore medzi Starkom a Lannisterom som si vybral Lannistera začo sme sa dohodli že na seba útočiť nebudeme. Takže ma vlastne nikto neohrozoval kedže Greyjoy a Stark sa bili samostatne na severe. Sľub som ale zradil v poslednom kole kedy som od Lannistera dobil Reach (bol to jediný boj ktorý som za celu hru absolvoval, moji dvaja jazdci podporovaný dvoma pešími jednotkami rozprášili jeho 1 pešiaka a ako kartu som zahral Mel čiže som mu z ruky ešte vyhodil Tywina.). Druhé územie, ktoré na moju "radu" opustil aby sa pridal k boji na sever, som dobil s jediným pešiakom. Kamoši teda neboli šťastný, hodinu sme hru rozkladali ďalšiu hodinu sa bavili o pravidlách a za hodinu a pol som ich zničil. Bolo to troška nevyvážené práve kvôli tomu že tam chýbal Tyrell ktorý by mi nedovolil tak jednoducho obsadiť juh. Ale hra to je vážne zaujímavá :)
  • @JoeGyry ve 4 je to špatné, celý jih je volný (pokud ho úplně nezablokujete že se tam nedá chodit) a Baratheon nebo Lannister si ho hned zaberou. Většinou Baratheon, protože Greyjoy a Lannister jsou od sebe kousek kdežto Starkovi překáží v postupu na Baratheona celé údolí Arryn. Nejlepší je hráv plném počtu 6 lidí, když hrajou i Dornové a Tyrell.
  • v 6 lidech to je dobrá jízda. Já mám tu druhou edici a když se sejdeme tak to už je jíná hra než v 3-4.
  • @Everett_Young @DanielSvatoš mali sme verziu len pre 5 hráčov, a piaty hráč neprešiel :D ale tak chceli sme to aspoň skúsiť, do budúcna už budeme vedieť. Potom nám tiež napadlo že bolo treba určiť nejakú hranicu na juhu za ktorú sa nesmie chodiť lebo je to príliš ľahké pre Baratheona/Lannistera.
    Bola tam aj verzia kde je Dorne ale tu sme nechceli hrať pre prípadné spoilery (2 hráči knihy nečítajú pozerajú len seriály) + sme nevedeli na koľko sa to líši od základnej hry, a dosť náročné mi prišlo vysvetľovať pravidlá základnej hry nie ešte rozšírenej :D

    Inak nie su lode v prvej verzii nejaké zbytočné? Všimol som si že v druhej verzii pridali prístavy takže loď môže aspoň dobiť nejaké územie, ale v tej prvej verzii kde niesu prístavy slúžia lode len na prepravu?

    Rovnako Greyjoy v našej partii prehral prvé 2 bitky a po zvyšok hry už nebol schopný takmer nič robiť, mal len svoj mini ostrovček nič viac. Prvú bitku prehral proti Starkovi pri Moat Cailin a stark mu popravil jednotky takže na súši už nič nemal. Druhý bitku prehral proti Lannisterovi na mori, ktorý mu taktiež zničil jednu loď. Po zvyšok hry len konsolidoval moc a tešil sa z toho že ma najviac power tokenov, keďže nikto iný okrem neho moc nekonsolidoval.
  • @JoeGyry Lodě nemohou dobít žádné území, ale dají se přes ně přepravovat jednotky a dá se z nich udílet podpora při dobývání. Lodě jsou opravdu zásadním prvkem v druhém vydání a třeba Greyjoy z nich může hodně vytěžit (mimochodem, Greyjoy má asi nejvíce OP karty v druhém vydání). Mimochodem, hráče je lepší dorážet než nechat přežívat, takový hráč když bude chtít vždycky dokáže někde vyvolat poprask nebo podpoří protistranu v bitvě.
  • DanielSvatoš napsal(a):

    v 6 lidech to je dobrá jízda. Já mám tu druhou edici a když se sejdeme tak to už je jíná hra než v 3-4.

    To věřím, mě se bohužel ještě nepodařilo si to v plném počtu zahrát. Vždy jsme byli max 4 :-(
  • @Maliky my to taky většinou hrajeme tak 3-4 lidi
  • Najde se někdo kdo by si to v praze zahrál? :)
  • Jak moc pokročilý? :-) Já jsem věčný začátečník, ale zahrála bych si někdy ráda.
  • já taky, jedno vydání dokonce i vlastním :)
  • Já taky vlastním (druhou edici), ale sama se sebou nehraju :-)
  • s přítelkyní máme hru od vánoc, tu druhou edici. Hrajeme to občas..takže tak mírně pokročilý :) a spolubydlící hraje občas taky, takže jsme 3. Ovšem v 6 je to jiná řež :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.