Deskovka Hra o trůny česky

upraveno 31. října 2012 v Deskové hry
imageDeskovka Hra o trůny česky - Ice & Fire

Je jen málo her, které sklidily takový úspěch u hráčské komunity, jako právě desková hra A Game of Thrones. Komplexní strategie ze zajímavého fantasy prostředí, plná důmyslných kombinací herních prvků, diplomacie i bojů, patří k tomu nejlepšímu, co si můžete s přáteli zahrát.

Read the full story here


135

Komentáře

  • Blíží se další hra, a tak bych měl ještě pár dotazů...
    1) karta rodu Aeron Mokrý vlas: jaký smysl má zahrát kartu, která má bojovou sílu 0 a její schopnost je ta, že musím vyhodit 2 žetony moci a zahrát jinou kartu? Nějak jsem nepochopil jaké využití ma tato karta. Tedy, proč bych ji chtěl hrát, když nic neumí a musím pak stejně zahrát kartu jinou?
    2) přístav má svůj vlastní limit armády, nebo je společný s pevninou, ke které přiléhá?
    3) karta divokých Shromáždění u Mléčné vody: pokud vyhrají divocí, tak osoba s nejnižší nabídkou má odhodit karty rodu s nejvyšší bojovou silou. Tím se myslí, všechny krom té nejnižší, nebo opravdu jen tu největší? Tj. pokud bych měl čtyři karty se silou 1, 2, 2, 4, tak vyhodím jen 4? A pokud bych měl 1, 2, 3, 3, tak prostě ty dvě trojky? (proto je tam to slovíčko VŠECHNY? abych nevyhodil jen jednu trojku?)
    4) karta divokých Král za Zdí: opět prohra Noční hlídky a hráč s nejnižší nabídkou se má posunout na stupních vlivu na nejnižší pozice. Pak se mají na nejnižší pozici posunout všichni ostatní (na poddané nebo Královský dvůr). To ale znamená, že dotyčný s nejnižší nabídkou na nejnižší pozici nezůstane ne? Nebo jak se má sptávně postupovat? :wall:

    Asi se ptám jako de*il, ale nikdo z nás ve hře není ostřílenej a tohle jsou věci, u kterých jsme se trošku zarazili, tak ať máme jistotu, že to vyhodnotíme správně.
  • @Maliky

    Tiež nie som super skúsený, ale skúsim poradiť :) ( opravte ma niekto, ak budem mať niečo zle )

    1) My keď sme to hrali tak sme sa tiež nad tým čudovali, jediné čo nás napadlo bolo to, že tým zistíš akú súper zahrá kartu a môžeš sa na to pripraviť ( napr. súper dá Neda Starka s dvoma mečmi, a ak vieš že bitku prehráš tak si tam dáš nejakú kartu s vežou čo ťa ochráni pred stratami)

    2) Má vlastný limit

    3) toto neviem ...

    4) My sme to hrali tak že hráča s najmenšou nabídkou sme posunuli na koniec ( a už sme s ním nehýbali ) a ostatných hráčov sme potom už normálne poposúvali.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 15. února 2013
    Jestli se nemýlím, tak je to takto:

    1) Aeron. Můžeš zaplatit a vyměnit, ale nemusíš. Kartu měníš až po odkrytí obou karet, takže vidíš, jakou zahrál soupeř a podle toho vybereš svoji kartu. Také se tím rychleji zbavíš karet. Během jedné bitvy dvou karet. Takže se brzy můžeš dostat k obnovení balíčku a vrácení silných karet, které už jsi zahrál, zpět do ruky. Zároveň to také funguje jako obrana proti kartám Tyrion Lannister a Roose Bolton.

    2) Ano, přístav má svůj limit a spadá pod zásobování. Takže když máš v regionu s přístavem tři pěšáky a tři lodě. Jsou to dvě různé tříčlenné armády.

    3) Vyhazuje se jedna nejsilnější. Pokud jsou dvě tak obě.

    4) Ten který nabídl nejméně jde na konec ve všech třech ukazatelích. Ostatní hráči jen v jednom a můžou si vybrat. Takže záleží jen na nich, jak moc mu pomohou posunout se nahoru. Ale je to jen pět posunů a to mu tak moc nepomůže. Minimálně v IronThrone zůstane poslední.
  • Díky moc oběma, jste jendičkoví :dance:
  • presne ako písal Monte. ešte k Aeronovi - je to super karta. keď sa nevieš rozhodnúť, čo hrá súper. napr. či vzdá boj a stačí ti slabá karta, alebo či to skúsi s najsilnejšou kartou. nechceš si zbytočne minúť napr. Balona, alebo Eurona, tak sa s ich bráchom A. pozrieš čo hrá súper.
    niekedy je to veľmi dôležité. a tak isto je to možnosť ako rýchlejšie doťahať ruku a vrátiť si karty.
  • Môžem použiť v boji s porazenou (rozprášenou) armádou kartu rodu?
  • myslím, že je to takto:
    keď útočíš na porazenú armádu, tak je jej sila 0, ale bitka normálne prebieha. ta armáda môže byť podporená, hraju sa karty rodu. akurát, že ak opäť prehrajú, tak už nevedia ustúpiť a sú zničené.
  • sarven napsal(a):

    myslím, že je to takto:
    keď útočíš na porazenú armádu, tak je jej sila 0, ale bitka normálne prebieha. ta armáda môže byť podporená, hraju sa karty rodu. akurát, že ak opäť prehrajú, tak už nevedia ustúpiť a sú zničené.

    podle mě je to tak, že když zaútočíš na rozprášenou armádu tak jí automaticky zničíš a žádná bitva neprobíhá. bitva by probíhala jen v následujícim případě:
    - v Kamennym septu proběhne bitva z níž ustoupí 1 pěšák do Harrenhalu (položí se na bok jako rozprášená jednotka. V Harrenhalu je v tu dobu 1 rytíř (pozor i rozprášený jednotky se počítaj do limitu zásob a nesměj urtoupit na takový místo kde by limit zásob porušovaly)
    - v tom samym kole zaútočí na Harrenhal další vojsko. v tom případě bojuje ale jen proti tomu rytíři a pěšák se vůbec nebere v potaz. pokud obránce v tomhle případě prohraje bitvu, tak přijde automaticky o rozprášenýho pěšáka a rytíř může ustoupit (pokud nebyl zabit mečem a má kam ustoupit). pokud obránce vyhraje bitvu, tak se rozprášenej pěšák na konci kola automaticky uzdraví
  • Nie, je to tak ako písal sarven vyššie.
  • Tak tak. Stačí si nedomýšlet, co v pravidlech není (nikde tam není napsáno, že poražené jednotky automaticky prohrávají nebo že nesmí bojovat). Jsou to normální jednotky, jen mají sílu 0, místo ústupu jsou zničené, nelze je vybrat jako ztráty v bitvě a nesmí se přesouvat.
  • a mozem teda s rozprasenymi jednotkami hrat karty rodu - a teda teoreticky vyhrat?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Verbujeme nové hráče. Toto video je sice dlouhé jako epizoda vašeho oblíbeného seriálu, ale po jeho shlédnutí si budete chtít zahrát taky. ;-)
  • Měl bych pár dotazů ohledně pár pravidel ... Mohl by někdo poradit?
  • @rubac, @hildegarda, @Jaqen - naštudujte si a dajte termín :)
  • skús sa opýtať, snáď budem vedieť.
  • upraveno 18. března 2013
    @sarven Tato sobota je este aktualna? A staci pozriet to video? ;)
  • sarven: hral jsem board game u kámošky a ta mi tvrdí, že při rozkazu shromáždění moci (když byla koruna vytištěná na oblasti) nemusela dávat povel (žeton) k tomu, aby jsi moc mohla vzít ze zásoby, tudíž si ji brala automaticky aníž by k tomu vydala rozkaz žetonem. Já nemám pravidla prostudované dokonale ale jak já jsem to pochopil, mohu dát rozkaz shromáždění moci na jakoukoli oblast a pokud je tam již zmiňovaná koruna beru si jednu moc navíc. Pochopil jsem to dobře?
  • Ještě mně napadá taková doplňující otázka k tomuhle ... jestli můžu dávat rozkaz shromáždění moci na oblast která je pod mou nadvládou ale nemám tam jednotku (mám na ní pouze svůj symbol moci). popřípadě jestli na takové území mohu dávat i jiné příkazy.
  • upraveno 18. března 2013
    Podle mě jsi to pochopil dobře. Ta korunka vytištěná přímo na ploše ti umožní vzít si jeden žeton navíc, když tam máš umístěný rozkaz konsolidace moci, ale ne že by sis každé kolo vzal tolik žetonů, kolik máš na svých územích vytištěných korunek. To ti možná umožní nějaká karta Westeros v první fázi kola, ale ani tím si nejsem jistá.

    Na území, kde máš jen žeton moci, se rozkazy nedávají, ale to ať kdyžtak potvrdí někdo zkušenější. :)
  • upraveno 18. března 2013
    dobré dobré :) přesně to jsem si myslel a je to i logické, že všechny povely se vztahují pouze k oblastem, kde je voják nebo armáda :) Supr, díky za pomoc :) kdybych si ještě na něco vzpoměl tak vás tady budu ještě otravovat :)
  • upraveno 18. března 2013
    @psico presne ako vraví sveva, ale rozkazy môžeš ešte dávať aj do oblasti kde máš žetón mesta ( kasárne alebo tak nejak :D na začiatku si to dávaš na domovské územie). Teda pokiaľ ti to územie niekto nedobije a ten žetón neodstráni :)
  • A nehraje to náhodou někdo v okolí Bruntálu? :D že bych se přifařil a zjistil jestli to hrajeme dobře? O:-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Mrcel17 napsal(a):

    @psico presne ako vraví sveva, ale rozkazy môžeš ešte dávať aj do oblasti kde máš žetón mesta ( kasárne alebo tak nejak :D na začiatku si to dávaš na domovské územie). Teda pokiaľ ti to územie niekto nedobije a ten žetón neodstráni :)

    Na kasárna se žetony nedávají. :hand: Nebo teda já o tom nic nevím.
  • @Montezuma3 Ach jaj, máš pravdu :) Moja chyba :oops:
  • prepáčte, ale ja tento, ani ten ďalší víkend nemôžem, vy si ale určite zahrajte
  • Montezuma3 napsal(a):

    Mrcel17 napsal(a):

    @psico presne ako vraví sveva, ale rozkazy môžeš ešte dávať aj do oblasti kde máš žetón mesta ( kasárne alebo tak nejak :D na začiatku si to dávaš na domovské územie). Teda pokiaľ ti to územie niekto nedobije a ten žetón neodstráni :)

    Na kasárna se žetony nedávají. :hand: Nebo teda já o tom nic nevím.
    /// takže tam, kde je žeton města nedávám rozkazy? pokud tám nemám vojáka?

  • @psico Rozkazy můžeš dávat pouze jednotkám
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.