Jaký je váš názor na komunismus?

upraveno 1. února 2014 v Rozličný pokec
Co říkáte na komunismus?
Nebojíte se, že se vrátí?
Tohle: http://www.nechcemekomunisty.cz už vážně nechci.
Vy snad ano?
13567

Komentáře

  • @Thorar Myslím, že si klidně stánek na Václaváku otevřít můžeš a vykřikovat cokoli a nezavřou tě, vše samozřejmě podle zákonů.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    @Gorgloj mysli si co chceš. Na tuhle zaslepenou tupost už nemám žaludek.
  • upraveno 15. října 2013
    @Thorar Tak mi ukaž někoho, kdo byl odsouzen za žádné porušení zákonů.

    Ano existenčně tě zničit můžou vždycky i jinak než vězněním, je to pro ně i lehčí. Ale to se děje tak dlouho jako existuje lidstvo, to není chyba demokracie a kapitalismu :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. října 2013
    @Gorgloj Teď nějak nevím, co s tím mají společného radikální islamisté. Které navíc tzv. demokracie podporuje v Libyi, v Sýrii, v Bahrajnu... Ostatně radikálímu islámu se pomohlo ke vzestupu zakládáním islámských škol v Afghánistánu, když se to hodilo, teď se sklízí co se zaselo.

    Ale nebyla vždy "demokracie" v boji proti talibánu a spol. Tři miliony mrtvých Vietnamců, především v důsledku kobercového bombardování... Ono se to ani nezdá, že Na Koreu za Korejské války padlo víc pum než na Německo a Japonsko a na Vietnam zas ještě víc než na Koreu. To vše v zájmu demokracie...

    Si ostatně vždycky vzpomenu na Červeného trpaslíka:

    "Z živých se proměňují díky Vám na mrtvé. To vše proto, abyste očistil demokracii."
    "Očistil?!"
    "Nikdo neudělal víc pro vyčištění volebních uren než volič plukovník."
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • @flanker.27 To je na dýl, netvrdím, že demokracie neudělala špatné věci, ale nemyslím si, že je to tak moc o režimu, jako o lidech. Hlavně jdu do restaurace, zduř :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. října 2013
    @Gorgloj Je zajímavé, že právě tohle začasto lidé říkají o komunismu. Ono by to bylo dobré, jen ti lidé to kazí... Něco na tom je, jak u jednoho, tak druhého :)
    Dobrou chuť.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • @Branislav_Gepeto Protože myšlenku komunismu nemám rád, to je ten podivný koeficient :)
  • TomTom
    upraveno 15. října 2013
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Gorgloj No vidíš, ja zase nemám rád myšlienku demokracie :) Niežeby sa mi tá komunistická zdala dokonalá, názor som už písal vyššie.
  • upraveno 15. října 2013
    @Tom USA obhajovat nebudu, o tom případě vím něco málo, ale co je pravda a co není určit nemůžu, ale USA si na demokracii doopravdy jenom hraje. O tom jestli to byla nebo nebyla "velezrada" je diskutabilní.

    Koukám, že si přidal nějaká jména. Nevím, proč vytahuješ Ježíše, Řím měl k demokracii docela daleko.:)
    To poslední jméno neznám, koukám Jugoslávie. O historii této země v těch letech toho vím málo. Jen to, že tam byla spousta různých etnik, které se navzájem nesnášeli a Tito to držel dohromady.

    Co se týče samotné amnestie, tak tu obhajovat nebudu, s tou nechci mít nic společného, ale spíš za ní může Klaus a pravděpodobně ústava, která mu to povoluje.
  • @Branislav_Gepeto Podle mě je demokracie nejschůdnější možný systém pro moderní svět. Ideální a nejlepší neexistuje. :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • "Demokracia je najhoršia forma vlády - okrem všetkých ostatných, o ktoré sa občas ktosi pokúšal.." Winston Ch.

    žial nič lepšie tu nemame, ja osobne by som bral radšej spravodliveho diktatora/krala ...prísneho, rozumneho, ktorý by vedel ake zakony ma vyrabať...než 150 ujov, služiacich v demokratickom štáte....
  • @Branislav_Gepeto To, že bude neschopná vláda je problém všech státních systémů.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  • @Branislav_Gepeto Ano, demokracie je založená na tom co si napsal, ale já jsem to ochotný risknout. Ať jsou lidi jací jsou ať si zvolí sami.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • upraveno 15. října 2013
    @Branislav_Gepeto Přesně a má to své výhody :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • @Branislav_Gepeto Musíš doufat, že to dopadne jinak :D
  • @Montezuma3 japonečki ! :o :P ;:) kawaiii :-P :twisted: =D
  • s komunismem je ta potíž, že všichni mají všechno, a všichni dohromady mají.. ale to není nic o rozkrádání, ale prostě jen o principu tohoto hospodářství. Je na něj kladeno příliš požadavků, ale zdrojů bylo jen omezené množství. Stran svobod v té době to bylo jen o nastavení systému.. v padesátých letech to bylo o držku, v šedesátých letech to byl veget, v sedmdesátých letech to bylo max.o práci (a zničené rodiny).
    Demokratický systém je na tom obdobně, ale přeci jen o něco lépe. Má totiž lépe zajištěnou samočistící funkci. Ale pozor! Netvrdím, že toto platí v České republice! Zde neexistuje soutěž politických stran, respektive jejich ideií. Všechny strany zde si jdou na ruku a vytvořily jakýsi politický kartel (do kterého patří i KSČM). Obecně vzato "nejčistší" demokracie jsou ty, kde po volbách vznikne velmi silná vláda dána většinou. Ten největší bordel pak vzniká ve státech, kde je příliš mnoho stínů v podobě koaličních dohod několika stran.
    Ale jestli hledáte nejlepší politický systém, tak upřímnou soustrast. Je to jako si vybrat mezi uřezáním levého, či pravého varlete.
  • Co si myslím o komunismu? Poměrně stručně: v podstatě jenom to nejhorší. Komunismus je pro mě totéž jako nacismus.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.