Jaký je váš názor na komunismus?

upraveno 1. února 2014 v Rozličný pokec
Co říkáte na komunismus?
Nebojíte se, že se vrátí?
Tohle: http://www.nechcemekomunisty.cz už vážně nechci.
Vy snad ano?
12346

Komentáře

  • @M1on ..ved ano. Ja som reagoval na to čo písal Jay
  • @Hildegarda To je tím že tu zase někdo naprosto obrátil to co jsem řekl :wall: Nemluvil jsem o lidech s vysokoškolským diplomem, ale o lidech nadaných kteří nějak přispívají k chodu společnosti bez ohledu na dokončené či nedokončené vzdělání. Ano, takže i ten "čtrnácti ročný chalan" by mohl volit, kdyby býval nebyl takový grázl a neskončil v pasťáku za krádeže a prodej drog. Například bych volební právo odebíral za spáchání závažného trestného činu (proč by měl například člověk který sedí na doživotí za vraždy volit? - ano i takový lidé u nás mají volební právo). Ale kdyby mělo být po mém zvolil bych diktátorku s neomezenou mocí která by jednoduše vládla podle svojí vůle bez jakýchkoli omezení ;-)
  • @Everett_Young ..neviem ako je to v našich štatoch ..ale ešte pred par rokmi za zavažne tretne činosti človek voliť nemohol...skutočne neviem ako je to teraz, takže nechcem kecať..lebo legislatíva sa určite zmenila
  • @Everett_Young Lenze rozlisit ludi nadanych od tych, ktori nicim neprispievaju spolocnosti, je natolko vagne, ze to zavana kastovnictvom ako vysitym a lahko sa to moze zvrhnut na hociaky atribut
  • @Hildegarda Proto ta diktatura :-P
  • upraveno 22. října 2013
    @Depresor Najprv hovoris o urcitom vzdelani a potom o cloveku, co 40 rokov nepracuje. Ale to nie je ta ista mnozina.
  • @Hildegarda Tak jak vidím, tak ani můj druhý nápad se ti nezamlouvá :(
  • "..na jednu stranu, proč by nemohl rozhodovat 14ti letej frajer, který dokáže vést vlastní webovou firmu.." - hm, pre mňa-za mňa, mohol by, a hoc aj 7 letí, (však sú aj genialne deti, občas aj docela malé), ale - moc by to klalo oči, aj to závidenie tiež.. (+ to by potom človeku robili šéfov,veducich, rozkazovali, sekirovali a komandovali,nadavali už úplne, úplne všetci, zu-grunt aj od kojencv ;D) ne len od cca 16 - 18 rokov.. =D :roll: :-#
    takže je dobré, že aspon nekde sú tam nejaké limity,právne, že clvek nemusi posluchať a nechat sa buzerovať ešte aj soplošov(co sú od neho 2,3,4 x tak mladší.. :roll:
  • @Alef_peAlef Kolik let je vlastně tobě, smím-li to vědět?
  • @Hildegarda písal som : o človeku ktorý ma 40 rokov a ešte nepracoval, teda je v produktívnom veku a preto, aby získal aspon nejaku pracu nevynaložil žiadne ani to minimalne usilie.. Takýto človek ti bude kričať, že je diskriminovaný a že mu štat nedokaže dať poctivu pracu...ale ak sa ho opýtaš čo vie, a či ma aspon zakladku skončenu..povie ti, že nie ... (takýchto som mal na mysli)
  • @Depresor A ak ti povie, ze ano, ma zakladku skoncenu?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. října 2013
    @Hildegarda Já vím, že ve Švýcarsku ženy volí až od roku 1971, leč to bych nechal Švýcarům.
    V Rakousku-Uhersku před rokem 1907 existovaly tzv. volební kurie odstupňované podle majetku. Do roku 1896 to byly čtyři kurie - velkostatkářské, kurie obchodních měst, kurie obchodních a živnostenských komor a kurie venkovských obcí. V roce 1896 přibyla pátá, do které spadali všichni muži starší 24 let. Hlasy kurií měly nestejnou váhu, čím vyšší kurie, tíém větší váhu měl h
    Všeobecné rovné tajné volební právo (pro muže starší 24 let) bylo zavedeno v RU roku 1907 pro muže starší 24 let. V Československu pak v roce 1920 bylo zavedeno všeobecné rovné tajné volební právo pro muže i ženy starší 21 let (resp. to bylo zavedeno ústavou, ale prozatímně bylo upraveno už o rok dříve, čímž jsme o rok předběhli i Spojené státy :) ).
    @Everett_Young Vězni hlasovat mohou od té doby, co byly zavedeny volební průkazy - pro osoby, které volí mimo svůj volebné obvod.
  • @Hildegarda .. voliť je právo.. a v demokratickom štate by malo existovať: " bez povinnosti nie su práva .. "
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Depresor Právo jednoho znamená povinnost druhého. Např. právo na život znamená, že zároveň existuje povinnost toto právo dodržovat. Pokud jde o ty "povinnosti", které máš asi na mysli, tak ty lze stanovit pouze zákonem, a to by nemělo být bez konsenzu. Není možnáí, aby jedna skupina stanovila povinnosti druhým tak, jak ona to potřebuje, bez ohledu na tu druhou skupinu. To je právě princip demokracie...
  • @Depresor Takže říkáš, lepší než demokracie, jo? :-D
  • @Michelle Že váháš, zkus aplikovat a uvidíš :-)
  • @flanker.27 verím, že v oblasti prava by si ma sfukol, lebo pravo nie je moj odbor..ale niekde chyba predsa asi len je ked: jeden niečo musí ..a druhy sa vezie.. Jeden ma povinosť odvadzať štatu, za druheho to štat spraví... jeden si pracu hladu, druhemu nevyhovuje žiadna... Jeden sa musí o seba postarať , o druheho sa postara ten Jeden ...
    Viem, že všetci nikdy nebudeme prispievať rovnako do systemu a to ani nechcem...ale uznaj sam, že nastavenie zakonov a socialneho systemu v našich republikach je mierne pošahane
  • @Everett_Young Mně by to právě asi moc nebavilo :-) Jsem trapný zastánce demokracie :anxious: Ale proti gustu... :-D
  • @Michelle =D Everett Young ma pravdu =D
    demokracia je pre makkýšov ...poriadny chlap chce diktaturu, alebo aspon totalitu =D
  • @Depresor Niektori aj bic a puta =D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 22. října 2013
  • @Hildegarda ...tak je =D ..dosť bolo nedoslednej politiky ... ohnom a železom sa maju ludia zocelovať =D
  • @flanker.27 =D ..jo ...doma je presadzovanie zakonov väčšia zabava ako v štate... to maš naprosto pravdu :-D
  • @Everett_Young ale, pýtanie mi nevadí, len ..také (síce nie sústavné, ale dlhodobé) .."hudrovanie", sekirovanie, brblanie, frflanie..atakpod. :o :/( =D :-)
    moj vek - menej, /al. aj viac, (jak sa to veme ;D) ) jak by mi vyhovovalo a bolo milé :-D
    ..teda presne ten vek, približovaním sa ku ktorému sa napr. Krisa tak desí (čím dál tím víc) :twisted: :-$
  • @Everett_Young Já si myslím, že by vás ten matriarchát nakonec po nějaké době omrzel :-)
    A k tomu druhému - myslím, že to bylo jasné i bez toho Hildina prokecnutí :-D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.