Babinec aneb hnízdo zmijí

upraveno 1. února 2014 v Rozličný pokec
19394969899106

Komentáře

  • upraveno 1. srpna 2013
    @Černá_Alison Není jejich volba jejich křtu
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    Jak se vůbec dá vystoupit z katolické církve pokud jsem pokřtěný (což bohužel jsem)?
  • @Everett_Young netušim zeptej se Franty
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Everett_Young Musíš dojít na faru a požádat o to. Je to poměrně komplikované a zdržují to co můžou, páč dostávají příspěvky na hlavu...
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @flanker.27 Právě proto chci vystoupit. Nemůžu jim sice hromadně odvést věřící, ale i kdyby ze mě měli 100kč za rok tak je to pořád o 100kč méně.
  • upraveno 1. srpna 2013
    Je to pokud si dobře pamatuji 100 Kč měsíčně. A vystoupit z katolické sběře je obzvlášť obtížné - tata i manžel o to usilují už od minulého roku!

    Musíš dojít na faru, kdes byl zprzněn. Občanku a rodný list s sebou.


    Na založení církve stačí jen sto podpisů ne? A na registraci jistě taky ne 10,000, protože to by tu spousta církví vůbec být nemohla.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Černá_Alison To je půl republiky daleko 8-O To nejde na libovolné jiné faře? Rodný list i občanku donesu a hádat se s nimi budu jak dlouho bude třeba, ale 1200 ročně je při průměrném dožití 75 let u mužů (rok 2011) celých 90 000kč! Navíc většina členů mojí rodiny se dožila značně přes 80 takže pokud budu pokračovat tak je to ještě více. To musím změnit.
  • upraveno 1. srpna 2013
    @Everett_Young poradím ti hodně jez hlavně tučný a sladký, měj sedavej způsob života, začni s adrenalinovými sporty a kup si motorku a na 90% to 90 000kč nebude =D
  • Teoreticky by tě mohl "vyobcovat" kdokoliv, ale oni se budou tak cukat...a věz, že tam pojedeš 10x a z toho je ani jednou nezastihneš, nebudou mít čas - oni totiž nemají žádné úřední hodiny! Jo kdybys chtěl sloužit mši, tak můžeš katechetu zastavit cestou na kadibudku, ale když chceš vystoupit, tak abys čekal na další Nikajský koncil! :-p
    Jsem štěstím bez sebe, že mne rodiče takto nezšikanovali. Nejspíše proto, že mí prarodiče nebyli věřící a mí rodiče byli pokřtěni jen ze setrvačnosti - "protože se to tak dělalo".
  • @Černá_Alison Co se stane když nezaplatíš?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • Flankere přesně to jsem si těď na stránkách ministerstva našla - 300 podpisů :-) No to má za chvilu :-D
  • upraveno 1. srpna 2013
    @flanker.27 flankre ty zákony si pamatuješ nebo koukáš do knih či internetu?
  • @M1on Nezaplatíš co? (Trochu explicity do toho)
  • @Černá_Alison no těch 100 měsíčně
  • @M1on Ty platí stát z daní nás všech církvím za jejich členy. Ateisté tudíž platí na všechny církve!
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @M1on To dostávají od státu, takže to zaplatíš na daních.
  • @Černá_Alison tak proč se EY bojí, že by platil ?
  • @M1on z jednoduchého důvodu! Protože i mi hýbe žlučí, na jaké pochybné instituce jsou mé peníze vynakládány!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @M1on Základ si pamatuju, u ostatního si má právník hlavně pamatovat, kam se podívat :)

    V práci pochopitelně ASPI a beckonline, doma musí člověk vystačit s hlavou, knihami a tímhle
    http://portal.gov.cz/app/zakony/?path=/portal/obcan/
    případně tímhle http://www.uplnezneni.cz/
  • @Černá_Alison ..neni to JEJICH volba (tech rodiču), zvlšt ked nie sú ešte na "svojom, ale ked bývajú ešte aj babkou, al. starými rodičmi, - tak co nespraviť starkej radosť, moc to nestojí, babku to poteší, a bude klid doma.. =D :P) :anxious:
  • heh, tak ten "pastafarián je bezpečnostní analitik, veci na sietach a elektronike - hladá diery v systémoch (..a nejen tech IT :-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 1. srpna 2013
    @Černá_Alison Dostávají podobné příspěvky i jiné církve tady v ČR?
  • @Everett_Young Pokud je mi známo, tak všechny církve u nás registrované s určitým počtem věřících. Jestli se na to chceš podívat takto, tak jakožto nekřtěný ateista platím ze svých daní katolíky, metodisty, šabatisty, jehovisty, baptisty, židy, muslimy,...zkrátka všechny:-)


    @Rolandzee-Zafira-Winterfell A nebo říct prosté NE :-) Když už některé babičky nemají rozum. Nikdy jsem nepochopila, jak si vůbec v některých rodinách dovolují starší členové žvanit nastávajícím rodičům třeba do jména dítěte. Nikdy mi mozek nebere, když slyším některou spolužačku z jihu Moravy, jak říká, že malého museli pojmenovat Josef, protože otec, babička, pratetička nebo kdo rozhodl :-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Černá_Alison Ne, jen si říkám jestli by nebylo výhodné domluvit se se známými a začít obírat stát při 300 věřících o 360 000 Kč ročně :-)
  • Co se týče financování jsou myslím kvóty jiné, co do počtu. Ale ani nevím, kde to dohledat :-)
  • @Everett_Young @Černá_Alison tak plán je to dobrý, ale aj to ošéfované - na financovanie od štátu by vás muselo býť minimálne 15 - 30 tis. (nj.,najmenej desiatky tisíc..), a myslím, že aj ted v poslednej dobe dvihli na min.hranicu 25tis., tiež musíte byť "štátom uznaný", atd.. proste prejsť cez 1000 a 1 papierovačiek a byrokracie, takmer doslova, ;o ;D)
    jako takmer pri všetkom inom.. :roll:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Tohle mě pobavilo, takhle má vypadat totální stěr (jasně zaúkolovaného) moderátora :)

  • Je to sice zajímavé, ale nezbývá než doufat, že to bude mít i nějaký výsledkek...líbilo se mi, jak tam hezky zmínila i to, že od dob Josefa II. římskokatolická církev nic nevlatsnila a byla pouze v nájmu :-) Za to chválím.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.