Historie vojenství, od kyje k pušce

upraveno 12. ledna 2011 v Rozličný pokec
Máte oblíbené období co se vojenství týče? Starověký Egypt a válečné vozy převzaté od Hyksósů, řecké a makedonské falangy, římské legie či nahé Kelty, Germány pijící víno z lebek zabitých nepřátel, středověké rytíře, anglické lučištníky, husity s jejich rozvojem palných zbraní, arkebuzy a muškety, španělské tercie třicetileté války, 18. století s vojáky v pestrých uniformách pochodujících proti sobě za dělové palby, nebo moderní armádu s automatickými zbraněmi?
12425272930126

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. června 2013
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. června 2013
    @Montezuma3 Radši je neprovokuj, jsou silnější než se zdají a mají mocné spojence :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa Se pochlub.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 To tady nebudu plevelit off-topicem...páč neplánuji s těma botama někoho ukopat k smrti.
  • @Krisa Tak to hoď do hnízda zmijí ;-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 27. června 2013
    @Blackfish Až na to že Ferdinand byl úplně na ho*no. Prostě německý stroje, to byla kvalita ve většině případů úžasná. Tam můžeš posadit sebevětšího vola a ten tank za něj stejně udělá všechnu práci, ale na druhou stranu nevyniknou ty lepší. Pak vezmeš T-34 která je proti třeba KingTigerovi velice slabá, posadíš do ní Alexandera Oskina a ten s ní sundá tři Kingtigery za odpoledne a je vyřízeno :D
  • @Krisa ( .."ona to chce vedet, ozaj cche !".. :twisted: =D )
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • Jediná slabina ferdy byla absence čehokoli, čím by se dala likvidovat pěchota, neměl nic pro kontaktní boj. Ale když si vezmeš zářezy, tak nejvíc jich měli němci v jakýchkoli strojích, Knispel likvidoval v Pz.Kpfw. IV rusy v T-34, který je převyšovali jak počtem, tak technikou.
  • To měli, v pozdější části ty rezervy už ne, ale jinak asi jo. Ale rusové narozdíl od nich měli kde brát. Viz. Stalin: Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionů je statistika.
  • upraveno 27. června 2013
    @Everett_Young Ferdinand nebol až tak úplne na govno, jako anti-panzer kannon bol celkom dobrý, a "najsamlepší" bol,najlepších výsledkov dosahoval skor (zakopaný) v obranních, statickích poziciach, palebné pokrytie jeho anti-tank delom na dlhšie a dlhé vzdialenosti, - ked sa nemusel velmi potýkať a brániť proti pechote..
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Lepší/horší. Záleží jaký kritéria vyberete. Německý stroje byly zpravidla výborně pancéřovaný, ale drahý, těžký (špatný kvuli mostům), podmotorovaný a tím pádem žraly spoustu paliva a opotřebovávaly motory. Krom toho se v polních podmínkách velmi špatně udržovaly. To jsou všechno faktory, který je třeba započítat.

    Zajímavý je, že takovej panther je počítanej mezi střední tanky, přitom vážil přes padesát tun. Jeho prokládaný pojezdový kola se v polních dílnách velmi špatně vyměňovaly a že to bylo často potřeba. Mezi kola se dostával písek, kamení a bahno, který když zamrzlo, tak se musel podvozek rozebrat celej.

    Proti tomu T-34 byl takovej tank, co má všechny parametry vyvážený. Cenu, hmotnost, rychlost, odolnost, palebnou sílu. Je výbornej v průchodu terénem.

    Hnát nevycvičený vojcly v čemkoli do útoku je pitomost, bez ohledu na techniku. Co se týče úrovně výcviku, měli převahu cca do začátku roku 44, pak se to vyrovnalo na cca 1:1.

    Že by byl Pz IV technicky vyspělejší bych si dovolil nesouhlasit. Měl nepochybně vyspělejší některý jednotlivý zařízení, rozhodně radiovybavení, převodovku a podobně. Samotnej design byl ale u T-34 nesmírně pokrokovej, díky zešikmenýmu pancéřování byl stejně odolnej jak tank s pancířem dvonásob tlustým (a tím dvojnásob těžkým). Problém byl, že tanky vyrobený v letech cca 42-43 ve velkým spěchu nekvalifikovanou silou byly většinou velmi špatně

    Často se mluví o převaze německých kanónů v penetračních schopnostech. To je sice částečně pravda, ale platí to jen v určitém rozsahu. Rusové většinu zbraní konstruovali jako univerzální, čili i tankový kanóny byly dělaný tak, aby měly přiměřenej výkon proti pancíři a zároveň proti živý síle, spolejhali na těžký projektily větší ráže. Němci šli cestou velmi rychlejch lehkejch projektilů, který mají výhodu v první části letu, jenže díky lehkosti brzo ztrácejí rychlost a od určitý vzdálenosti jejich výkon začne klesat. Naopak těžkej projektil ztrácí rychlost pomalu a díky vysokýmu průřezovýmu zatížení má při dopadu na pancíř větší účinek. Krom toho je výhodnější při boji s pěchotou.

    Na toto téma doporučuju tenhle článek:
    http://www.militaria.cz/cz/clanky/vojenska-technika/mytus-jmenem-kwk.html
  • upraveno 27. června 2013
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • @flanker.27 SU-100Y je nedoladěné v tom že nemá otočnou věž a je neuvěřitelně neohrabané.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Tohle je stejně nejlepší tank na světě =D
  • @Krisa Ano, "tančík" je nejrozkošnější, i když to byl jen obrněný transpontér či jaká sviňucha:-))

    @Blackfish Mazej psát! Ať už tě tu nevidím!
  • @Everett_Young To je jak nepovedená Jawánská přestavba R2D2 :-p
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.