Modráky by hlavně asi měly být modrý, ne? Brácha má doma rozkošné žabičkově zelené montérky a těm se asi modráky moc říkat nedá :-). Jinak džíny jsou pro nás, brněnské burany, ryfle a tepláky jsou tepláky. Já ale tepláky moc nenosím, preferuji kostkáče, někde jinde možná rýdžojsky. :-D
@Maliky Práve si rozpútal starú vojnu, fanúšici Aryie budu tvrdiť že jednala ako Stark a jej povinnosťou bolo popraviť dezertéra Nočnej Hliadky. Tí čo Aryiu radi nemajú budu tvrdiť že jej proste začalo šibať.
@Hildegarda 1) Zabití dezertéra se nikdy nebralo jako trestný čin. To že by potom měl někdo výčitky svědomí že je to vražda je čistě jeho problém. 2) Tady uznávám že nešlo o žádnou spravedlnost, ale o pomstu protože Dareon v jejích očích zradil Jona. A to se nedělá :twisted:
Arya je možná Stark, nikoliv však lord, a soudit dezertéry jí nepřísluší..
Na druhou stranu Dareon si svým chováním o něco podobného koledoval. Porušit zákon je jedna věc, vysmívat se "bezmocným" do ksichtu, že s tím nic nezmůžou, je věc druhá.
Vzhledem k tomu, že mám sám dva "zářezy" podobného druhu, necítím se být oprávněn ji zrovna za tohle příliš kritizovat.
Soudit dezertéry Arya ani nemusí. Trest za dezerci od Noční hlídky je jen jediný - smrt. Dál se můžeme přít o to, zda měla právo tento trest rovnou vykonat. Ale to už jsme tedy bezvýsledně taky nejednou řešili.
Vzhledem k tomu, že v úvodu Hry volají k chycenému zběhovi Neda, nepřísluší nejspíš vykonání rozsudku jen tak ledaskomu. A hlavně, ať již platí v Západozemí cokoliv, v Braavosu tomu může být úplně jinak.
Komentáře
Na druhou stranu Dareon si svým chováním o něco podobného koledoval. Porušit zákon je jedna věc, vysmívat se "bezmocným" do ksichtu, že s tím nic nezmůžou, je věc druhá.
Vzhledem k tomu, že mám sám dva "zářezy" podobného druhu, necítím se být oprávněn ji zrovna za tohle příliš kritizovat.