Hostina pro vrány

upraveno 5. května 2011 v Píseň ledu a ohně
1234568

Komentáře

  • Nechci se vměšovat do uzavřeného, ale nejsou modráky náhodou montérky? ;)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Melindaaaa Já znám název modráky pro všechny 3 druhy gatí - teploňů, džínů i montérek.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    @Krisa Pro starší ročníky jsou to prostě montérky :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Thorar Nechci se tvého kmetství nějak dotkout, ale nebude spíšrůzné geograficky než věkem? Jí běžně slýchám modráky ve všech výše zmíněný variantách.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    @Krisa Ne, to je spíš dobou a tím když to přebírají mladší generace bez znalosti souvislostí, pak to takhle zmutuje :-)
  • @Thorar Ale já jsem mladší, než @Krisa (o trošku), zato jsem Pražák, tak si taky myslím, že je to geografická záležitost :)
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Holky, za dob socialismu prostě modráky po celé čr byly montérky. Nic krajového.
  • Já říkám montérky, ne modráky, a nevím teda, jestli už jsem starší ročník =D
  • Taky říkám montérky, ale když někdo řekne modráky, vím, že myslí montérky... (nebo myslím si, že myslí montérky)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    No jo no, holt jsem pokrokové děvče, které neomezuje význam slova modráky :)
  • Modráky by hlavně asi měly být modrý, ne? Brácha má doma rozkošné žabičkově zelené montérky a těm se asi modráky moc říkat nedá :-). Jinak džíny jsou pro nás, brněnské burany, ryfle a tepláky jsou tepláky. Já ale tepláky moc nenosím, preferuji kostkáče, někde jinde možná rýdžojsky. :-D
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    @Lady Sansa On dřív takový výběr jako máš teď nebyl.
  • Modráky jsou odjakživa monterky, to je známo :)
  • Houby montérky. Houby. :-)
  • upraveno 4. dubna 2013
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
  • @Maliky Nepredstavovala.
  • @Maliky Práve si rozpútal starú vojnu, fanúšici Aryie budu tvrdiť že jednala ako Stark a jej povinnosťou bolo popraviť dezertéra Nočnej Hliadky. Tí čo Aryiu radi nemajú budu tvrdiť že jej proste začalo šibať.
  • upraveno 5. dubna 2013
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Ja musím povedať, že som Daeronovmu skonu bol rád - spravodlivosť pre mňa.
  • @Branislav_Gepeto Pre niekoho spravodlivost, pre ineho vrazda.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @Hildegarda 1) Zabití dezertéra se nikdy nebralo jako trestný čin. To že by potom měl někdo výčitky svědomí že je to vražda je čistě jeho problém. 2) Tady uznávám že nešlo o žádnou spravedlnost, ale o pomstu protože Dareon v jejích očích zradil Jona. A to se nedělá :twisted:
  • Arya je možná Stark, nikoliv však lord, a soudit dezertéry jí nepřísluší..

    Na druhou stranu Dareon si svým chováním o něco podobného koledoval. Porušit zákon je jedna věc, vysmívat se "bezmocným" do ksichtu, že s tím nic nezmůžou, je věc druhá.

    Vzhledem k tomu, že mám sám dva "zářezy" podobného druhu, necítím se být oprávněn ji zrovna za tohle příliš kritizovat.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Soudit dezertéry Arya ani nemusí. Trest za dezerci od Noční hlídky je jen jediný - smrt. Dál se můžeme přít o to, zda měla právo tento trest rovnou vykonat. Ale to už jsme tedy bezvýsledně taky nejednou řešili.
  • Vzhledem k tomu, že v úvodu Hry volají k chycenému zběhovi Neda, nepřísluší nejspíš vykonání rozsudku jen tak ledaskomu. A hlavně, ať již platí v Západozemí cokoliv, v Braavosu tomu může být úplně jinak.
  • Arya je dcera lorda ktora verí Že nik starší od nej nežije/nemôže dediť... nie je tým pádom možnosť že zdedila právo ho súdiť.. ach neriešme
  • @Ugla Podobne zarezy? 8-O
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.