Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1113114116118119581

Komentáře

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 Aha, já myslela natáčením dopadů meteoritů :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa To se určitě dá spojit :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 To si nedokážu moc představit - alespoň jedna z těch aktivit by byla ošizená a nekvalitní.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa V tom případě si rozmysli, čím z toho více prospěješ lidstvu. :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 To bude těžké rozhodování - ani jedna činnost mi nepřijde nějak moc obecně prospěšná, takže se asi nakonec porozhlídnu ještě někde jinde... :-k
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa Takže varianta "Chcete k tomu hranolky?" ;-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa Sice vím, čemu se říká nízkopráh, ale šlo by toto nějak konkretizovat?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 16. února 2013
    @flanker.27 Nízkopraháč je nízkoprahový klub pro děti a mládež - místo toho aby se děcka flákala po venku, můžou chodit tam. Je to něco jako "kroužek nebo DDM", který se neplatí, nabízejí se tam nejrznější aktivity + poradenství + sociální služby.
    Na mém žebříčku to je výše než call centrum, ale taky pěkný peklo.
    No ale asi tam stejně dost pravděpodobně skončím, to abych začala shánět slušivou vestičku se zavazováním vzadu.
  • @Krisa Myslel sem si.. že maŠ uroveň... a nezapominaš na okurky
  • paulczpaulcz zima se blíží
  • http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/293920-necas-v-mnichove-litujeme-krivd-zpusobenych-odsunem-majetek-ale-vracet-nebudeme.html

    a) Mohlo by se tohle téma už konečně přenechat historikům? Politici v obou zemích by měli řešit důležitější problémy.
    b) Pokud by Česko mělo vracet majetek potomkům sudetských Němců nebo je finančně kompenzovat, tak naše vláda může Německo žádat o finanční kompenzaci okupací zničené prvorepublikové ekonomiky - logika je podobná. Pořád to ale někdo vytahuje na povrch jako psí zvratky.
    c) Poláci po válce ze země vykopli několik milionů Němců, ale nikdy nedovolili tehdejší rozhodnutí svých předků zpochybňovat.
    d) Potomci sudetských Němců by se měli zamyslet, co by se jejich předkům stalo po komunistickém puči, kdyby je hned po válce nikdo ze země nevykopnul.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Vy ste okradli Nemcov? :O Ten mierumilovný národ, ktorý ešte nikdy nevyprovokoval svetovú vojnu a nesnažil sa vziať si všetko územie Európy?
  • upraveno 21. února 2013
    @Branislav_Gepeto Jestli konfiskace majetku (podle tehdejších zákonů) je krádež... Na Slovensku jste se na základě Benešových dekretů podobně vypořádali s Maďarama, ale to jste se asi v dějepise učili.

    Mírumilovný národ, to bys mě rozesmál. Spíš to byl realismus založený na faktu, že česká armáda naposledy vyhrála bitvu někdy za husitů a Čech nikdy nebude bojovat předem prohranou bitvu :D
  • Svoa netroll už.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • @Blackfish: nechápu, proč by to mělo být trollování. Nečas nemá co hodnotit rozhodnutí lidí, kteří jej učinili dávno předtím, než se on narodil. Už to, že s podobnými existencemi sedá k jednomu stolu, je na pováženou.
  • Že to Gepeto myslí ironicky bylo dost evidentní. Pořád nechápu, co na jejím příspěvku považuješ za trollování.
  • upraveno 22. února 2013
    @BenNevis V tomhle případě to ale nehrozí. Naši politici pořád voliče ujišťují, že se nic vracet nebude - jako by potomci sudetských Němců o nějaké rozpadající se statky vůbec stáli nebo se doopravdy snažili je získat. To neustálé vzájemné omlouvání mě štve a z celého odsunu děla odpornější věc, než v rámci tehdejší (ne dnešní) doby byla.
  • Hm... neznašam Benešve dekréty kôli jednej veci. Vzali nám titul
  • @Gardien My, obyvatelé Pelhřimova, jsme měli v době kdy byl Pelhřimov královské město (Lidé se složili a ten titul si koupili) právo užívat šlechtický titul neboť Pelhřimov bylo panství které bylo v držení všech jeho obyvatel.
  • @Everett_Young Aj u vas sa kupuju tituly? :)
  • @Hildegarda Teď už dávno ne, ale Pelhřimov se vykoupil s poddanství (DVAKRÁT!!!) svými vlastními obyvateli a získal šlechtický titul. A jelikož neměl daného majitele, tak šlechtický titul patřil všem obyvatelům až do roku 1918.
  • @Everett_Young Ale jaký titul? Není zeman jako kníže. :-)
  • @BenNevis Na tohle ti nedokážu odpovědět, zeptám se ale chlápka od kterého to vím (vystudovaný historik, nyní učí dějepis). Ale Vzhledem k tomu že Pelhřimovské panství bylo druhé největší v v Čechách, tak to byl asi pěkný titul.
  • upraveno 23. února 2013
  • Poměrně nešťastně zvolená slova, to, že něco nechápu ještě neznamená, že je to debilní a špatné. Já taky nepochopila, co znamená hromada starých hader nebo fotografie vykuchaných vnitřností a na podobnou výstavu bych dobrovolně nešla, ale někoho to může oslovit, vyburcovat k myšlence nebo to v něm vyvolat nějaké emoce. Jenže ne každému se chce zírat půl hodiny na modrý čtverec a přemýšlet o něm, v tom případě je jednoduší prohlásit, že je to debilní.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.