Deskovka Hra o trůny česky

upraveno 31. října 2012 v Deskové hry
imageDeskovka Hra o trůny česky - Ice & Fire

Je jen málo her, které sklidily takový úspěch u hráčské komunity, jako právě desková hra A Game of Thrones. Komplexní strategie ze zajímavého fantasy prostředí, plná důmyslných kombinací herních prvků, diplomacie i bojů, patří k tomu nejlepšímu, co si můžete s přáteli zahrát.

Read the full story here


245

Komentáře

  • Zdravim,
    ma niekto skusenosti s hranim tejto hry? Mal by som jednu konkretnu otazku - ako to je s rozprasenymi jednotkami? Aky maju vyznam? Daju sa nejakym sposobom vratit do hry?
    Dakujem
  • co su rozprasene jednotky? ak myslis tie co boli znicene v bitke, tak ano, dalsim mustrovanim ich mozes povolat.
  • Zrejme som cital navod z inej verzie, ako ten, ktory som nasiel pred chvilou v pdf. Tam su oznacene porazene jednotky ako "rozprasene". Nejedna sa o jednotky, ktore boli znicene kartou rodu. Ak som to spravne pochopil, rozprasene jednotky len zavadzaju na hracom poli.
  • ak som ja cital pravidla spravne rozprasene jednotky su tie ktore prehrali a musia sa stiahnut prec. az do konca kola su polozene na bok a ich sila je nula. ak ich niekto iny opat v tomto kole porazi su znicene. inak sa v dalsom kole vracaju do hry ako predtym....inak hrali sme hru 6ks v sobotu v bratislave a trvalo nam to viac ako 5 hodin, kedze okrem mna nikto neovladal pravidla a bolo nutne vela vysvetlovat. nakoniec v 6 kole celkom polahky vyhral baratheon na ktoreho za celu hru nikto vaznejsie nenapadol, kedze tyrell celu hru bojoval s martellom a greyjoy so starkom (ja). a kedze lannister bol noob...ale hra fajn, len sa obavam ze sa po case hra stane monotonnou resp. ze vzdy budu proti sebe stat rovnake rody

    p.s. doran martell je imba :-)
  • @duny - keď budeš plánovať hru v BA, kľudne sa ozvi, rád sa pridám.
  • @duny - vdaka, presne to som potreboval vediet. Navodu sme sice venovali viac casu ako samotnej hre, ale nejake malickosti nam predsa len usli.
  • hej, k jednotkam, ktoré musia ustúpiť iba zopár dôležitých poznámok:
    - musia ustúpiť na jedno územie (t.j. nie jeden rytier na jedno, druhý na iné napr.)
    - musia ustúpiť na legálne územie - t.j. na územie ktoré patrí danému rodu, alebo nepatrí nikomu
    - musia ustúpiť tak, aby stále platil supply limit (sudy)
    - ak sú napadnuté v tom istom kole ešte raz, sú zničené. ak nie, zregenerujú sa a v ďalšom kole sú plne funkčné
    - obliehacia veža nevie ustúpiť, ak prehrá je zničená
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Já ještě dodám, že lze ustupovat i přes lodě.
  • @Zapper, @Montezuma3, @Alek: otázka k pravidlám - v akom poradí sa ťahajú tides of battle?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Myslím že je to takhle:
    Tahají se úplně jako poslední, až po rodových kartách. Oba hráči. První asi útočník a pak obránce. (nebo jak se dohodnou, to nevím) Žeton meče se může zahrát až poté (výměna karty, nebo zvýšení síly). Po vyhodnocení bitvy se karty vrátí do balíčku a ten se celý zamíchá.
  • hej, všetko mi je jasné, okrem poradia v akom sa ťahajú. či najskôr útočník, alebo ten čo je vyššie na meči, alebo na tróne...
  • Vzhľadom na fakt, že sa jedná o náhodne zamiešané žetóny, tak poradie ťahania je ľubovoľné. Pokiaľ chcete nejak nutne trvať na poradí, tak určite podľa Iron Thronu.
  • kdo by si chtěl přijít zahrát tuhle skvělou hru ve víc lidech, tak se můžete přidat.

    místo: tvůrčí kavárna Vypálené Koťátko (Praha, poblíž Dejvic)
    datum: 27.1. (tato neděle)
    čas: 14:00 - cca 18:00
    počet lidí: zatim jsme 4, tudíž můžou dorazit ještě 2 lidi
  • No já bych klidně dorazila, jenže jsem totální zelenáč, takže bych se vás furt blbě ptala.
  • Vlcacka napsal(a):

    No já bych klidně dorazila, jenže jsem totální zelenáč, takže bych se vás furt blbě ptala.

    to vůbec nevadí. 2 z nás co tam budeme to taky nikdy nehráli, takže jim před hrou vysvělíme princip hry a pravidla
  • @Raili
    Super! Tak pokud mi do toho nic nevleze, přijdu.
  • Tak jsem konečně sehnal spoluhráče. Ale vzhledem k tomu že jsem naprostej novic a teprve se seznamuju s pravidlama (a taky budu ten, kdo je musí vysvětlit ostatním), mám pár dotazů. Snad se najde nějaká ochotná duše, protože těch dotazů bude postupně asi víc a některý možná i zbytečný (hloupý). Tak třeba... u karet západozemí ZIMA PŘICHÁZÍ (tahle karta říká, že se má balíček zamíchat a nová karta vyhodit. je tím myšleno, že se má balíček zamíchat i s právě taženou kartou, nebo ta se odhodí, balíček zamíchá a odhodí se další karta? A ta nová karta co se odhodí, tak se má i vyhodnotit, nebo pouze táhnout a dělat, že její obsah neplatí?)
  • všetky v dannej kôpke sa zamiešajú a potiahne sa nová krata. ak by to zase bola tá istá karta, tak sa to urobí zase. ak má symbol divokých, tak ich sila sa zvýši.
  • Díky za odpověď. Před chvíli jsme dohráli první hru a je to vážně výborná propracovaná hra. Už se těším na další (to už snad nebudeme muset každý kolo koukat do pravidel co vlastně co znamená :D )
  • My jsme si byli zahrát dneska v Praze. Sešlo se nás 6 v jedný příjemný kavárničce a díky jednomu zkušenýmu hráči, kterej na nás neustále dával pozor (jestli si nevymejšílíme vlastní pravidla) to docela odsejpalo...ale i tak jsme za víc než 4 hodiny hraní odehráli jen 8 kol a pak jsme kvůlli zavíračce museli končit :)

    timto zdravim Phoebea, Standu, Vlcacku a Lubose. díky za super odpoledne a v budoucnu se snad znova u nějaký příležitosti setkáme ;-)
  • Bylo to famózní, akorát se mi teď bude zdát, jak se s Martellama řežu o Bouřlivý konec a na záda mi dýchá Lannister s Tyrrellem. :-D
  • Pekne, Luboš je dobrý hráč, nabudúce snáď už budem môcť dôjsť aj ja :)
  • PhoebeaPhoebea I see you
    upraveno 28. ledna 2013
    Za mě paráda, ale chce to těch 6 hodin :)
    Také zdravím všechny zúčastněné
  • @Phoebea
    Haha, při našem taktizování i klidně víc.
  • Phoebea napsal(a):

    Za mě paráda, ale chce to těch 6 hodin :)
    Také zdravím všechny zúčastněné

    Jo příště to za těch 6 určitě dáme...ale piv :-))

    Jinak mě taky dost zaujalo, když mi Luboš vyprávěl o hraní AGOT online přes email. Sice je to na dlouho, ale to by mi určitě nevadilo. Pokud by se tady na takovou akci našli lidi rozhodně bych se rád přidal :-)
  • Ja se po zkousce, pridam taky. Lubose bych moc rad zase videl:) A prohrat Zappera taky;-)
  • upraveno 31. ledna 2013
    pokud by měl někdo z okolí Kralup nad Vltavou zájem si tuhle sobotu zahrát, tak mi napište. sháníme ještě jednoho hráče. začínáme ve 14:00 ;)
  • Mám jednu otázku k hre :
    Môžem priradiť rozkaz vo oblasti aj ked tam nemám žiadnu jednotku, iba žetón moci ?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 2. února 2013
    ne, rozkazy jen jednotkám
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.