Vichry zimy - Victarion, Arianne, Tyrion

upraveno 14. listopadu 2012 v Překlady
imageVichry zimy - Victarion, Arianne, Tyrion - Ice & Fire

Vznešená paní byla jako bečka, tučná a zlenivělá jako šlechtičny ze zelených zemí. Měla obrovský nákladní prostor a Victarion ho naplnil ozbrojenci. S ní pluly ostatní lodě, cena, kterou si Železná flotila vybrala na dlouhé cestě do Zálivu otroků, neohrabanou směs kog, velkých kog, karak a obchodních galér tu a tam promíchaných s rybářskými loděmi.

Read the full story here


«13

Komentáře

  • Pochvala a dík před nastoupenou pro @svoa00 aneb Neptejte se, co může Ice & Fire udělat pro vás, ptejte se, co můžete pro lepší IF udělat vy :-)
  • Alek: Skromně říkám, že mi překlad trval dvě tři hodiny a nejtěžší část byla dohledat české ekvivalenty jmen :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    svoa: No, keď som čítal Prológ a Epilóg pre tie sumáre, práve toto bolo to najťažšie, zistiť ako sa to čudo volá v češtine :D Ako Bodlice alebo Plakač
  • Obětavost a píle některých zdejších členů fóra je neuvěřitelná :applause:

    Nicméně pořád nevím, co si myslet o té Ariannině kapitole... podle mě je úplně zbytečná. :roll:
  • @svoa00 Dakujem. Ked som to sem davala, ani som nedufala, ze si niekto da tu namahu. Sklanim se a provolavam na slavu :applause:
  • Díky.
    Tady se dají najít i kapitoly k Tyrionovi a Arianne? 8-O
    Kde prosíííím....!!!!
  • @Chmur ja som ich nenasla, ale mozno vie niekto vyguglit viac ako ja :)
  • upraveno 14. listopadu 2012
    No, já nevím, jak vám, ale když rozkliknu článek, tak se mi zobrazí Victarionova kapitola, a pod ní shrnutí kapitoly Arianne II a shrnutí Tyrionovy kapitoly. :D

    Edit: Možná jsem jen špatně pochopila vaší otázku :D Celé kapitoly asi k nalezení nejsou, někdo je slyšel na nějakém conu a dělal si poznámky, a následně napsal shrnutí.
  • Tak jsem tedy hodne zvedavy na bitvu o Mereen, takhle rychle jsem tam Vitctariona necekal :D
  • @svoa00 děkuji za překlad :)
  • @svoa00 Díky za překlad.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Jo jo. Na ten Meereen jsem hodně zvědavý. Bude to velký. Dokonce se na tuhle bitvu těším víc než na jakoukoli jinou bitvu, kterou jsme dosud zažily v Západozemí.
    Město obklíčeno Yunkaici. Armáda otroků, mladí neposkvrnění, zrůdy a obludy všeho druhu. Ve městě armáda neposkvrněných, mosazná zvířata, harpyje, čtyry bratrstva. Jedni vevnitř, tři venku. Jedna menší tlupa dothraků někde v trávě. Jedna větší tlupa severněji v trávě. Dany s drakem, další dva draci utržení ze řetězu. Požáry, bílá klisna, flotila blokující přístav, krakatice. trebuchety, dračí roh, Volantská flotila na cestě, sloni, Qarthská flotila také na cestě, nasraná Ghiskarská armáda, nasraní otrokáři, 4 POV, k tomu Zelená milosti, Jorah, Daario, Ben Plumm, Moqorro, Holotemenný, Skahaz v zajetí. Zrádci za hradbami i před nimi...fííí To bude zvratů a blintsidů až se z toho po***em!
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Zas vyhraje strana která mi leze na nervy, o tom nemám pochyb :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    A která z těch stran ti na nervy neleze? :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Montezuma3 V té oblasti asi žádná, ale dopadne to dobře pro Dany, což je nejhorší scénář. :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Dobře pro Dany, špatně pro Meereen.
  • Montezuma3 napsal(a):


    Město obklíčeno Yunkaici. Armáda otroků, mladí neposkvrnění, zrůdy a obludy všeho druhu. Ve městě armáda neposkvrněných, mosazná zvířata, harpyje, čtyry bratrstva. Jedni vevnitř, tři venku. Jedna menší tlupa dothraků někde v trávě. Jedna větší tlupa severněji v trávě. Dany s drakem, další dva draci utržení ze řetězu. Požáry, bílá klisna, flotila blokující přístav, krakatice. trebuchety, dračí roh, Volantská flotila na cestě, sloni, Qarthská flotila také na cestě, nasraná Ghiskarská armáda, nasraní otrokáři, 4 POV, k tomu Zelená milosti, Jorah, Daario, Ben Plumm, Moqorro, Holotemenný, Skahaz v zajetí. Zrádci za hradbami i před nimi...fííí To bude zvratů a blintsidů až se z toho po***em!

    pekne si to popísal. a teraz si predstav, že to bude popísané, alebo neskôr sfilmované ako najväčšia bitka v Kingdom of Haeven. Vidíš obrovskú armádu, strih a vidíš pole mŕtvych. možno aj s meerenom to tak bude :)
  • no povedzme si na rovinu. ak tam Dany zomrie, tak nám padne sánka ešte nižšie ako doteraz. už sme to kedysi niekde riešili, ale predpokladám, že Dany je považovaná za jednu z "nesmrteľných postáv", teda minimálne do poslednej veľkej bitky.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    najväčšia bitka v Kingdom of Haeven
    V rozšířený verzi filmu bitva u Hattínu prej je :)
  • Děkovat děkovat děkovaaat
  • pekne si to popísal. a teraz si predstav, že to bude popísané, alebo neskôr sfilmované ako najväčšia bitka v Kingdom of Haeven. Vidíš obrovskú armádu, strih a vidíš pole mŕtvych. možno aj s meerenom to tak bude
    Tu scénu miluju, bez ironie - když jsem to viděl poprvý, tleskal jsem jim, že našli tu odvahu, i když to jistě svádělo přidat další řežbu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Blessing

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 14. listopadu 2012
    sarven napsal(a):

    pekne si to popísal. a teraz si predstav, že to bude popísané, alebo neskôr sfilmované ako najväčšia bitka v Kingdom of Haeven. Vidíš obrovskú armádu, strih a vidíš pole mŕtvych. možno aj s meerenom to tak bude :)

    To není možné. Martin chce své dílo epické. A má tam 4 postavy. Nemůže nás jen tak ochcat a postavám nějak zavázat oči. :-/ Musí to být epické.
    Zfilmované je mi to fuk, ať si tam v seriálu třeba běhají zhulené nudle a tancují macarenu.
  • Petr napsal(a):

    Tak jsem tedy hodne zvedavy na bitvu o Mereen, takhle rychle jsem tam Vitctariona necekal :D

    Možná mu Malíček půjčil teleport... :-D

  • alek napsal(a):


    Tu scénu miluju, bez ironie - když jsem to viděl poprvý, tleskal jsem jim, že našli tu odvahu, i když to jistě svádělo přidat další řežbu.

    nápadobne. tiež sa mi to páčilo.
    flanker: fakt to je v rozšírenej? v tom prípade platí príklad, že niekedy aj zásahy zvonka môžu priniesť niečo dobré
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @sarven Nemůžu to potvrdit, protože sám jsem DC neviděl.
  • Vždycky, když někdo udělá něco, co nemusí a není za to placený, takříkajíc pro ostatní, vyhrknou mi téměř slzy do očí. :-) Tímto bych chtěl @svoa00 poděkovat.
    Prozrazování budoucího děje a zveřejňování kapitol z dosud nevydané knihy mi sice nepřijde jako šťastný nápad (v Tanci jsem byl otrávený z toho, že pár kapitol jsem už znal), nicméně překlad je jistě věc chvályhodná a záslužná.
    Teď by to chtělo ještě toho Tajemného rytíře.
  • heavy: Tak dobrá duše zase nejsem, abych překládala několik desítek stran :D
  • Samozřejmě chápu, jen odcaď pocaď. :-) Byl to jen takový povzdech a zbožné přání. Nemířil jsem tím konkrétně na tebe. :arrow: :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.