Vichry zimy - Victarion, Arianne, Tyrion

upraveno 14. listopadu 2012 v Překlady
imageVichry zimy - Victarion, Arianne, Tyrion - Ice & Fire

Vznešená paní byla jako bečka, tučná a zlenivělá jako šlechtičny ze zelených zemí. Měla obrovský nákladní prostor a Victarion ho naplnil ozbrojenci. S ní pluly ostatní lodě, cena, kterou si Železná flotila vybrala na dlouhé cestě do Zálivu otroků, neohrabanou směs kog, velkých kog, karak a obchodních galér tu a tam promíchaných s rybářskými loděmi.

Read the full story here


13»

Komentáře

  • Tak já myslim, že to tak nějak chápeme, už to bylo x-krát napsáno. V seriálových vláknech je to jasný a všude jinde je momentálně volno, kapitoly z Vichrů jsou přeložený... Momentálně nevidím nic k řešení :-)
  • Mno, až začnu číst Tanec (věřte že bych to udělal strašně rád, leží připravenej na poličce, ale to už bych tu školu zabil úplně :D ), a jedna ze zmíněných postav bude dejme tomu v ohrožení, tak budu klidnej a vědět, že přežijou, u čehož bych si normálně jak známe Martina, jistej být nemohl. :-) Nu což, i spousty drobností jsem se tu už dozvěděl předem, čtu "vás" tu už dýl, holt za zvědavost se platí..
  • upraveno 25. listopadu 2012
    @rusty V češtině knížka vyšla už před půl rokem, takže bohužel máš smůlu. A to, že postava přežije, u Martina ještě neznamená, že ji nezmrzačí nebo nebude psychicky mučit.

    Co se POV postav ve Vichrech týče, tak u Arianne budou očividně zajímavější až ty pozdější, na začátku holt budeme muset vydržet s jejím laškováním s exmilencem. Ještě jedna informace z Wiki, kterou radši začerním, aby se tu nikdo nemusel rozčilovat - POV ve Vichrech budou mít i
    Brienne a Sansa
    a jsou to kapitoly, které byly přesunuté z Tance. Skoro jistě počítám i s kapitolami
    Aryi
    .
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    svoa: Nevieš, či pôjde presne o Sansu alebo budú ešte stále ako Alayne? Alebo nejaký iný názov?

    A začierňovať toto nebudem snáď sa na mňa nikto neurazí, ale je to informácia vo Vichroch a Sansi sa to týka v podstate ešte z Hostiny, ktorú máme už 6 rokov...
  • @Branislav_Gepeto Žádné další informace nejsou :-$
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Aha, aj tak ďakujem za info...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    JoeGyry napsal(a):

    Dám to tu
    http://georgerrmartin.com/if-sample.html
    darček od Martina na Vianoce/Nový Rok kapitola Arianne z Winds of Winter.


    ak to tu už bolo tak pardon.

    Dovolím si to přesunout sem :-)

    Je tu shrnutí kapitoly Arianne II. Tohle je ale asi kompletní Arianne I.
    Takže tu před námi leží jediná otázka:
    Který dobrá duše nám to přeloží? :-)
  • Momentálne mám prestávku v skúškovom, tak idem na to. :-)
  • Montezuma3 napsal(a):

    JoeGyry napsal(a):

    Dám to tu
    http://georgerrmartin.com/if-sample.html
    darček od Martina na Vianoce/Nový Rok kapitola Arianne z Winds of Winter. ...

    ...
    Pěkné. Žádný velký posun v ději, spíš vývoj myšlenek postavy, ale závěr se mi líbí. :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ať jde Martin do sedmi pekel. Místo zveřejňování části ať radši dopíše a zveřejní celek.
  • Mě tyhle ochutnávky taky štvou. :evil: Jenom kazí zážitek z celé knihy.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Ja som zbežne prečítal Tyrionovo zhrnutie a tak, ale už ich radšej ani nečítam, počkám si na celú knihu...
  • Takže ten
    The Lord of the Waters, je Majster Lodí, Bastard ktorého najala Cersei a ktorý ju potom hneď zradil že?

    Záver sa mi veľmi páčil, Arianne ma teda zaujímavý názor o Dany :))
  • Hmm, když pominu, že kapitoly Arianne I a II by se daly bez větších problémů zkomprimovat do jedné... :-)

    Trošku mi vadí, že má teď prorocké/dračí sny i postava, která se mihne v jednom odstavci. :/ "The dragons will dance and people will die." Chápu, že nás chce George navnadit na druhý Tanec draků, ale tohle mi přišlo poněkud laciné. Taky si myslíte, že ten "tanec" bude spíš mezi Victarionem a Dany, než mezi Dany a Aegonem? Nějak si nedovedu představit, jak by Aegon přišel k drakovi... a pokud ho mít nebude, tak snad nebude tak hloupý, aby se pouštěl do války s Daenerys?! :-k
    Potěšila mě zmínka o Temnohvězdě a Aurane Watersovi (jo, myslím, že ten nový Král pirátů je on :-) )
  • Mě hlavně potěšilo, že Martin nejspíš zase bude psát kratší kapitoly :twisted:
  • Mě tyhle ochutnávky taky štvou. Jenom kazí zážitek z celé knihy.
    Tak neochutnávej:-)
  • Hm... keď sa to tak vezme Water ma pomerne slušne lode čo?
  • Súhlasím aj mňa tie ochutnávky pekne štvú, potom keď sa ku mne dostane kniha, tak chcem so zatajeným dychom odkrývať nový dej a nie čítať to čo som už čítal len preto, či náhodou niečo nezmenil od vydania ochutnávok :P.
  • Já si ty ochutnávky nečtu, protože neumím anglicky :-)
  • Kapitola je preložená, poslal som to Alekovi, tak to tu hádam niekde dá. :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Arutha2321: Děkujůůů :dance:
  • Já taky, protože narozdíl od většiny proti tomu nic nemám :applause: :-)
  • Pozor pozor, není nutno číst :-)

    http://www.icefire.cz/knihy/pisen-ledu-a-ohne/vichry-zimy-arianne-i/

    Ale mě to teda sedlo, asi proto že mám pro Arianne slabost. Kdyby to takhle zveřejnoval co dva týdny, vypěstoval by mi pěknou závislost...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Martin na svém webu vyměnil kapitolu Alayne za kapitolu Arianne. Měla by to být ta, jejíž souhrn je v tomto článku, a kterou četl na conech.
    (http://grrm.livejournal.com/487298.html)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.