Co jiného číst?

upraveno 3. ledna 2011 v Literatura
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco

PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
2456789

Komentáře

 • upraveno 31. července 2007
  Húrinovi děti by J.R.R. Tolkien...cena jen 289 s malovanim od alena leea na kridovem papire...dneska sem to koupil a je to mocny!!!
 • upraveno 1. srpna 2007
  Já bych měl správně číst nového Fukuyamu o systémech pravidel, ale ve skutečnosti čtu Zlatý kompas. Jonathana Strange a pana Norrela jsem už přečetl, a je to více než zajímavé.
 • upraveno 1. srpna 2007
  Já dočetl minulej tejden postupně Bladesingera, Harry Pottera 7, Provinilé slasti a chystám se na Rise of Solamnia: The Measure and Truth. A všechno je a bude výborné.
 • upraveno 1. srpna 2007
  Ja by som rozhodne doporučoval si prečítať už spomínaného Eriksona. Je pravda že ak to začnete čítať je to ako by vás hodili do hlbokej vody, ale čoskoro sa s toho dostanete a potom to ešte len začne byť sila. Jeho knihy sa čítajú jedným dychom, nemohol som sa od nich odtrhnúť. Nič nie je také aké sa zdá byť na prvý pohľad, autor sa zahráva s postavami ako sa mu zachce, napriek tomu má všetko pod kontrolou. Proste je to super a vrelo to doporučujem každému kto túži po výnimočne dobrom čítaní. Viem že som to vyspieval do nebies ale som si istý že tieto knihy nesklamú :)).
 • upraveno 2. srpna 2007
  Hurínove deti sa môžu stať malým utrpením, ak si ešte dobre pamätáte Sillmarilion. Aspoň ja som si po dvoch-troch stranách spomenul ako príbeh skončí, aj väčšinu dejových zvratov. A prednedávnom som dočital prvý diel Trpaslíkov od Marcusa Heitza. Až do záveru sa mi to celkom pozdávalo.
 • upraveno 7. srpna 2007
  Alnag: Tak jsem zkusil Hornblowera, ale přišlo mi to takový moc schematický. Tomu chlápkovi vyjde, na co sáhne, to je pak nuda. Teda na konci druhýho dílu mu mu potopí loď, ale to je v těch dvou knížkách, co jsem přelouskal, jediná vyjímka.
 • upraveno 7. srpna 2007
  Alnagu ams hornblowera doma? Pujcil bu jsi?
 • upraveno 7. srpna 2007
  Dalcor: Ty dva nebo kolik jich vyšlo česky jsem měl z knihovny, protože v té době, kdy jsem je četl byly nesehnatelné. Taková stará vydání. Další jsem si stáhnul z netu v angličtině, ale bůh suď, kde je jim konec.
  Ale mám filmy... ;-)
 • upraveno 7. srpna 2007
  máš filmy? A "půjčíš"?
 • upraveno 7. srpna 2007
  Samo. ;-)
 • upraveno 7. srpna 2007
  Co jiného číst? No přece to, co čtou všici. Pottera! ;)
  Tak kdo, už to máte za sebou? Já jsem tentokrát neodolal a přečet ten amatérskej překlad (zdál se mi mnohem kvalitnější, než ten u HP6). A nakonec to ušlo. Sic jsem toho měl někde v půlce už plný zuby, vleklo se to úděsnym způsobem, ale vyvrcholení bylo dobrý, tam už to odsejpalo. Jenže to v tom zběsilým zavěrečnym tempu hodně rychle usekla. Chybělo mi takový to Tolkienovský a Jacksonový (mnohými proklínaný ;)) loučení. Epilog to trochu, ale jen trochu zachránil no...
 • upraveno 7. srpna 2007
  Já včera dočet Prokletí Chalionu. A spokojenost :) Zase jedna knížka, která mě vtáhla do příběhu! Navíc hlavní hrdina takořka mého věku a ražení, no paráda.. :)) Jo a líbilo se mi, jak tam bylo pojato božstvo a jeho zázraky. Jediný, na co jsem si dlouho zvykal, byly ty exotický tituly.
  Ad Potr - HP6 jsem přečet už spíš z povinnosti a zvědavosti na to, jak to obecně dopadne.. 7 si asi nechám jen vyprávět.
 • upraveno 7. srpna 2007
  Potter je docela dobrej a to od a do okamžiku než začnou tábořit! To je rozvleklý! BTW Poter Umře... Ba ne kecám neumře... a nebo víte co... já vám to neřeknu.
 • upraveno 24. srpna 2007
  Drak Jeho veličenstvaH.M.D. Temeraire :)) moc jsem si odpočinul. Dobreé oddychové čtení
 • upraveno 24. srpna 2007
  Dnes nad ránem jsem dočet Měsíční zahrady. Závěr byl moc dobrej, nešlo se od toho odtrhnout. Takže díky za vaše doporučení, Erikson mě vážně nadchnul, sic chvíli trvá, než se tím člověk prokouše (u mě asi tak do poloviny knížky), ale ta výdrž ja pak náležitě odměněna.
  Je to sice úplně jiný šálek než Píseň IF, mnohem víc fantasy a magie, ale ve stylu psaní jsou si autoři dost podobný. Např. tím přehršle zajímavých a propracovaných postav, přičemž každá by mohla celý příběh utáhnout sama. Ale nebojte, IF zůstává nepokořen, přeci jenom mi přijde o pár chlupů lepší. ;)
 • upraveno 24. srpna 2007
  Ad Drak - já sem to měl v ruce, přečet pár prvních stránek... a vrátil do regálu. Nějak vyloženě neuchvátil. Tak říkáš Dalcore, že jsem udělal chybu? Pro jistotu dodávám, že oddychové čtení miluju ;)
 • upraveno 24. srpna 2007
  Tak jsem si přečet Dalcorovu recenzi a už se mi rozsvítilo. O tomhle už jsem slyšel a nevěděl jsem, že to už u nás vyšlo. Poprvý jsem to zaznamenal v rozhovoru s P. Jacksonem, kde řikal, že by to rád natočil. No každopádně mi ten příběh přišel už tehdy dost šílenej. Mám sice obojí, jak období námořních válek 19. století, tak draky, rád, ale k podobnejm míchanicím jsem trochu...ehm, rezervovanej? ;)
 • upraveno 24. srpna 2007
  Tedy mně osobně se líbila serie Trůn z dračích kostí, Kámen rozluky a Věž zeleného anděla od Tadda Williamse, doporučuju. Taky jsem slyšel, že je dobrá trilogie Troja od Gammela. Zatím jsem ji bohužel nečetl, poslední díl se teprve dodělává, ale Gammela jsem jinak četl a tohle je prý jeho vrcholné dílo, bohužel poslední :(
 • upraveno 25. srpna 2007
  Crusader - taky už jsem o ní slyšel, prý je dobrá.. ale myslel jsem, že vyšla jen ve slovenštině a že třetí díl už Gemmel dokončit nestihl..?
 • upraveno 27. srpna 2007
  Tak Gemmel je dobrej vsude... Troja by česky by být měla snad prý letos :) Slovensky už druhý díl. Žal, Trn a Jasný osten je orpavdu super série od Tada Williamse společně s jeho novotinou Stínové pomezí. Ale Williams je rozvláčnej na čtení.
  Drak je super lehké čtivo, to že autorka sbírá jednu cenu za druhou je ku prospěchu věci :)
 • upraveno 27. srpna 2007
  No, nedokončený třeti díl Troje od Gammela prý dopíše jeho manželka.
  150 stran a vodítka k dokončení příběhu prý Gammel ještě stačil napsat osobně a příští rok to vyjde v Britském království.
 • upraveno 28. srpna 2007
  Eriksona
 • upraveno 20. září 2007
  Tak se musím přidat ke chvále Draka jeho veličenstva, je to opravdu výborná kniha. Noviková má velmi čtivý, popisný styl vyprávění. Vyhýbá se přílišným detailům, které by jí mohly dostat do konfliktu se zdravým rozumem, navíc dodávají příběhu punc věrohodnosti - každý přece ví, že draci existují, že.. :) Děj je v podstatě velmi jednoduchý, ale nijak to nevadí. Jen už by to chtělo ten další díl :)
 • upraveno 20. září 2007
  Už vyšel Rytíř. jen na něj nemám peníze.
 • upraveno 20. září 2007
  Kde, kde, kde že sem vyšel?? :)

  Ajo kruci, teď sem si všim, že Nefritový trůn už je venku..!
  EDIT: aha, teď mi to došlo, že to nebylo že vyšel rytíř jakýsi, ale oslovení a lehký překlep.. Pardon za ty vtípky :)
 • upraveno 1. listopadu 2007
  Chtěl bych doporučit soubor povídek na pomezí scifi a hororu, které jsem právě dočetl. Napsal je Orson Scott Card (proslulý geniální knihou Enderova hra) a celý soubor se jmenuje Hrobka písní (zas ta píseň:-). Všechny povídky jsou smutné a teskněbolné, melancholici si jistě příjdou na své:-)
 • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  upraveno 1. listopadu 2007
  Tak koukám, že i na O'Briana tu došlo. Sdílím názor, že Forester je oproti němu hrozně jednoduchý a schématický, ostatně sám přiznával, že (psal to v době druhé světové) mu šlo především o vlastenectví a hrdinství Britů. Já poté co jsem viděl Master and Commander jsem sedl na O'Briana a už mi to zůstalo, jen mě štve, jak se Tallpress neskutečně loudá s vydávánim dalších dílů.
  Abychom se drželi fantasy, četl někdo Tři knihy mečů od Saberhagena? Zvlášť první a třetí jsou podle mě hodně dobré. A překvapuje mě, že tu nikdo nezmiňuje Zelaznyho Amber.
 • upraveno 2. listopadu 2007
  Strašná myšlenka - Amber nečtěte.
  Není zase až tak moc dobrý.
 • upraveno 2. listopadu 2007
  Argonantus evidentně neví o čem mluví - Amber je geniální.
 • upraveno 2. listopadu 2007
  Argo, to je určite len tvoj neosobný právny názor, predpokladám... °v-v°
  Lebo inak....!
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.