Odkazy , obrázky...

upraveno 14. dubna 2019 v Rozličný pokec

Na stránkách http://www.shirepost.com/GeorgeMartin.html jsem našel fotky zajímavě zpracovaných "jelenů" a jiných platitel ze světa Písně. Dokonce je možné si je za rozumnou cenu objednat. Škoda jen, že tam nemají zlaté "draky", ale to by už asi bylo o něco málo dražší. :wink: Takže výzva pro všechny numismatiky! :)

1342343345347348366

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    No je to jen taková stylizovaná ilustrace. Všechny meče jsou velikostně srovnané, aby vedle sebe dobře vypady. Barvy jsou upravené podle rodu majitele. Proto je ten Oathkeeper azurový. Spíš je to takový grafický přehled než reálné ztvárnění zkutečné podoby. Ona taky víc jak polovina z nich je v sáze jen zmíněna a neví se jak přesně vypadají.
  • JayJay
    upraveno 23. června 2016
    @Monte Karstark: Tak ono ani u těch detailně popsaných nevíš jak přesně si je Martin představuje a tak mohou být ztvárněny tisícem a jedním způsobem (a ani jeden nemusí být "správně")... :o) Jinak přehled zajímavý, jen jsem si při prohlídnutí uvědomil tyto nepřesnosti, tak jsem je zmínil...
    Jinak kromě těchto mečů byly v Písni zmíněny ještě další 3 dosud existující zbraně z VS - arakh, sekera a dýka s rukojetí z dračí kosti.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Ještě jsou tam nějaké z historie, které se ztratili a neví se kde jsou. Jestli si dobře pamatuji, tak během Tance draků zemřel nějaký ser/lord a jeho meč se ztratil. A Royceové a Hightowerové taky měly po jednom. A za zmínku jistě stojí také Úsvit, který sice není z VS ale má údajně podobné vlastnosti.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    flanker.27 napsal(a):

    To bude švandy, až se ukáže, že valyrijská ocel je dobrá nejen na vychlazené jiné, ale že je účinná i na dračí šupiny... :)

    O tom snad nikdo ani nepochybuje :)
  • upraveno 26. června 2016
    nevím, kam s tím, tak třeba sem:


    EDIT: ten smích, takhle se určitě směje pokaždé, když píše kapitolu, kde umírá Stark :anxious:

  • je to hodně starý ale až teď jsem na to narazil :D

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Ono je to v originále označené jako Nilfgaard. Ale já vám říkám, to je Arthor Karstark jako vyšitej :D
    image
  • Arthor by nesloužil Bílému plameni tančícímu na mohylách nepřátel :-D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @Drake_Rammoray Já jsem si hlavně myslel, že Nilfgaard má to slunce zlaté. Tedy ve W3 to tak všude bylo.
  • Já četl kdysi knihy a už si to nevybavuji.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    image
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ty kresby jsou výborné :)
  • Tak tak, kresby dokonalé... a mě nejvíc pobavilo, že Aerys II. je zde ve svém "lepším" období.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Tiež som sa na to pozeral štýlom: ,,Aký sympatický chlapík. Vôbec nevyzerá ako typ, ktorý upadne do paranoidných záchvatov a pokúsi sa odpáliť celé mesto veriac, že povstane z plameňov ako drak." =D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Tak dámy, kterého kolek krku?
    imageimage
    imageimage
    imageimage
  • @Monte Karstark podle mě to je nepraktický.. třeba do bazénu :D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @sfik Tak určitě, a do skákacího hradu bych s tím taky raději nelezl. :-)
  • Toho červeného, alebo zeleného by som brala, ale do postele by som s tým neliezla.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    A další z plejády zvířecí koláže či jak to nazvat :-)
    image
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    image
    image
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    image
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Jediný pravý boh je Great Otter :onfire:
  • @Monte Karstark Moc pěkné!
    Jak se jmenuje ten poslední (dothracký)? Neumím to přečíst a nepamatuju si, že by měl nějaké jméno...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    @CervenKa Je tam napsáno Vezhof, což je ale jen seriálové jméno. Knize toto pravděpodobně vůbec nezaznělo. Tam to byl prostě jen Velký hřebec nebo prostě nějaký kůň :-)
  • @Montezuma3 to brnění je luxus
    https://vine.co/The.Dancing.Doge na tomhle budu chvilku ujíždět
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Na vlně Pokemon Go. Tyhle potvory jsou teď úplně všude. (doslova)
    image
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    +1
    Asi si idem vybrať nový avatar.
  • Nightwatch s hnízdem je nejlepší.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 2. srpna 2016
    Nějaká ta čerstvá úroda:
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
    image
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.