Soundtrack Game of Thrones

upraveno 14. června 2011 v Seriál Hra o trůny
Překvapivě dnes vyšel soundtrack Ramina Djawadiho ke Hře o trůny. Původně to bylo plánováno na dnešek, pak se to ale posunulo na 28. června 2011. A zničehonic došlo k vydání na iTunes.

imageČíst celý článek zde
12346

Komentáře

  • upraveno 1. června 2012
    Takže jsem si YT poslechla celý soundtrack a uznale smekám. Tentokrát skladbám rozhodně nevýraznost vyčítat nemůžu a Djawadimu jdou jak balady, tak epičtejší skladby (u některých scén můžou tvůrci seriálu v tomhle směru poděkovat hlavně jemu). Jako by si tím říkal o angažmá u nějakýho hollywoodskýho studia ;)
  • upraveno 2. června 2012
    Tyrion whistles The Rains of Castamere
    Ta samá melodie je i v "I Will Keep You Save" a když se nad tím zamyslím, tak úplně všude (což potvrzuje i jeden autorův komentář "I just realised the music playing during Tyrion's speech in Blackwater is the the same melody as well. This song is everywhere!")... Celá série najednou působí mnohem depresivněji... ;) Krásně se to hudebně propojuje.
  • upraveno 2. června 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    Tyrion whistles The Rains of Castamere
    Ta samá melodie je i v "I Will Keep You Save" a když se nad tím zamyslím, tak úplně všude (což potvrzuje i jeden autorův komentář "I just realised the music playing during Tyrion's speech in Blackwater is the the same melody as well. This song is everywhere!")... Celá série najednou působí mnohem depresivněji... ;) Krásně se to hudebně propojuje.

    I Will Keep You Save? Mohla by si mi dať nejaký odkaz? (rains of castamere sú skvele)
  • upraveno 2. června 2012
    erik1131 napsal(a):

    I Will Keep You Save? Mohla by si mi dať nejaký odkaz? (rains of castamere sú skvele)

    Dneska jsem zjistila, že na YouTube to smazali.

    Na tom odkaze, co sem házel Alek.
  • upraveno 2. června 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    erik1131 napsal(a):

    I Will Keep You Save? Mohla by si mi dať nejaký odkaz? (rains of castamere sú skvele)

    Dneska jsem zjistila, že na YouTube to smazali.

    Na tom odkaze, co sem házel Alek.

    Ono je tam toho viacej... práve počúvam. Ďakujem.
  • upraveno 22. června 2012
    Nejlepší verze...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 23. června 2012
    Kolikokoli napsal(a):

    Nejlepší verze...

    Já nevím, mě se to moc nezdá...chvílemi mi přijde, že k původní verzi je ta "nová" hudba přidaná až moc násilně.
  • upraveno 23. června 2012
    Krisa: mi se hrozně líbí ten začátek, jak se to teprve rozjíždí. Tak nějak jsem si představovala TY bubny (samozřejmě bez toho metal-efektu) :D. Nebo znáte nějakou verzi, kde ty bubny (nebo cokoliv, co zní aspoň trochu jako bubny) jsou? Hledám to už dlouho, abych si mohla RW přečíst i s pořádným zvukovým doprovodem :'(
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 23. června 2012
    Kolikokoli: Jo, ten začátek se mi líbil, ale pak mi to přišlo trochu neladící/nehodící se :)
  • Má někdo z přítomných alespoň kusé info o soundtracku ke třetí sérii?
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Ona je tam nějaká hudba kromě úvodních a závěrečných titulků? 8-O
  • Nevada napsal(a):

    Ona je tam nějaká hudba kromě úvodních a závěrečných titulků? 8-O

    Taky jsem si pomalu nevšimla. Loni jsem se někde od třetího dílu nemohla dočkat úchvatných Greyjoyských melodií a letos... :roll:
  • To sem si říkal už u první serie, že je tam hudba nějaká nevýrazná, ale soundtrack byl nakonec docela dobrej. A druhá sezona měla skvělej soundtrack. Tak jen doufám, že ve třetí je prostě jenom někde schovaná, utlumená ;)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Nevada napsal(a):

    Ona je tam nějaká hudba kromě úvodních a závěrečných titulků? 8-O

    Mne sa zdalo, že väčšina z tých songov je z dvojky, minimálne Pay the Iron Prize, lenže to je tak brilantná pesnička, že mi nevadila. Ale je tam ten astaporský soundtrack, ktorý znie skoro arabsky či egyptsky - teraz si nepamätám, počul som to dávno, ešte v tej epke, kde Dany dobyla Astapor - a ten rozhodne chcem. Aj keby to bol jediný soundtrack z disku :)
  • Já se na soundtrack těším, je jí tam hafo, ale trpí to stále stejnou chybou už od první série - je málo vytažená. Výjimkou je jen pár epizod - pokud se nepletu, měl jsem ten dojem hlavně u epizod Alana Taylora.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Pod "Málo vytažená" myslíš, že je ju zle počuť a že sa na ňu hudba nezameriava, takže divák nestíha sledovať dej a ešte zachytávať aj hudbu v pozadí?
  • Uff, to je na mě složitě zkonstruovaná věta. Myslím tím prostě, že bych si jí představoval více znatelnou. Aby se pořádně rozezněla ve chvílích, kdy skončí dialog - nechci, aby se prala s dějem o diváka. Ale třetí série si více hraje s vizuálními scénami bez dialogů a právě tam by měla hudba být znatelnější.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 25. května 2013
    Nu, nejako tak som to myslel. Ale áno, málokrát ju vyťahujú. Možno Taylor režíroval aj tú epizódu, kde sa ukazujú mŕtvolky akože Brana a Rickona, pretože tam to Pay the Iron Prize ide pekne do popredia, keĎ má.

    Ale toto ma zase irituje na Downton Abbey, tam tá hudba pekne hlasitie, výjde na vrchol a akonáhle prejde na ďalšiu scénu, tak je hudba seknutá. Nie stíšená, proste tvrdo seknutá. Prvýkrát som to spozoroval pri Vianočnom dieli. Aspoň toto som teda pri GoT nespozoroval čo je dobré...
  • 16. The Lannisters Send Their Regards - Už jsem napjatý na nejvyšší možnou míru..
    Jinak se mi potvrdilo, že v téhle sérii zazněl (zazní) doposud nejmenší počet skladeb. Jsem zvědavý na poslední čtyři..
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Mě se strašně líbila ta hudba na konci sedmého dílu, ta byla... dokonalá. Běhal mi z ní mráz po zádech.
  • Soundtrack ke 3. řadě už je na iTunes. :-P
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jen pro zajímavost.

    image
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    image
  • upraveno 11. června 2015
    Musím říct, že sountrack k páté řadě se opět mimořádně povedl...
    Nej tracky po pár posleších:
    Blood of the Dragon
    House of Black and White
    Hardhome 1,2
    Atonement
    Forgive Me

    Throne for the Game asi poběží při závěrečných titulkách finále.
    To už budu ronit krokodýlí slzy. :-D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @sveva Skvelý vkus :D
    Mne sa ešte páčilo Dance of Dragons a Sons of Harpy má tiež neskoršie iskru. Aj keď tam furt počujem slovo "Jehova"
  • @Gepeto Dance of Dragons je taky skvělá, obzvlášť ta druhá půlka. Díky bohům za Djawadiho... myslím, že hlavně díky jeho hudbě byla nakonec třeba zrovna ta scéna v aréně hodně působivá. I když měla mnohem větší potenciál.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.