Hra o trůny 1x08 - Ostrým koncem

upraveno 6. června 2011 v 1. řada
Připomínám, že u diskuzí k těmto článkům o epizodách je nutné všechny spoilery označovat speciálním tagem. Díky za ohleduplnost. V ostatních diskuzích naopak varuji, že si na spoilery nehrajeme.

Název epizody: Ostrým koncem
Režie: Daniel Minahan
Scénář: George R. R. Martin

Číst celý článek zde
«13456789

Komentáře

  • upraveno 30. května 2011
    Wow - to patří k upoutávce na 8. díl. A hlavně pak Arye a Joffreymu...
  • upraveno 30. května 2011
    takovej zbesilej strih - ale nejvic Ohar a Sansa :)

    na HBOGO ji predem nedavali, ze?
  • upraveno 30. května 2011
    sakra jak se těšim, Robb do války !! na to čekám dlouho :) a holky mezi lvy ... ( doufám že je už tady jak bojuje Syrio dřevěným mečem proti Královské gardě .. :) )
  • upraveno 30. května 2011
    Ja se tak tesim na Jaquena:)
  • upraveno 30. května 2011
    Já jsem hlavně zmatenej/zvědavej na tu Robbovu a Catelyninu linku - z tý ukázky jsem trochu zmatenej...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 30. května 2011
    tuhle epizodu si vzal na starost sám G.R.R.M. že? takže se tu můžeme těšit na nějaké jeho novinky. Nebo to bude až ta 9. epizoda?
  • upraveno 30. května 2011
    Alek: jak zmatenej?
  • upraveno 30. května 2011
    Aqwarty: proc jaquena? ten v 8 jeste nebude (nebo si zas neco nepamatuju?) imho bude az v 9 (ale to asi ne) - spis v 10, teda pokud vubec
  • upraveno 30. května 2011
    Jojo, Jaquen je az ve druhe knize, ale nekteri tvrdi, ze Syrio=Jaquen. A uz se na nej tesim ted:)
    Nemluve o undead Bericovi:)
  • upraveno 30. května 2011
    Jaquen až druhá série, myslím, až bude Arya utíkat s Yorenem, to je podle mě tak 100. stránka dvojky
  • upraveno 30. května 2011
    Že je Jaquen "upravený" Syrio je docela lákává představa, plynoucí hlavně z toho, že bychom se se Syriem ještě rádi někde setkali. Vzhledem k tomu, že se Jaquen může proměnit prakticky v kohokoliv a že se jejich role navzájem nekříží.
  • upraveno 30. května 2011
    Že by první šermíř byl zároveň beztvářným? Myslel jsem, že ti žijou trochu jinak. Ale víme, že dopadnout to tak klidně může.

    edit: tak jsem se nad tím chvilku zamyslel, vzpomněl na všechna fakta a na 99,9% se k té teorii nepřikláním.
  • upraveno 30. května 2011
    Já si též myslím, že Syrio není Jaquen
  • upraveno 30. května 2011
    celkom tu spoilerujeme, ale to vlastne už robí aj ten sprievodný text. to že Jacquen je Syrio by bolo fajn keďže Syrio je pre mňa skvelá postava a rád by som ju ešte videl. ale neverím tomu. a smútok stúpa....
  • upraveno 30. května 2011
    vzpomněl na všechna fakta
    Gratuluji k vynikající paměti....

    Nicméně já neříkám, že to tak je, jen jsem komentoval to, že tady někdo tu teorii nakousl. A vzhledem k tomu, že už v sáze Jaquen vystupoval jako dvě různé postavy (asi)....
  • upraveno 30. května 2011
    jj, průvodní text od HBO mi dělá čím dál větší problémy, příště už ho asi nebudu vůbec psát :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 30. května 2011
    Při vší úctě myslím, že tahle spekulace je absolutní pitomost. Stejně tak bysme mohli říct, že je to Horký koláč nebo Zelenoruký Lommy. :)
  • upraveno 30. května 2011
    Aha, tak už nejsem z části Robb/Cat zmatenej, stačilo si přečíst souhrny - najednou to dává smysl :-)
  • upraveno 30. května 2011
    Myslíte, že už sa konečne dočkáme flashbacku/sna/halucinácie so Šialeným kráľom?
  • upraveno 30. května 2011
    Tipuju, že až v 9. díle - možná jeho začátek...?
  • upraveno 30. května 2011
    Takže v tomto dieli ešte Neda nepopravia?
  • upraveno 30. května 2011
    Macejko: To určo ne, 9. díl se jmenuje myslím Baelor, takže tam je ta náplň vcelku jasná.
  • upraveno 30. května 2011
    Sakra, ale ja už chcem vidieť Aerysa! A... možno aj Lyannu?
  • upraveno 30. května 2011
    Aerys bude asi maximum, na Lyannu bych nesázel - tohle už asi nejsou ani spoilery, sami odhadujeme.
  • upraveno 30. května 2011
    počkat, jste si jistí že tam ta scéna s Aerysem je?
  • upraveno 30. května 2011
    No malé mihnutí bylo v jednom z trailerů (nešlo vlastně o čistý flashback, ale prý o halucinaci), ale je otázka, zda se to dostalo do finálního střihu...
  • upraveno 30. května 2011
    tomu bych teda rozhodně fandil, takovejch vzpomínkovejch scén by se tam hodilo víác, ale v zájmu rozpočtu chápu, že jich je tam skutečně poskrovnu ( pokud bude vůbec tahle )
  • upraveno 30. května 2011
    Gratuluji k vynikající paměti....
    Psal jsem to v rychlosti a bez rozmyslu. Pak jsem si vzpoměl na to, kde skončil Jaqen a na Syriovu excelentní reputaci. Jak už jsem napsal, může to dopadnout jak chce, ale časově to nesedí. Ono se to dost možná dozvíme právě v seriálu - pokud i tady neuvidíme Syria zemřít, tak se veškerý teorie rozjedou znova :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 30. května 2011
    Macejko:
    Takže v tomto dieli ešte Neda nepopravia?
    Teď posledně to bylo hodně okolo Králova přístaviště. Takže v téhle epizodě očekávám spíše dění mimo něj. Jak je na tom Tyrion, celou epizodu jsme ho teď neviděli. Robb musí začít svolávat vazaly. Na východě dojde k dalšímu zvratu. Jak to vlastně dopadlo s Aryou a Sansou. Propuštění Barristana (jestli mne nešálí paměť) a Nesmíme zapomenout na Jona
  • upraveno 30. května 2011
    čaká nás trochu viac Ducha ak sa nemýlim. inak na margo debaty, že prečo si nepomáhajú s CGI pri zlovkoch, a čo to znamená pre draky som si spomenul na jeden rozhovor, možno ešte s Spielbergom, alebo kým. že najťažšie je rendrovať mačkovité a psovité šelmy. pretože ich jednak dôsledne poznáme a jednak srsť je veľký problém. to draci sú paradoxne omnoho jednoduchšia produkcia. tak uvidíme...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.