Hra o trůny 1x03 - Lord Sníh

upraveno 18. května 2011 v 1. řada
Připomínám, že u diskuzí k těmto článkům o epizodách je nutné všechny spoilery označovat speciálním tagem. Díky za ohleduplnost.

Název epizody: Lord Sníh
Režie: Brian Kirk
Scénář: David Benioff & D. B. Weiss

Číst celý článek zde
«134567

Komentáře

  • upraveno 2. května 2011
    Snad se na to už během hodiny budu moct mrknout - zatím asi můj nejočekávanější díl - respektive zatím nejočekávanější děj. :-)
  • upraveno 2. května 2011
    Nedova hláška :War was easier than daughters :-D
  • upraveno 2. května 2011
    Promo na 4.díl -
  • upraveno 2. května 2011
    podle toho co proletelo twitterem, tak v e03 asi neni zadnej "no ty vole" okamzik, jako v e01 (pad brana) ci e02 (Lady kill)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 2. května 2011
    Co jsem si všiml, tak Ikonky u jmen v Intru jsou v této epizodě už v pořádku.
  • upraveno 2. května 2011
    podle toho co proletelo twitterem, tak v e03 asi neni zadnej "no ty vole" okamzik, jako v e01 (pad brana) ci e02 (Lady kill)
    Což je dobře. Bál jsem se, že se bude na konec každý epizody násilně roubovat něco dramatickýho. Takhle jsem měl chvíli naději, že se příště dočkáme Eddardova flashbacku. Mimochodem, tahle epizoda byla výborná. Strašně rychle to uteklo, vůbec jsem nevnímal čas.
  • upraveno 2. května 2011
    Tahle epizoda mi přišla, trošku slabší než ta minulá. Ani nevím proč... Nejlepší scény měli Jon, Jaime a Arya, ten její vodní tanec byl splněný sen :-) A Malá rada byla taky skvělá, možná se i smířím s tím Renlym...
  • upraveno 2. května 2011
    Presne ako som predpovedal! Príchod do Nočnej hliadky a Kráľovho prístaviska pozdvihol seriál opäť do nesmiernych kvalitatívnych výšin. Funguje tu absolútne všetko, od hereckých výkonov po nádherne kompaktné striedanie jednotlivých línii (Kirk je rozhodne lepší režisér než Van Patten). A čo je najdôležitejšie - znalci predlohy dostali v tejto časti darček v podobe obrovského množstva nových scén, ktoré sa v románe nevyskytovali, všetky dokonale fungujúce a ani v najmenšom nenarúšajúce rozprávanie. Práve naopak, nádherne prehlbujú charaktery a dávajú priestor pre hercov, aby sa poriadne predviedli. Či už ide o Beana, Dinklagea, Addyho alebo Coster-Waldaua. Skvelá epizóda, proste skvelá! (9/10)
  • upraveno 2. května 2011
    No pravda, že v tomhle díle se moc nedělo krutpřísnýho, ale spíše příprava na rozjezd... Ale bylo to vytečný :-)
  • upraveno 2. května 2011
    Fantastická epizóda... dejovo sa nič nestane, ale atmosféra hustne a rozvíjajú sa vzťahy, charaktery sa opäť troška poodhaľujú. Som zvedavý, akú úlohu nakoniec zohrá Khan Drogo :)
  • upraveno 2. května 2011
    Durvi: To by mne zajímalo jak to vnímá nečtenář :-) Musí to bejt určitě jiný a docela by mne zajímalo jestli by mne seriál bavil bez předlohy :-)
  • upraveno 2. května 2011
    Mám kamoša, ktorý je absolútne fascinovaný seriálom, ale po prvých 2ch dieloch má v tom absolútny guláš, teda mal, dokiaľ som mu to neobjasnil :).
  • upraveno 2. května 2011
    Mám kamoša, ktorý je absolútne fascinovaný seriálom, ale po prvých 2ch dieloch má v tom absolútny guláš, teda mal, dokiaľ som mu to neobjasnil :).
    Nic proti tvému kamarádovi, ale tohle je problém dnešní doby. Lidi si sednou na zadek, s dloubáním v nose se dívají na seriál a nepřemýšlí u toho...

    Jenom ještě trochu ke castingu. Já jsem nekoukal na pre-view videa a materiály, takže jsem dopředu neznal detailně obsazení. Takže jsem byl logicky na dnešní díl zvědavý a až na toho Renlyho dávám palec nahoru. Snaha o vzájemnou podobu obou Mormontů potěšila, Aemon, Varys a Malíček jsou super :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 2. května 2011
    Nic proti tvému kamarádovi, ale tohle je problém dnešní doby. Lidi si sednou na zadek, s dloubáním v nose se dívají na seriál a nepřemýšlí u toho...
    Souhlasím. Na CSFD, Lopuchu i Lapiduchu lidi často kladou dotazy na věci, které jsou v seriálu řečeny (často jen tak mimochodem). Jenže myšlení je dnes snad považováno za nemoc. Chápu že občas někomu uteče nějaká scéna či detail. Ale takové množství už je imho o pohodlnosti.
  • upraveno 2. května 2011
    Pro mě zatím nejslabší díl. Na konci jsem doufal v Eddardův flashback, ale bohužel nepřišel..
  • upraveno 2. května 2011
    na lopuchu? tam jich moc neni - lap budu muset projit
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 2. května 2011
    Aha. Já myslela že bylo něco i po prvním dílu v Seriálech, ale ne. Už se mi to plete všechno dohromady. Debatovat o Hře na čtyřech různých webech je náročné :o))
  • upraveno 2. května 2011
    Tenhle díl byl podle mě nejlepší.Hodně se mi v něm líbil Sean Bean. Docela mile mě kupodivu překvapil představitel Syria, i když ani zdaleka neodpovídá popisu v knize. Závěrečná scéna bylo moc milá a dle mě dobře natočená. Po druhém slabém díle rozhodně zlepšení.
    Po třech dílech:
    1 = Arya, Jorah Mormont, Jaime, Viserys
    2 = Ned, Cat, Robb, Cersei, Tyrion, Joffrey, Dany, Khal Drogo, Syrio, Benjen
    3 = Malíček, Varys, Ohař, Bran, Jon
    4 = Robert, Sansa
    5 = Illyn, Renly

  • upraveno 2. května 2011
    Malíček se mi moc nelíbil :-( tomu bych dal čtyrku
  • upraveno 2. května 2011
    Titulky ke třetímu dílu jsou hotové, nahrány na premium serveru titulky.com, po druhé hodině ranní se překlopí na normální server a objeví se i na serialzone a jinde. Dnes více než kdy předtím prosím o vaši pomoc a připomínky, překlad byl opravdu náročný a ne vždy jsem si jistý. Finální verzi bych vydal po posouzení všech návrhů a námětů opět tak ve čtvrtek.

    Díky moc a enjoy:-)
  • upraveno 2. května 2011
    Nevado, nemrkla by ses prosimte na ten premium server titulky.com, jestli tam zase nejsou nejake titulky k treti epizode? Hlawoun to nejspis nebude mit driv jak zitra rano a me se nechce cekat. Byl bych Ti velice vdecny. :)
  • upraveno 2. května 2011
    díl super - i kdyz ne úplně dokonalej

    prvodiváci v tom opět budou mít trochu zmatek, no alespon mam o cem psat Souvislosti
  • upraveno 2. května 2011
    jo jinak oproti prvním dvěma dílům jsem neměl pocit u "davových scén" (tj. víc jak 15 v jednom záběru), že je to nějakej druhořadej seriál - takže bod pro režiséra
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 2. května 2011
    Osobně se mi bohužel zatim tenhle díl líbil nejmíň. Kromě toho, že mám pocit, že nečtenář z toho teď musí mít úplnej guláš, tak mi přišlo, že třeba cesta Cat do Králova přístaviště je vlastně k ničemu. Jednotlivý scény jsou některý hodně dobrý (Viserys na konci biče, Syrio), ale trochu to postrádá jednotící linku. A nějak mi nesedlo, že Tyrion přebral na Zdi roli Donala Noyeho.

    75 %.

    P. S. místo Viserys jsem nejdřív napsal Biserys.
  • upraveno 2. května 2011
    no ja ted zjistil , ze Robert mluvil k Baristanovi (a pak Jaimemu) - to nepredstavovani postav je v tomto serialu zlo
  • upraveno 2. května 2011
    Selmy mě docvaknul hned, ale nečtenář v tom musí mít pořádný guláš, popravdě ale zatím nemusí vědět, kdo to Selmy je, takže je to OK.
  • upraveno 2. května 2011
    tak jsem si naivne myslel, ze memu vysvetlovani Souvislosti bude s pribyvajicimi dily min a min - no dnes určitě ne
  • upraveno 2. května 2011
    me Selmy nedocvaknul z jednoho prostého důvodu: já furt čekám Tywina (za toho jsem jej považoval)

    já totiž kdysi mrkl na IMDB a z jistil, že tywin je v 9 dilech - ted tedy pisou v 8 http://www.imdb.com/title/tt0944947/
    takze kdyz nebyl v prvnich dvou, musi to byt prece tento pan... a prd,
  • upraveno 2. května 2011
    jinak pořadí dílů od pána z ew.com: šest, pět, dva, čtyři, jeden, tři

    pořadí paní z tvsquad.com by řadila: pět, jedna, šest+čtyři, tři, dva

    takže by se to mělo jen lepšit - ale ja jsem spokojen /az na ty (ne)představovačky/
  • upraveno 2. května 2011
    Zatím nejslabší. Dvojka i jednička měly mnohem lepší atmosféru, tohle bylo místy až moc komorní. V Králově přístavišti nic moc tv inscenace. Líbili se mi tam hlavně Robert, Jaime a Arya.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.