Jiní spisovatelé

upraveno 5. února 2011 v Rozličný pokec
Martin je lemra lína (omlouvám se všem, co si z něj udělali nedotknutelnou modlu), tak je možná čas pokecat i o jiných spisovatelích a jejich ságách. Vedle Zaklínače a Písně je mojí absolutní jedničkou série Malazská kniha padlých od Stevena Eriksona.
13468914

Komentáře

  • upraveno 16. září 2010
    To vypadá ještě hůř než jsem si je představoval já. :-D
  • upraveno 16. září 2010
  • upraveno 16. září 2010
    Jaghuti jsou popisováni jako velmi vysocí a štíhlí..Orkové jsou obvykle malí a podsadití
  • upraveno 16. září 2010
    Orkové obvykle malí a podsadití? To možná skřeti. (ha, čeština má 2x tolik výrazů:D)
  • upraveno 16. září 2010
    Ork = obvykle skřet pokud vím. Někdy se ork překládá jako skřet a jindy vystupuje jako jiná rasa.
  • upraveno 16. září 2010
    warcraft ork, kdybych myslel skřeta, tak bych napsal skřeta...
  • upraveno 16. září 2010
    Já si je všechny představuju vždy jen s co nejmenšími rozdíly oproti lidem, takže jen lehké odstíny pleti s co nejmenšími rozdílovými znaky (mrňavé kly atd.). Jenom poměry výšek nechávám. Přijde mi to pak reálnější, když spolu rasy různě jednají. Samozřejmě tím myslím jen ty, které jsou v knize popisováni jako humanoidní rasy, takže různé chodící krokodýly a zombie válečníky do toho neřadím. Dělám to čistě kvůli svému estetickému cítění, abych si mohl obhájit, že se někomu může líbit vlídný Icariův úsměv. :-D
  • upraveno 16. září 2010
    jn, já průběžně zjišťuju, že na nějaké popisy tak různě kašlu a nakonec si to představuju "jak se mi to hodí a líbí", viz mí jaghuti.
  • upraveno 21. září 2010
  • upraveno 21. září 2010
  • upraveno 21. září 2010
  • upraveno 22. září 2010
  • upraveno 22. září 2010
  • upraveno 22. září 2010
    ale otravnost těchto postav je jejich součástí! Stejně jako otravnost poručíka Colomba.
  • upraveno 22. září 2010
    Duny - To jsem jen zkopíroval. :-D
  • upraveno 23. září 2010
    Jinak si nemyslím, že by byl Tehol nějak otravný, nebo spíš je na tom stejně jako Iskaral a Kruppe (každý kontinent má svého mocného "podivína" ;-)). Navíc, každý z nich má na své straně mocné božstvo - Teholovi dělá z nudy sluhu Mael, Iskaral je veleknězem a hooodně zdatným mágem Stínupána, Kruppe to zase táhne s K'rulem. Něco mi říká, že kdyby to tihle tři pánové dali dohromady, tak by neměli konkurenci. :-D
  • upraveno 23. září 2010
    su to dost rozporuplne postavy. ja napriklad Kruppeho ani po druhom precitani vobec nemusim. to jeho samovychvalovanie zrejme nereze mojmu zmyslu pre humor. Iskaral mi nevadi a hlody ma super. A Tehol ma vyslovene bavi. btw. kto Vas vslovene vytaca? Mna teda okrem Kruppeho este maximalne Mhybe a duo korbolo Dom, Malik Rel. Nereze ni moc ani Kallor,Scabandari a cisarovna. Z organizacii/ras nemusim arogantnych Liosanov, fanaticke Rude cepele a pokryteckych Tiste Edur. Tam som si ani k bratom Sengarovcom (aj ked mi nakoniec Trulla bolo luto) nevypracoval hlbsi vztah.
  • upraveno 23. září 2010
    este som zabudol na Heborika, citat o nom pasaze hlavne ku koncu bolo fakt utrpenie...
  • upraveno 23. září 2010
    Dom a Malik Rel jsou taky moji neoblíbení, ostatní mi ani tak nevadí, dokonce i Kallor (i když mě se zabitím Whiskeyjacka naštval) pro mě nepředstavuje takový problém. Tiste Edurovské císařství je mi dost nesympatické, to jsem raději fandil Lederasu. :-D Edurové, až na pár výjimek, kteří si uvědomují pravdu, jsou dost nadutí a já jim jen přeju aby spadli zase na hubu (alespoň doufám, sedmý díl jsem ještě nečetl).
  • upraveno 23. září 2010
  • upraveno 23. září 2010
  • upraveno 23. září 2010
    sarven - Tak promiň. Škoda, že tady chybí možnost skrýt spoilery, ale na téhle diskusy to už tak holt bývá, že se občas zaspoileruje. Přece jen, jsou všechny knihy (ty vydané) už nějaký čas na trhu. Já taky ještě nedočetl 7. díl, ale už tady padaly spoilery i k dalším dílům. :-)
  • upraveno 23. září 2010
    Chmur - Vzhledem k tomu, jaký byly poměry v oblastech třeba Sedmiměstí, před Malazských záborem, tak si troufám tvrdit, že okupace byla cesta k lepšímu. Ale samozřejmě jen Malazská říše v dobrých rukou, kterých poslední dobou poněkud ubylo.
  • upraveno 23. září 2010
    Já myslím, ža změna k "lepšímu" by měla vzejít z touhy domorodých obyvatel (Sedmiměstí) a ne představ okupantů (Malažané). A třeba snaha o dobýti Dřevnova či Darudžistánu byla dle mě prachobyčejná nenasytnost Mrzeny. Proto fandím Anomanderovi, Caladanovi a některým postavám ze Sedmiměstí např. Matok (či jak se jmenoval) nebo Corab atd.
  • upraveno 23. září 2010
  • upraveno 23. září 2010
    Chápu tvoje argumenty. Přesto to pro mě není důvod, aby jeden státní útvar okupoval jiný. Je mi to krajně nesympatické. Nicméně je hodně vidět, koho má Erikson nejradši - malazské sapéry:-))
  • upraveno 23. září 2010
  • upraveno 23. září 2010
  • upraveno 23. září 2010
  • upraveno 23. září 2010
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.