Jiní spisovatelé

upraveno 5. února 2011 v Rozličný pokec
Martin je lemra lína (omlouvám se všem, co si z něj udělali nedotknutelnou modlu), tak je možná čas pokecat i o jiných spisovatelích a jejich ságách. Vedle Zaklínače a Písně je mojí absolutní jedničkou série Malazská kniha padlých od Stevena Eriksona.
18910111214»

Komentáře

  • upraveno 7. dubna 2011
    Tak The Crippled God a s nim i cela Malazska Kniha padlych doctena. Byla to jizda a stalo to za to :) .
  • upraveno 7. dubna 2011
    Chtěl jsem se zeptat na Ságu Belgariad Davida Eddingse. Chápu, že je to spíš tradiční fantasy a úplně jiná liga než Píseň a spol., ale chtěl bych vědět, jak by jste ho hodnotili v porovnání třeba s Feistem, nebo s Kronikama Dragonlance.
  • upraveno 7. dubna 2011
    Feist a Eddings jsou imho dost podobná kvalitativní kategorie, resp. je pro mě těžký vybrat si mezi nima. Záleží na konkrétních dílech, např. Belgariada je dobrý čtení, ale mně se asi víc líbilo Elenium.
  • upraveno 7. dubna 2011
    Tak Feist byla moje srdcovka a má u mě zvláštní postavení. Riftwar ságu jsem četl snad desetkrát. :) Ale je fakt, že potom to už šlo kvalitativně dolů (ještě sága Impéria byla hodně dobrá).
  • upraveno 8. dubna 2011
    Podle mě je Feist lepší než Eddings. Tedy ne všechno. Např. Hadí sága byla otřesná, to se nedalo číst. No dnes už bych to číst nemohl, ale když mi bylo 15 tak OK.
  • upraveno 8. dubna 2011
    No já hodnotím jednoznačně víš Feista TOP3. Defacto spolu s Tolkienem = TOP1, Martinem = TOP2 (ano je až druhý) tvoří moje TOP3. Jinak Eddings je u mě no rozporuplný. Belgariad jsem ani nedočetl na 10str. jsme to zabalil... naopak Eleniel je super a Tamuli ucházející. Pak je to samozřejmě klasika co rád čtu: Howard a spol., Sapkowski, Kulhánek, Žamboch, Gemmel... Jinak tadyk už to nehodnotím kdo je lepší, každý má něco do sebe.
  • upraveno 8. dubna 2011
    U Eddingse je pro mě nejlepší Sparhawk a spol, ale hlavně Elenium. Když člověk přečte ságu ledu a ohně, tak mu ale zpětně třeba Elenium (když ho četl dříve jako já) příjde taková skoro pohádka se sympatickýma rytířema co jsou téměř nesmrtelný, ale stejně dobrý. Sapkowski je výborný, jen ted čtu Zmiji jsem asi na 100 straně a příjde mě to jako celkem úlet ( vzhledem ke kvalitě autora - žádný tradičně skvělý dialogy, výborný postvavy jsem tam zatím nenašel.
  • upraveno 8. dubna 2011
    Mně osobně dnes připadá Eddings a vlastně i Feist, jako strašně naivní a dopředu celkem jasně nalinkovaná lit. Hrdinové jsou obvykle bílí jako alabastr a záporňáci nemají charakter...
    Musím říct, že když bych se na to díval jako fantasy pro mládež, tak např. některé knihy Dragonlance mi přišly mnohem lepší..
  • upraveno 8. dubna 2011
    Eddings je tak pro 8-12ti leté podle mne.
  • upraveno 9. dubna 2011
    Prečítal som Kantos hyperionu a bol som veelmi spokojny. Po dlhom case prvotriedna kvalita.
  • upraveno 9. dubna 2011
    Teď to tu mám připravené hned jak dočtu Hru o trůny. To je náhodička :)
  • upraveno 9. dubna 2011
    Kantosáka jsem už přečetl někdy před rokem, v době, kdy jsem se pachtil i po dalších veledílech sci-fi žánru - třeba Koncem Věčnosti od Asimova.
  • upraveno 9. dubna 2011
    Nejlepší veledíla sci-fi napsal chlap, co se jmenuje G.R.R. Martin. A to si fakt myslím.
  • upraveno 9. dubna 2011
    najlepšie sci-fi čo som čítal boli Duna, Základňa, Hyperion. GRRM má výborné poviedky, ale medzi tieto kúsky nepatria.

    zato vo fantasy patrí na prvú poličku. absolútne.
  • upraveno 9. dubna 2011
    Já mám hrozně rád Soumrak na Worlonu.
  • upraveno 10. dubna 2011
    Co se týká prostředí tak mám nejradši bizarní světy Chiny Miévilla a Neala Ashera. Dějově se mi hodně líbila Enderova hra. Martin umí psát skvělé povídky a je celkem jedno jestli to má být budoucnost nebo obdoba temného středověku. Duna má dobrý nápady, fajn prostředí, ale přišla mi taková černobílá. Nebo aspoň to co jsem četl. Mám rád, když není dopředu jasné, kdo zvítězí a záporňáci dokážou vzbudit sympatie jako např. Jaime nebo Bonhart.
    Kdybych měl něco konkrétního doporučit tak asi Nádraží Perdido nebo Stahovače.
    Sarven: Od koho je ta Základna?
  • upraveno 10. dubna 2011
    Perdido je super.
  • upraveno 11. dubna 2011

    Základnu poznáš pod názvom Nadace :)
    a Enderova hra je tiež úplný TOP samo. Peridio je fasa, ale to nie je sci-fi hm?
  • upraveno 11. dubna 2011
    Myslím, že Perdido je na rozhraní žánrů. Jistou schizofrenni lze vidět i při udělování cen ASFFH, kdy tato kniha vyhrála cenu pro nejlepší zahraniční knihu v kategorii sci-fi i fantasy:-)))...rok 2003
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 29. dubna 2011
    Rothfusse doporučuji, přečetla jsem Jméno větru jedním dechem. Stejně tak i Trilogii o černém mágovi od Trudi Canavan.
  • upraveno 29. dubna 2011
    Krisa: Já se u to zasekl v první knize v části, kdy se začalo vyjmenovávat co všechno nedokázal.... To už na mne bylo nějak moc... připadalo mi to přehnaný
  • upraveno 29. dubna 2011
    Rothfuss mě v druhém díle unudil k smrti.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 29. dubna 2011
    No jo, sto lidí, sto chutí... Mě právě tenhle vývoj hrdinů baví. Taky se mi moc líbila Maska válečníka (Drakonis atd.) od Michaela A. Stackpolea, ale to také není pro každého.
  • Ja viem, že máme Co jiného číst, ale povedala som si, že i tu by sa ešte dalo pekne pobesedovať.
    Sbírka povídek pod názvem Těžká planeta je docela hezké ruznorodé scifi. Inak Enderverse a ďalšie veci od Carda a nejaké tie Pterryho scifi knižky tiež...
    Meno Phillip Pullman v miestnom osadenstve vyvolávala akú odozvu?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.