Co zrovna čtete?

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura

Ahoj, všichni! Už jsem Vám na sebe prozradila, že jsem hrozný knihomol (či knihofil :D ), který když si nepřečte aspoň pár stránek, nepovažuje den za ukončený. Ráda bych věděla, co zrovna čtete vy, jaké máte svoje oblíbené knížky (kromě GRRM samozřejmě), co byste doporučili ostatním. Nebo třeba zkuste odpovědět na otázku, jakou knížku byste si s sebou vzali na opuštěný ostrov, čili jestli existuje taková, kterou jste četli už několikrát dokola a budete ji určitě číst znovu. Díky. :)

1131132133134135137»

Komentáře

• Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    MALAŽSKÁ KNIHA PADLÝCH 9: PRACH SN٨

BNK: Mohli by jste natočit video Tavore Paran strategická analýza: Proč je až takhle neschopná? A ani dvě hodiny by nebyly málo, celá invaze do Kolanse je jedna velká kravina. Znovu zmíním Stannise, protože pro tohle je velice důležitý. Stannis věděl, že nemůže bojovat s lidstvo ohrožující hrozbou v podobě jiných, protože postavit se armádě nemrtvých s těmi patnáctisty vyhladovělými jižany z Černovody by nebyl úplně dobrý nápad. Takže potřeboval ovládnout Sedm království, aby mohl použít zdroje celé říše proti Bíým chodcům a doufat, že vyhraje. Co udělá Tavore? Pluje se svou armádou přes půl světa, aby dobyla Lederskou říši, kterou ovládá Chromý bůh, aby pak pochodovala na Kolanse ve jménu Chromého boha? WTF?!!!!!!!!!!!!!! Podívejte se krucinál na mapu.
    Dokonce mám silný podezření, že pluli kolem Kolanse, když jeli do Lederu v sedmým díle.
    Absoltní debilovina, kdyby jen nepálili jako idioti lodě. Mají na své straně Maela, mohli v Kolanse vy lodit na několika místech. O MŮJ BOŽEN.
    CS: Ale i tak pochod lovců kostí je úžasný stejně tak jako dějová lini Barghastů a návrat Errastase Blouda čtení z karet, já to prostě žeru.
    S: Barghasti jsou velmi zajímavé stejně jako linie KachanMelle, které pokračují trochu v té Rudomaskově škoda jenom, že i ostatní postavy nedostali podobný zacházení.
    CS: Trygallská obchodní cestuje dále prostorem a pokračuje v hledání Icaria. Všechno nakonec končí epickou bitvou ještěrek s Malažany.
    BKN: A zase jednou jsou zachránění totální deux ex machinou v podobě bouřného jezdce Ruthana Gudda. Nejdřív zachráěnní armádou nemrtvých, potom Zobákem, potom Ruthanem, už jenom čekám, kdy se dozvíme že jedním z Lovců kostí je i Superman a Goku.
    CS: Nicméně závěrečná bitva Bouřňáka a Geslera proti Nahrukům je prostě naprosto skvělá.
    S: Ano oba dva projevili více taktických schopností než Tavore za celou sérii

MALAŽSKÁ KNIHA PADLÝCH 10: CHROMÝ BŮH
    BNK: A naše slavná končí v OK finále.
    image
    CS: Lovci kostí čelí nejvěší hrozbě Forkuil Asail démoni, kteří chtějí vyhladit celé lidstvo ve jménu spravedlnosti.
    S: A je poměrně dost jednoduché zabít. Ohaři světla byli mnohem větší osina v zadku během osmičky. Nemluvě o tom že těch čistokrevncýh je tak málo, že skoro nepředstavují hrozbu.
    BNK: Konečně máme zpátky Ganeose Parana a jednu z prvních informací je, že Laseen zemřela off-screen, což ukazuje, že si z ná autor už ale opravdu dělá p*del. A ne nezajíma mne, že existuje Návrat rudých gardy. 10 tisíc stran a autor není schopný uzavřít všechno, co načal a přidává zbytečnosti typu Třasové. Nemluvě o tom, že přerod Chromého boha od záporáka k oběti je opravdu stejně uvěřitelný jak shody ve výtahu. Proč neposlal Rhulada pro srdce? Proč neposlal Karsu pro srdce? Proč neposlal Tlan Imass pro srdce a místo toho se namáhal s únosem Felisín Mladší? Bloud když mu šlohli oko, tak byl naštvaný jako něco a Chromý bůh vůbec tohle neřeší? WTF?!!!
    Dále abyh asi řekl, že to skončilo opravdu příliš dobře, oživení třeba takové Hetan to to bylo už přitažené za vlasy.
    S: Nutno ovšem podotknout, že je oceňující, že se v doslovech snažil uzavřít, co se dalo, tato érie měla svoje pády a svoje vzestupy, ale samotný konec není špatný, jasně Plot Armor Lovců kostí už je opravdu mimo jakoukoliv záchranu, ale finále na Jehle nebylo špatné můj oblbíenec Silchas Zmar se znovushledal se svými lidmi atd. Možná příliš happyendové, ale alespoň to nebyla taková kravina jakou byl konec knižní ságy Zaklínače.
    BNK: Uznávám jeden musí uznat, že tuhle obrovskou loď Errikson odnavigoval do konce.
    CS: A tak všichni skloňme naše hlavy před Stevenem Erriksonem Trollem Overlordem :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. srpna
    Joser napsal(a):

@flanker.27 Tip bych měl, pokud někdo nezná doporučuji teď už tetralogii Tada Williamse Jasný osten, Žal a Trn skládající se z románů Trůn z dračích kostí, Kámen rozluky, Věž zeleného anděla a Srdce ztraceného, který slouží jako předěl k nově připravované navazující trilogii Poslední král Východního Ardu. Tetralogie je to zajímavá už tím, že George R. R. Martin se k ní hlásí jako k jednomu z hlavních inspiračních zdrojů. Vypráví pak o velké válce v království Východní Ard, do které je zapletená rasa čarovných bytostí jménem Sithové a vládce jednoho jejich národa Ineluki, Král bouří. Sice to celé tak trochu připomíná Pána prstenů, ale pořád je to v základu poctivá, drsná, nemilosrdná a tragická epická fantasy z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Všem, kdo dosud neznají, vřele doporučuji. Williams byl teď v Praze na Světě knihy, bohužel jsem ho nestihl, zato se mi poštěstilo vychytat autogramiadu jednoho z mých nejoblíbenějších autorů, surreálného mága Alejandra Jodorowského a kloubouk dolů, v tomto věku s takovým přehledem rozdat toliko podpisů.

Hlásím, že jsem přečetl první díl Trůn z dračích kostí. Je v tom skutečně poznat jak Tolkien (Král bouří, jehož fyzická podstata byla zničena, ale jeho duch přežil, "Rudá ruka" - Nazgûlové, putování s Binabikem ala putování do Roklinky a tak dále) tak Martin (rozpadající se říše, válka mezi králem Eliášem a ostatními, pohledy do různých částí říše skrze četné vedlejší postavy, ani obdoba Jiných nechybí). Bylo to docela dobré, jen zbytečně zdlouhavé, má to nějakých 750 stran, ale podle mě by klidně stačila polovina a nic podstatného by nechybělo - např. prvních 150 stran
    (než Simon najde Jošuu)
    se neděje vlastně vůbec nic, i když slouží hlavně k tomu, aby se čtenáři dostalo obvyklého "lore". Na druhou stranu silně oceňuju, že autor nemá potřebu explicitně popisovat "sexuální praktiky pozemšťanů" a vůbec jinak dokazovat to, čemu se dnes říká "dospělost fantasy". Určitě se časem pustím i do dalších dílů.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.