Co zrovna čtete?

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura

Ahoj, všichni! Už jsem Vám na sebe prozradila, že jsem hrozný knihomol (či knihofil :D ), který když si nepřečte aspoň pár stránek, nepovažuje den za ukončený. Ráda bych věděla, co zrovna čtete vy, jaké máte svoje oblíbené knížky (kromě GRRM samozřejmě), co byste doporučili ostatním. Nebo třeba zkuste odpovědět na otázku, jakou knížku byste si s sebou vzali na opuštěný ostrov, čili jestli existuje taková, kterou jste četli už několikrát dokola a budete ji určitě číst znovu. Díky. :)

1130131132133134136»

Komentáře

• flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. května
    @Vlcacka Vítej, vlku, noc byla temná a plná hrůz :applause:
    @Vlcacka A kdybys měla tip na dobrou fantasy, tak sem s ním, já se poslední dobou sám nedokážu k ničemu přimět.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    @Vlcacka Vítej zpět!
    Jestli budeš mít chuť, tak se o názor na nový překlad pak poděl třeba tady
    http://www.icefire.cz/forum/discussion/51906/pisen-ledu-a-ohne-v-novem-prekladu-ice-fire#latest

• JoserJoser persona non grata
    upraveno 16. května
    @flanker.27 Tip bych měl, pokud někdo nezná doporučuji teď už tetralogii Tada Williamse Jasný osten, Žal a Trn skládající se z románů Trůn z dračích kostí, Kámen rozluky, Věž zeleného anděla a Srdce ztraceného, který slouží jako předěl k nově připravované navazující trilogii Poslední král Východního Ardu. Tetralogie je to zajímavá už tím, že George R. R. Martin se k ní hlásí jako k jednomu z hlavních inspiračních zdrojů. Vypráví pak o velké válce v království Východní Ard, do které je zapletená rasa čarovných bytostí jménem Sithové a vládce jednoho jejich národa Ineluki, Král bouří. Sice to celé tak trochu připomíná Pána prstenů, ale pořád je to v základu poctivá, drsná, nemilosrdná a tragická epická fantasy z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Všem, kdo dosud neznají, vřele doporučuji. Williams byl teď v Praze na Světě knihy, bohužel jsem ho nestihl, zato se mi poštěstilo vychytat autogramiadu jednoho z mých nejoblíbenějších autorů, surreálného mága Alejandra Jodorowského a kloubouk dolů, v tomto věku s takovým přehledem rozdat toliko podpisů.

@Joser Díky. To je dobrý tip už proto, že když jsem ještě kdysi dávno pracoval v knihovně, našel jsem první díl mezi vyřazenými svazky na vyhození. Tak jsem ho uzmul, ale nikdy jsem se k němu potom nedostal, tak to doženu.
  • Znovu čtu Hru o trůny, tentokrát v originále a je to krása, čte se to úplně samo. Mám ráda, když se po delší době vracím k některým knihám a baví mě číst některé tituly i vícekrát. Vždy, když si mezi čtením dám několikaletý rozestup udivuje mě, jak se moje vnímání mohlo tolik změnit, kolika nových věcí si všímám a jak různě vnímám chování některých postav a událostí. U Písně je to okořeněné ještě tím, že teď si dávám opravdu dobrý pozor na různé věštby, sny, proroctví a vidím je v jiném světle, zároveň si mnohem více užívám charaktery jednotlivých postav a nečtu to tolik ve spěchu. Doporučuji :-)
  • Kto cital Amber od Zelazneho je to epicka fantasy nieco podobne ako tad williams alebo hra o truny ? len dufam ze to není pre decka
    @zaklinac Četl jsem prvních pět dílů, ty mě hodně bavily. Ovšem akce je především v prvním a pátém dílu, druhý a zejména třetí a čtvrtý jsou intriky a postupné odhalování. Dalších pět dílů je o synovi hlavního hrdiny z předchozí pětice a do toho jsem se vůbec nezačetl.
  • upraveno 1. června
    Do mojej knižnice pribudla najnovšia knižka zo série historických detektívok od pána Červenáka, tentokrát s názvom Les prízrakov. :weirwood: Nedávno som prečítala aj dva mrazivé trilery od pána Kariku,pomenované Trhlina a Priepasť... Mimochodom,kniha Trhlina bola aj sfilmovaná. :-)

• @flanker.27 takze je to epicka fantasy nieco ako hra o trony ? rozmyslam ze to skusim a dufam ze to není pre decka
    @zaklinac S Písní to zrovna moc společného nemá (možná nějaký ten incest). Je to směs SF a fantasy, s pouze jednou hlavní postavou. Za "epický" bych označil asi konec prvního dílu a pak ten pátý. Jak říká hlavní motto, "je jediný pravý svět, ostatní jsou stíny" :) Jde tedy o paralelní světy a jedním z nich je i Země, ale hlavním a "pravým" světem je Amber, o který bojuje devět princů bratrů, kromě toho jim ale vyvstane další nepřítel z "Dvorů chaosu", což je přesný opak Amberu (pokud to říkám správně, je to skoro 20 let, co jsem to četl). Ty díly jsou celkem krátké, obvykle kolem 200 stran, takže když si přečteš první (Devět princů Amberu, nebo ve starším vydání to tuším bylo Vládce stínů), budeš brzo vědět, jestli chceš pokračovat nebo ne.
  • @flanker.27 ok tak to skusim ked budem mat cas snad to nebude sranec
  • @flanker.27 ked ma to nebude bavit ja to roztrham
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    To je zvláštní. Podle obsahu tvých příspěvků, způsobu vyjadřování i stylu písemného projevu by přitom jeden řekl, že ti mládežnická literatura bude vyloženě sedět.
  • AvivAviv
    upraveno 5. června
    Nevada napsal(a):

To je zvláštní. Podle obsahu tvých příspěvků, způsobu vyjadřování i stylu písemného projevu by přitom jeden řekl, že ti mládežnická literatura bude vyloženě sedět.

Co by podle tebe sedlo mně? :)
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    Tak co, je tu někdo kdo pravidelně čte Walking dead? Pokud ano, pojďte si se mnou prosím poplakat nad posledním dílem.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.