Lady Catelyn Tully Stark

upraveno 18. října 2012 v Postavy a bytosti
Při pročítání starých starých příspěvků mne docela vyvedlo z míry, kolik lidí nemá rádo, nemusí, nemá v oblibě či dokonce nenávidí Lady Cat.
To jsem fakt nečekal.
Stejně tak vztah většiny lidí k rodu Tully.
A proto se ptám proč a čím vás Cat tak naštvala - to že nemá ráda Jona? Upřímně, nedivím se jí. Přeci jen jak by se Vaše partnerky tvářily kdyby jste si domů přivedli "bastarda" a vychovávali jí ho před nosem?
Tak diskutujte, holoto...
2456718

Komentáře

  • upraveno 18. října 2012
    Nevada: Já už jsem se za ni postavila, někteří ale holt ignorují, co jsem řekla. Ona je jim prostě nesympatická, protože je to namyšlená čubka a leklá ryba a vůbec!
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 18. října 2012
    Přemýšlím, jestli se do toho zase pustit nebo ne... Kašlu na to, ne. Rozumných lidí, kteří se za lady Catelyn postaví, je tady dost.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 18. října 2012
    svoa00 napsal(a):

    Nevada: Já už jsem se za ni postavila, někteří ale holt ignorují, co jsem řekla. Ona je jim prostě nesympatická, protože je to namyšlená čubka a leklá ryba a vůbec!

    Všimla jsem si a píšu si (imaginárně). Stejně jako ostatní. I ty "ostatní" ;))
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    jo a je to máma a mámy sou dycky husy hloupý! jinak diky. sem se lek ze tady jediny cat uznavam...
  • upraveno 18. října 2012
    Já si myslím, že k pochopení Cat musí člověk dospět... jako teenager jsem ji nesnášela, coby matka na prahu středního věku ji hluboce chápu.

    btw. GRRM píše strašně pomalu... Grrrrr
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    Tyna napsal(a):

    Já si myslím, že k pochopení Cat musí člověk dospět... jako teenager jsem ji nesnášela, coby matka na prahu středního věku ji hluboce chápu.

    btw. GRRM píše strašně pomalu... Grrrrr

    ja byt taky teen. ja dospět predcasne. ja rad Cat. :)
  • upraveno 18. října 2012
    Byt raz taka matka, myslim, ze by som sa za to, ako som vychovala svoje deti, hanbit nemusela. Dufam, ze to zvladnem k uspesnej maturite :)
  • upraveno 18. října 2012
    Já ji jako teenager zbožňuju a například moje mamka ji moc nemusí (ale ta má vůbec scestné názory co se ASOAIF týče).
  • upraveno 18. října 2012
    Pochopení je jedna věc, sympatie druhá. Můžeš člověka pochopit, ale přesto ti nemusí být sympatický. A naopak ti může být sympatický, ale nemusíš chápat jeho jednání. Nevidím vůbec nic špatného na tom, že někomu je nějaká postava nesympatická.
  • upraveno 18. října 2012
    Michelle napsal(a):

    Pochopení je jedna věc, sympatie druhá. Můžeš člověka pochopit, ale přesto ti nemusí být sympatický. A naopak ti může být sympatický, ale nemusíš chápat jeho jednání. Nevidím vůbec nic špatného na tom, že někomu je nějaká postava nesympatická.

    Souhlas. Bod pro Tebe. :)
  • upraveno 18. října 2012
    Jo, Catelyn je hrozná mrcha. Brandon se snažil svatbě s ní uniknout a radši se nechal zabít. Přece by normálně neudělal něco tak pitomýho, jako je přijet do hlavního města a vyhrožovat korunnímu princi smrtí. A pak Bran... ten se zkoušel několikrát zabít pádem a uniknout její incestní lásce. Ani Ned to s ní nakonec nevydržel a spáchal rafinovanou sebevraždu. Nebyl přece takovej blbec, aby Cersei pověděl o svých záměrech a ignoroval její očividný varování a doufal, že mu to vyjde. Pak se zaměřila na Robba... asi temnou magií ovládla jeho penis a přiměla ho strčit ho do vagíny jistý nevhodný slečny.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    Michelle napsal(a):

    Pochopení je jedna věc, sympatie druhá. Můžeš člověka pochopit, ale přesto ti nemusí být sympatický. A naopak ti může být sympatický, ale nemusíš chápat jeho jednání. Nevidím vůbec nic špatného na tom, že někomu je nějaká postava nesympatická.

    a já bych se - napšíklad - rád dozvěděl co je na ní NESYMPATICKE.
  • upraveno 18. října 2012
    Michelle napsal(a):

    svoa00: To byla reakce na mě?:-) Nebo je jen náhoda, že se to trefilo pod můj příspěvek?:-)

    Nevím, o čem to mluvíš. (pískání)
  • upraveno 18. října 2012
    svoa00 napsal(a):

    Jo, Catelyn je hrozná mrcha. Brandon se snažil svatbě s ní uniknout a radši se nechal zabít. Přece by normálně neudělal něco tak pitomýho, jako je přijet do hlavního města a vyhrožovat korunnímu princi smrtí. A pak Bran... ten se zkoušel několikrát zabít pádem a uniknout její incestní lásce. Ani Ned to s ní nakonec nevydržel a spáchal rafinovanou sebevraždu. Nebyl přece takovej blbec, aby Cersei pověděl o svých záměrech a ignoroval její očividný varování a doufal, že mu to vyjde. Pak se zaměřila na Robba... asi temnou magií ovládla jeho penis a přiměla ho strčit ho do vagíny jistý nevhodný slečny.

    :-)))))
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 18. října 2012
    svoa00 napsal(a):

    Jo, Catelyn je hrozná mrcha. Brandon se snažil svatbě s ní uniknout a radši se nechal zabít. Přece by normálně neudělal něco tak pitomýho, jako je přijet do hlavního města a vyhrožovat korunnímu princi smrtí. A pak Bran... ten se zkoušel několikrát zabít pádem a uniknout její incestní lásce. Ani Ned to s ní nakonec nevydržel a spáchal rafinovanou sebevraždu. Nebyl přece takovej blbec, aby Cersei pověděl o svých záměrech a ignoroval její očividný varování a doufal, že mu to vyjde. Pak se zaměřila na Robba... asi temnou magií ovládla jeho penis a přiměla ho strčit ho do vagíny jistý nevhodný slečny.

    Bravo :))
  • upraveno 18. října 2012
    svoa00: To byla reakce na mě?:-) Nebo je jen náhoda, že se to trefilo pod můj příspěvek?:-)

    Benji: Někdy se to tak prostě stane, že ti někdo není sympatický.... Nemusíš proti němu vůbec něco mít, nemusíš si o něm myslet, že je hajzl, nemusí udělat něco špatného, můžeš ho chápat, uznávat, ale prostě ti nesedí. Já Cat uznávám, chápu ji, je to určitě dobrá matka, charakterní žena, výborná literární postava, ale nesedí mi. To se stává přece i v běžném životě, teda mě určitě:-) Asi jsem strašně nenávistná:-)))
  • upraveno 18. října 2012
    Njn, GRRM coby osud si s Cat pěkně vytřel zadnici. jenže po bitvě je každý generálem. Já třeba teď taky vím, že generál Custer měl u Little Big Hornu počkat na posily (však víte, říkal to džim bridžr:-)
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    A já se nedozvěděl ROZUMNE DUVODY proč nemáte radi Cat. jisté ironicke nepočítám.
  • upraveno 18. října 2012
    svoa00 napsal(a):

    Michelle napsal(a):

    svoa00: To byla reakce na mě?:-) Nebo je jen náhoda, že se to trefilo pod můj příspěvek?:-)

    Nevím, o čem to mluvíš. (pískání)
    :-) Já o ní přece vůbec neřekla nic špatného, není mi nesympatická proto, že bych si myslela, že je kráva. Uznávám ji a chápu, ale prostě mi nesedí. Mám to tak i u jiných postav, radši nebudu upřesňovat, někdo by se mohl urazit:-)))
    EDIT: V reálném životě bych si dala tu práci a snažila bych se ji poznat a možná bych na ni změnila názor, ale tady to jaksi už nepůjde:-)
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    A já se nedozvěděl ROZUMNE DUVODY proč nemáte radi Cat. jisté ironicke nepočítám.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    to michelle: dobre chapu.
  • upraveno 18. října 2012
    Benji, tak znovu:-) Každý to má asi s literárníma a filmovýma postavama jinak, ale já si oblíbím postavu, když má se mnou něco společného, když mi je nějak blízká... U Cat se tak prostě nestalo a ten stav nenastal. Takže klasické rozchodové kliše - chyba není v ní, ale ve mně:-)))
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    ale stejne to nechápu :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 18. října 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    Cat prostě nemám ráda. Byla mi nesympatická už od začátku a narozdíl od její dcery se to nezměnilo ani s dalším čtením.
    Ano, jistou roli v tom hrálo i její chování k Jonovi (a než někdo začne- chápu její postoj, ale jako čtenář si snad můžu dovolit nechovat sympatie k někomu, kdo nemá rád mou oblíbenou postavu).
    Nelíbilo se mi ani její zajmutí Tyriona, respektive její "zapření se" ve chvíli, kdy jeho obhajoba začala dávat smysl.

    A ano, Tullye celkově moc nemusím, nepočítám-li Bryndena- jednu z mých nejoblíbenějších vedlejších postav.

    Hele, vylez mi z hlavy :).
    Cat ráda nemám, přiznávám, že to je ode mne naprosto neracionální a hlavně povrchní.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 18. října 2012
    Martin prostě napsal Cat takovým způsobem, že mi je nesympatická od prvních chvil kdy se rozhoduje sama a něco koná sama. Je to prostě ten typ která má stát po boku silného manžela, ne si sama hrát na silnou a rozhodnou ženu.

    To je tak strašně laciné označit někoho kdo nesouhlasí nedospělým, nerozumným, atd... :-)
  • upraveno 18. října 2012
    Thorar napsal(a):

    ... To je tak strašně laciné označit někoho kdo nesouhlasí nedospělým, nerozumným, atd... :-)

    Ja, ja. Tak trochu mi připadá, že se do tohohle topicu nahrnuli zastánci a "odpůrci"/nepodporovatelé nejsou sice kamenováni, ale jejich názory jsou souhrnně špatné/divné/nevyspělé... ;)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 18. října 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    Thorar napsal(a):

    ... To je tak strašně laciné označit někoho kdo nesouhlasí nedospělým, nerozumným, atd... :-)

    Ja, ja. Tak trochu mi připadá, že se do tohohle topicu nahrnuli zastánci a "odpůrci"/nepodporovatelé nejsou sice kamenováni, ale jejich názory jsou souhrnně špatné/divné/nevyspělé... ;)
    Proč mi to připomíná cokoli o Sanse...:)
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    ona si na silnou nehrála, ona MUSELA být. ale dobrá nazor vám neberu. ale lidi co Cat přímo nenávidí...nenávist si zasloužej šílenci typu Joff,podrazáci typu BOLTON ale tyraná matka? asi svou mámu moc v oblibě nemáte. jinak nevim.
  • upraveno 18. října 2012
    To je tak strašně laciné označit někoho kdo nesouhlasí nedospělým, nerozumným, atd... :-)
    Amen
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 18. října 2012
    Benji Stark: Nenávist si schovávám jen pro SKUTEČNÉ lidi. Pokud bych nenávist choval k fiktivní postavě, okamžitě bych vyhledal odbornou pomoc.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.