Lady Catelyn Tully Stark

upraveno 18. října 2012 v Postavy a bytosti
Při pročítání starých starých příspěvků mne docela vyvedlo z míry, kolik lidí nemá rádo, nemusí, nemá v oblibě či dokonce nenávidí Lady Cat.
To jsem fakt nečekal.
Stejně tak vztah většiny lidí k rodu Tully.
A proto se ptám proč a čím vás Cat tak naštvala - to že nemá ráda Jona? Upřímně, nedivím se jí. Přeci jen jak by se Vaše partnerky tvářily kdyby jste si domů přivedli "bastarda" a vychovávali jí ho před nosem?
Tak diskutujte, holoto...
1235718

Komentáře

  • upraveno 20. října 2012
    Ale ono vůbec nejde o to, že se jedná o Jona, tenhle přístup bych považoval za špatný u libovolného dítěte. Představ si, dva chlapci téměř stejného věku, vyrůstají spolu od malička, ještě nechápou, co je to bastard, no a jednomu se dostává lásky, zatímco druhý je odstrkován. Nechápe proč, nerozumí, čím si to zasloužil, když nic špatného neprovedl. Nezlobte se na mě, ale tohle je vůči dítěti kruté.

    A asi jediné, co jsem si řekl při zmíněné scéně bylo: "Hm, ok..." Nezasáhlo mě to, protože si to na sebe přivolala víceméně sama, byla to v podstatě ona, kdo únosem Tyriona zahájil válku. To už jsem se skoro spíš rozbrečel při zabití té chlupaté Lady.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 20. října 2012
    tak k tyrionovi- jak bys reagoval ty na místě Catelyn v one věži s Branem
  • upraveno 20. října 2012
    Pokud se nepletu, neměla vůči Tyrionovi jediný přímý důkaz. Jen tvrzení Malíčka, že někdy vlastnil danou dýku. Nevím no, ale na základě tohohle napadnout člena nejmocnějšího rodu v západozemí? Co si myslela? i kdyby měla stoprocentní jistotu, že to udělal on, stejně by byl její čin neodpustitelný, protože rozpoutat válku a tím přivést utrpení na staticíce lidí kvůli pomstě která už nic neřeší, se dá označit přinejmenším za velmi sobecké a hloupé.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 20. října 2012
    tak nevím, jestli si moc nefandíš. ty bys takhle uvažoval? ano byla to chyba ale já ji zato neodsuzuji šlo přeci o jejího syna
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 20. října 2012
    Bortas napsal(a):

    Nezlobte se na mě, ale tohle je vůči dítěti kruté.

    To asi proto, že se to odehrává v krutém světě, který stvořila krutá mysl jednoho spisovatele. Na city nějakýho bastarda se tady fakt ohledy neberou.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 20. října 2012
    thoran: jj. a nebrali se ani v minulosti EDIT: TAK tebe nezasáhne osudem týraná matka a vykládáš tady něco o lásce nebo co k bastardovi
  • upraveno 20. října 2012
    mj. jinak já považuji Cat a Cersei za v zásadě dvě povahově podobný postavy, jen Cat se dostalo lepšího vychování a zaplaťpánbůh nebyla z dvojčat
    ;)
  • upraveno 20. října 2012
    Voci Tyrionovi mala Malickovo slovo, ktoremu bezvyhradne doverovala a vtedy bol este nazive king, takze mozeme sice hovorit o nejakej naivite, ale verila v spravodlivost pred kralom.
    Ked tak nad tym uvazujem. Narodilo sa mi nedavno dieta. Keby v tom case prisiel manzel z business tripu s malym uzlickom a s tym, ze sa nemam nic pytat, pritom okolo by si vsetci sepkali, tak moje vnutro by sa velmi branilo zahoriet laskou k novej bytosti. Stale by som mala pred ocami manzelovo zlyhanie a este dohady okolo, kto asi je jeho matka. Je krajsia? Miloval ju viac ako mna? Zije este? Moze sa k nej vratit? Hej, priznavam, som len slaba zena...
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 20. října 2012
    a o to tady celou dobu de. Teď již jistí lidé pochopí proč Cat bráním. ps for Stark z hor: nevim jak to myslíš
  • upraveno 20. října 2012
    Byť mi je Catelyn po přečtení knih nesympatická (v seriálu mi byla sympatická), tak zrovna její vztah k Jonovi jsem chápal. Její manžel, jenž má pověst nejčestnějšího muže v království jí "nutí", aby vychovávala, po boku svých dětí, důsledek jeho "absolutní" nečestnosti vůči ní.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. října 2012
    Bortas napsal(a):

    Pokud se nepletu, neměla vůči Tyrionovi jediný přímý důkaz. Jen tvrzení Malíčka, že někdy vlastnil danou dýku. Nevím no, ale na základě tohohle napadnout člena nejmocnějšího rodu v západozemí? Co si myslela? i kdyby měla stoprocentní jistotu, že to udělal on, stejně by byl její čin neodpustitelný, protože rozpoutat válku a tím přivést utrpení na staticíce lidí kvůli pomstě která už nic neřeší, se dá označit přinejmenším za velmi sobecké a hloupé.

    Ach jo. Tak přece jenom...
    Catelyn nejednala svévolně a bez rozmyslu. Na Sever se vracela s manželovými pokyny, aby se jeho vazalové připravili na válku. Ta válka by byla, i bez uvěznění Tyriona. Jen možná o něco později, spouštěč by se našel velmi snadno. Vracela se potají, nikdo neměl vědět, že byla v hlavním městě, aby Lannisteři nepojali podezření, že kolem nich někdo čmuchá. Tyrion byl významným členem rodu, který pobočník krále podezříval ze spiknutí a vraždy svého předchůdce. Že neprávem, to nevěděl a nemohl tušit ani Eddard, ani Catelyn. A když už byla její cesta vyzrazená, pokusila se aspoň získat taktickou výhodu. Navíc teoreticky ospravedlnitelnou zákonem, protože ho obžalovala z pokusu o vraždu. Že to díky její šáhlé sestře nevyšlo, za to lady Catelyn nemůže a nemohla to opět ani předvídat.
    CATELYN ROZHODNĚ NEROZPOUTALA OBČANSKOU VÁLKU! Když už chceš hledat viníka rozpoutání války, tak obrať pozornost na Casterlyovu skálu.
  • upraveno 20. října 2012
    za všetko može lysa arryn a maliček ked otravily jona arryna
  • upraveno 20. října 2012
    Ale vůbec ne! Za všechno může ten všivák s placatou čepicí a tím nemyslím Aloise Nebela.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 20. října 2012
    Navíc teoreticky ospravedlnitelnou zákonem, protože ho obžalovala z pokusu o vraždu. Že to díky její šáhlé sestře nevyšlo, za to lady Catelyn nemůže a nemohla to opět ani předvídat.
    No jo ale tak to alespoň mohla dotáhnout do konce a Tyriona šikovně zlikvidovat a ne ho pustit na rozsouzení v souboji...
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 20. října 2012
    ale oni tyriona málem po souboji oddělali - poslali ho onou cestou samotného.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. října 2012
    To už nebylo v její moci. A jestli snad naznačuješ, že ho měla (s)prostě zavraždit po souboji, tak to snad u lady Stark nemůžeš myslet vážně...
    EDIT: Promiň, blbě čtu. Ale první věta platí. Po příjezdu na Orlí hnízdo si Tyriona přivlastnila Lysa a Catelyn neměla šanci její rozhodnutí měnit.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. října 2012
    Tak tak.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. října 2012
    Benji Stark napsal(a):

    ale oni tyriona málem po souboji oddělali - poslali ho onou cestou samotného.

    To byla akce Lysy, ne Catelyn.

    BTW když se tu rozebíraly některé neočekávané dopady něčích rozhodnutí, jen si vzpoměňte, jak miláček Tyrion málem nechtěně připravil o život Jona, když poslal na Zeď Janose Slynta :)
  • upraveno 20. října 2012
    Za všechno může ten všivák s placatou čepicí a tím nemyslím Aloise Nebela.
    Za všechno může čas, čas, čas, čas....
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 20. října 2012
    a z toho vyplyvá že lepši argumenty mají advokáti CATELYN, především nevada, tyna, benji, svoa00 a další!
  • upraveno 20. října 2012
    Benji Stark napsal(a):

    a z toho vyplyvá že lepši argumenty mají advokáti CATELYN, především nevada, tyna, benji, svoa00 a další!

    to je krása, když se někdo "zainteresovanej" stane nestranným soudcem
    :-))))))

    mj. já bych řekl, že to těžko rozseknem - to máš jako u Sansy, buď Ti sedí nebo nesedí a argumenty prosazující opak Ti vždycky budou připadat lichý, zatímco Tvoje budou pro Tebe neprůstřelný
    ;)

    takže - abych to pro vás pro všechny definitivně a zejména nestranně :-)))) rozhodl - Catelyn je fuj.
    ;)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. října 2012
    Mně osobně nevadí, že někdo nemá Catelyn rád jako postavu. Každý máme jiné preference. Já třeba nemám ráda Ašu Greyjoy, která je dost oblíbená. Ale štve mě, když někdo Catelyn nenávidí za něco, co nezpůsobila, obviňují z něčeho, za co nemůže, zaslepeně jí dávají za vinu všechno špatné, co se stalo Starkům, atd.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 20. října 2012
    edit: nevado ty mi čteš myšlenky
  • upraveno 20. října 2012
    a z toho vyplyvá že lepši argumenty mají advokáti CATELYN, především nevada, tyna, benji, svoa00 a další!
    My jsme u soudu? Já myslel, že každý spisovatel je rád, když jeho postavy vyvolávaj rozporuplný pocity. Aspoň tak ožívají v diskuzích fanoušků....
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. října 2012
    Neber to zase až tak vážně...
  • upraveno 20. října 2012
    Ja zas nechápem nenávisť voči Edmurovi Tullymu. Veď predsa ubránil Riečne krajiny proti Tywinovi Lannisterovi, čo je poriadny vojenský úspech, ukryl ľudí pred vojnou vo svojom hrade, bol ochotný si zobrať neznámu ženu a mal dosť rozumu, aby sa vzdal Riekobehu(pardon, ale voči názvu Řekotočí mám averziu a toto je doslovný slovenský preklad). A to, že ho strašne trápil Roslinin výzor, úprimne, keby ste si mali vziať za ženu dievča z rodiny, ktorá vás a tú vašu rodinu tak trochu dosť neznáša a výber by bol čisto na protivnej starej hlave rodiny, z kotrej takmer všetci vyzerajú kao lasice, aj vy by ste sa báli, že dostanete nejakú, čo vyzerá ako buldozér :)
  • upraveno 20. října 2012
    Nevada napsal(a):

    Mně osobně nevadí, že někdo nemá Catelyn rád jako postavu. Každý máme jiné preference. Já třeba nemám ráda Ašu Greyjoy, která je dost oblíbená. Ale štve mě, když někdo Catelyn nenávidí za něco, co nezpůsobila, obviňují z něčeho, za co nemůže, zaslepeně jí dávají za vinu všechno špatné, co se stalo Starkům, atd.

    Tomu samozřejmě rozumím a ve velké míře s tím i souhlasím. Ale jak mám chápat, když jsem někým pranýřován za jednu výtku k jejímu chování a lhostejnosti k její smrti? Přijde mi, že Benjiho fanatický přístup nepřipouští nic jiného, než tuto postavu zbožňovat a všechny její činy chválit jako to nejlepší, co se v daných situacích dalo udělat, jen proto, že to měla těžké...
  • upraveno 20. října 2012
    Edmurovi chyba trochu poslusnosti voci svojmu lennemu panovi a takisto by mohol menej frflat, kedze uz je dospely chlapec a povinnost je povinnost :)
  • upraveno 20. října 2012
    No, Robb mu vlastne povedal: Tak, strýko, mal som si vziať jedno dievča, lenže som si našiel inú a uvedomil som si, že moje city a jej počestnosť sú dôležitejšie, ako sľub a kráľovstvo. Ale ako vidím, ty si stále nezadaný, tak si ju môžeš vziať.
    A potom: Ty nechceš? Ale veď si ubránil Riečne krajiny pred Tywinom. Nie, to, že to bolo logické riešenie nepustiť ho na naše územie a uspel si nie je podstatné. Totiž ja som ho chcel vylákať a preto si to územie brániť nemal. Ale nepovedal som ti to, lebo predsa si len pánom tretiny môjho územia. Nie si dosť významný, bay som sa o otm zmienil.
  • upraveno 20. října 2012
    Stale to bol jeho lenny pan a on bol len vazal. Ak mal pripomienku k obrane Rekotoci, mal ju povedat pred Robbom a nie neuposluchnut rozkaz za jeho chrbtom a pomastit si svoje ego.

    A frflat ako maly chlapec nie je vobec hodne hrdinu, akym chcel byt :)

    Edmure mi je xkrat nesympatickejsi ako Catelyn.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.