!!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY

upraveno 12. června 2020 v Spekulace
Po článku, pod kterým se diskutuje o 3 nejznámnějších teoriích ( Rhaegar+Lyanna = Jon; Sarella = Alleras; Ohař neni mrtvý), by se tady mohlo diskutovat o všelijakých dalších teoriích, které se obejvily a nebo stále objevují s (pomalu) postupujícím dějem.

Tady je pár dalších známých teorií:


zelenověštec Brynden = Brynden Bloodraven

Jojen byl v tom pokrmu z čarostromu, co dostal Bran na "probuzení" svých schopností

Brynden se občas vtěluje do Mormontova havrana

Aegon není Targaryen, ale Blackfyre, případně ještě k tomu je potomkem nebo alespoň příbuzným Illyria nebo Varyse

Varys je nějak pokrevně spřízněný s Targaryeny

Západozemí postihne velká epidemie Šedého lupusu, který tam zavleče (už zavlekl) Jon Connington

Brienne je potomkem Duncana Vysokého - potvrzeno GRRM v roce 2016.

Jaime je valonqar

Myrcella a Tommen zemřou ještě před smrtí Cercei, navíc už jako Lannisteři, ne Baratheonové

Euron Greyjoy si najal Muže bez tváře, aby zabil Balona a zaplatil za to dračím vejcem

roh, který dovezl Sam do Citadely a který Jon našel u Pěsti Prvních lidí je Joramunův roh zimy

Námořníkova žena z Braavosu je ve skutečnosti Tyša a její dcera je Tyrionova

Robert Strong je nemrtvý Gregor Clegane

Jeyne Westerling je těhotná, případně porodila chlapce a utekla (možná s Blackfishem, proto i ta zástava Starků), zatímco Jaimemu byla představena její mladší sestra

Septa Lemore je Ashara Dayne

Zelená Milost je Harpyje

Dany je zase plodná (event. potratila dítě, co čekala s Daariem)

Dany se nikdy nedostane do Západozemí

Dany sama někomu způsobí jednu ze zrad jí předpovězených

Rickon je na Skagosu (a stane se nakonec pánem Zimohradu)

Sansa nakonec pochopí hru o trůny a odstraní Malíčka

Olenna Tyrell se podílela na vraždě Joffreyho - bráno jako 100% na základě toho, co řekl Malíček Sanse

Jaqen H´ghar je tím tajemným Alchymistou a nyní i Patem

Syrio Forel je jedna z identit Jaqena H´ghara

Syrio Forel je/není mrtvý

Muži bez tváře způsobili konec Valyrie

Dračí ocel je/není Valyrijská ocel

mistři z Citadely zabili poslední draky a pokusí se o to znovu

Lord Manderly nechal upéct svatební koláč z mrtvých Freyů

Benjen je/není mrtvý

Benjen je/není Studenoruký - není, potvrzeno z poznámky GRRM pro editora - https://i.imgur.com/FfI1goA.jpg

Stanis není mrtvý a vyhrál bitvu u Zimohradu/ bitva se nekonala a on použil Karstarkovy havrany, aby oklamal Boltony

Jon není mrtvý - byl jen zraněn a dostane se z toho / Melissandra mu dá ohnivý polibek / bude chvíli sdílet tělo s Duchem než se vrátí do svého opraveného těla

můj osobní tip na závěr - vznik Bílých chodců je nějakým způsobem z minulosti spojen se zelenověštci (proč by jinak neútočili na čarostromy a jak by je mohl Brynden tak lehce odblokovat)

Pokud projdete Stínem(za Ašajem), tak vyjdete na sever od Zdi - tato teorie se objevila v debatě, tak ji přidávám

Tak diskutujte, co je/není pravděpodobné, případně se podělte o další a další teorie, které se vám zdají pravděpodobné...
16791112243

Komentáře

  • upraveno 10. července 2012
    Já prostě fandím Starkům obecně, tak přeji Jonovi jen to nejlepší. Tím myslím vládu v Západozemí, ne partnerství s Dany :-)) .
  • upraveno 10. července 2012

    Crocuta napsal(a):

    Nevím jestli to tu už někdo někdy nenadhodil - ale já si myslím, že Jon určitě není mrtvý, naopak, uzdraví se a dají to dohromady s Dany, potřou všechny své nepřátele a zplodí četné potomstvo (že jsou nejspíš příbuzní určitě nevadí - u Targaryenů je to naopak plus, že?).

    Keďže je veľká časť fanúšikov Piesne zbláznená do Jona - áno, tieto optimistické keci tu už boli.. Ja sa bojím, že Jon naozaj bude žiť a že sa ho tak ľahko nezbavíme..

    Och, prečo práve teraz musel nasadiť GRRM milosrdnú masku..
    Lebo ty tým trpíš... Čitatelia alebo časť by privitali jeho smrť tak si povedal že nam to nedaruje
  • upraveno 10. července 2012
    Crocuta napsal(a):

    Já prostě fandím Starkům obecně, tak přeji Jonovi jen to nejlepší. Tím myslím vládu v Západozemí, ne partnerství s Dany :-)) .

    Ehm...všechno nejlepší...nezdá se mi, že by vláda nad Západozemím byla nějaká zdraví a štěstí zaručující aktivita :-/
  • upraveno 10. července 2012
    Já přeju Sanse, aby se stala tou vytouženou královnou, a je mi jedno po boku jakýho krále. Něco jako "Sansa vrací úder" (Cersei)... Ehm, nechte mě snít dál :-DDD
  • upraveno 10. července 2012
    Isca: Tou ta vláda bude až v budoucnu, po stabilizaci poměrů a pod osvícenou diktaturou staronové dynastie, která bude muset začít několika lokálními genocidami a eliminací remcalů a škarohlídů :-)).
  • upraveno 10. července 2012
    Sveva: to také nezní špatně.
  • upraveno 10. července 2012
    Ja neviem nemyslim že Danysa vrati.. nie ako vladca... i keď...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    sveva napsal(a):

    Já přeju Sanse, aby se stala tou vytouženou královnou, a je mi jedno po boku jakýho krále. Něco jako "Sansa vrací úder" (Cersei)... Ehm, nechte mě snít dál :-DDD

    "Nechcte mě snít dál?" Práve naopak k tomu má Sansa blízko...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 10. července 2012
    Snílku :))
  • upraveno 10. července 2012
    Spíš je otázka času, než by Sansa skončila v Malíčkově bordelu. Že prý někdo slyšel, že Sansa ví, jak potěšit muže. Díky, Georgi, to je přesně to, co jsme potřebovali vědět :D
  • upraveno 10. července 2012
    A dobby vi jak potěšit pana pottera
  • upraveno 10. července 2012
    Ten neřád
  • upraveno 10. července 2012
    Genocidě už se nevyhnem :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    Nevada napsal(a):

    Snílku :))

    Lepšie než Rejpal :)))
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. července 2012
    Sansa se stane manželkou Podricka Paynea, to tvrdím :)
    (Už jsem byl párkrát nařčen, že nadržuju lůzrům, jsem prostě takový).
  • upraveno 10. července 2012
    flanker.27. Lůzrům? Tsss, to já mám jiné kandidáty :-)
  • upraveno 10. července 2012
    Tyna napsal(a):

    flanker.27. Lůzrům? Tsss, to já mám jiné kandidáty :-)

    Ramsayho Boltona, přiznej se. Ty jsi tak zlá ;)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. července 2012
    Lůzrům ve smyslu, že za nimi není mocný rod, peníze ani pitomí draci, těm, kteří se mohou spolehnout jen na své schopnosti...
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 10. července 2012
    Theon?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. července 2012
    A jsou zároveň čestní, nedopouštějí se zrad, přemohou zlou saň a odvedou si svou princeznu :)
  • upraveno 10. července 2012
    Ještě se na coming out necítím. Ale mého lůzra GRRM slupne jak pralinku, už si udělal cestičku. Mám k němu vztah z osobních důvodů, vy všichni ostatní ho nenávidíte...
  • upraveno 10. července 2012
    Flanker: Z toho mi vyplývá, žes držel palce Qentynovi. :)
  • upraveno 10. července 2012
    K tomu Quentynovy - proč tam vlastně byl ? Nijak neposunul děj dál, události by se stejně rozběhly a skončily i bez něj. Prostě zbytečná smrt navíc.
  • upraveno 10. července 2012
    Blackfish napsal(a):

    K tomu Quentynovy - proč tam vlastně byl ? Nijak neposunul děj dál, události by se stejně rozběhly a skončily i bez něj. Prostě zbytečná smrt navíc.

    Aby si Dany znepřátelila Martelly..? :-)
  • upraveno 10. července 2012
    Dany je to šum a fuk.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 10. července 2012
    flanker.27 napsal(a):

    A jsou zároveň čestní, nedopouštějí se zrad, přemohou zlou saň a odvedou si svou princeznu :)

    Shrek!
  • upraveno 11. července 2012
    Nevada napsal(a):

    flanker.27 napsal(a):

    A jsou zároveň čestní, nedopouštějí se zrad, přemohou zlou saň a odvedou si svou princeznu :)

    Shrek!
    Flanker Mame podobne sny... bohužiaľ neviem čo by na to Sansa povedala potom čo jej zoťal otca
  • upraveno 11. července 2012
    flankere - kdybys neřekl to o mocném rodu, tak jsem nabyla dojmu, že myslíš těžkého lůzra Jaimieho :-D
  • upraveno 11. července 2012
    Blackfish napsal(a):

    Genocidě už se nevyhnem :D

    Zima bude dlouhá :-D
  • upraveno 11. července 2012
    Tyna napsal(a):

    Ještě se na coming out necítím. Ale mého lůzra GRRM slupne jak pralinku, už si udělal cestičku. Mám k němu vztah z osobních důvodů, vy všichni ostatní ho nenávidíte...

    Daario?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.