!!! Spoiler !!! - Teorie ve světe ASoIaF - POUZE KNIHY

upraveno 12. června 2020 v Spekulace
Po článku, pod kterým se diskutuje o 3 nejznámnějších teoriích ( Rhaegar+Lyanna = Jon; Sarella = Alleras; Ohař neni mrtvý), by se tady mohlo diskutovat o všelijakých dalších teoriích, které se obejvily a nebo stále objevují s (pomalu) postupujícím dějem.

Tady je pár dalších známých teorií:


zelenověštec Brynden = Brynden Bloodraven

Jojen byl v tom pokrmu z čarostromu, co dostal Bran na "probuzení" svých schopností

Brynden se občas vtěluje do Mormontova havrana

Aegon není Targaryen, ale Blackfyre, případně ještě k tomu je potomkem nebo alespoň příbuzným Illyria nebo Varyse

Varys je nějak pokrevně spřízněný s Targaryeny

Západozemí postihne velká epidemie Šedého lupusu, který tam zavleče (už zavlekl) Jon Connington

Brienne je potomkem Duncana Vysokého - potvrzeno GRRM v roce 2016.

Jaime je valonqar

Myrcella a Tommen zemřou ještě před smrtí Cercei, navíc už jako Lannisteři, ne Baratheonové

Euron Greyjoy si najal Muže bez tváře, aby zabil Balona a zaplatil za to dračím vejcem

roh, který dovezl Sam do Citadely a který Jon našel u Pěsti Prvních lidí je Joramunův roh zimy

Námořníkova žena z Braavosu je ve skutečnosti Tyša a její dcera je Tyrionova

Robert Strong je nemrtvý Gregor Clegane

Jeyne Westerling je těhotná, případně porodila chlapce a utekla (možná s Blackfishem, proto i ta zástava Starků), zatímco Jaimemu byla představena její mladší sestra

Septa Lemore je Ashara Dayne

Zelená Milost je Harpyje

Dany je zase plodná (event. potratila dítě, co čekala s Daariem)

Dany se nikdy nedostane do Západozemí

Dany sama někomu způsobí jednu ze zrad jí předpovězených

Rickon je na Skagosu (a stane se nakonec pánem Zimohradu)

Sansa nakonec pochopí hru o trůny a odstraní Malíčka

Olenna Tyrell se podílela na vraždě Joffreyho - bráno jako 100% na základě toho, co řekl Malíček Sanse

Jaqen H´ghar je tím tajemným Alchymistou a nyní i Patem

Syrio Forel je jedna z identit Jaqena H´ghara

Syrio Forel je/není mrtvý

Muži bez tváře způsobili konec Valyrie

Dračí ocel je/není Valyrijská ocel

mistři z Citadely zabili poslední draky a pokusí se o to znovu

Lord Manderly nechal upéct svatební koláč z mrtvých Freyů

Benjen je/není mrtvý

Benjen je/není Studenoruký - není, potvrzeno z poznámky GRRM pro editora - https://i.imgur.com/FfI1goA.jpg

Stanis není mrtvý a vyhrál bitvu u Zimohradu/ bitva se nekonala a on použil Karstarkovy havrany, aby oklamal Boltony

Jon není mrtvý - byl jen zraněn a dostane se z toho / Melissandra mu dá ohnivý polibek / bude chvíli sdílet tělo s Duchem než se vrátí do svého opraveného těla

můj osobní tip na závěr - vznik Bílých chodců je nějakým způsobem z minulosti spojen se zelenověštci (proč by jinak neútočili na čarostromy a jak by je mohl Brynden tak lehce odblokovat)

Pokud projdete Stínem(za Ašajem), tak vyjdete na sever od Zdi - tato teorie se objevila v debatě, tak ji přidávám

Tak diskutujte, co je/není pravděpodobné, případně se podělte o další a další teorie, které se vám zdají pravděpodobné...
189111314243

Komentáře

  • upraveno 11. července 2012
    A teď zase Týno ty objasni, co si představuješ pod pojmem dobré karty ať vím, jak to myslíš :-)
    myslíš kromě majetku? zdraví, milující podporující rodina, inteligence, krása, nadání (hudební, k jazykům, k lučištnictví prostě různé typy talentů), fyzická zdatnost a obratnost...
  • upraveno 11. července 2012
    Moment - mluvíme o Malíčkovi? Milující rodina? Krása? Hudební nadání? Lučištník? A o Fyzické zdatnosti víme jen to, že mu dal Brandon Stark na prdel tak, že to skoro nerozdýchal - víc nevíme....
    Jo inteligentní je a hlavně mazaný a kalkulativní. Ale to ostatní se mi nezdá :(
  • upraveno 11. července 2012
    Tyna napsal(a):

    A teď zase Týno ty objasni, co si představuješ pod pojmem dobré karty ať vím, jak to myslíš :-)
    myslíš kromě majetku? zdraví, milující podporující rodina, inteligence, krása, nadání (hudební, k jazykům, k lučištnictví prostě různé typy talentů), fyzická zdatnost a obratnost...
    a sfinga z citadeli je nahrany..... čo uŽ....
    eeee mimochodom ja hram pokr o trůny
  • upraveno 11. července 2012
    Jarla:
    mluvíme o Malíčkovi? Milující rodina? Krása? Hudební nadání? Lučištník?

    Ne, mluvila jsem obecně o tom, co jsou "dobré karty" :-)

    Malíček je urozený (dostal se do správné společnosti), inteligentní, až téměř geniální, výborný počtář, brilantní taktik, skvělý diplomat, okouzlující tak, že dokázal svést dceru významného lorda, fyzicky je zdravý... hergot, co víc si přát :-)
  • upraveno 11. července 2012
    btw: neupínejte se na to lučištnictví, to mě napadlo jako příklad, že by se to mohlo hodit :-)
  • upraveno 11. července 2012
    Hm nepřijde mi, že by měl až "tolik" dobrých karet. U něj mi to přijde spíš takové vlej vylej a vypracoval se sám....
  • upraveno 11. července 2012
    Jarla: Možná si nerozumíme v obsahu termínů. K tomu, aby ses mohla vypracovat, potřebuješ ty "dobré karty" (o tom mluvím, hlavně o těch nefyzických věcech ). Hodor se prostě nevypracuje, ani kdyby se postavil na hlavu a odpichoval se ušima. Ale takový Tyrion, i když přišel o majetek, má furt svůj mozek. Ale ještě líp by na tom byl, kdyby nebyl fyzicky postižený...
  • upraveno 11. července 2012
    hmm Tyrion.. děvky ho milujou
  • upraveno 11. července 2012
    Týno - v případě Malíčka mi přijde, že byl ten typ s velkým kusem štěstí, že se ho zrovinka ujali v Řekotočí a stejně tak, že si získal srdce mocného Hostera tamtéž (i když té druhé),...jiní s jeho kartami na tom tak dobře určitě nebyli. On to dokázal zúročit.
  • upraveno 11. července 2012
    Jarla: Tak štěstí v tom hrálo asi svou roli, ale právě to, že to dokázal zúročit, je otázkou těch dalších vlastností, které dostal. Jiní, kteří by ty vlastnosti neměli (tzn. v mé metafoře nedostali tyhle karty), by to jistě nedokázali.
  • upraveno 11. července 2012
    Jiny by zemřeli bezejmena jako děti do dvou let
  • upraveno 11. července 2012
    Myslíš Jiní?
  • upraveno 11. července 2012
    Ne.. Jiný jako Jiný... jako děti divokych napr
    Ale možná i Jiný
  • upraveno 11. července 2012
    "Hodor se prostě nevypracuje, ani kdyby se postavil na hlavu a odpichoval se ušima." Tyno, tohle mě dostalo :-)
  • upraveno 11. července 2012
    brbr napsal(a):

    "Hodor se prostě nevypracuje, ani kdyby se postavil na hlavu a odpichoval se ušima." Tyno, tohle mě dostalo :-)

    Mne taky, ale nechtěla jsem to už připisovat do editu :-)))
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 11. července 2012
    Ja chcem viac Arye :D
    To já taky. Jen ať má víc kapitol, jedině dobře.
  • upraveno 11. července 2012
    Everett Young napsal(a):

    Ja chcem viac Arye :D
    To já taky. Jen ať má víc kapitol, jedině dobře.
    Viac Arye by mohlo byť supeer
  • upraveno 11. července 2012
    Dneska jsem měla sen. Zdálo se mi o tom, že potom, co Marsh a ostatní bratři napadli Jona, Melisandra sebrala Jona a utopila ho. Ve vodě se ho dotkli vodní Bílí chodci a z Jona se stal vodní nemrtvý. Pak ho Melisandra s pomocí královniných mužů vytáhla a trošku ho oživila ohněm (začala ho upalovat a pak ho zase vytáhla). A takhle se Jon stal Azorem Ahaiem, zrozený ze soli (mořské vody) a kouře (z toho ohně), písní ledu a ohně.
    A když jsem se ráno probudila, tak se mi to ještě deset otupělých minut zdálo jako naprosto pravděpodobná teorie a myslela jsem si, že přesně takhle to bude. LOL.
  • upraveno 11. července 2012
    Lady Thaeresa napsal(a):

    Dneska jsem měla sen. Zdálo se mi o tom, že potom, co Marsh a ostatní bratři napadli Jona, Melisandra sebrala Jona a utopila ho. Ve vodě se ho dotkli vodní Bílí chodci a z Jona se stal vodní nemrtvý. Pak ho Melisandra s pomocí královniných mužů vytáhla a trošku ho oživila ohněm (začala ho upalovat a pak ho zase vytáhla). A takhle se Jon stal Azorem Ahaiem, zrozený ze soli (mořské vody) a kouře (z toho ohně), písní ledu a ohně.
    A když jsem se ráno probudila, tak se mi to ještě deset otupělých minut zdálo jako naprosto pravděpodobná teorie a myslela jsem si, že přesně takhle to bude. LOL.

    Vyzerá to veľmi pravdepodobne :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 11. července 2012
    Lady Thaeresa napsal(a):

    Dneska jsem měla sen. Zdálo se mi o tom, že potom, co Marsh a ostatní bratři napadli Jona, Melisandra sebrala Jona a utopila ho. Ve vodě se ho dotkli vodní Bílí chodci a z Jona se stal vodní nemrtvý. Pak ho Melisandra s pomocí královniných mužů vytáhla a trošku ho oživila ohněm (začala ho upalovat a pak ho zase vytáhla). A takhle se Jon stal Azorem Ahaiem, zrozený ze soli (mořské vody) a kouře (z toho ohně), písní ledu a ohně.
    A když jsem se ráno probudila, tak se mi to ještě deset otupělých minut zdálo jako naprosto pravděpodobná teorie a myslela jsem si, že přesně takhle to bude. LOL.

    Vízia :D
  • upraveno 11. července 2012
    Lady Thaeresa napsal(a):

    Dneska jsem měla sen. Zdálo se mi o tom, že potom, co Marsh a ostatní bratři napadli Jona, Melisandra sebrala Jona a utopila ho. Ve vodě se ho dotkli vodní Bílí chodci a z Jona se stal vodní nemrtvý. Pak ho Melisandra s pomocí královniných mužů vytáhla a trošku ho oživila ohněm (začala ho upalovat a pak ho zase vytáhla). A takhle se Jon stal Azorem Ahaiem, zrozený ze soli (mořské vody) a kouře (z toho ohně), písní ledu a ohně.
    A když jsem se ráno probudila, tak se mi to ještě deset otupělých minut zdálo jako naprosto pravděpodobná teorie a myslela jsem si, že přesně takhle to bude. LOL.

    TO je ako keby to pisal niekto kto nepozna Martina
  • upraveno 11. července 2012
    No mně jako lůzr přijde Davos. Mám ho rád protože svou práci odvádí dobře a je to muž na svém místě, ale nebejt toho že zachránil Bouřlivý konec, tak je nula. Vždyt i po všech těch letech pořád obhajuje pány, co ho uraželi a považovali ho za špínu, celou dobu si připomíná že je jen pašerák atd. Postupem času se to změnilo ale na začátku byl opravdu takový "mouchy, sněste si mně". A karty taky nic moc nedostal.
  • upraveno 11. července 2012
    Davos a lůzr? :-)) Davos sice moc dobré karty nedostal, ale to co měl zúročil nebývalou měrou a to ne na úkor ostatních jako Malíček, ale pouze tvrdou dřinou a pílí. A co si na něm nejvíce cením - dokáže nést zodpovědnost za své činy a neobviňuje z toho nikoho než sebe - vzácná a ušlechtilá vlastnost. Nechybí mu upřímná skromnost a sebereflexe. velmi jsem cenila, že se sám a dobrovolně naučil číst, i když to není v daném prostředí ani obvyklé ani nutné. Žije obyčejný vztah se svou ženou, kterou upřímně miluje tím hlubokým svazujícím způsobem lidí, co si dokáží vážit partnera. A stejně tak má rád i své potomky. je naprosto loajální a oddaný svému pánovi a nezpychl a stále si uvědomuje za co všechno mu má být vděčný a on vděčný je. A přesto nepochlebuje a nelichometí. Říká nepříjemné pravdy, které mají být řečeny ačkoliv si dobře uvědomuje dosah svého jednání. Davos je pro mne nejhodnotnějším člověkem v celé sáze. Ryzí charakter.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 11. července 2012
    Davos je sympaťák. Jedna z mála kladných postav, která neni na facku :-) Člověk, kterýho bych chtěl mít po svém boku kdyby šlo do tuhého.
  • upraveno 13. července 2012
    Nevím, jestli jste někde podrobněji probírali tu možnost, že by (a proč by) Dany mohla být opět plodná.
    Vždycky jsem si myslela, že Mirrino proroctví se týká právě toho, jestli Dany bude moct znovu počít, ale teď jsem se dívala podrobněji a ona tam řeší to, kdy se k ní vrátí její Khal... To ale na druhou stranu nemusí znamenat, že při splnění prvních podmínek "její lůno znovu neožije". Návrat Khala je nesmysl, ale může to být někdo jiný, nový, kdo jí bude podobně drahý. (khal -> král -> Aegon?)

    "Až slunce bude vycházet na západě a zapadat na východě." Nevím, co by mohla být ta úplně první podmínka, ale ta druhá imho může znamenat smrt Quentyna v Meerenu.
    "Až moře vyschnou a hory budou létat ve větru jako listí. Moře - Dothracké moře - "Tráva byla světlejší, než si ji pamatovala, bledá a nezdravě zelená, na pokraji zežloutnutí. Potom zhnědne. Tráva umírala." Hory - Meerenské pyramidy. "Déšť uhasil ty nejhorší z požárů, ale k nebi stále stoupaly chuchvalce kouře z kouřicí ruiny, která bývala pyramidou Hazkarů (...)"
    Až tvoje lůno znovu ožije a porodíš živé dítě. Tehdy se vrátí, ale ne dřív."

    Ano, Dany fandím ;-P
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 13. července 2012
    Mne sa to vždy javilo pritiahnuté za vlasy. Prosto som si vravel, že Mirri má básnickú dušu a že jej slovo 'nikdy' zhrnula do krásneho preslovu. Koniec-koncov, čo by Mirri mala nejakú víziu? Nie, práve v danú chvíľu hovorila o khalovi, nechápem, prečo by jej Mirri začala vykladať nejakú víziu budúcnosti.

    Na druhú stranu máš skvelý postreh. To s tým slnkom tu už bolo - Quentyn sa narodil v Západozemí, zomrel vo Východozemí. Martellovia majú v erbe slnko. To ostatné tu nebolo, ale vyzerá to zaujímavo a logicky. Až na tu pyramídu. To mi príde... Odveci.

    A čo sa týka dieťa - Mirri predsa hovorí o narodení dieťaťa, nie počnutí. Dany môže byť normálne plodná, ale jej lono je nezdravé, tudíž sa dieťa živé nenarodí.

    A, deťa leta, toto je spoil vlákno, oceňujem, že to spoiluješ, ale načo zbytonče robíš čierne more. Myslíš si, že si tam povedal nejakú víziu z Vichrov? :)))
  • upraveno 13. července 2012
    Jo, to že by mohla být Dany plodná jsem už zahlídla na westerosu, ale nikdy mě to nezaujalo natolik, abych nad tím hloubala. Tys to krásně vysvětlila.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 13. července 2012
    Ale veď ona nehovorila o plodnosti, ale schopnosti to dieťa porodiť :D... I'm alone with my idea....
  • upraveno 13. července 2012

    Ale veď ona nehovorila o plodnosti, ale schopnosti to dieťa porodiť :D... I'm alone with my idea....

    You are never alone... Mne sa tiež zda.. moŽno porodi velkeho jineho
  • upraveno 13. července 2012
    S tím černěním jsem si nebyla jista, už to tedy neudělám :-P

    Lord Gepeto Illar: "lůno znovu ožije" podle Tebe znamená co? Nevím, co si představuješ pod pojmem plodnost, ale je to "Schopnost pravidelně zabřezávat a rodit zdravá mláďata" :-P
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.