Stardust

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize

Musím říct, že už jsem dlouho neměl z filmu tak příjemný pocit jako ze Stardustu. Jak jsem napsal na csfd, je to něco, po čem bych si

Quote:
přál bojovat o svou vyvolenou se zlou čarodějnicí nebo sedmihlavou saní.

I když to dost uhýbá od knihy, pro film je to podle mě docela opodstatněné, bez vygradovaného finále by působil nedodělaně. Film je svižný, vtipný, dělaný s nadhledem a na hercích je znát, že je to vyloženě bavilo. To je pro film mnohem důležitější než velikost rozpočtu. Pohádka pro dospělé s kusem dětské romantiky v sobě.

Komentáře

  • upraveno 21. října 2007

    Sakryš to je chvály, já na to snad budu fakt muset zajít. ;)

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 21. října 2007

    Rozhodně od LOTRa první pořádná fantasy (i když zcela jiného ražení). Doporučuju vzít s sebou nějakou ženskou. :wink:

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 21. října 2007

    Ještě doporučuju najít otitulkovanou verzi, dabing to (prý) těžce kazí (jak je ostatně v současnosti obvyklé). :cry:

  • upraveno 22. října 2007

    I dospělí mají rádi pohádky. Proč? Možná je to tím, že si díky nim vzpomínají na krajinu, kterou se kdysi dávno procházeli jako děti, s užasle rozzářenýma očima. Stačí zavřít oči a pustit si třeba Fairytale od Enyi. Jen zavřít oči. A budete tam. Hluboko v tajemném elfském království, obklopeni jednorožci a vílami a zlomyslnými skřítky a příběh, který tam na vás čeká, je jen váš. :wink:

  • upraveno 7. listopadu 2007
  • upraveno 8. listopadu 2007

    Eh, na Dust se taky už dlouho těším, ale stáhnout je mi to líto a v kinech je jen přiblblá nadabovaná verze (těch pár titulkovaných se mi zavile vyhýbá) ... Jak já ty distributory a jejich "rodinou" politiku nesnáším...

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. listopadu 2007

    Můžu poradit jen zajet do Prahy do Village Cinemas Anděl, titulkovanou verzi tam stále promítaj.

  • upraveno 23. ledna 2008

    nuž Stardust je trochu sklamanie (pre mňa) najmä vzhľadom na literárnu predlohu. Knižka je krásna.

    Pevne verím, že ste videli Faunov Labyrint ( u vás to bol viac ako pred pol rokom) a to je podľa mňa prekrásny film.

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 23. ledna 2008

    Faunův labyrint je skvělý, já mám právě tohle propojování fantazie a drsné reality hrozně rád. Trochu jsem si přitom vzpoměl na bohužel nedoceněné Kuře melancholik, na poměry současné české kinematografie nebývale dobře natočený film se skvělou hudbou.

  • upraveno 24. ledna 2008

    faun mi nějak unikl, musim to dohnat...kuře melancholik je skvělej filmeček, na český poměry fakt výjimečnej.

  • upraveno 25. ledna 2008

    keďže mám filmy veľmi rád a niektoré obzvlášť, tak hodím linky na moje recenzie k ním. možno bude Ďaľšia diskusia, či rovno súboje, heh? :twisted:

    faunov labyritn

    http://www.kinema.sk/clanok.asp?id=28205

    Stardust

    http://www.kinema.sk/clanok.asp?id=27247

    Beowulf

    http://www.kinema.sk/clanok.asp?id=27798

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. ledna 2008

    Já bych je proti sobě do souboje nestavěl. Stardust potěšil tu mou část, která miluje Sansu chtěla by, aby všechno vždycky dobře dopadlo. Faunův labyrint je oslava fantazie, která pomáhá překonávat i ty nejtěžší doby a Beowulf je pravé hrdinské dobrodružství s osudovým nádechem, okořeněné narážkami na rozpínající se křesťanství. Všem třem jsem dal na csfd 5* a každý se mi líbí.

  • upraveno 25. ledna 2008

    Já to zas můžu těžko posoudit, když jsem viděl zatim jen Stardust. Ale ten se mi línil dost, jaja. ;)

  • AvivAviv
    upraveno 8. března 2017
    Stardust zbožňujem. Hádam, že by som sa mala poobzerať i po knižke.
    Keď som videla Faunov labyrint prvý raz, veľmi sa mi páčil, ale som sa aj ma vydesilal, tak som ho potom dlho nechcela vydieť znova. Bylo mi něco kolem deset.
    Z Beowulfa sa mi najviac páči soundtrack a ten drak. Ale aj ten zvrat v podobe dohody s príšerou bol skvelý.

    Edit - Neviete niekto ako vypnúť automatickú korekciu?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Aviv Upozorňuju, že Stardust kniha a film se výrazně liší. Zatímco film je postaven převážně na humoru a nadsázce v dobrodružném balení, kniha je spíš posmutnělá a melancholická.
  • Já smutné a melancholické taky ráda.
  • Knižní Stardust je sice trochu jiný, nicméně má velice příjemnou atmosféru a od Gaimana je to rozhodně moje nejoblíbenější knížka. Oproti filmu je tam několik velmi roztomilých drobností a jsou trochu jiné charaktery (knižní Victoria není taková retardovaná zlatokopka). Každopádně rozhodně stojí za přečtení.
  • Lepšia ako Good Omens (ikeď to bola spolupráca s PTerrym)?
  • @Aviv Dobrá znamení jsou vtipnější. Což se dá samozřejmě od Terryho čekat, ale já mám rozhodně raději Stardust, právě pro tu atmosféru a dobrý příběh. Je to pohádka, která není pro děti, a není to tak odlehčené jako film (který je ale samozřejmě také velice dobrý). Jinak nejlepší a nejoblíbenější se nemusí vždycky shodovat. Nevím, jestli je Stardust jeho nejlepší knížka, nečetl jsem od Gaimana zdaleka všechno, ale rozhodně nejoblíbenější.
  • @Everett_Young Já mám nejradši Nikdykde, které považuju zároveň i za jeho nejlepší knížku. Urban fantasy, londýnské metro a nadpřirozený svět kolem, správná dávka humoru a temnoty. Hvězdný prach je stejný v tom, že je to příběh o anglickém mladíkovi, který objeví fantastický svět - taky se mi hodně líbil, ale víc se blíží klasickým fantasy.
  • @svoa00 No bude mít pokračování, tak se docela těším
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Já od Gaimana četla jen pár knížek, ale obávám se, že Nikdykde už u mě žádná jeho další nepřekoná.
    Stardust film se mi líbil hodně, ale knížka mě naopak dost zklamala a ani jsem ji nedočetla.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.