Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
12930323435581

Komentáře

  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
    Chmur: Nechápu tu odpověď. Já píšu o zámince, ty o zástěrce. Tudíž si myslíme totéž. Není třeba všechno hned negovat, je třeba si to nejprve dobře přečíst.

    Hildegarda: Drtivá většina válek se samozřejmě vedla (vede - díky, Jarlo) v duchu např. křesťanství x pohanství, katolíci x protestanti, křestané x muslimové, atd. Náboženství hrálo skoro vždy zásadní (minimálně propagandistickou) roli.
  • upraveno 7. května 2012
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 7. května 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
    Ariane, absolvovala jsem veterinu, dělala ji, nesnášela jsem utrácení psů pro nesmyslné záminky - zabíjet nevinné, kteří se na mne dívají nezvládám, zato jsem měla chuť vrazit do jejich pitomých majitelů skalpel a kuchnout - to je nebezpečná kombinace...takže dělám do knih....prošla jsem výzkumnými ústavy, ale pak jsem z Čech přešla do svého rodiště, kde žádné ústavy přírodovědecky zaměřené nejsou. Měla jsem sednout a brečet? Na školu jsem šla proto, abych zachraňovala zvířecí životy nebo aspoň očkovala králíky a čistila kravám kopyta....ne abych zabíjela bezbranné mladé zdravé psy nezodpovědných wariotů, jen proto, že pes je "věc" a může si ho "koupit" každý! Zaměření se rozešlo s mými představami - tak dělám něco jiného. Spolužačka a nej kámoška zase brousí drahé kameny a vyrábí krásné šperky. Člověk si vždycky musí poradit sám. Jsi dobrý v jednání s lidmi - ovládáš více jazyků...chlape ty máš možnosti! Došlo mi že jsi Srb (a vždy jsem byla na straně Srbů proti Albáncům) a umíš perfektně česky mimochodem. Teď můžeš sledovat jak se totéž děje v téhle republice s cigánama - dopadneme přesně jako vy.
    Jenže když máš vzdělání a schopnosti, tak máš možnosti dělat, co budeš chtít. Nikdo nemusí dělat práci, která se mu neshoduje s ideály a představami. No tak neuplatňuji své vzdělání - já s tím umím žít. Bratr je z vlastní lemplovitosti (všichni spolužáci šli na učňák, tak jdu s nima, na co je mi maturita) kuchař číšník, ale ve skutečnosti je jeden z nejlepších odborníků přes notebooky (krom aceru a macu) a motherboardy zvlášť pro střední evropu - tím se živí.
    ech kdo z lidí dnes dělá přesně to, co vystudoval?
    Ovšem druhá věc je, jestli ti taková práce vyhovuje a tvůj smysl pro spravedlnost tím netrpí nebo je pokřivený vojenskou propagandou tak, že jsi přesvědčen, že děláš to správné a jsi ten spravedlivý.....pak vůbec nechceš žádnou změnu a jen demonstrativně tu podsouváš ať ti najdu vhodné zaměstnání, které bude hlavně dobře placené....
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
    Teda tady se to rozjelo než jsem se dostal domů..
    @Jarla: pokud na světě bude jediný, kdo si bude chtít brát (tj. vždy), musíš být připravena se bránit. Stejně jako jsi ochotna bránit svůj život, svoji rodinu a svůj majetek v malém, musí stát dělat to samé jako celek. Armáda je jediný prostředek schopný (aspoň na papíře) toto zajistit. Je to tyč v rukou národa, něco, co nám občanům umožňuje (v rámci možností) žít jako Češi (Moravané, Slezané..), tj. podle našich tradic a zvyklostí, mluvit naší řečí, slavit naše svátky. Jako malému národu nám spíš hrozí, že se staneme obětí (nebylo by to poprvé) než agresorem. Žít s tyčí v ruce je otrava, ruku lze využít i lépe, ale běda, když tyč odložíš a zapomeneš kam. Jinak plasty také z duše nesnáším, jsou pro mě symbolem stupidity současného konzumního světa.

    @Arianus: Kosovo vnímám jako součást Srbska, bez ohledu na to, co říká náš nesvéprávný ministr zahraničí. Je mi hanba, že se naše diplomacie zachovala tak alibisticky a zbaběle, obzvláště s přihlédnutím k událostem roku 1938. S "prozápadní" orientací ČR bych to neviděl příliš vážně, navzdory zdání (politika ode zdi ke zdi) jsou postoje průměrného Čecha poměrně vlažné.

    Pokud ses rozhodl sloužit v AČR a naše armáda tě přijala, je to tvoje věc, ale nikdo tě k tomu nenutí. Zahraniční mise jsou pro stát žijící dlouhodobě v míru jedinou příležitostí jak aspoň částečně procvičit "skutečné" bojové nasazení. Pokud sleduješ i něco jiného než cenzurovaná média, tak víš, že tahle otázka je v ČR velmi citlivá. V dnešní době možná někomu stanovy AČR (účel existence) znějí k smíchu, ale pokud to tak vnímáš, tak bys skutečně měl spíš zvážit kariéru žoldáka někde v tramtárii.

    To není míněno jako útok proti tobě - když jsem se v roce 97 rozhodoval, kam jít na VŠ, byla jedním z kandidátů i Vojenská akademie. Nakonec jsem si tam nedal ani přihlášku právě kvůli hrozícímu přičlenění naší země k NATO, jejíž politika (nejen) vůči zemím bývalé Jugoslávie se neslučuje s mým osobním přesvědčením.
  • upraveno 7. května 2012
    Pokud jsi ji studovala ty, tak jak můžeš tvrdit, že Hitler neuváděl náboženský motiv - katolíci x židi?
  • upraveno 7. května 2012
    Uglo -
    1. díky za ty Slezany (není obvyklé, že by si obyvatelé této republiky uvědomovali i potlačené menšiny, kterým byla odebrána identita a jejich řeč je zesměšňována:-)) )
    2. Beru Tvůj argument, jakoliv se mi nelíbí...právě proto, že naše zemička má s rolí obětovaného pěšáka našimi pašáckými spojenci celkem zánovní zkušenosti (páč pamětníci stále pamatují)
    3. I já jsem v 97 byla na dni otevřených dveří na vojenské akademii :-)) Ženy mohou leda tak dělat kartografii a ne zbraně a munici...a pak ty uniformy.... :-p
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
    Hildegarda - ano byli to křesťani versus židi a jako propaganda to bylo velmi dobré heslo! Zkus nějaké pamětníky z koncentráku! Ostatně děd přežil jen proto, že měl konzervatoř a hrál na varhany! Náboženství bylo v koncentrácích motivem dnes a denně!!!!
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
    Nejprve jsem napsala křesťani a opravila to na katolíci, páč jsem uvažovala o jisté části - byla to chyba a uznala jsem, že to je křesťani x židi. A že jsem psala, že to bylo udáváno jako propagandistický motiv na tom si trvám a že to bylo motivem v koncentrácích na tom si trvám taky - nevidím rozpor :-)

    (v dachau se sloužily katolické mše, proto bylo na místě zmínit katolíci x židi.....pakliže máš pochybnosti zkus třeba knihu "V zahradách muk" - jeden z "hrdinů" je Alek (můj děda). Je zmiňován ještě ve třech dalších knihách( dve z nich nebyly přeloženy z němčiny)
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
    V koncentrakoch boli aj Romovia, u nich to motivom nebolo urcite.
    Pojem propagandisticky motiv neexistuje. To je ako hruskove jablko. Propaganda je nieco ine ako motiv. Ani to nevygooglis :)
    To, ze sa niekde sluzili katolicke omse, znamena, ze v tabore boli AJ katolici, nic viac.
    Kazdy z nas mal pribuznych spatych s vojnou. Moj dedko bojoval s Nemcami, na schodoch do mojej izby zastrelili zenu a moje meno znamena Zidovka.
  • upraveno 7. května 2012
    Ano Židy lze vyčlenit i jinak, ale nebylo tomu tak - snazší bylo vyčleňovat je za náboženství. A cigáni nejsou češi - češi jsou češi, moraváci jsou moraváci a slezanné jsou slezané - ne cigáni nejsou češi, ale cigáni. Mají pouze státní příslušnost ČR. Když budu žít ve Finsku a moje děti taky, tak se nestaneme Finama - budeme tak leda mít jejich občanství. A když jsme u toho, tak ve skutečnosti žádní čeští cigáni neexistují, páč o ty se právě Hitler postaral - to, co máme v ČR jsou slovenští cigáni, protože Slováci si svoje cigány uhájili společně s dalšími výhodami v akci Tiso....
    Ne nikdo tu nemá cigány rád, kdo s nima měl kdy co do činění. Ano znám jednoho slušného pracujícího cigána...přijde mi to trochu málo...jemu taky a je mi ho líto, že trpí i za vlastní rodinu....ne nemám pro tohle etnikum žádné pochopení = takový normální člověk.
  • upraveno 7. května 2012
    Jarla>
    Upřímně svou práci mám rád a překvapivě i když to je "okrajovka" jsme určení k vypracovávání a případně polnímu velení v rámci např. povodní. Samozřejmě to není naše primární zaměření, a upřímně jsme dost nezávislý na zbytku armády, takže nás politika ani události za okny moc netíží. Moc vysoko na to aby na nás hrabali, moc experti na to aby nás zrušili, moc odborní na to aby rozuměl, co děláme, a moc prověření na to, aby nám do toho někdo hrabal.
    Stát ve státě :))
    Jako nestěžuju si, beru lehce nad celostátní průměr (leč méně než poslanec, cca. 20 000 EUR/rok) a v soukromém sektoru se na moji specializace při úrovni mé prověrky dává okolo 150-200 000 EUR/rok.

    Upřímně mne spíš zajímalo co na to vymyslíš :) V soukromém sektoru jsem se zkoušel poptat a odmítli mne pro nedostatečnou praxi v tržním prostředí.

    Btw. tvé křesŤani x židi si beru zle! Jako pravoslavný křesťan nechci být spojován s těmi západokryptokřižáky od papeže!!
  • upraveno 7. května 2012
    A ešte sa vrátim k otázke hodnoty života človeka a zvierat. Biologicky nevidím rozdiel medzi životom, ale spoločnosť musí klásť ľudský život nad zvierací. Áno, sme druhisti, ale inak by spoločnosť IMHO nefungovala. Predstavte si vlastnú Sophiinu voľbu medzi svojimi deťmi. Alebo rodičmi. Prúser, čo? A teraz si zoberte rodinného príslušníka a psa, trebárs aj vášho, ktorého považujete za člena rodiny. Bude to stále bolestné, ale rozhodnutie sa značne zjednodušilo, že?
    Jarla, čítala si Dawkinsa, takže o teórii sobeckého genu a o tom, prečo je nám šimpanz blizší než kapor a ten než meňavka vieš.

    Problém je, že zvieratá majú právo, ale na rozdiel od nás nemajú povinnosti. Nepatria do ľudskej spoločnosti a preto ich život, žiaľ, nemože byť na úrovni s ľudským.

    Jarla, ty to všetko obhajuješ z vlastného emocionálneho videnia. V tvojich príspevkoch ale nevidím chápanie širších následkov. V afekte by si pomstila zabitie milovaného psa. Ok, to je pochopiteľné, ale nie obhájiteľné. Keď v afekte milovaný človek toho mŕtveho zabije teba, je to v poriadku? A takto veselo ďalej.
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
    Amanito - když jsi Dawkinse a další četla taky, tak jistě víš, že vlastní dítě je přednější než sousedovic dítě a proč je život milovaného psa člověku přednější než neznámý člověk. Když máš vybrat jestli zachráníš svého psa nebo dočista cizího člověka, tak máš taky vybráno a nebude to člověk, když se nikdo nedívá...osobně mne zaujal i ten průzkum na Cambridge, který poukázal na to, že celá 3 procenta lidí by nezachránila tonoucího člověka, kdyby to znamenalo, že si zničí kalhoty...samozřejmě za předpokladu, že je u toho nikdo nevidí a nebude soudit.....
    A jestlis četla i Boží blud, tak víš třeba ještě víc...
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
  • upraveno 7. května 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.