Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Hildegarda: Drtivá většina válek se samozřejmě vedla (vede - díky, Jarlo) v duchu např. křesťanství x pohanství, katolíci x protestanti, křestané x muslimové, atd. Náboženství hrálo skoro vždy zásadní (minimálně propagandistickou) roli.
Jenže když máš vzdělání a schopnosti, tak máš možnosti dělat, co budeš chtít. Nikdo nemusí dělat práci, která se mu neshoduje s ideály a představami. No tak neuplatňuji své vzdělání - já s tím umím žít. Bratr je z vlastní lemplovitosti (všichni spolužáci šli na učňák, tak jdu s nima, na co je mi maturita) kuchař číšník, ale ve skutečnosti je jeden z nejlepších odborníků přes notebooky (krom aceru a macu) a motherboardy zvlášť pro střední evropu - tím se živí.
ech kdo z lidí dnes dělá přesně to, co vystudoval?
Ovšem druhá věc je, jestli ti taková práce vyhovuje a tvůj smysl pro spravedlnost tím netrpí nebo je pokřivený vojenskou propagandou tak, že jsi přesvědčen, že děláš to správné a jsi ten spravedlivý.....pak vůbec nechceš žádnou změnu a jen demonstrativně tu podsouváš ať ti najdu vhodné zaměstnání, které bude hlavně dobře placené....
@Jarla: pokud na světě bude jediný, kdo si bude chtít brát (tj. vždy), musíš být připravena se bránit. Stejně jako jsi ochotna bránit svůj život, svoji rodinu a svůj majetek v malém, musí stát dělat to samé jako celek. Armáda je jediný prostředek schopný (aspoň na papíře) toto zajistit. Je to tyč v rukou národa, něco, co nám občanům umožňuje (v rámci možností) žít jako Češi (Moravané, Slezané..), tj. podle našich tradic a zvyklostí, mluvit naší řečí, slavit naše svátky. Jako malému národu nám spíš hrozí, že se staneme obětí (nebylo by to poprvé) než agresorem. Žít s tyčí v ruce je otrava, ruku lze využít i lépe, ale běda, když tyč odložíš a zapomeneš kam. Jinak plasty také z duše nesnáším, jsou pro mě symbolem stupidity současného konzumního světa.
@Arianus: Kosovo vnímám jako součást Srbska, bez ohledu na to, co říká náš nesvéprávný ministr zahraničí. Je mi hanba, že se naše diplomacie zachovala tak alibisticky a zbaběle, obzvláště s přihlédnutím k událostem roku 1938. S "prozápadní" orientací ČR bych to neviděl příliš vážně, navzdory zdání (politika ode zdi ke zdi) jsou postoje průměrného Čecha poměrně vlažné.
Pokud ses rozhodl sloužit v AČR a naše armáda tě přijala, je to tvoje věc, ale nikdo tě k tomu nenutí. Zahraniční mise jsou pro stát žijící dlouhodobě v míru jedinou příležitostí jak aspoň částečně procvičit "skutečné" bojové nasazení. Pokud sleduješ i něco jiného než cenzurovaná média, tak víš, že tahle otázka je v ČR velmi citlivá. V dnešní době možná někomu stanovy AČR (účel existence) znějí k smíchu, ale pokud to tak vnímáš, tak bys skutečně měl spíš zvážit kariéru žoldáka někde v tramtárii.
To není míněno jako útok proti tobě - když jsem se v roce 97 rozhodoval, kam jít na VŠ, byla jedním z kandidátů i Vojenská akademie. Nakonec jsem si tam nedal ani přihlášku právě kvůli hrozícímu přičlenění naší země k NATO, jejíž politika (nejen) vůči zemím bývalé Jugoslávie se neslučuje s mým osobním přesvědčením.
1. díky za ty Slezany (není obvyklé, že by si obyvatelé této republiky uvědomovali i potlačené menšiny, kterým byla odebrána identita a jejich řeč je zesměšňována:-)) )
2. Beru Tvůj argument, jakoliv se mi nelíbí...právě proto, že naše zemička má s rolí obětovaného pěšáka našimi pašáckými spojenci celkem zánovní zkušenosti (páč pamětníci stále pamatují)
3. I já jsem v 97 byla na dni otevřených dveří na vojenské akademii :-)) Ženy mohou leda tak dělat kartografii a ne zbraně a munici...a pak ty uniformy.... :-p
(v dachau se sloužily katolické mše, proto bylo na místě zmínit katolíci x židi.....pakliže máš pochybnosti zkus třeba knihu "V zahradách muk" - jeden z "hrdinů" je Alek (můj děda). Je zmiňován ještě ve třech dalších knihách( dve z nich nebyly přeloženy z němčiny)
Pojem propagandisticky motiv neexistuje. To je ako hruskove jablko. Propaganda je nieco ine ako motiv. Ani to nevygooglis :)
To, ze sa niekde sluzili katolicke omse, znamena, ze v tabore boli AJ katolici, nic viac.
Kazdy z nas mal pribuznych spatych s vojnou. Moj dedko bojoval s Nemcami, na schodoch do mojej izby zastrelili zenu a moje meno znamena Zidovka.
Ne nikdo tu nemá cigány rád, kdo s nima měl kdy co do činění. Ano znám jednoho slušného pracujícího cigána...přijde mi to trochu málo...jemu taky a je mi ho líto, že trpí i za vlastní rodinu....ne nemám pro tohle etnikum žádné pochopení = takový normální člověk.
Upřímně svou práci mám rád a překvapivě i když to je "okrajovka" jsme určení k vypracovávání a případně polnímu velení v rámci např. povodní. Samozřejmě to není naše primární zaměření, a upřímně jsme dost nezávislý na zbytku armády, takže nás politika ani události za okny moc netíží. Moc vysoko na to aby na nás hrabali, moc experti na to aby nás zrušili, moc odborní na to aby rozuměl, co děláme, a moc prověření na to, aby nám do toho někdo hrabal.
Stát ve státě :))
Jako nestěžuju si, beru lehce nad celostátní průměr (leč méně než poslanec, cca. 20 000 EUR/rok) a v soukromém sektoru se na moji specializace při úrovni mé prověrky dává okolo 150-200 000 EUR/rok.
Upřímně mne spíš zajímalo co na to vymyslíš :) V soukromém sektoru jsem se zkoušel poptat a odmítli mne pro nedostatečnou praxi v tržním prostředí.
Btw. tvé křesŤani x židi si beru zle! Jako pravoslavný křesťan nechci být spojován s těmi západokryptokřižáky od papeže!!
Jarla, čítala si Dawkinsa, takže o teórii sobeckého genu a o tom, prečo je nám šimpanz blizší než kapor a ten než meňavka vieš.
Problém je, že zvieratá majú právo, ale na rozdiel od nás nemajú povinnosti. Nepatria do ľudskej spoločnosti a preto ich život, žiaľ, nemože byť na úrovni s ľudským.
Jarla, ty to všetko obhajuješ z vlastného emocionálneho videnia. V tvojich príspevkoch ale nevidím chápanie širších následkov. V afekte by si pomstila zabitie milovaného psa. Ok, to je pochopiteľné, ale nie obhájiteľné. Keď v afekte milovaný človek toho mŕtveho zabije teba, je to v poriadku? A takto veselo ďalej.
A jestlis četla i Boží blud, tak víš třeba ještě víc...