Kéž by se potkali...

upraveno 6. listopadu 2010 v Spekulace

Které postavy v sáze toužíte vidět v konfrontaci? Klidně i mrtvý/živý?

Například jsem kdesi četl, že Martin na jednom z interview řekl, že ho mrzí, že se nikdy nesetkají Cersei s Dany... což berte s rezervou, zdroj nejistý, ale... Já bych třeba chtěl, aby se Dany setkala s "Uchvatilelovým psem" Eddardem. Snad všechno spěje k tomu, že se setká s Jonem... a (to už začínám harlequinovitět) třeba... Targaryenská tradice sňatků v rámci nekalení krve by tomu odpovídala. Dále by se mohli potkat Jon s Ramsayem, aby trochu srovnal účty. Arya by mohla zfouknout Gregora (jestli to nakonec rozchodí) a taková Brienne by mohla navštívit lorda Freye.

«13456710

Komentáře

  • upraveno 29. října 2006

    Tak mně by se třebas líbilo shledání Benjena Starka s Jonem (šance 0,5%) nebo Catelyn s Eddardem (morbidní shledání po letech) nebo Jaqena s Aryou. Nebo Aryino s kýmkoliv Starkovic. To by nemělo chybu.

  • upraveno 30. října 2006

    To mě by moc potěšilo, kdyby se nakonec setkali všichni vlastní i nevlastní sourozenci Starkové, pokud možno všichni živí. :)

  • upraveno 1. listopadu 2006

    heavy_head wrote:
    Tak mně by se třebas líbilo shledání Benjena Starka s Jonem (šance 0,5%) nebo Catelyn s Eddardem (morbidní shledání po letech) .

    Proboha. On bez hlavy, ona s podřezaným hnijícím krkem... Beru zpět, co jsem napsala v tématu "sex". Ani pusu bych jim nedovolila, mrtvolám.)

    A teď vážně. Ned a Catelyn ne. To si ti chudáci nezaslouží.

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Hlava by se přidělala zpět zicherhajckami, to by nebyl problém :wink: A Cat by si vzala šálu, no ... Mohl by to být docela pěkný happy end :D Ale jinak by mě bavili fakt spíš ti živí.

  • upraveno 5. ledna 2008

    Kéž by se potkali...

    ...Tyrion Lannister a Jaime Lannister. Ještě si mají hodně co říci. A bylo by optimální, kdyby si popovídali někde v klidu, u šálku čaje a s dostatkem citronových zákusků. Srdce by pak jistě pookřála, křivdy by se vysvětlily a dva bratři by nalezli porozumění.

    ...Daenerys Targaryen a Melisandra. Rudá kněžka by měla možnost zvážit, zdali Dany náhodou není znovuzrozený Azor Ahai, případně Princ, který byl přislíben. I když možná se potkali, jestli se Melisandra (nebo nějaká z jejích družek) skrývala za maskou Quaithe.

    ...paní Kamenosrdce se svými zbojníky a Walder Frey s Roose Boltonem. V knihách dlouho nebyla žádná opravdu ohavná násilná scéna. :D I když se obávám, že by je možná jenom pověsila a nedala by průchod své fantazii.

  • upraveno 6. ledna 2008

    Jon (s Duchem) a Arya (s Nymeriou). Tuhle tyřku bych si přál vidět pohromadě. Úplně vidim to hořkosladké setkání plné nevyřčené bolesti, ale přetékající nekonečnou radostí.

    A jedna škodolibá dvojice. Tyrion a Cersei. Tyrion konečně navrcholu a Cersei na dně. Setkání plné škodolibých poznámek, ale i malého náznaku soucitu Tyriona vůči té zlomené pletichářce. Dále prosím až po desáté....třeba by mu Cersei konečně dala... - už zase můžete i před desátou - a on by ji odmítl, pak by z Tyriona byl skutečně OBR, král světa, který močí z vrhcholku Zdi na tu mršinu Lannisterskou. ;)

  • upraveno 6. ledna 2008

    Alek wrote:
    Jon (s Duchem) a Arya (s Nymeriou). Tuhle čtyřku bych si přál vidět pohromadě. Úplně vidim to hořkosladké setkání plné nevyřčené bolesti, ale přetékající nekonečnou radostí.

    Jon pocuchal své nevlastní sestře vlasy.

    "A cokoliv uděláš..." začal.

    "...neříkej to Sanse!" dokončili společně a rozesmáli se. 8)

    anebo

    Jon pocuchal své nevlastní sestře vlasy.

    "A cokoliv uděláš..." začal.

    Ale její oči byly led. :roll:

    Alek wrote:
    a on by ji odmítl, pak by z Tyriona byl skutečně OBR, král světa, který močí z vrcholku Zdi na tu mršinu Lannisterskou.

    Jó, tak to bych si dal líbit! :twisted:

    Na Martinovi se mi líbí, že se nesnaží scény násilně přilepit ke hláškám, ale ty hlášky spíše jakoby nenuceně z těch scén vyplývají. Určitě by si poradil i v tomto případě.

  • upraveno 6. ledna 2008

    Jon a Arya na pohřbu Sansy.

    "Víš, Aryo, možná jsme jí měli říct, že to byl jen příběh, aby jsme jí vyděsili," řekl Jon.

    "Asi jo, mohla žít. Ona brala všechno moc vážně," opáčila Arya.

    "Pche, já a lord velitel Noční hlídky!"

    "A já vražedkyně!" zasmáli se oba srdečně, ale to už přicházel otec.

    "Ahoj tati, tak už ses vrátil? Jak se má král Robert?"

  • upraveno 6. ledna 2008

    :lol: To je jak Dallas! :P

    Arya se probudila uprostřed noci, z nějakého děsivého snu, který si nepamatovala. Krčila se pod pokrývkou, ale přesto jí byla zima. Chladný pot jí stékal po hrudníku a po stehnech.

    Natáhla se ke stolu, kde ležel kožešinou podšitý plášť, dar otce k desátému dni jejího jména.

    Za oknem zuřila sněhová vánice, lomcovala okenicemi. Hradem kvílel vysoký hlas meluzíny, tak, jako v příbězích staré chůvy. Bylo opravdu hodně chladno. Arya zjistila, že myslí na svou sestru.

    Za dveřmi něco zachrastilo.

    "Nymerio?"

    Arya vstala, udělala tři kroky a otevřela.

    Ale nebyl to její zlovlk, kdo čekal za dveřmi.

    "Sanso?"

    Její oči byly modřejší než obvykle, skoro se zdálo, že ve tmě planou. Natáhla ruce, aby sestřičku objala.

    "Sanso..."

    Nejdříve jí v krku uvízla slova.

    Pak i dech.

  • upraveno 7. ledna 2008

    Jenže Arya je tichá jako voda a kluzká jako had a když ji Sansa pustila, prosmýkla se kolem ní a .... Já takovou hezkou telenovelu a on na mě s hororem. Vzdávám se. ;)

  • upraveno 7. ledna 2008

    Strach seká hlouběji než meče.

    Celá Píseň je vlastně spojením hororu a telenovely. A společně jsme velmi plodní. V jednotě je síla. Kde jsem to jen slyšel? :wink:

    Docela by mě zajímalo, jak by dopadlo setkání některých postav s G.R.R.Martinem. :shock:

  • upraveno 7. ledna 2008

    V naší Jednotě si kupuju rohlíky.

    Jinak zmíněné heslo: "V jednotě je síla!" jsem jednou slyšel hlasitě skandovat v nějakém hloučku, co šel pod našimi okny, myslel jsem, že to je prvomájový průvod, ale bylo zrovna 20. dubna, tak nevím... :shock:

    Vím, že citovat sám sebe je zoufalství nejvyššího stupně, ale v topicu Sansa, ach, ta naše malá Sansa!, se jednou podařilo setkat s G.R.R.Martinem naší malé Alayne.

    Nicméně nějaká kratší práce na toto téma by nebyla na škodu. :idea:

    Co by si asi povídali?

  • upraveno 7. ledna 2008

    Nepoužíváš náhodou stále juliánský kalendář? :) Hlouček možná tvořil lord Alek a jeho fámulové; v jiném tématu se poněkud neprozřetelně přiznal k sjednocovacím tendencím. Nad postelí má vyvěšen obraz Otty von Bismarcka, v zásuvkách nočního stolku bič a cukr. Jednou mi řekl: "Chceš cukřík, slinto?" Vzpomínám na ten okamžik s rozechvělou pýchou v srdci.

    Na Mrože jsem pochopitelně nezapomněl, ani bych nemohl! Ale budiž to výzvou pro všechny, kdo se příhodami Alayne v Říši divů dosud neprobírali: přečtěte si to. Stojí to za to. No skutečně. 8)

    Co by asi postavy z Písně řekly GRMM? Pár nápadů spíše slabšího ražení:

    Robert Baratheon: "Eh, budiž proklat, ty parchante stará!" (dobrosrdečně)

    Sandor Clegane: "Napiš mi něco, ptáčku..."

    Ilyn Payne: "..."

    :roll:

  • upraveno 9. ledna 2008

    Rob Stark.....Proč?

    Malíček.....Já ti říkal, že mně nemáš psát..

    Kousač.......sssssssssss

  • upraveno 9. ledna 2008

    Slabšího ražení? Kdepak, ty přijdou teď. ;)

    Hodor: HODOR!

    Arya: Kde domov můj...

  • upraveno 20. dubna 2012
    V poslednom case uvazujem, co by sa stalo, keby Arya neutiekla z Harrenova, ale zostala s Boltonom az po den KS...
  • upraveno 20. dubna 2012
    Hildegarda: To si nechceš domýšlet, že ne?
  • upraveno 20. dubna 2012
    Asi chcem verit, ze ziadna KS by nebola...:(...ale holt, ked chcem citat rozpravky, mam si asi otvorit Popolusku
  • upraveno 20. dubna 2012
    Hildegarda: No kdyby to tak Martin napsal, je možný, že by někoho zachránila. Ale protože je to Martin, bratr ani matka by to nebyli.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 20. dubna 2012
    Sam s Fialkou, Dany s Jonem, Sansa s Podem, Jaime s Brienne, Willas s Ariannou, Asha s Quentynem, Melisandra s Euronem, Arya s Gendrym, Theon s Margaery, Bran s Meerou, Pyp s Val, Myrcella s Trystanem, Tommen s Shireen, Harrold s Myou, Tyrion s děvkou, Malíček s Cat, Stannis s Velkým Jiným a Cersei s Ilynem. A všichni šťastně až do smrti.
  • upraveno 20. dubna 2012
    Montezuma3: :D :D :D
  • upraveno 20. dubna 2012
    Já bych nevím proč chtěla vidět setkání Sansy a Jeyne Westerling.

    Byla jenom dobrá dcera, co poslouchala svoji paní matku.
    Byla hloupá a zamilovaná.
    Prý se smála, když jí řekli, co způsobila. Sansa ji ale nikdy neviděla ani zvednout koutky úst. Viděla vážnou dívku, co mluvila málo a pokaždé tichým hlasem, která si každého měřila těkajícíma nedůřivýma očima. Obraz sebe sama. Nedokázala Jeyne vidět jako svojí sestru. Ale ani jako vraha.
  • upraveno 20. dubna 2012
    Montezuma3 napsal(a):

    Sam s Fialkou, Dany s Jonem, Sansa s Podem, Jaime s Brienne, Willas s Ariannou, Asha s Quentynem, Melisandra s Euronem, Arya s Gendrym, Theon s Margaery, Bran s Meerou, Pyp s Val, Myrcella s Trystanem, Tommen s Shireen, Harrold s Myou, Tyrion s děvkou, Malíček s Cat, Stannis s Velkým Jiným a Cersei s Ilynem. A všichni šťastně až do smrti.

    Ti dve posledne dvojice ma dostali :D, ale to tusim napisali Grimmovci
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. dubna 2012
    Tyrion s děvkou? Nedopřeješ mu přímo Tyšu?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. dubna 2012
    Tyrion má Penny, tak bych to neřešil.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 20. dubna 2012
    Jóóó Tyša, já jsem si nemohl vzpomenout jak se jmenuje :D
  • upraveno 20. dubna 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Tyrion má Penny, tak bych to neřešil.

    Jasně. Pokud ho ta nedostane do hrobu, tak už asi nikdo.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. dubna 2012
    Ten je malej a tvoří malej cíl :)
  • upraveno 20. dubna 2012
    Dobře. Pokud ho jejím přičiněním nezabijou, tak to udělá sám...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. dubna 2012
    Jen si musí dávat pozor na hubu.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.