Hrozně oblíbený a právě megaumělecký film je Věčný svit neposkvrněné mysli. Všichni říkají ách, to je bomba. Jen já hloupá jsem ho asi nikdy nepochopila a snad jediné na světě se mi nelíbí.
The Help jsem viděla: příjemný, ale černobílý. Připadá mi, že je oceňovaný jenom proto, že je o rasismu. Artistovi se raději vyhnu obloukem. Filmy mám na zábavu.
Arutha2321: Pan Nikdo bol pre mňa presne ten film, ktorý keď skončí, kladiem si otázku: "O čom to bolo?" Možno som v ňom len niečo nepochopila. Po hodine ma na tom ale začala štvať už aj hudba, ktorá bola zo začiatku fajn, ale "Mr. Sandman" po desiatykrát bol fakt otravný. Čím si ťa ten film získal?
Proč by měl být nominovaný Drive? Za co? Nebo spíš v jaké kategorii? Možná ještě tak za zvuk, ale jinak to to těžce průměrný film, po kterém za pár let neštěkne pes.
Samozřejmě jsem mluvil o nominaci v kategorii nejlepší film -- mně se Drive líbil hodně (a očividně nejsem jediný viz CSFD). Každopádně za nejlepší film roku považuju Huga (The Artist jsem neviděl a moc mě popravdě neláká).
Oscara (plnou nůši Oscarů) za vedlejší mužskou roli bych dala Christopheru Lee! Ná nůj neskonalý obdiv, že v 90 letech je schopný hrát (naučit se text atd.) a navíc na svůj věk vůbec nevypadá :)
Já to mám podobně jako mnoho z vás. Některé kultovní či umělecké filmy pro mě byly těžkým zklamáním např: Sedm samurajů - nuda, nuda, nuda Nebe nad Berlínem - nuda, poprvé jsem v kině usnul Věčný svit neposkvrněné mysli - no, taky mě to moc nebavilo, bylo to...nudné Jana Eyerová (2011) - nudááááá....
Myslím si, že u některých z výše uvedených filmů vytvořili gloriolu kvality intelektuálové a pseudointelektuálové, kteří prožívají orgasmus z toho, když je něco pomalé, těžko stravitelné a můžou v tom hledat podobenství. Za dlouhých zimních večerů o tom debatují při hrnku teplé vody. Ostatní jsou pro ně omezenci, kteří nepochopili režisérovo mnohovrstevné poselství. Mnozí potom aby nebyly plebs, radši budou surfovat na uměle vytvořené vlně oduševnělé a hluboké "zábavy".
Chci podotknout, že nejsem apriori zaměřený na akční či svižně ubíhající filmy. Důkazem budiž to, že mám velice rád Vláčilovy filmy Údolí včel a Markéta Lazarová či americký film 13 rozhněvaných mužů.
Já pana Christophera taky vždycky obdivoval, protože už někdy asi v roce 1952 hrál v takovém filmu jako je Moulin Rouge a v roce 2012 je stále schopný konkurovat nejlepším hvězdám a hraje v Hobitovi, ve kterém si opravdu nemohou dovolit žádný slabý herecký výkon.
Přiznávám, jsem nenormální. Film, jehož devizou je holčina pronášející rádobykůl kydy jako tak se ukažte vy kundy nebo co mě odpuzuje apriori. Budu se muset jít léčit. :)
Sedm samurajů se mi líbilo svojí zemitostí. Je to opravdu výjimka mezi asijskou kinematografií, která mě jinak vůbec nebere.
Kus jsem viděl, ale vůbec mě to nebavilo. Asijský bojůvky nejsou pro mě, ať už s poetikou nebo bez ní. Nicméně chápu, že jsem v tom trochu výjimka, třeba kamarádovi, co má jinak opravdu téměř totožnej filmovej vkus, se Hrdina líbil hodně.
Komentáře
Artistovi se raději vyhnu obloukem. Filmy mám na zábavu.
Po hodine ma na tom ale začala štvať už aj hudba, ktorá bola zo začiatku fajn, ale "Mr. Sandman" po desiatykrát bol fakt otravný.
Čím si ťa ten film získal?
Jak Asha nechápe Věčný svit, tak já jsem zase mimo u Drive.
Sedm samurajů - nuda, nuda, nuda
Nebe nad Berlínem - nuda, poprvé jsem v kině usnul
Věčný svit neposkvrněné mysli - no, taky mě to moc nebavilo, bylo to...nudné
Jana Eyerová (2011) - nudááááá....
Myslím si, že u některých z výše uvedených filmů vytvořili gloriolu kvality intelektuálové a pseudointelektuálové, kteří prožívají orgasmus z toho, když je něco pomalé, těžko stravitelné a můžou v tom hledat podobenství. Za dlouhých zimních večerů o tom debatují při hrnku teplé vody. Ostatní jsou pro ně omezenci, kteří nepochopili režisérovo mnohovrstevné poselství. Mnozí potom aby nebyly plebs, radši budou surfovat na uměle vytvořené vlně oduševnělé a hluboké "zábavy".
Chci podotknout, že nejsem apriori zaměřený na akční či svižně ubíhající filmy. Důkazem budiž to, že mám velice rád Vláčilovy filmy Údolí včel a Markéta Lazarová či americký film 13 rozhněvaných mužů.
http://www.csfd.cz/film/248143-kick-ass/
:-(
Sedm samurajů se mi líbilo svojí zemitostí. Je to opravdu výjimka mezi asijskou kinematografií, která mě jinak vůbec nebere.
flanker.27: když ne Kick Ass, co třeba Pulp Fiction, Kill Bill?