SKYRIM HELP FORUM

upraveno 3. prosince 2011 v Komunita
zdá sa, že budem mať veľa otázok, možno aj niekto iný, tak zakladám nové fórum, aby som nespamoval PC gaming. a ono to aj súvisí s ASOIF, keďže som práve v strašnej snehovej búrke priešiel do Winterfelu, ehm do Ledohradu :)
«13456710

Komentáře

  • upraveno 3. prosince 2011
    prvá otázka z mnohých: chcem vstúpiť na univerzitu, aj keď skôr zo zvedavosti, zdá sa, že zo mňa bude slušný kováč a príležitostný drakobijec skôr ako čarodej. nejaká pani pri vstupe chce dôkaz, že môžem ísť Ďalej a mám vyčarovať magické svetlo. kúpil som od nej kúzlo magická lucerna, ale aj keď ho vyčarujem tak to nič nerobí. stále mám v úlohach, že mám vyčarovať svetlo a pani ma nechce pustiť ďalej.
    čo robím blbo?
    dik
  • upraveno 3. prosince 2011
    Musíš to vyčarovat na ten znak na zemi na to oko doprostřed

    PS: Nejen Winterfel já už sem měl co dočinění i Freyem
  • upraveno 3. prosince 2011
    A co Mamuti a jejich pastýři? :-)
  • upraveno 3. prosince 2011
    na mamuta som si trúfol raz, ale našťastie som mal pomerne čerstvý save :)
    trochu sa motám na tom Ledohrade, ale mám trochu čudný pocit, že tam nepatrím (veď asi ani nie, do mágie som ešte nedal ani bod) a že ma nejak nezvratne opustím cestu bojovníka.
    asi sa vrátim domov k Družníkom do Nebeskej kovadliny a prestanem si strihať nechty :)
    nejak sa mi kopia tie vedľajšie úlohy, väčšinou sa zaseknem na drobnosti, že neviem, kto je ten človek, ktorého mám nájsť a pod.
    tiež nejaký meč som mal pohľadať pri Tábore a zatiaľ nič...
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. prosince 2011
    Také bych měl jednu otázku. Pomatený strejda, který utekl z Ledohradu mě poslal hledat jakousi temnotu. Dostal jsem se do věže, ale jsou tam dveře u kterých není ani páka ani žádný otvírací mechanismus. Dostal jsem od toho "vědce" jakousi kouli na otevírání dveří, ale netuším jak jí použít. Pak tam mám získat ten svitek předků, ale nevím jak se dostanu až dolů. Hlavně mi prosím pomozte s těmi dveřmi.
  • upraveno 4. prosince 2011
    sarven napsal(a):

    na mamuta som si trúfol raz, ale našťastie som mal pomerne čerstvý save :)
    trochu sa motám na tom Ledohrade, ale mám trochu čudný pocit, že tam nepatrím (veď asi ani nie, do mágie som ešte nedal ani bod) a že ma nejak nezvratne opustím cestu bojovníka.
    asi sa vrátim domov k Družníkom do Nebeskej kovadliny a prestanem si strihať nechty :)
    nejak sa mi kopia tie vedľajšie úlohy, väčšinou sa zaseknem na drobnosti, že neviem, kto je ten človek, ktorého mám nájsť a pod.
    tiež nejaký meč som mal pohľadať pri Tábore a zatiaľ nič...

    Já se taky soustředil na jiné věci než na magii, ale už jen kvůli opravdu super questům stojí za to se do té akademie přihlásit. Ohledně toho kouzelného světla, tuším, že existují dvě takové kouzla. Jedno je myslím Mage Light a jedno je Candle Light. (Takže v te české verzi podle toho co píšeš to asi bude magické světlo a kouzelná lucerna) Takže zřejmě používáš to druhé.

    Jinak ohledně toho, že nevíš kde koho najít atd. Nevím jestli o tom třeba ještě nevíš nebo jestli se snažíš o nějaký maximální roleplaying a nepoužíváš žádné pomocníky jako rychlocestování, mapa, kompas, deník atd. Ale když dáš deník, tak kliknutím na nějaký quest se ti u něj zobrazí šipka,což značí že ten ukol je momentálně ve sledování a na kompasu se ti ukazuje kam jít (i na mapě) Nebo když najedeš myší na nějaký ukol v deníků a zmáčkneš M na klavesnici, vycentruje ti to na mapě přímo to místo kam máš jít.
    Ten meč, který máš najít - předpokládám, že ti ten ukol zadal Amren (tuším, že se tam jmenuje), by se měl nacházet v jednom z pár okolních dungeonů kolem Whiterunu, kde si od Amrena ten ukol dostal (místo toho meče je tuším náhodně generované mezi pár lokací, a každý ho má trochu jinde. Já ho měl v Redoran's Retreat západně od Whiterunu) Když mrkneš do deníku najedeš na ten ukol a zmáčkneš M, tak ti to ukáže kde, jak jsem už psal výše.

  • upraveno 4. prosince 2011
    Diky. Myslel som ze ma byt priamo v tabore. Hej o sipke viem, snazim sa ju pouzivat, tak som trafil do ledohradu ( dlha cesta fujavicou po pobrezi).
    Btw ako je to s predajom veci? Su obchodnici, ktory maju lepsie ceny alebo plati univerzalny cennik? Najviac ma vsak trapi ze v skupine rozne a prisady mam plno veci, ktore neviem ci predat alebo su vzacne a drzat u seba. Vsetky tie kly, pazury a prach z upirov. Alchymiu neplanujem, ale vzdy si hovorim ze to mozno niekto bude chciet.
  • upraveno 4. prosince 2011
    S tym "m" som nevedel, hned skusim :)
  • upraveno 4. prosince 2011
    Mm takový pocit, že ceny jsou univerzální.
    Co se týče těch přísad, tak ten pocit znám :-D Taky jsem dlouho váhal, jestli prodat nebo schovat :D Jakmile jsem koupil dům ve Whiterunu, tak jsem tam hned naflákal do truhly všechny přísady kdybych je nahodou někdy potřeboval. Ve skříňce u ohniště skladuju všechny potraviny a jednou za čas z nich uvařím nějaké jídlo. A v další truhle na patře skladuju všechny druhy kovů, kůže, drahých kamenů co se používají při kování.
  • upraveno 4. prosince 2011
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 4. prosince 2011
    Jojo, taky vždycky když přijdu do hospody, tak první věc co udělám je že najdu borku a řeknu jí ať mi zazpívá tuhle písničku :D
    Já jako pravý nord úplně ignoruji magii. Přidal jsem se k Bouřným hávům a v Samotě jsem toho císařského generála střelil šípem do palice. Když jsem prchal, rozsekal jsem ještě asi 10 stráží a teď se v Samotě nemůžu ani ukázat. Když tam vlezu, hned po mě jde všechno co má červenou uniformu :D
    Jinak jsem fanatický alchymista a mám v báglu pořád přes 200 (kilo) přísad.

    Ceny se mi zdají všude stejné. A zlepšují se dovedností Smlouvání a nebo příslušným oblečením. Jsem také v cechu zlodějů, takže v kanále v Riftenu mohu prodávat vše co ukradnu.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 4. prosince 2011
    Já zase nevím jak se učit ty pokřiky. Už jsem vybil pár dračích hnízdeček a tak jsem se naučil pokřiky. Ale nemůžu je požít. Píše mi to že nemám dost dračích duší. A momentálně jich mám 11.
  • upraveno 4. prosince 2011
    Taky jsem tenhle problém měl... Musíš si je v menu Řevů otevřít pomoci písmena R.... Jedno odemčení Řevu tě stojí jednu dračí duši :-)

    Já jsem taky nord a budu bojovat asi taky za Nordy, ale teď si nemůžu Legii znepřátelit neboť mám dům v Samotě....
    Ach jo člověk se tady učí nějaký sračky na zápočtový test místo aby dělal důležitější věci jako zabíjení Draugerů nebo sbíraní přísad do lektvarů :D
  • upraveno 4. prosince 2011
    keby som sa pridal k Bouřnym, nebude to vadiť Družníkom a jarlovi z Whiterunu? celkom mám rád to mesto. navyše som tuším aj zemanom a dal mi stráž. no veď uvidíme...
  • upraveno 4. prosince 2011
    inak, taká hardwerova haluz, keď idem na baterku, hra mi nepekne trhá, myslím môj pohyb. bojovať je vtedy fakt problém. akonáhle sa zapojím na kábel, ide to ako po masle.
  • upraveno 4. prosince 2011
    To mám s mým Ntb taky.. To není překvapivé... Při hrách vzniká problém s chlazením... to znamená větší výkon větráčků ale i samozřejmě výkon samotných procesů se zvětší... Nevím jak dlouho by to baterka utáhla :-D
    Edit: A nehledě na to že bude stavěna na menší výkon :-)
  • upraveno 4. prosince 2011
    Lidi, 90% procent vašich dotazů tady by odpadlo, kdyby jste ve hře dávali pozor, co vám kdo říká, nebo co se píše v radách. ;-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. prosince 2011
    ale já vážně nevim jak ty dveře u temnoty otevřít ten chlápek co mi to řikal byl opravdu dost pomatenej a nic moc jsem z toho nepobral.
  • upraveno 4. prosince 2011
    Ta "temnota", leží pod trpasličíma ruinama Alftand? A zadal ti to Septimus Signus na tom ostrůvku severně od Ledohradu? Tam o žádném zákysu nevím, jen na konci musíš správně zadat pořadí pák na tom mechanismu, aby se ti otevřela schrána s elder scrollem. Děláš ten úkol s hledáním svitku prastarých (nebo jak se to jmenuje), mám pravdu?
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. prosince 2011
    ano a dostal jsem se ke dveřím kde nejsou žádné páky ani otevírací mechnismi.... Neotevírají se odněkud z venku? tam jsem nějakou páku viděl ale nepoužil jsem jí nijak. tak nevím jak se tam dostanu.
  • upraveno 4. prosince 2011
    Teď jsem si přečetl tvůj původní dotaz - ty tvrneš venku nebo už jseš ve vnitř?
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. prosince 2011
    Tak jsem si právě zahrál na Roberta Baratheona. Zabil (více méně) jsem Alduina Kladivem.
  • upraveno 4. prosince 2011
    To jsi už v tom posmrtném světě Nordů? To jsi od hledání svitu docela pokročil, za tu hodinu a něco. ;D
  • upraveno 4. prosince 2011
    olorin, žial s mojou angličtionou som rád, že pochytím hlavný zmysel rečí, opieram sa najmä o denník a tam je už často iba strohá info.
    napr. teraz som liezol hore za šedobradými, uf, to bol výstup, paráda. strašne veľa schodov a ešte drak a troll k tomu. bolo to o chlp :)
    no a potom som rozmýšľal kam s tým nákladom, že ho nik nechce. rozumel som chlapíkovi, že len to tam vynes, v denníku žiadne meno, našťastie som si uvedomil, že pred vchodom je prázdna truhlica, tak som to tam dal a bolo. keby som vedel lepšie po anglicky tak sa s tým potrápim menej.
    potrebujem ešte tisícku na dom, aby som nemusel vláčiť kováčke rukavice a dračie šupiny zo sebou, tak snáď to nejak naberiem.
    btw chcel som očarovať svoj meč (jednoduchý oceľáčik) ale nemám očarovanie. kde sa dá zohnať? mág u Jarla nič také nemá, myslím.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. prosince 2011
    já už jsem odnesl svitek nahoru k dráčkovi mráčkovi, ten mě poslal do minulsti k nordum, pak jsem se tam naučil řev pak jsem se vrátil dobil jsem Alduina do 0HP a on se pak sebral a odletěl pryč. Asi mu nikdo neřekl že je mrtvý :( - tam jsem skončil.
  • upraveno 4. prosince 2011
    Everett Young Aha, tak to máš ještě pár úkolů před sebou. :-)

    sarven Na nejmenované internetovém serveru, uloz.to, si můžeš opatřit češtinu. To v případě, že nemáš originálku, tak si ji totiž můžeš automaticky navolit, v opačném případě pátrej na tomto serveru. Ale ode mne to nemáš! ;-D
  • upraveno 4. prosince 2011
    cestinu mám, takze titulky sú v poho. akurát hovorená reč je v angličtine, ale nejak to zvladnem. bavi ma to :)
  • upraveno 4. prosince 2011
    sarven: očarovanie získáš tak, že ho musíš nejprve z nějakého předmětu (zbraně, zbroje atd) odčarovat na tom stolku. Dáš možnost disenchant (odčarovat) a ukaže se ti seznam předmětů z tvého inventáře, které mají nějakou magickou vlastnost. Tím, že tu věc odčaruješ, naučíš se tu danou vlastnost na trvalo a mužeš ji používat pro očarování dalších předmětů (ta věc, kterou odčaruješ, se zároven s naučením té vlastnosti zničí)
    Když chceš tedy nějakou věc poté očarovat, použiješ opět ten stolek, vybereš "předmět", poté vybereš nějaký "enchantment / očarování" a nakonec musíš vybrat "soul gem / krystal s duší nebo jak to přeložili. A pak zmáčknout tuším písmeno R a hotovo.
  • upraveno 4. prosince 2011
    aha, takže ak chcem dať meču nejaký ohnivý bonus, alebo niečo, najskôr musím podobnú vec nájsť. ok.
    a napr. jedy sú mi ako nealchymistovi na niečo? nemôžem napr. jedom napustiť meč, ale šípy?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 5. prosince 2011
    Na šípy se myslím nic dávat nedá. Jen na luk.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.