Odkazy , obrázky...

upraveno 14. dubna 2019 v Rozličný pokec

Na stránkách http://www.shirepost.com/GeorgeMartin.html jsem našel fotky zajímavě zpracovaných "jelenů" a jiných platitel ze světa Písně. Dokonce je možné si je za rozumnou cenu objednat. Škoda jen, že tam nemají zlaté "draky", ale to by už asi bylo o něco málo dražší. :wink: Takže výzva pro všechny numismatiky! :)

13567366

Komentáře

  • upraveno 8. ledna 2008

    Ta limitovaná edice je krásná, znam je a jsou úžasný.

    Taky se mi moc líběj ty od známého Teda Nasmithe pro Svět ledu a ohně, který by měl letos vyjít.

    Co se týče plánů s Galerií, Léto je dobře informován a má pravdu, že existují. Půjde o sloučení galerie a fora, takže by se galerie přemístila sem. Všechno bude blíž, galerie bude komfortnější,... Jen se bojím, aby nám zas potom nespadlo forum. Ale to nezjistime dokud to nezkusime, že? ;)

    Malá ukázka toho, jak by to mělo vypadat. Finální verze tohoto modu by měla vyjít dnes, tak snad to bude již brzy i zde.

  • upraveno 8. ledna 2008

    Jsem rád, že Nasmith dělá obrázky hradů a sídel; jeho osoby mi příliš nesedí, ovšem budovy a krajiny umí nepřekonatelně. I tentokrát si dal záležet. Svět ledu a ohně si určitě koupím, až se u nás bude prodávat. A nejenom kvůli obrázkům. :wink:

    U té galerie se hlavně těším na komentování obrázků a vyměňování různých vtipných poznámek, narážek a hlášek ohledně vyobrazených skutečností. :P Malá ukázka vypadá přívětivě, bude-li to vypadat takto, pak si není nač stěžovat. Fórum to snad ustojí; a kdyby ne, potom Lord Velitel popadne meč Administator a štít Zálohovaný a vybojuje za nás velkou bitvu. Noc je sice temná a plná hrůz, avšak my, přispěvatelé fóra, se nebojíme!

    Jenom mám trochu obavy, aby omezená kapacita freehostingu unesla takovou zátež obrázků (za předpokladu, že budou taky nahrány na icefire.tym.cz). :roll:

  • upraveno 8. ledna 2008

    Quote:
    Jenom mám trochu obavy, aby omezená kapacita freehostingu unesla takovou zátež obrázků (za předpokladu, že budou taky nahrány na icefire.tym.cz). :roll:


    On už tento freehosting tu zátěž nese, současná galerie jede na stejném místě hned vedle fora. Pravda, kapacita už se blíží k nule. Takže před instalací této nové budu muset starou smazat (nebo lépe prozatim někam přesunout, což bych mohl udělat hned ;)). Jde ale hlavně o to, aby ta galerie nezatěžovala moc databázi, páč s tou jsou problémy. Respektive nyní ne, ale v dobách tvých zámořských cest nám to tu docela padalo a to tu bylo docela mrtvo. Přestalo to zázračně padat poté, co jsem zrušil indexaci pro vyhledávání, které je nyní prakticky nefunkční. ;(

    Když to spadne, snad nějakou pavézu najdu. Nemáte se čeho bát, mám to pod kotrolou*. ;)

    *Eddard Stark pár chvil před Malíčkovým comingoutem. ;)

  • upraveno 8. ledna 2008

    V otázce fóra se raději situuj do Malíčka než do Neda. :wink:

    Vyhledávání stejně moc nevyužívám, obsah fóra mám zaindexován v prostoru mezi čenichem a ušima. :) Nicméně jsem to teď zkusil a všiml jsem si, že to našlo klíčové slovo jen v příspěvcích mladších než týden.

    S tou databází žádnou inteligentní radu nevymyslím, to je pro mě dornská vesnice.

    Ještě existuje možnost, že by se galerie dala úplně jinam. Ale to už bychom měli tři weby a lidi by o nás říkali, že se množíme jako Freyové. :roll:

    Jen na okraj: není "coming-out" něco jako přiznání k homosexuální/bisexuální orientaci? :shock:

  • upraveno 8. ledna 2008

    Proč? Do Malíčka se situovat nehodlám nikdy. A nevidim důvod, jsem přeci spravedlivý a moudrý lord velitel eddardovského typu. Teď se ukážou ty proradný krysy, jestli budou mít nějaký nejapný poznámky. JIm ukážu Stannise. ;)

    Nene, jiný web ne. To je de facto stávající situace a proto bych to rád změnil.

    ad coming out...ano, Léto, vidim, že jsi dobře obeznámen. Leč já tento termín (možná špatně) rád používám jako "vystoupení, odhalení pravé identity". Každý máme své libůstky, já si zas nebrousím jazyk o železostromy. ;)

  • upraveno 8. ledna 2008

    Přesně tak, dva weby stačí. Icefire není drak, aby měl tři hlavy. Jen mě napadá pár otázek:

    Na d20 by se to nevlezlo? Jestli tam třeba nemají přebytek místa, nebo tak něco. :)

    Kdyby se, čistě teoreticky, přesunulo fórum na nějaký placený server, třeba za 50 Kč měsíčně, vyřešilo by to problémy s databází? Jeden by řekl, že na podobných místech by to měli mít vychytané lépe, ale s podobnými věcmi nemám žádné zkušenosti.

    Však já jsem ho jako "odhalení identity" pochopil, nejsi sám, kdo ten termín takto používá. Ovšem s tím prozrazením skutečné orientace mě to docela pobavilo.

    Do cely vstoupil Malíček. Eddard k němu zvednul zrak zastřený bolestí. Hlava se mu točila vyčerpáním, ve zlomené noze mu nepříjemně cukalo.

    "Buď zdráv, lorde pobočníku," ušklíbl se Petyr. Pomalými, téměř línými pohyby prstů si rozšněrovával své dlouhé plátěné kalhoty.

    Ned ho zděšeně pozoroval. "Co to děláš, lorde Baeliši?"

    "Ukážu ti Stannise," odpověděl Malíček s úsměvem.


    :lol:

  • upraveno 8. ledna 2008

    Uvidime, jak bude držet forum, až to sem dam. Když nevydrží, začnu uvažovat možná o placeném hostingu. Jenže když placený, tak nevidim důvod proč zůstávat na d20, kdychom si platili vlastnmí doménu. A hlavně, těch starostí s tim....;) Jinak placený hosting by to samo vyřešit měl.

    S tím přesunem fora na d20...no možné je všechno, musel bych se zeptat. Ale zas nevim...to už by mi přišlo fakt hloupý provozovat na stejném prostoru 2 diskuze (btw, na d20 už jdou prej přidávat ankety, hlásil mi náš admin). Takhle existuje jaká si ofiko verze IF na d20, kde je všechno serioznější a tohle podhoubí zločinu, kde se distribuje komiks, knihy a necenzurované diskuze. ;)

    Nu, uvidime v příštích dnech.

    Stannis dostává význam netušených rozměrů. ;)

  • upraveno 8. ledna 2008

    Stannis je tvrdý jako železo. Spíše se zlomí, než aby se ohnul. Říkal to Donal Noye. 8)

    Byla by škoda odcházet z d20. Tam máme zajištěnou kostru a zaštítění projektu, takže se můžeme více soustředit na obsah a na vylepšování stránek kosmetického rázu. Články lze snadno nahrávat, díky propojení můžeme přilákat více návštěvníků, zkrátka samá pozitiva a sociální jistoty. Na vlastní doméně by se zřejmě musela udělat zgruntu nová stránka. A jak správně poznamenáváš, byla by s tím pořád práce. Takže to nepovažuji za šťastné řešení.

    Řekl bych, že máme tyto možnosti:

    1) Nechat všechno tak, jak to je, za předpokladu, že se po nahrání galerie fórum nezhroutí. Nicméně není to řešení na věčné časy, protože stejně se časem přestane dostávat místa na nové obrázky. A můžou přijít problémy s databází.

    2) Přemístit fórum i s galerií na d20, pokud tedy mají volný prostor. Fóra bych se vzdávat nechtěl: diskuse pod články jsou sice výborná věc, ale phpBB nenahradí. Jestli si pamatuješ na panprstenu.info, tak tam taky měli zvlášť komentování článků a zvlášť diskusní fórum. Jsou to podle mě příliš odlišné věci na to, než aby je bylo možné sloučit.

    3) Nechat fórum na současném hostingu, na d20 nahrát galerii a nějakým způsobem spojit komentování obrázků s tamějšími avatary. Ovšem těžko říci, zda by měly tamní autority radost z takovéto "podloudné činnosti". :wink:

  • upraveno 8. ledna 2008

    ad 2...pamatuju no. Ale myslim, že d20 je pomalu už tak komfortní, že by forum zastoupilo. Ale chápu, že se vám na foru líbí, proto jsem vzdal veškeré snahy o jeho pomalé zrušení přejitím na d20 diskuze. ;)

    ad 3...ano, pokud by galerie nevyšla tady, zkusil bych Maxe na d20 ukecat na nějakou pěknou galerii, on je strašně šikovnej a tohle by jistě byla výzva. ;)

    Bystřejší si už jistě všimli, že nahoře vznikl odkazík na galerii. A je v ní pár obrázků. Ale zatim tam pls nedovádějte, stejnak to asi smaznu. Zatim ta galerie neumí to, co jsme si představoval, a vlastně to je zatim beta verze, takže s tim asi ještě vyčkám, až tam dodaj nějaký hromadný nahrávání a další fce. A taky jsem teď našel ještě jednu galerii, tak budu zkoumat, která je lepčí.

  • upraveno 8. ledna 2008

    Motorka nikdy nebude tak komfortní jako auto. I když samozřejmě má zase svoje výhody a ideální je mít v garáži oboje. :wink:

    Galerie jsem si všiml. Nejdříve v ní byl jenom Joffrey, pak se objevila i Myrcella, tak jsem si říkal, že Jaime s Cersei se činí. :o Co by měla, jen tak pro zajímavost, správná galerie umět, kromě toho hromadného nahrávání?

  • upraveno 8. ledna 2008

    Ano, motorka, to je ten správný název. To je to, co mi tam vyhovuje. Je po ruce a je rychlá, nic tam netrvá tak dlouho jako tady, tady je to samý potvrzování a byrokracie. ;)

    Co by měla umět?


      hromadné nahrávání
      uživatelské rozhraní
      samostatná tvorba náhledů - nejlíp jen jednou s uložením, aby se to pokaždý nepřepisovalo, což se děje teď a nejspíš to jen zatěžuje server
      editaci, mazání
      komentáře
      hodnocení
      ukázky nej-obrázků
      a další a další ;)
    [/]
  • upraveno 9. ledna 2008

    To by byla paráda, kdyby to umělo všechny tyhle věci. Hitparáda obrázků, vlastní přidávání - hned bych se pustil jako vlk po internetových stopách, abych shromáždil co nejroztodivější kresby. :) Existují nějaké zmínky o tom, kdy má vyjít další verze oné galerie (ne, že bych po zkušenostech s Tancem něčemu podobnému věřil, ale přeci jen)?

  • upraveno 9. ledna 2008

    Lovit můžeš už nyní a schovávat si na lepší časy.

    Nová verze nevim, ale asi brzo, neb tahle měla obsahovat mass upload a autor to tam zapomněl jen dát, takže to asi brzo napraví. Ale stejně tomu pořád chyběj takový ty drobnůstky jako stejné rozhraní komentářů jako maj témata (chybí avatar a info), chybí přímé ftp nahrávání. Možná nakonec počkám na nějakou ofiko verzi, abychom to zas nemuseli celý přehrávat.

  • upraveno 9. ledna 2008

    Chceš říct na horší časy. Líp už bylo. Zima se blíží. :!:

    Kdyby se to později přehrálo na lepší verzi galerie, tak by všechny naše inteligentní a duchaplné komentáře zmizely? Nebo by tam zůstaly?

  • upraveno 9. ledna 2008

    No mělo by to zůstat, ale to je právě ten háček, nikdo to nezaručí. A hlavně vedle týhle galerie rozvíjej ještě jednu a ta má zas svý plusy. Takže v příštích dnech týdnech bych jim nechal ať se ukážou a pak vyberu vítěze.

    Mezitim si aspoň uspořádam svoji galerii (upravim velikosti, abychom šetřili místo), abych to tam pak krásně uploadnul abyl v tom pořádek. Před několika týdny mě totiž kontaktoval maďarský kolega a směnili jsme svoje galerie. A musím řít, že mám teď spoustu nových hezkých kousků! takže se máte nač těšit...

  • upraveno 9. ledna 2008

    Výborně. Necháme je zápolit o naši přízeň. To jsi dobře vymyslil, lorde veliteli! (zlovlk lichotí) :) Už se těším. Mezitím můžeš nějaký hezký kousek vyvěsit i sem do tématu, abys nás náležitě navnadil. (zlovlk radí)

  • upraveno 10. ledna 2008

    Mám takové dilema, jak obrázky třídit.

    a) Současná varianta, členění dle autora. Čili Amoka má svou sekci, FFG má svou sekci apod.

    b) Členění dle tématu. Čili třeba dle rodů (složka pro Starky by obsahovala jak AMOka obr tak další), situací apod.

    Čemu byste dali přednost? Nebo máte ještě lepší nápad? Poraďte, já se nemůžu rozhodnout, obě varianty mají svoje plusy i minusy.

  • upraveno 10. ledna 2008

    Nešlo by to udělat tak, že by každý obrázek dostal nějaké tagy (třeba: Stark, Amoka), přičemž potom by po kliknutí na galerii Starků naskočily i starkovské obrázky z Amoky, které by jinak byly v samostatné galerii, ale uložené by byly jenom jednou? Já vím, asi nešlo. :)

    Kdybych si měl vybrat jenom z těch dvou možností, co nabízíš ty, zvolil bych spíše členění podle tématu.

    Velké množství obrázků (troufám si říct, že většina) bude totiž spadat v členění autorů do složky "ostatní". Tam budou víceméně všichni autoři, kteří mají třeba jen jeden nebo dva obrázky. A takový ohromný kus galerie by se stejně musel ještě nějak vnitřně členit.

  • upraveno 10. ledna 2008

    No keywords či tagy jsou ideální řešení. Taky ho mám rád. Ale pokud bychom ho chtěli mít v rámci phpbb galerie, tak to si skutečně ještě počkáme. Ale v plánu to maj.

    Druhá možnost je nečekat a zachovat současný stav s tím, že jen upragnu současnou galerii na lepší systém, který by to měl umět. Což bych moh zkusit aj tak...

  • upraveno 10. ledna 2008

    Tagů a podobných vymožeností bych se nicméně klidně vzdal ve prospěch sloučení galerie a fóra. Až se spojí, bude všechno tak nějak blíže a přispěvatelé budou s radostí chodit komentovat. Tedy alespoň doufám. :) A jak říkám, rozdělil bych to spíše tematicky.

    Co ostatní? Ať se vyjádří i ostatní!

    Že mlčí?

    To je jim podobné!

    Vyčkávají.

    Jako lord Frey. :evil:

  • upraveno 10. ledna 2008

    Mlčí, souhlasí. ;)

    Přišel jsem ještě na jedno řešení a jsem z něho vskutku okouzlen! Doufám, že nebudu sám. Jednalo by se o kombinaci předchozích návrhů. Galerie není přímo na foru, je vedle něho jako nyní, ale využívá jeho databázi uživatelů, tudíž by mělo jít lehce přecházet. Galerie toho umí hafo (včetně kllíčových slov) a zdá se mi, že nebude zatěžovat příliš databázi, takže by mohla být bezproblémová. Problém by nastal jen když padne forum. A dokonce by mělo jít umístit do fora či na web okno s nejnovějšími obrázky! no není to super? ;)

    Tak se na ní mrkněte, na krásku a ozkoušejte ji. http://icefire.tym.cz/galerie/, stará galerie stále funguje na icefire.tym.cz/galerie_old/. Zkuste pls v nové, jestli když tam přejdete odsud jste přihlášeni. Případně když tam dáte přihlásit, mělo by vás to přehodit na forum na logování. A zkuste pls ohodnotit a okomentovat ten současný jeden obrázek. Jedině tak uvidim jak to fachá. Jsem línej si tvořit novej účet a adminovi to většinou všechno fachá. ;)

  • upraveno 10. ledna 2008

    Jak řekla Melisandra: "Nejsou to jeho slova, čeho by ses měl bát, je to jeho mlčení." :o

    Galerie vypadá vážně dobře! Připadal jsem si skoro jako Tyrion, když si Šae přetáhla šaty přes hlavu... 8)

    Přepnul jsem se na ni a zůstal jsem přihlášený. Dokonce jsem přidal jeden velmi moudrý a pozoruhodný komentář. Myslím, že jsme nalezli ideální řešení. Budiž Alek pochválen velikou chválou!

  • upraveno 10. ledna 2008

    Výborně!

    "To máme dva hlasy pro. Je někdo proti?" zeptal se a pozdvihl ke rtům Roh zimy. Všichni muži na Zdi se uklonili a nepromluvili jediného slova. Jen Duch neslyšně zavyl, avšak v duši ten bolestný ryk zněl nesnesitelně. "Takže schváleno," škodolibě se lord velitel zasmál.

    Teď už jen vytvořit celou galerii, nastavit ji, najít nějakej pěknej skin, nejlépe podobnej k novmu skinu fora. A pak dodat ty náhledy nových obrázků. Hmm, to má škola blbý. ;)

  • upraveno 10. ledna 2008

    Kde se v něm bere taková horlivost? Aha, už vím. To ta rudá žena. Ta v tom má... prsty.

    Náhledy musíš tvořit manuálně? :roll: Klidně můžeš obrázky nahrávat po částech, my se zlobit nebudeme. Zeď taky nepostavili přes noc. :wink:

    Hodně štěstí při hledání skinů. Jen doufám, že ses při letošní dovolené v Dorne moc neopálil. :twisted:

  • upraveno 10. ledna 2008

    Nee, já myslel náhledy do fora...náhledy nových obrázků, tu lištu co je v galerii dole., umístit i na forum, aby bylo vše pěkně vidět. Šlo by to asi i na web, ale tam by to možná moc rušilo. uvidim.

    Náhledy obr si to tvoří samo a snad to tam pude nahrát v jednom balíku přes ftp. Doufam.

    Ano, hodlam nahrávat po částech, aby se při tom mohla krásně rozvíjet diskuze a hodnocení. Btw, jak tedy členit obrázky teď, když fungujou i ta klíčová slova? Možná je přesto to tématické dělení lepší, co?

  • upraveno 10. ledna 2008

    Výborně, až se to prováže, tak to bude perfektní. 8)

    Dnes mám slohové cvičení ve vymýšlení superlativ.

    A obrázky tam můžeš nahrávat jenom ty, nebo budou později moci uživatelé přidávat i vlastní?

    Asi bude nejvhodnější to členění tematické. Když si někdo bude chtít prohlédnout všechno od jednoho autora, může ho zadat při vyhledávání v klíčových slovech, takže by to neměl být problém.

  • upraveno 10. ledna 2008

    Jsem pro členění obrázků podle témat, tedy podle rodů, míst nebo událostí.

    Tři.

  • upraveno 10. ledna 2008

    čtyři :wink:

  • upraveno 10. ledna 2008

    No vida, čtyři. Jako roční období. Dobrý den, já jsem Léto. Kdo jste vy? :)

    Jinak se zdá, že lord Alek tvrdě pracuje. Když zavřete oči a dobře našpicujete uši, můžete z galerie zaslechnout údery, vzdychání a lomoz. Zušlechťuje to místo, aby bylo hodno naší návštěvy. Nedbá krvavých puchýřů, nedbá hladu, nedbá vyčerpání.

    Je pro nás čest, mít v Noční hlídce takovéhoto bratra. :!:

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.