FC NEVADA DRAGONS
diskusia o atraktivite futbalu, o tankistoch v bráne, o dnešnom derby Arsenal vs Chelsea a mnoho iného.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.
Komentáře
Aneb můj pravěký tanec na oslavu :twisted:
=D
Ve stínu tragédie
Blízko tragédii se během Her ocitla Marie Kovářová, v současnosti nejstarší žijící česká olympijská šampionka. V Londýně 1948 přišla přímo ve "zlatý" den o kamarádku z vítězného družstva gymnastek Elišku Misákovou. Ta v průběhu soutěží onemocněla dětskou obrnou – v té době neléčitelnou... "Plakaly jsme a plakaly... Protože nám to řekli – že je s ní zle. Ale nedalo se nic dělat, musely jsme to vydržet," vzpomíná po více než sedmi dekádách čtyřiadevadesátiletá Marie Ďurovičová Kovářová.
Družstvo tehdy i s náhradnicí Věrou Růžičkovou bojovalo za tu, která tou dobou sváděla v londýnské nemocnici boj ještě těžší – a marný. Domů se gymnastky vracely se zlatem a s urnou s popelem Elišky. Ta zůstává jediným sportovcem v historii, kterému byla udělena olympijská medaile in memoriam.
8-O :-(
Kvůli Prskavcovi jsem dnes vyděsila slečnu "sekuriťačku", která nám hlídá zábrany pod cílovou věží. I když je to vedlejší sekce svazu kanoistiky, tak se to v Račicích dost prožívalo. Po cestě na start jsem čučela na stream na telefonu a jak na to čumí všichni, tak je to přetížené a v 71. vteřine se mi to seklo. Zařvala jsem "tak dělej lemro líná" a chudák slečna vyděšeně vyskočila a otevřela mi tu bránu. Já si vůbec nevšimla, kde jsem, až v okamžiku, kdy se spolustartér začal děsně smát a říkal, že to nebylo na ni. Hned jsem se jí omluvila, ale když jsem šla zpátky, tak mi taky rychle otevírala :oops:
Ještěže nejel Pepíček s Ventilem a Máťa s Péťou, to by to tady spadlo (na MS se tu u jejich jízd klepala věž). Doufám, že to bratrské sekci nedarujou a taky se pochlapí :)