TV seriály

upraveno 23. ledna 2011 v Film a televize
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
1336337338339340342»

Komentáře

 • Škoda, na Hamilla jsem se docela těšila. Ono taky těžko říct, co je ve scénáři na další sérii, kolik dostal Vesemir prostoru a co z něj udělali. Ty nejlepší kousky z děje povídek si autoři seriálu vytáhli už do první řady. A má jich snad být ještě šest, že?
 • @čejka Podle mě ty zbylé povídky přeskočí a vrhnou se rovnou na ságu. Ono je v ní materiálu požehnaně, tak aby to začali nějak schroustávat.
 • JoserJoser persona non grata
  Tohle bude dobré na zlepšení nálády- Tales from the Loop, nová série založená na malbách Simona Stålenhaga z parádní knihy Smyčka https://wave.rozhlas.cz/nostalgie-po-neexistujici-minulosti-malby-z-retrofuturisticke-knihy-smycka-plni-7702894 A trailer vypadá moc dobře

 • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  Castlevania - třetí série je venku. (Já mám teda koukat ještě i na tu druhou...)
 • upraveno 6. března
  https://www.csfd.cz/novinky/6442-the-last-of-us-miri-do-televize/

  Last of Us se dočká seriálové adaptace od HBO. Hru jsem nehrála, ale vím, o co se jedná, a viděla jsem nějaká videa. Ruku na srdce - tahle hra je pro filmařsky kvalitní adaptaci asi nejjednodušíí herní materiál, který znám. Spíš jde o to, jestli seriál bude svébytný (jestli se dokáže dostatečně odlišit od Walking Dead) a něco přinese i hráčům, kteří si sami příběh prožili. Craig Mazin je ale tvůrce, který už předvedl, co dokáže, když má kreativně dostatečně volné ruce a materiál svého srdce. Postapokalyptické peklíčko mu rozhodně půjde a doufám, že se vrátí i režisér a autorka hudby k Černobylu :twisted:
 • Včera jsem dokoukala třetí sérii Castlevanie a co budu říkat, je to zase řezničina. Nebyla jsem si jistá, jestli se mi směřování seriálu líbí, ale poslední dva díly se přece jenom dopracovaly k určité katarzi, ačkoliv háčků do další série je tam dost sebevědomně tuna. Na to, že série má dohromady tak dvě a půl hodiny stopáže, nebylo úplně šťastné rozjet čtyři oddělené dějové linie - vlastně jenom ta s Trevorem a Syphou se dopracuje k víceméně uzavřenému příběhu.

  Jenom poznámka k věci, která mi neunikla. Dvakrát v téhle sérii zahlédneme mapu, na které vidíme Bavorsko, Polsko a Uhersko. Čechy a Morava na mapě ukázané nejsou a spadají pod... Rakousko. Zároveň je ale jednou jenom tak mimochodem zmíněný český král. Moje nerdovské já je zmatené :D
 • Čtvrtá série Posledního království dorazí 26. 4. 2020. Všechny díly najednou. zname-datum-premiery-ctvrte-serie. Moc teda nechápu propagaci, že ještě není ani trailer, ale těším se.
 • Pozerá tu niekto tretiu sezónu Westworld? Veľmi sa mi do nej nechce púšťať, po tom aký totálny galimatiáš bola dvojka.
 • @Arutha Mě dvojka moc bavila, já moc nebyl přítelem první sezony a těch šílených časových linií. U první sezony mě držel Antony.. Každopádně z s3 jsem viděl zatím jen první díl a nemůžu to úplně hodnotit, protože to nedokážu hodnotit, protože to nedokážu hodnotit, protože Dolores na motorce, protože to nemůžu hodnotit :D
 • Jestli se chcete podívat na kriminální místy akční sérii doporučuju ZeroZeroZero. Je to v podstatě uzavřený příběh ( i když na konci si nechali tvůrci možnost druhé série) o jedné dodávce kokainu. Jsou to tři vzájemně propojené dějové linky – kupující ( italská mafie), prodávající ( mexické drogové kartely + speciální jednotka co po nich jde ) a přepravci ( rodinná firma z USA otec, dcera a syn). Je to plné dějových zvratů a boje o moc. Osm dílů má zajímavý způsob vyprávění – kdy do určitého okamžiku vypráví jedna postava, pak se děj vrátí ukazuje pohled jiné postavy. Asi nejlepší mě přišla linka přepravců a jejich téměř odysseovské úsilí o zdárnou přepravu zásilky. Série má akčnější sekvence, ale není samoúčelně brutální a extrémně krvavá. Dalším plusem je výborná hudba.
 • Trailer na čtvrtou sérii The Last Kingdom The Last Kingdom | Season 4 Trailer. Celá série už 26. 4. 2020
 • Westworld

  Tak fandíme Dolores? Byl tohle Fordův záměr? Aby osvobodil lidstvo před budoucím Sorosem a jeho superpočítačem?
 • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  Kdo můžete Ricky Gervaise, tak jsem se právě začal dívat na seriál After Life. Je mi to tématicky hodně blízké, nepřekvapivě, navzdory komediálnímu tvůrci je to ve skutečnosti mnohem víc smutné než veselé.
 • Hodně lidí, jak jsem zjistil, nadávala na 3.sérii Westworldu, že byla moc přímočará, předvídatelná. Naopak mě přišlo fajn, že šel děj odněkud někam, narozdíl od trochu překombinované druhé sezoně a těch časových skocích v sérii první.
  Dolores v civilu je sexy, Maeve mám pořád rád i když stojí proti sobě... Za mě dobré. A villains pro 4. sezonu taky dobré :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.